Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Letöltöttem egy képet aminek a formátuma php, hogyan tudnám megnézni, milyen program szükséges ehhez? fórum

Letöltöttem egy képet aminek a formátuma php, hogyan tudnám megnézni, milyen program szükséges ehhez? (tudásbázis kérdés)


4. e4288a2275 (válaszként erre: 3. - Kristo_f)
2013. jún. 21. 11:50

A php nem leírónyelv, hanem szerver oldali script nyelv.

Letölteni funkcionális php fájlt, ha fut a szerveren a php értelmező, akkor nem igazán tudsz böngészőn keresztül, legfeljebb .php kiterjesztéssel ellátott fájlokat. Ami lehet egy kép is akár.

Hidd el, akár .marhalabszar kiterjesztést is adhatsz egy képnek, a böngésződ, ha a szerveroldal lekezeli a kiterjesztést, akkor a weblapon belül képként jelenik meg, letöltve pedig kepneve.marhalabszar fájlként.

de lehetséges az is amit az előzőekben írtak, hogy adatbázisban bináris fájlként van letárolva akár blob-ban a kép és onnan van kiíratva a weboldalra, ebben az esetben is lehet akár.php a letöltött állomány kiterjesztése.

Az első esetben segít a fájlkiterjesztés átnevezése, azaz megtekinthetővéválik a kép a második esetben nem, illetve dekódolás szükséges hozzá.


Azért vagyok ilyen okos, mert anno amikor a cégnek a weboldalát csináltattuk a képek lopása elleni védelemként ezt építette bele a fejlesztő az oldalunkba. Persze, mint a topicnyitó hozzászólásából is látszik lelopni így is le lehet a képet, de mint a Te hozzászólásodból is látszik, azért a megtekintése, igényel némi szakmai felkészültséget, tehát az átlag user nem nagyon fogja hasznát venni a képnek, főleg, ha még egy futtatható kód is el van rejtve a képben, ami megakadályozza a kép kiterjesztésének átnevezését, bár ezt nem nagyon szokták alkalmazni, mert értelemszerűen megnöveli a kép kilobájt méretét és ezért lassítja az oldal betöltődését.

3. kristo_f (válaszként erre: 1. - Ildiko0914)
2013. jún. 19. 15:07

php az egy weboldal "leiró" nyelve. Az nem kép, hiába nevezgeted át

Ha lementetted, nézd meg mint egy weboldalt, katt a képre és "kép megjelenitése". Így már lementheted valamely szabványos képformátumba

2013. jún. 19. 11:46
nevezd át. A .php helyett .jgp-re. Ha így nem lehet, akkor az egy adatbázisban letárolt képfile, és nem tudod megnyitni a gépeden.
2013. jún. 19. 11:05
Letöltöttem egy képet aminek a formátuma php, hogyan tudnám meg nézni milyen program szükséges ehhez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook