Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit reggelizik egy 19. hónapos baba? (tápszeres) fórum

Mit reggelizik egy 19. hónapos baba? (tápszeres) (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. jún. 23. 22:45

Tulajdonképpen szerintem ennyi idősen már bármit ehetne reggelire, de ha csak tápit hajlandó, akkor adj neki azt. Súlyával gond nincs, majd később rákap a reggelire.

Nálunk a Lányom akkor szokott rá a reggelire, amikor bölcsis lett. Előtte itthon mindig csak 2-3 deci tápi (illetve 15 hónapos korától tehéntej). Délelőtt max. kis gyümi, de elég volt neki délig. A bölcsiben valamilyen kent kenyeret kapnak vagy kiflit, mellé mindig valami tejes ital (sima tej, kakaó, tejeskávé, vaniliás tej).

A junior ital az is tápszer, csak nagyobb babáknak. :-)

2013. jún. 22. 14:22

14 kilo 90 centi

ő is junior italt kap, bocsi de szerintem az is tápszer, csak 1 éves kor felettieknek való az összetétele minimálisan más mint az 1es tápszernek, és jobban hangzik ha azt mindják, hogy junior ital, de attól az még tápszer-szerintem

53. kártyavár06 (válaszként erre: 48. - Mandulacska2)
2013. jún. 22. 14:20
14 kilo 90 centi
2013. jún. 20. 15:40
Miért kap tápszert ennyi idősen? Mi egy évesen leálltunk orvosi utasításra. Azóta gyerekital (tej helyett), plusz felvágott és sajt a reggeli. (Még csak 4 foga van)
51. gkreka (válaszként erre: 47. - Kártyavár06)
2013. jún. 20. 15:19

Akkor mire vonatkozik a kérdésed? Ha a te gyereked csak tápszert hajlandó reggelizni, akkor nálatok a tápszer reggeli az ideális. Különben éhen maradna a gyerek.


Hacsak nem közvélemény kutatást akarsz végezni, hogy egy átlag 19 hónapos gyerek mit eszik - és mint tudjuk, a statisztikák mindig ferde eredményeket hoznak :) -, akkor nem értem a fórumindítás célját!

2013. jún. 20. 14:59
Itt írta valaki, hogy nem érti, miért mérges a védőnő a szalonna, hagyma miatt , mindezt vacsorára. előre leszögezem, az én kisfiam is evett már hurkát, kolbászt, persze inkább kisebb mennyiségbe. De őszintén, ha belegondolunk. Mire jó, ha egy kisgyereket már a legelején az erősen fűszerezett ízekre szoktatunk, hozzátéve, hogy zsíros. Egy felnőtt ember gyomrát, bélrendszerét is megviseli, pláne este. Mindezt mondom úgy, hogy én sajnos elég érzékeny vagyok erre, sajnos gond van az emésztőrendszeremmel, de ha egészséges is egy felnőtt, este nehezen alszik, rosszabbul, ha ilyeneket eszik. Nem azért kell büszke lenni a gyerekünkre, mert megeszik egy kiló zsírt, vöröshagymával, ilyenek. Később jól megszívjuk, ha ilyenekre szoktatjuk, mert nem fogja megenni az enyhébb ízű ételeket, és tegyük hozzá, a bölcsiben, óviban, menzákon nem fűszereznek agyon. Most jó az nekünk , ha a gyerekünk egész nap éhezik, mert nem olyan fűszeres, zsíros az étel az óvodában, mint otthon?
49. mandulacska2 (válaszként erre: 39. - Vikucka)
2013. jún. 20. 14:54
Szerintem ez a kérdés attól függ, mennyi idős. Úgy tudom, legalábbis nekünk a mi védőnőnk azt mondta, hogy lehet inni csapvizet, csak forralni és lehűtve. Mi még 1 éves kor után is egy ideig forraltuk. Most már kap sima ásványvizet, menteset. És inni főként vizet iszik, nem cukros ivóvizet, nem kakaót, nem teát, hanem vizet. Tápszer etetésre szolgál. Cukrozni semmit nem cukrozok, inkább a teába mézet. A méz egyébként érdekes, mennyire mást mondanak mindenhol. Én hozzátáplálási táblázatban azt láttam, hogy 1 éves kor előtt nem , de utána lehet. így az én kisfiam már kapott 1 éves kora után. Kenyérre kenve is és teába is.
48. mandulacska2 (válaszként erre: 47. - Kártyavár06)
2013. jún. 20. 14:43

Kártyavár-maximálisan egyetértek veled, hogy nem kell a felesleges cukor, kakaó. Lehet, ő délelőtt nem kívánja a szilárdat, délután bepótolja. Lehet, ilyen a bioritmusa.


Mekkora egyébként a babád súlya, hossza? Fiú vagy lány?

2013. jún. 20. 09:14

sziasztok! Lehet, hogy nem jól írtam le, nem az a gond, hogy nem adok neki, nem is kell neki, pl ha kenyeret adnék neki reggelire nem eszi meg, csak hisztizik, kínlódik, nyűgös egész délelőtt, a tápszert megissza

de sokan írtátok a kakaót: nem akarok senkit megsérteni, de minek a fölösleges cukor egy egyébként is válogatós gyereknek????

írtátok, hogy simán adnék......higyjétek el én is simán adok de nem eszi meg....inkább délután eszik sokat

ja és a keksz 2 db háztartási keksz nem egy zacskónyi és gyümölcsöt is kap ha kér

2013. jún. 19. 15:19

mi sima ásványvizet iszunk, és 1 éves korától is azt kapott, a csapvizet akkor, ha én is meg tudom inni.

néha furcsa klóros vagy sárgás.

A felvágottak, párizsi virsli teli van mindenféle mű dologgal-helyette kapott sima sajtot, vajat, tejfölt, natúr joghurtot(friss gyümölccsel turmixolva) vagy sonkát, főt húst.Igyekeztem és még most is igyekszem olyan ételt venni, amiben minél kevesebb az E betű és adalékok.

Vagy friss és én készítem el.

Anyumék például oda vannak egy bizonyos szeletelt kenyérért, amiben lényegében minden van a liszten kívül-főleg szója.:)

45. Highlander73 (válaszként erre: 37. - A0c1361e44)
2013. jún. 19. 06:18

Én is megkínálom a 14,5 hónapos lányom mindennel,amit kér.Ezt úgy értem,hogy látja mi mit eszünk és kéri.Ha tetszik egye,ha nem,úgyis kiköpi. :)

Mondjuk arra vigyázok,hogy pl.gombát ne egyen,mert az tényleg nehezen emészthető.De Ő is vígan szalonnázott 1 évesen! :D

44. Highlander73 (válaszként erre: 37. - A0c1361e44)
2013. jún. 19. 06:16
Istenem,mennyi ütődött védőnő szaladgál...
43. Highlander73 (válaszként erre: 38. - Cicakaktusz)
2013. jún. 19. 06:13

1 éves kor felett simán ihat csapvizet forralatlanul is!

Nekünk van vízszűrő kancsónk,azt használjuk.De ha máshol vagyunk és elfogy a vizünk,vagy nem vittünk,simán adok neki a csapból.

Hülye egy védőnő...

2013. jún. 18. 23:36
simán ehet párizsis kenyeret kakaóval,vagy májkrémes kenyeret,vagy virslit..ha van már foga akkor simán ehet gabonagolyót:)..ha nem mersz neki adni csapvizet akkor forrald fel..én is azt adtam a kisfiamnak,semmi baja nem volt tőle.
2013. jún. 18. 22:28
Én is simán adnék neki csapvizet...
40. cicakaktusz (válaszként erre: 39. - Vikucka)
2013. jún. 18. 22:17

Ja, lemaradt a "csap" szócska. Csapvizet ivott, az volt a baj. "Ha szomjas, adj neki teát, ízesítés nélkül, nem kell víz, sok a baci benne, azt akarod, hogy baja legyen???"

Akkor SEM mondtam meg neki, hogy hat hós volt a gyerekem, mikor az ördög tudja hogy, egy gyufaszál nagyságú faszilánkot nyelt le, amit csak akkor vettünk észre, mikor nem tudott kakilni. Ha attól nem lett baja, majd a csapvíztől, nem?

39. vikucka (válaszként erre: 38. - Cicakaktusz)
2013. jún. 18. 21:45
De most őszintén mit kéne innia a gyereknek, főleg, ha szomjas? Ivólevet? Tápszert?
2013. jún. 18. 21:23
Az én védőnőm hülét kapott, mikor látta, hogy az egy éves gyerekem vizet ivott. Mondjuk azóta is azt issza, ha szomjas...
37. a0c1361e44 (válaszként erre: 36. - Cicakaktusz)
2013. jún. 18. 21:11

Szerintem ő pusztán attól is kiakadt volna, ha egy szelet vajas kenyeret evett volna.

Én egy idő után megkértem, hogy csak akkor jöjjön, ha hívom, ugyan is mindenbe beleszólt. Mit, mennyit, mikor eszik a gyerek. Látta szalonnát is enni, csípős brassóit is enni és mindentől kiakadt. Attól is ha egy felnőtt adagot evett meg, stb.:)

2013. jún. 18. 21:06
Az almamód elrágott vöröshagyma, vagy a szalonna, vagy amiatt, mert mindezt vacsorára ette?
35. a0c1361e44 (válaszként erre: 33. - Cicakaktusz)
2013. jún. 18. 20:50

:)))

Biztos a kardjába dőlt volna...

2013. jún. 18. 17:44

Én csak bébiszitter vagyok, de egy másfél év körül kislányra kezdtem el vigyázni márciusban, azóta ugye ő már 22 hónapos lett.


Reggeli, amit a felnőttek: főtt tojás, vagy tojás rántotta, paradicsom, paprika, most kenyérrel, vagy zsemlével, néha sült banán lekváros kenyérrel, tej, vagy gyümölcslé


Ebéd, ha ott vagyok, akkor én főzök neki levest, általában sűrű egytálétel levest, kevés hússal, sok zöldséggel, hozzá valamikor megeszik 2 szelet toast kenyeret, vagy valami kis sajtos bucit


uzsona: általában friss gyümölcs, vagy leves, vagy valami kis szendvicske, ha olyanja van, akkor inkább gyümölcspürét kér.


vacsora: amit a szülők, de én akkor már nem vagyok ott.


Hetente 3 alkalommal bölcsiben van, ott a bölcsis kaját eszi.


kb. 1 hónapja még az anyukája adott neki anyatejet, de elválasztotta, mert már csak az üres cicin lógott. Tápszert nem kapott.


Szerintem jó étvágya van, szinte mindent megeszik, nem fújjog a kajára. De ugye én csak bébiszitter vagyok, a véleményem nem releváns.

33. cicakaktusz (válaszként erre: 27. - A0c1361e44)
2013. jún. 18. 17:06
Akkor az hogy tetszett volna neki, amit a lányom művelt? 11 hónaposan odaült az apja mellé, és bevacsorázott füstölt szalonnával, kenyérrel, hagymával. A hagymát úgy harapta a szalonnna mellé, mint más az almát.
32. Zebra25 (válaszként erre: 28. - Mandulacska2)
2013. jún. 18. 16:42

Mi is hasonló képpen eszünk.

Kendém 11,5 hónapos koráig volt hajlandó szopizni és azóta tápizunk. Sajnos vagy egy kis tejfehérje érzékenysége, én is az vagyok, így a tejet nagyon messziről kerüljük.

2013. jún. 18. 16:39
Kislányom 14,5 hós.Még szopik.Ő sem akar délelőtt igazán enni.Ha jó napja van akkor egy fél banán vagy egy kis joghurt,pár falat vajaskenyér.De van úgy hogy ebédig nem igazán eszik,max. pár kölesgolyót.Viszont délután és este jobban eszik!
30. Zebra25 (válaszként erre: 9. - Valakivagyok1984)
2013. jún. 18. 16:34
Hú, tényleg a rántotta. Na azt is imádja a fiam:)
29. gkreka (válaszként erre: 26. - Mandulacska2)
2013. jún. 18. 16:22

Joghurtot én is magam készítem. A natúrt és a gyümölcsöset is.

De ettől a tej a kisbocinak való, nem az embernek... brrrr, mondom ezt annak ellenére, hogy a testkontroll többi kitételével tudok azonosulni.

Amíg anyatejet igényel egy baba, szerintem minimum egy éves koráig, és az anyukájának nincs elég/semennyi teje, addig indokolt a tápszer. Utána felesleges egy szükséges, de mű dologgal etetni a gyereket.

2013. jún. 18. 16:19

Amúgy leírom, hogy miteszik a fiam 18,5 hósan, hogy mindenki megkönnyebbüljön, nem csak tápszert kap.


Reggeli: tápszer(amennyit megeszik)+1 szendvics (zsemle vagy kenyér, margarin, felvágott; vagy virsli, vagy tojás, igen, megeszi rögtön a tápszer után, nem 1 órás késéssel.)


Tízórai: 1 gyümölcs (banán, vagy alma, vagy ami van


Ebéd: amit mi eszünk,persze főzeléket is csinálok, hús, ilyenek,van , hogy kenyeret is eszik a főzelékhez. Jó nagy adagot.


Uzsonna: gyümölcs, vagy szendvics, ahogy épp akarja.


Elővacsi: amit mi eszünk.


Elalvás előtt a tápszer.


így 18 hósan volt 11 kg és 84 cm. Nem sovány, pont jó, rengeteg mozog, mindent megeszik, kivéve a nyers zöldséget, és persze tejtermékeket nem eszik, mert nem ehet. És nem tömíti el a tápszer. Édességgel se tömöm agyon, se cukros üditőkkel, vizet iszik még.

2013. jún. 18. 16:06

Az enyém már régen volt ennyi idős, de már 1 évesen nem volt tápszer. Minden étkezés olyan volt, mint nekünk és reggelire kakaót kapott.

A védőnőnek nem nagyon tetszett, hogy 14 hónaposan vajas kenyeret evett párizsival és paradicsommal:)

26. mandulacska2 (válaszként erre: 22. - Dinkaanyu)
2013. jún. 18. 16:04

Szerintem tartósítószer nincs benne. De ha van is, miért. a szalámiban nincs? Vagy ha kakaót veszel abban nincs? Mindenbe raknak tartósítószert, még a joghurtba is. Ja, a tartósított tej is tartósított.


Ezen nem vitatkozok. Szerintem kell neki. Pláne, hogy az enyém nem fogyaszthat tejterméket, mert pöttyös tőle. De ha fogyaszthatna, akkor is tejitalt adnék neki, ami kifejezetten gyerekeknek, babáknak készült. Nem pedig a tehéntejet. Mert az ugye a bocinak készül, nem a gyereknek, és nem a felnőttnek. + ha ehetné, adnék neki joghurtot, natúran, és abba turmixolnám, darabolnám a gyümölcsöt, nem a bolti műjoghurtot. De ugyebár a natúr joghurt is tartósítószeres, és egyéb e-s . Úgyhogy a tápszer még mindig jobb.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook