Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem akarok alkoholista lenni, de félek, hogy az leszek fórum

Nem akarok alkoholista lenni, de félek, hogy az leszek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
120. ce24db56a5 (válaszként erre: 1. - 50b5748a9e)
2013. jún. 26. 09:14

Kedves Kikkacica!

Úgy vélem annyi "hasznos tanáccsal" láttunk el, hogy "nem szabad, ne igyál, ne tedd tönke magad" meg "az alkoholista magának köszönheti és pusztuljon" és "nehogymá' sajnáljam, ő tehet róla", hogy lassan jobb lesz ha erre iszunk egyet:)

Én is...


Üdv

A Pamutdisznó

119. Elena*
2013. jún. 25. 23:27
Ha belemrülsz az ivászatba, avval nem oldódik meg semmi. Próbálj meg valami olyan dolgot találni, amiben jó vagy, és pozitív behatások érnek. Akkor talán magával az érzéssel befogsz telni, és nem fog hiányozni az alkohol okozta enyhe mámor. Még ilyenkor tegyél érte, mert ha már teljesen belemerülsz, magába fog szippantani, és nehéz lesz onnan kimászni.
2013. jún. 25. 08:41
2013. jún. 25. 08:37

Végezd el az agykontroll tanfolyamot! Döbbenetes eredményeket lehet vele elérni! A tudatalattira tudsz vele hatni és ezért hatásos annyira. Amíg csak mondogatod magadnak, hogy nem akarok az lenni, vagy a kezedre csapsz mikor a pohár a kezedbe kerül, az nem fog segíteni. Az angliában élő agykontroll oktató is alkohol problémákkal kűzdött sokáig és az agykontrollal 30 nap múlva már nem kívánta a piát. és azóta sem :) Olvass utána!

Ja! és más nem fog tudni segíten ha te nem teszed meg a lépéseket. Minden belőled indul! Ha megfigyeled, egy alkoholista mindig talál ürügyet, hogy most éppen miért iszik. És mindig másokat hibáztat. Most ezért, holnap azért. És mi sem tudunk segíteni azon aki iszik (drogozik), mert ha a fejünk tettejére állunk akkor sem fog változni ha Ő nem akar!!! Életek mennek tönkre függő beteg emberek mellett!!

116. b62e6311d6 (válaszként erre: 1. - 50b5748a9e)
2013. jún. 21. 15:06

Szia!:)

Mi újság? Hogy telnek az estéid?:)

115. spinneli (válaszként erre: 113. - Pzm3)
2013. jún. 19. 17:48

Ez nem szerintem betegség, hanem orvosok szerint az-BNO kódja is van.


Nagyon sok dolog befolyásolja, hogy valaki miért kezd el inni, azért gondolom azt mindenki tudja, hogy az alkoholizmus nem egy nap alatt alakul ki, ahogy az sem egyértelmű sok esetben, hogy honnan kezdődik, mikor csúszik át egy határon...

Egyébként ha nagyon általánosan akarom jellemezni az okokat akkor családi körülményeket, korai kötődés hiányát, konfliktus és stressz kezelési hiányosságokat, elmagányosodást, egyéb korai traumákat írnék.


Ahogy korábban írtam, sokan küzdünk sokféleképpen, és sok mindennel, ki ezzel, ki azzal-egyikünk sem mentes gyengeségtől.

Érdemes nem csak abból kiindulni, hogy nekünk xyz milyen könnyen megy, mert igen egyszerűen találnánk olyan dolgot, ami meg nehezen.


Egyébként sajnálni senki sem kell, szerintem-én nem sajnálok senkit, de arra érdemes törekedni, hogy több infóból alkosson véleményt az ember.

114. pzm3 (válaszként erre: 107. - 50b5748a9e)
2013. jún. 19. 17:40
Olyan helyes lány vagy,ne tedd magad tönkre!!!Annyi jó dolog van az életben,amit józanul kell megélni.
113. pzm3 (válaszként erre: 98. - Spinneli)
2013. jún. 19. 17:37
De azt mondjátok meg,akik szerint ez betegség...Miért kezdett el inni???Ki kényszeritette rá?Miért sajnáljak valakit aki maga kereste a bajt,betegséget magának?Eszem nincs hozzá,hogy lehet rászokni az ivászatra.
112. b62e6311d6 (válaszként erre: 1. - 50b5748a9e)
2013. jún. 19. 17:26

Szia!

A legelső dolog, ami szemembe ötlött, a "két hete költöztem egy idegen városba" ... De azt is írod, hogy január óta iszol rendszeresen.

A "két hete ... " mondat már valamiféle magyarázkodást sejtet, elsősorban önmagadnak. Kifogás keresést, hogy biztos azért, mert ... és majd lesz ez máshogy is ...

Klassz dolog a felismerés, hogy baj van, és az időben változtatás.

Vannak viták, hogy ki is az alkoholista?

Professzorok írnak tanulmányokat, polemizálnak, meghatározzák a definíciókat, mikortól függő egy ember.

Ahogy mások is írták: vannak, akikről nem is gondolnánk, hogy alkoholisták. És sose fog kiderülni róluk a tágabb környezetük számára.

Mások meg az aluljáróban végzik, mert már az anyjuk feje fölül is eladnák a házat, és minden moráljukat elvesztik.

Onnan pedig nincs visszaút.

Akkor hogy is van ez?

Addiktológusok mondják, hogy előre nem kiszámítható, de utólag nem megváltoztatható.

Ami a lényeg, hogy kinek milyen változásokat okoz a SZEMÉLYISÉGÉBEN az ital.

111. spinneli (válaszként erre: 109. - Noarashi)
2013. jún. 19. 16:42

Ja, a felelősségvállalás szempontjából igen.

Én arra gondoltam, hogy az lényegtelen, hogy kívülállók mit mondanak.

110. winny (válaszként erre: 1. - 50b5748a9e)
2013. jún. 19. 16:41
Akkor ne emeld fel azt a poharat amiben alkohol van.66 évesen nem ismerem ezt az érzést.
109. Noarashi (válaszként erre: 104. - Spinneli)
2013. jún. 19. 16:39

Szerintem is az a legfontosabb, hogyha már elindult ezen a lejtőn, időben kap észbe és segítséget kér.

Az hogy ki a hibás, ez a kérdés azért lényeges, hogy az ember ne hárítson. Igenis nézzen a tükörbe és vállalja, hogy el-asztam.

2013. jún. 19. 16:39

Én is szeretem a jó,hideg sört,vörösbort,töményet nem.

Viszont,tudom,hogy hol a határ,vigyázok,magam és mások érdekében egyaránt

És ezt betartom!

107. 50b5748a9e (válaszként erre: 106. - Spinneli)
2013. jún. 19. 16:38
Köszönöm!
106. spinneli (válaszként erre: 105. - 50b5748a9e)
2013. jún. 19. 16:37
Drukkolok.
105. 50b5748a9e (válaszként erre: 103. - Spinneli)
2013. jún. 19. 16:37
okés ;) ma már nem megyek mondjuk,mert megint éjszakás vagyok és nem akarom lefárasztani magam annyira előtte, de holnap lehet, hogy lenézek.
104. spinneli (válaszként erre: 101. - Noarashi)
2013. jún. 19. 16:37

Szerintem a "ki a hibás" kérdés nem túl lényeges, a megoldás, próbálkozás, ez az amire számít.


Bár találkoztam olyan élethelyzetekkel, ahol azt mondtam, hogy én is drogos/alkesz lennék-a szabad akarat tényleg az alap-egy a lényeg, ha baj van, felismerjük, és ha kell merjünk segítséget kérni.

103. spinneli (válaszként erre: 100. - 50b5748a9e)
2013. jún. 19. 16:35

Szerintem menj le, biztos vannak akik kezdő partnert keresnek, érdeklődj.

:)

2013. jún. 19. 16:34
Az a bajom, hogy ahova költöztem, lépten-nyomon tele van a hely kultúrált vendéglátó helyekkel, nem nagyon merek kimozdulni emiatt, mert félek, hogy elcsábulok.
101. Noarashi (válaszként erre: 93. - 50b5748a9e)
2013. jún. 19. 16:33
Hát mégis ki tehet róla? Persze, nem mindegy, hogy az ember hova születik, szerető családba, vagy pont nem. Rendes anyja van, vagy pont nem. A környezet, a genetika, mind-mind összetevődik. De végső soron szabad akaratunk van. Te legalább időben kapcsoltál, hogy vmi nem okés ezzel. Ez már haladás.
100. 50b5748a9e (válaszként erre: 98. - Spinneli)
2013. jún. 19. 16:33

Na igen, ez tényleg így van.

Egyébként van lent egy squash pálya, ahol lakom, bár se tudásom, se felszerelésem nincs a squashhoz, se partnerem, csak érdeklődésem :)) . Lehet, ezen a vonalon kéne elindulnom.

99. spinneli (válaszként erre: 97. - 50b5748a9e)
2013. jún. 19. 16:29

Sport, hobbi?

Valamilyen hosszútávú terv?

98. spinneli (válaszként erre: 92. - Pzm3)
2013. jún. 19. 16:29

Ez sokkal árnyaltabb ennél.

Az alkoholizmus függőség, azzal vajmi keveset segít az ember, ha azt mantrázza, hogy milyen akarat gyenge szar alak a másik, és hát csak elhatározás kérdése.

Természetesen az elhatározás az alap, de ennél több dolog is kell, ha valaki le akar szokni.

Ha nem akar, vagy nem ismeri be, az más tészta.



Egyébként kivétel nélkül mindannyiunknak vannak gyengeségei, bármennyire is imádunk pálcát törni a másik felett,nyilván a szint és a hatás nem mindegy.


Az egyik nem tud felhagyni a zabálással, a másik képtelen kilépni egy rossz kapcsolatból, a harmadik mániásan féltékeny, vagy állandóan kötözködik a családtagjaival...mindenkinél van valami difi.

2013. jún. 19. 16:26
Nem igazán, egyelőre csak eszek folyamatosan bolognait, meg telefonon beszéltem egy barátnőmmel.
96. spinneli (válaszként erre: 90. - 50b5748a9e)
2013. jún. 19. 16:23
Kitaláltál már valami helyettesítőt?
95. ce24db56a5 (válaszként erre: 92. - Pzm3)
2013. jún. 19. 16:13

Ez kettős mérce!


Van egy ismerősöm,fanatikus katolikus imádkozik ezerrel, szex csak gyereknemzés céljából - és erre neveli az egész famíliát. TV nincs a lakásban - az ördög műve, ez sem poén! Ugyanúgy fúj az alkoholbetegekre, mint Tavirozé - engem is leszólt, mikor sörözőbe hívtam a húgát, idézet: És meg ne részegedjetek bortól, miben kicsapongás van: hanem teljesedjetek be Szent Lélekkel (Efézus 5.18) kikerestem most, mert nem vagyok túl vallásos alkat:)


Aztán egy nap a fia részegen betörte a kisváros nagyboltjának a kirakatát.Szülőket behívták a yardra és ott volt a nagy koppanás - kiderült, hogy a gyerek alkoholfüggő NÉGY ÉVE!!!


Kérdés, hogy ki mondaná azt a delíriumos görcsben rángatózó 19 éves fiának, hogy "köszönje magának" és "fene nem mondta egy alkesznek sem,hogy kezdjen el tütükézni"?

2013. jún. 19. 16:03
Tehát eszem ágában sincs védeni őket, de támadni se szeretném. Az én szememben ez egy ugyanolyan mentális betegség, mint a depresszió, vagy skizofrénia. Van amelyiket jól lehet kezelni, van amelyiket kevésbé. De ha kezeletlen marad, akkor eldurvul, magától nem igen múlik el. Sokan mondják, hogy a prevencióra kell rakni a hangsúlyt. De azok az emberek, akik még nem voltak benne ilyen betegségben, nehezen ismerik fel a tüneteit, talán fel sem ismerik, csak amikor már baj van.
93. 50b5748a9e (válaszként erre: 92. - Pzm3)
2013. jún. 19. 15:55
Ok, de ha egy alkesz pusztán csak gyenge jellemségéből fakadóan piál, akkor a gyengeségét minek köszönheti szerinted? Ő tehet arról is, hogy gyenge? Ne érts félre, eszem ágába sincs védeni az alkeszeket!!!
92. pzm3 (válaszként erre: 70. - Ce24db56a5)
2013. jún. 19. 15:52

Mert mondjuk a gyerkőc nem akar beteg lenni,aki meg piál az köszönje magának.

A fene nem mondta egy alkesznek sem,hogy kezdjen el tütükézni.

91. kristo_f (válaszként erre: 90. - 50b5748a9e)
2013. jún. 19. 15:50
Ha el tudod hagyni kinlódás nélkül pár napig, akkor nem vagy az
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook