Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tartósan beteg gyermeknek mi alapján számíthatna? fórum

Tartósan beteg gyermeknek mi alapján számíthatna? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. jún. 21. 17:06

Üzenem mindazoknak akik azt írták rólam hogy büdös nekem a munka,hogy szerdától kezdek melózni reggel 6-tól este 6 ig.

Akkor kinek is büdös a munka????

41. vandy80 (válaszként erre: 40. - Bring12)
2013. jún. 19. 14:49
Erről beszélek,mindenkiben csak a rosszat látják,nem is teszek fel több kérdést. Olyat írtak,h nézzek szét na szted miért írtam ki ide a kérdést? Ha tudja valaki akkor írja le Nem ? Kaptam bőven rosszat,nem is mertem remélni sem h ennyi rosszindulatú ember van a világon.....Nem is mérgelem rajta magam
40. bring12 (válaszként erre: 39. - Vandy80)
2013. jún. 19. 12:01
Szia! Én a múltkor a testvérbabakocsiról tettem fel egy kérdést és egyből azt írták hogy biztos beteg a 4 éves gyerekem mert nem szeret gyalogolni:)meg el van kényeztetve.
39. vandy80 (válaszként erre: 38. - Bring12)
2013. jún. 19. 11:12
Köszönöm,hogy írtál. Én csak egy kérdést tettem,fel és jönnek nekem a lehúrogásukkal,tudom én hogy nagyon sok az enyémeknél betegebb gyerek és le lehet "Kolompározni" bár nem vagyok az. Na mindegy egyre több ílyet olvasok a HOXA-n ,hogy kérdez valaki valamit és az "okosok" meg sértegetik,meg lenézik,és vitatkoznak vele.... Nem erről kellen hogy szóljon sztem. Mindegy ha tudnám törölném is az egészet...
2013. jún. 18. 21:51
Megint jó kis vita kerekedett:( szerintem nem a fórumindítóval vagy a hozzászólókkal van a probléma hanem a rendszerrel. Szerintem minden beteg gyerkőcnek joga lenne megkapni s gyógyszereket ami a gyógyulását illetve az egészségét , könnyebb hétköznapjait jelentené. Nem a családja anyagi helyzetétől kellene hogy függjön milyen gyógyikat tud szedni miket tudnak megvenni nekik.nekem a kislányom 'csak' tejfehérje allergiás volt kaptam rá az emelt családit amit egyből elköltöttem rá mivel sokszorosába kerülnek a nekivaló termékek a simánál. Es akkor ugye gyógyszer még nem is kellett neki.sajnálatos , hogy a szülőknek gyűjteni kell egy egy kezelésre házat eladni és hasonlók.
37. pzm3 (válaszként erre: 36. - Sanka02)
2013. jún. 18. 17:39
sajnálom :(
2013. jún. 18. 17:33
Én 3 évig kaptam a gyermekem után. Kamatostul visszaadnám, ha 2 egészséges veséje lenne, ami soha nem lesz! :(((
35. Kangaroo Island (válaszként erre: 24. - Vandy80)
2013. jún. 18. 17:30

pipálya, orrsprélye...már mindent értek


nem azzal van a gond, hogy kérdést tettél fel, hanem hogy milyen kérdést és mi a háttere...fogalmad nincs arról mi az, hogy tartósan beteg, ahogy nekem sincs, de te abba belerokkantál volna, amit mi átéltünk, ha egy allergiára tartósan beteggé akarod a gyereket nyilvánítani...

34. Kangaroo Island (válaszként erre: 22. - Vandy80)
2013. jún. 18. 17:24

Én is dolgozom, nem vártam meg a gyest, még előtte visszamentem teljes munkaidőbe dolgozni, nekem is sokszor beteg a gyerekem, Én vagyok itthon vele, ha beteg, mert nem mást igényel betegen, kivéve 1-2 alkalom mikor tényleg nem tudtam megoldani.

Nem vagdalózok és nem is sértegetlek, de nem is én írok ki ilyet, hogy hogyan kaphatok emelt családit!? eszem megáll a kérdéstől...de csak attól is, hogy ilyen eszébe jut valakinek.

33. pzm3 (válaszként erre: 28. - Vandy80)
2013. jún. 18. 16:30

Jó hát kérdezt meg a gyerekorvost.Majd lesz véleménye.Vagy esetleg tájékozódj.De nem azt fogod hallani amit szeretnél.

Én elhiszem,hogy az embert bántja bármilyen betegsége van a gyerekének,és elhiszem,hogy pénzbe kerül de nem lehet mindent az államtól várni.Vannak nagyon súlyos beteg gyerekek akikek havi szinten 10ezrekbe kerülnek a gyógyszerei,100ezrekbe a kezelései az életben maradáshoz vagy ahhoz,hogy a kis életük hosszabb legyen.Az allergia is ki tudja késziteni a gyerekeket,de azt hiszem ez kisebb rossz.

32. pzm3 (válaszként erre: 9. - Serry)
2013. jún. 18. 16:24
Nem minden esetben.
31. pzm3 (válaszként erre: 30. - Bogyócica)
2013. jún. 18. 16:22
Ez hülyeség...Minden fórumban ahol valami kedvezményről van szó ezt valakinek biztos fel kell hozni.
2013. jún. 18. 15:21
Ha Kolompár vezetéknévvel rendelkezel, akkor bármit megkaphatsz.
29. zebracsikó (válaszként erre: 24. - Vandy80)
2013. jún. 18. 14:18
j
28. vandy80 (válaszként erre: 27. - Pzm3)
2013. jún. 18. 14:11
Szállj már le rólam.
27. pzm3 (válaszként erre: 24. - Vandy80)
2013. jún. 18. 14:08
Leézéshez hozzászólva pedig....Ha te porallergiára gyest meg emelt családit akarsz,ne csodálkozz,hogy többen azt godolják,hogy a pénzre mész...
26. vandy80 (válaszként erre: 25. - Pzm3)
2013. jún. 18. 14:07
Akkor ne is szóljál!!!!
25. pzm3 (válaszként erre: 24. - Vandy80)
2013. jún. 18. 14:05

Szóhoz sem jutok!!!!

Te meg azt értsd már meg,hogy súlyos beteg aszthmásoktól elvették a támogatásokat...Gyest,emelt családit,utazásit...Akkor te mégis mit akarsz?Inkább tájékozódni kellene mielőtt egy ilyen kérdést felteszel....Aztán meg nem tetszenek a negativ hsz-ok.Lányomnak is van puff és gyógyszer is,de eszembe sem jutna semmilyen támogatást kérni,pedig ha azt nézzük ez is tartós betegség.Csak tartós betegség meg tartós betegség közt igen nagy a külöbség.

24. vandy80 (válaszként erre: 23. - Pzm3)
2013. jún. 18. 13:19
"Amúgy" van papírom az allergiáról!!!! Miért szerinted csak kitaláltam,hogy allergiás a gyerekem,nem??? És képzeld ő neki is van pipálya és gyógyszere meg még orrsprélye is van,na mit szólsz? Nem kell lenézni a másikat,csak egy kérdést tettem fel,PONT!!!!!!
23. pzm3 (válaszként erre: 19. - Vandy80)
2013. jún. 18. 09:39

Amúgy van az allergiáról valami orvosi papirod?

De akkor sem jár semmi,hiszen sok aszthmás gyermektől akik napi szinten 5-6 féle gyógyszert szednek,és pipát kell használniuk,elvették a támogatást.

22. vandy80 (válaszként erre: 14. - Kangaroo Island)
2013. jún. 18. 09:39
Na hallod miaz hogy piszkos a munka miért vagdalódsz nem is ismersz. Én 6 órában dolgoztam a gyes mellett is most meg munkanélkülin vagyok de én lennék a legboldogabb ember ha tudnék dolgozni!!!!!!!!!!!!!!!!!!Csak nem olyan könnyü így hogy a gyermekeidre nincs ki vázzon ha betegek mert nincs senkid egyedül vagy,és a munkáltatódnak sem tetszik ugye ha hetente táppénzen vagy. Kérdezz mielőtt sértegetsz.Köszi
21. pzm3 (válaszként erre: 19. - Vandy80)
2013. jún. 18. 09:37
A kislányommal én is ig voltam amig ki nem derült,hogy allergiás.Most ismételni fogom magam,mert ezt a részét nem láttad a hsz-omak...Vannak olyan gyógyszerek amik ezeket az allergiás tüneteket kordában tartják.Este egy kanállal,és tünetmentes a gyerek.A mienk 1600ft,ami elég sokáig elég.
20. vandy80 (válaszként erre: 9. - Serry)
2013. jún. 18. 09:34
Köszönöm,csak egyszerű választ vártam ,megkaptam,köszönöm,nem a fikázást kértem mint amit másoktól kaptam.
19. vandy80 (válaszként erre: 7. - Pzm3)
2013. jún. 18. 09:33
l,mert a kislányom is 2 hetente hurutos és állandóan tüszög és köhög és folyik az orra,szedia a gyógyszerét orrcsepjét is használja vettem neki inhalálót ami nem volt olcsó más szinte ingyen kaja egy kis kenőpénzért. A kisfiam is állandóan beteg mandula gyulladás,tüdő gyulladás kórház,2 nap ovi ismét orvoshoz kell vinni .....és aki nem tudja nem lát bele hogy kevés pénzből rengeteg elmegy a gyógyszereikre ,de nem kell megérte.Köszi
18. Rita 72 (válaszként erre: 14. - Kangaroo Island)
2013. jún. 17. 21:38

Ha 2000 grammnál lenne meghúzva a határ, akkor az lenne a problémád.

Indokolt esetben jár az 1500 gramm feletti koraszülött után is.

17. pzm3 (válaszként erre: 14. - Kangaroo Island)
2013. jún. 17. 21:28
Egyet értek! Por meg szőr allergiára nem is tudom,hogy jutott ez eszébe. Naponta aerus szirup és nincs baja a gyereknek.
2013. jún. 17. 20:31

TV2 hiradó

Kissrác leukémia, kigyógyult de ujabb betegségek jelentkeztek, mozogni, beszélni, enni már nem tud, orrszonda

Mama otthon maradt.

Most úgy tűnik nem tudják megvenni a gyógyszereket sem ami kell a kis srácnak

Nem azt mondom hogy itt kezdődik a tartósan beteg gyerek fogalma, de "gondolkozzál már el" kicsit

15. Kangaroo Island (válaszként erre: 14. - Kangaroo Island)
2013. jún. 17. 19:35
*És=én
2013. jún. 17. 19:30

És gyerekem is elég sokat taknyos, kötőhártyagyulladásos, stb...eszembe nem jutott, hogy tartósan beteg és kapjak emelt családit, most eléggé kinyílt a bicska a zsebemben erre a fórumra. Kapják azok az emelt családit akiknek tényleg szükségük van rá, de sokszor még azok se kapják meg és pl.sok 1,5 gramm alatti koraszülöttnek semmi baja nem lesz, nem kell százezreket költeniük kezelésekre, mégis megkapják az emelt családit, míg más koraszülöttek akik 1,5 kg-n felül születtek nem kapnak, hiába kell kezelésre járniuk és a szülőknek erőn felül teljesíteniük, de neeeem, a 1,5 kg felett született gyerek nem kap emelt családit.

Ha meg piszkos a munka, mondd azt és ne azt, hogy tartósan beteg a néha taknyos, allergiás gyereked.

2013. jún. 17. 19:11

Én lennék a legboldogabb ha okkal elvennék a gyermekemtől a tartós beteg státuszt.

persze értem, hogy így nem egyszerű munkába járni, mert ugyanígy voltunk ezen a télen, de adj hálát az égnek, hogy nem tartós beteg a gyermeked:-)

Én úgy tudom ilyesmire nem jár, asztmára már talán... ?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook