Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Albérlő jogai fórum

Albérlő jogai (beszélgetős fórum)


1 2
2015. máj. 6. 15:36
Én egész jól kijönnék a főbérlőmmel, ha nem őrülne meg újabban, és cserélné le meggondolatlanul a lakásban a bútorokat. Nem az a baj, hogy hoz valami trendibbet, hanem az, hogy lassan fele akkora tárolóhelyem van, mint mikor odaköltöztem. De ha valami szarját el akarom vitetni a lakásból, mert nem fér el, azzal vagdalkozik, hogy így vettem ki, ez egy kicsi lakás. Legutóbb előre megbeszélt időpontban hozott valami bútort. Én nem tudtam otthon lenni, mert dolgoztam, és ő hirtelen felindulásból fogta, és kicserélte a szőnyeget is valami iszonyú büdös darabra, aminek szó szerint állatszaga volt. Többhetes melóm volt az, hogy visszakapjam a régi szőnyegemet.
38. anis60
2015. márc. 22. 11:02
Mit tehetek, ha a főbérlőm nem ad elszámoló számlát semmi közüzemi szolgáltatásról, az álltalány díjakat pedig annyira megemeltette hogy már több mint a dupláját fizetteti velem a ténylegesnél .
37. bree74 (válaszként erre: 34. - 5bcf1b7c01)
2013. dec. 26. 17:57
állitolag 5.-én már költözne ide valaki.azért akarja kifestettni, viszont több helyről is megtudtam, ogy nem vagyok köteles beengedni, ugyanis amíg ki van fizetve a havi díj (ez megtörtént) addig hiába az ő tulajdona, én lakom benne.
36. michelle.r (válaszként erre: 35. - 5bcf1b7c01)
2013. dec. 25. 18:02

379/2013. (X. 25.) November 1-től hatályos:


„(3) A Tv. 21. §-ában foglaltaknak megfelelően kiadott urna bármely olyan ingatlanon vagy temetkezési emlékhelyen elhelyezhető vagy eltemethető, ahol a tulajdonos (kezelő), továbbá az ingatlan jogszerű használója ehhez hozzájárult és a kegyeleti igények biztosíthatók. Ezek a rendelkezések a korábban temetőben elhelyezett urnára is alkalmazhatóak.”


A bérelt lakás tulajdonosának hozzájárulása kell, a tulajdonostársaké nem.

Albérlő mint olyan, jó ideje nem létezik már, bérlő van, aki kvázi a tulajdonos jogait bérli.

35. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
2013. dec. 23. 22:58

Az elôbb voltam nála, megnéztük a temetôi törvényt. A lakástulajdonosok hozzájárulása szükséges! Csak albérlôk voltak...

Ebben a házban még kutyát, macskát sem lehet tartani! Azt mondja, nem fognak hozzájárulni. Szíve-joguk.

2013. dec. 23. 21:29
Miért lett ilyen sürgôs a lakás kifestése a két ünnep között?? Gyanús.
33. simple (válaszként erre: 31. - Bree74)
2013. dec. 23. 20:23
De pedig bizony ha rendes normális szerződésed van, abban benne kell legyen hogy köteles vagy a tulajt beengedni, de úgy ahogy lentebb már megírtam. Ugyanígy ha elromlik mondjuk a kazán, a tulaj kötelessége megjavíttatni, de te köteles vagy beengedni a szerelőt akit a tulaj odaküld!!!!
32. bree74 (válaszként erre: 22. - Kristo_f)
2013. dec. 23. 20:19
köszi a választ. sajnos a linket nem tölti be, de most már biztos vagyok benne, hogy nem engedhetem be őket amíg itt tartozkodom. :)
31. bree74 (válaszként erre: 30. - Nyamitörp)
2013. dec. 23. 20:16
köszi, de tt nem is arról van szó, hogy ki fessen ki, hanem, arrl, hogy elvileg, ha jól tudom, nem vagyok köteles senkit beengedni a lakásba..
30. Nyamitörp (válaszként erre: 20. - Bree74)
2013. dec. 23. 20:09

Szia!


A kérdésedre a választ nem tudom, viszont az jutott eszembe, hogy nincs-e valaki, aki tudna neked segíteni kifesteni a lakást vagy esetleg egyedül. Hátha meg lehetne beszélni a tulajjal, hogy megcsinálod a festést és vonja le a tartozásból. Akkor nem kéne beengedned a volt párod és csökkenne a tartozásod mértéke is.

29. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
2013. dec. 23. 19:51
Nem, a barátnôm, de nagyon átérzem a helyzetét.
28. simple (válaszként erre: 20. - Bree74)
2013. dec. 23. 19:37
Köteles vagy beengedni, és tűrni a javítást, karbantartást, ez biztos. Azonban ezt csak előre megbeszélt időpontban lehet megtenni, olyanban, ami neked is megfelel! Tehát nyugodtan mondhatod, hogy neked csak januárban lesz megfelelő. A lakásba a tudtodon kívül be nem mehet a tulajdonos, tehát csak úgy ha te ott vagy, és előre le van egyeztetve.
2013. dec. 23. 19:26

Sorayaprincessa is te vagy?


Igen, gondoltuk, hogy urnában van. Zárt urnában, saját lakásban tartáshoz senki engedélye nem kell.


Szerintem sokkal több van, mint amennyiről tudunk, és ahogy elnézem a temetkezési árakat, egyre több lesz :/

26. michelle.r (válaszként erre: 21. - 103cacdfd2)
2013. dec. 23. 17:29
A te szempontodból mindegy, hogy bérlő vagy tulajdonos. A lakásban tároláshoz nem szükséges a tulajdonostársak hozzájárulása, közös területen nyilván enélkül nem tárolhatja.
25. michelle.r (válaszként erre: 20. - Bree74)
2013. dec. 23. 17:22

Nem, nem vagy köteles. A felmondási idő alatt semmilyen módon nem korlátozhatnak az ingatlan használatában.


A megállapodott felmondási idő utolsó napján, amikor átadod a kulcsokat, tatarozhat, addig nem. Csak halaszthatatlan javításokat végezhet, mint pl. gázszivárgás elhárítása, eltörött csövek javítsa és hasonlók.


Ezt jó előre mondd el neki, ha odamennek 27-én és púposkodik, hívj rendőrt.

24. kristo_f (válaszként erre: 23. - Kristo_f)
2013. dec. 23. 17:21

Tessék!

33. §

(4)

"Közös tulajdonú ingatlanon való urnaelhelyezéshez a tulajdonostársak hozzájárulása szükséges."


[link]

23. kristo_f (válaszként erre: 21. - 103cacdfd2)
2013. dec. 23. 17:12

Nem temették el, hanem itthon tárolják!!"


Csak azért, ha jön a nyugdij kiültethessék, hogy lássa a postás hogy még él?

:)

Gondolom hamvasztva urnában!

Mi a szörnyű ebben? Különösképpen hogy egy emelettel alattad van

De nem vagyunk egyformák, ugyanakkor én sem vinném haza


Nem tudom született-e egy trv. amelyik a közvetlen szomszédok belegyezéséhez kötötte ezt.

Mert volt szó róla!

Rá kellene keresni a guglival

22. kristo_f (válaszként erre: 20. - Bree74)
2013. dec. 23. 17:08

Egy időben foglalkoztam vele, de nem merülök bele most

Ez a trv intézkedik a jogok és kötelességekröl

[link]


Benen van ha jól emlékszem a felmondási idő is és mintha a tulaj bemehetne előzetes értesitéssel a lakásba, de indokolatlanúl nem zavarhatja a bérlőt


Márpedig szerintem a két ünnep között festés az zavarás, még ha munkanap is

Ha a férjed meg szemét, tennék azonnal egy bejelentést a fekete munkájárol, igaz ünnep van

Megemliteném a tulajnak hogy hol is van a bérleti szerződés amit igért korábban

Irtatok egyáltalán?

2013. dec. 23. 14:39

Nekem is lenne egy kérdésem.

Társasházban lakom, az alattam ALBÉRLETBEN lakó házaspár egyik tagja meghalt. Nem temették el, hanem itthon tárolják!!

20. bree74
2013. dec. 23. 11:57

Sziasztok! Tud e valaki nekem sürgöüss választ adn... Leírom a gondom.

3 gyermek édesanyja vagyok, akiket egyedül nevelek, sajnos albérletben. Mivel a kicsi fiaim apja nem fizet gyermektartást, és a bírósági tárgyalásoknak nincs vége, így nem foglalkozik gyermekeivel, és a megbeszélt gyermektartást sem fizeti. Dolgozni elmennék, de sajnos amikor próba napra voltam behívva középső fiamnak eltört az ujja, így itthon voltam vele. De ami a gondom... az, hogy az albérletemet nem tudtam fizetni, illetve december elején kifizettem 50 ezer forintot ami a havi albérleti díj, viszont a számlákkal elcsúszva vagyok, a főbérlőm január elejéig pontosan január 4. ig adott időt, hogy a lakásba maradjak a gyerekekkel, viszont most 2 ünnep közt ki akar festetni, És közölte, hogy 27.én délután jön a festővel és elkezdik a festést.Ami számomra azért is baj, mert a festő a kis gyermekeim apukája, aki mint említettem nem foglalkozik a gyermekeivel, és 130ezer forintos elmaradása van felém, ráadásul többször meglopott már engem.Őszintén megmondom, nem szívesen engedném be a lakásba.Kérdésem a következő. Van -e joga a főbérlőnek az itt tartózkodásom alatt bejönni a lakásba, kifestetni, úgy, hogy én még itt lakok a gyerekeimmel? Illetve kötelező-e beengednem őket erre a célra, és mit tehetek, mit mondjak, ha nem vagyok köteles beengedni őket! Sürgős válaszát várom, és előre is köszönöm!


Válassz egy matricát vagy ikont

19. Ancsii
2013. jún. 21. 14:22
Azért kiváncsi lennék hogy a tulaj fizeti e az adót az albérleti díj után! Ha ennyire szarakszik veled, kiváncsi lennék mit szólna ha az apeh ezt megtudná! Ja és 3 gyerekkel nem tehet ki az utcára, igy a helyedbe nem is fizettem volna neki miután, nem a te hibádból kapcsolták ki a gázt, stb.
2013. jún. 20. 07:04
Akkor egy próbát megér,de szerintem hosszú folyamat lesz,és a végén lehet te veszítesz,akkor a perköltseg is rád hárul.Nem ismerni a történetet a másik oldalról,ezért nehéz mondani bármit.Kíváncsi leszek mire jutsz,de egyetlen megoldás a költözés szerintem!
2013. jún. 20. 06:40
természetesen van mert minden hónap ugy az albérleti dijat valamint a rezsit banki át utalásal küldöm meg részére
2013. jún. 19. 22:05
Van átvételi elismervény arról mennyi pénzt vett át? Mert ha nincs,azt mondja,hogy te nem fizettél rezsit,azért küld el,és azért nem köti vissza az órát.Akkor mehetsz ahová akarsz,semmit nem tudsz csinálni!
15. gkreka (válaszként erre: 14. - Bd55e3f068)
2013. jún. 19. 15:31
Ha valakinek ez a szórakozás... csak sajnos legközelebb egy valódi kérdésre sem fog érdemi válasz érkezni, mert ki szereti, ha hülyének nézik (esetleg).
2013. jún. 19. 14:33
Egyre trollosabb ez a fórum.
2013. jún. 19. 14:26

e kijötek a tigáztol élet veszélysé nyilvánitotát a viz melegitöt és az egyik szobába radiátort rá kötelezték hogy cseréljeki én oda adtam az albérletti dijat meg a rezsit azt arrol volt szó május 17 -én visza kapcsolját ugyebár el vitték a gáz órát emiatt na most kikellene fizetni az csolási dijat 25000ft amitt nem hajlandó kértem szépenn nem szépen semire nem megyek velle ép ma irta fizesem én ki mivel én használom de ez marhaság itt vagyok junius 19 sehol semmi söt azt irta semisicsemeg a szerzödést amit március 1 én köttötünk mert már az nem él én voltam a család támogatonál azt monták hogy ö ezt nem teheti meg mivel én mindig percre pontosan fizetem,viszont ö amitt elutalok pénzt másra költii nem a számlákra

de nekem most nincs pénzem hogy 3 havi kauciot ki fizesek mert már akkor rég elköltöztem volna a kauciot sem agya visza ugytet lakjam lemeg látom milesz megyek biroságra még az ombucra is ha kel

12. farah
2013. jún. 19. 09:36
Nekem is voltak bérlőim, a csekekket én adtam föl, de elszámolásnál megkapták róla a fénymásolatot. Azért a gázt sem kapcsolják ki 2 nap alatt. Itt valami nagyon sántít.
11. bd55e3f068 (válaszként erre: 10. - Varga.nora)
2013. jún. 19. 09:30
Amit én kihámoztam ebből a zagyvaságból, abból nem úgy tűnik, de persze ilyen leírás mellett minden lehetséges.
10. varga.nora (válaszként erre: 9. - Bd55e3f068)
2013. jún. 19. 09:25
De ők lehet, hogy fizettek mindent a főbérlőnek, csak az nem fizette be a csekkeket!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook