Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nyílt levél dr Zacher Gáborhoz fórum

Nyílt levél dr Zacher Gáborhoz (beszélgetős fórum)


1 2 3
41. bc257fd221 (válaszként erre: 40. - 16b5d6ae34)
2013. jún. 29. 18:40
Nem azért írtam,nem volt benne rossz szándék!:)))
40. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 39. - Bc257fd221)
2013. jún. 29. 18:38
Visszaolvastam...egyébként nem rossz szándékkal írtam...de így ezt a kifejezést soha nem hallottam:))
39. bc257fd221 (válaszként erre: 38. - 16b5d6ae34)
2013. jún. 29. 18:31
Ajjajjj ,így keletkezik a pletyi:D Tessen visszaolvasni!:D
38. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 33. - A78c2ff918)
2013. jún. 29. 17:30

Ki kit csal fel? ...és hova? A lakására?:)))


Bármilyen orvos....ugyanúgy "joga" van hinni hókuszban, meg a pókuszban...de amikor "orvos"...és életekről van szó, akkor ne tegye...

37. bc257fd221 (válaszként erre: 36. - 16b5d6ae34)
2013. jún. 25. 17:56

:(Tegyél rá valami giz-gazt!.9

Találtam egy érdekességet a kamilláról!


A nép azonban nemcsak az orvosok szavát issza, hanem a gyógynövényszakértőkét, népi gyógyászokét is. Mára azonban biztosnak hitt szerzők, források sem biztosak: egyre-másra derül ki, hogy bizony Maria Treben is tévedett gyógynövénnyel kapcsolatos könyveiben, és arra is jócskán van példa, hogy a bükki füvesember nevével visszaélve káros információktól hemzsegő írások kelnek útra!



„A neten terjedő és továbbított tudományos kutatásokat az átlagember nem tudja megfelelően értelmezni, helyén kezelni. Érdemes belegondolni például abba, hogy az, ha egy gyógynövény hatóanyagáról valamit kimutatnak, nem jelenti azt, hogy az azt tartalmazó gyógynövénynek is ugyanaz lesz a hatása. Így hiába igazolja egy kutatás azt, hogy például a kamillában lévő apigenin megakadályozza, hogy az emlődaganatos sejtek sokkal tovább élhessenek, mint a normális sejtek, gátolja terjedésüket és érzékenyebbé teszi őket a gyógyszeres kezeléssel szemben. Ezt a hírt gyakorlatilag minden lap a kamilla rákellenes hatásaként tálalta, pedig szó sincs arról, hogy a kamillatea ilyesmire jó lenne. Lehet, hogy a kamilla egyik nem illékony hatóanyaga jó egy konkrét betegségre valamilyen dózisban, de pusztán a gyógynövény fogyasztásával úgysem tudjuk azt a dózist bevinni” – emeli ki a legfontosabb tudnivalót a laikus, gyógynövénykedvelő olvasóknak Szabó Emese újságíró, a HáziPatika.com állandó szerzője, aki okleveles kertészmérnökként végzett gyógy- és aromanövény szakon. A szakember ebből kiindulva óvva int attól bárkit is, hogy az ilyen típusú kutatásokat olvasva elkezdje magát – példánkból kiindulva – daganatos betegként kamillateával kúrálni.

36. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 35. - 16b5d6ae34)
2013. jún. 25. 17:08

a "p" kimaradt... na, akkor megint nekifutok:


Ma krumplicskát vagdaltam, kicsit mellé az ujjacskámat is:)

2013. jún. 25. 17:08
Ma krumlicskát vagdaltam, kicsit mellé az ujjacskámat is.:)
34. a78c2ff918 (válaszként erre: 32. - Fd681950b6)
2013. jún. 25. 16:55
Ez ráadásul sebész.Nem azt mondom,hogy ez egy 1 bites pörgés,de a kreativitásuk a szike és a varrás közt félúton ki is merült.
33. a78c2ff918 (válaszként erre: 32. - Fd681950b6)
2013. jún. 25. 16:52

Mindig felcsalsz?Ejnye!:DDD


Nézd.Vannak lightos esetek:karma-hit,csi-hit,kristályok,csillagok,isten-hit,stb...Egy pl. neurológus doki mit árt ezzel,ha ebben hisz?Attól még elvégzi a munkáját.Amúgy meg ne dühöngj.Inkább lazulj:ha egy doki nem tisztán tudományos,akkor beszélhet zöldségeket is,erre számítani KELL.:)

32. fd681950b6 (válaszként erre: 30. - A78c2ff918)
2013. jún. 25. 16:46

Akkor meg mi a fenének van a nevük előtt az a dr. ?

Azért mert életekkel játszanak, és az nem játék.

Tessék komolyan venni!

31. a78c2ff918 (válaszként erre: 21. - Bc257fd221)
2013. jún. 24. 16:00
Ugyanmár...Sebész.:)
30. a78c2ff918 (válaszként erre: 20. - Fd681950b6)
2013. jún. 24. 15:59
Egy gyakorló orvos általában véve nem igen gondolja ezt így végig.Kering egy jól bevált körön belül,amit néha az orvoslátogatók felfrissítenek + az érdekességek,melyekre nem kevesen közülük pont úgy reagálnak,mint egy irodai dolgozó.Egyszerűen csak élnek.Nem mindenki tudós ember ott,még ha a diploma erre is hívta őket el...
29. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 27. - Bc257fd221)
2013. jún. 23. 19:17
Az a baj, hogy nagyon sokan kihasználják a mindenbe kapaszkodó embereket:(
28. bc257fd221 (válaszként erre: 26. - 16b5d6ae34)
2013. jún. 23. 19:03

Nem vagyunk tudományos partnerek...:)


Nagyon fülfájós volt a kisebbik fiam,gyakran szúrták a fülét,ajánlották a kövirózsa levét.Sikerült szereznem,bőszen csepegtettem,két nap múlva természetesen a fülészeten kötöttünk ki.Kértem a gyereket nehogy elszólja magát,hogy csepegtettem neki.Erre a gyerek azt kérdezte-anya te akkor kuruzsoltál engem?:)

27. bc257fd221 (válaszként erre: 25. - 16b5d6ae34)
2013. jún. 23. 18:54
Tudod engem az háborít fel,amit árulnak a különböző WEB áruházak,a daganatos betegeknek...,legutóbb valami barackos löttyöt árultak 30-40 ezer Ft-ért,ami egy hónapos adag. Az USA ból érkezett.Ugyan ki vizsgálta be,ki engedélyezte?:(
2013. jún. 23. 18:23
...és nem csak az a kérdés, hogy: Hová lett a gyógyhatás?...hanem Hová lett a fórum indítója?:))
25. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 24. - Bc257fd221)
2013. jún. 23. 18:21
bizony-bizony...:(
2013. jún. 23. 18:01

Kicsit görgessetek lejjebb,mert nem sikerült tökéletesre a másolás!:)


HOVÁ LETT A GYÓGYHATÁS?

2013. jún. 23. 17:59

Találtam egy kis érdekességet...



HIRDETÉS

Toplisták


KOMMENT


1

Ángyán József: Mindkét oldal maffia »


2

Adós helyett fizess? »


3

Biciklista lett Bajnai és Mesterházy »


4

Ezért imádjuk annyira a wellnesst! »


5

Júliustól több zsebből fizethetünk a strandokon »


LÁJK

Samsung Galaxy S4: ismét a csúcson [x]

Samsung Galaxy S4: ismét a csúcson


A legújabb koreai csúcsmobil formája egyszerűbb, de tudása ismét lenyűgöző lett. »

Igényes egyedülállók társkeresője

(x)

hirdetes

Találj rá a szerelemre az ELITTÁRSsal!


Segítségünkkel most megtalálhatod álmaid párját. Csak 1 kattintásnyira vagy a boldogságtól!


MATINÉ

MATINÉ


A rózsaszín édesapa - A könyvhétre jelent meg az Alibi legújabb száma, Disznó témakörben.

»

+ Még több Matiné


0-24

+ TOVÁBB A HÍRFOLYAMBA


17:02 Füttykoncert a kultúra mellett »

16:34 Biciklista lett Bajnai és Mesterházy »

16:22 Orbán: Közép-Európa évtizede jön »

16:00 Futballtornát támogatott a Tigáz »

15:42 Megemelték a viharriasztás fokozatát »


Facebook


TV Műsor

+ még több műsor


15:45 Anna

17 perc múlva: Sherlock

17:00 Terence Hill – Alpesi őrjárat (12)

22 perc múlva: A muskétás

17:25 Castle (12)

42 perc múlva: RTL-híradó

15:45 Kapj el, ha tudsz! (12)

42 perc múlva: Tények

17:15 A Hópárduc talpra áll (12)

62 perc múlva: A lényeg


Szponzorált hirdetések


Gyomorégés Megszüntetése

Véglegesen, Akár 3 Nap Alatt Otthon, Természetes Módon!gyomoregesstop.hu

Aranyér Kezelés



Hová lett a gyógyhatás?


Az alternatív medicina számos ágát már évszázadok óta művelik, maga a kifejezés azonban kevesebb, mint harminc évvel ezelőttre datálható. Az elnevezés rendkívül becsvágyó, hiszen a hivatalos orvoslás helyett ajánlja magát, s egyben támadó is, mivel implicite kétségbe vonja a rivális megközelítés hatékonyságát. Ha az ugyanis hatékony volna, akkor nem lenne szükség alternatívára.


Az alternatív orvoslás legfőbb problémája azonban éppen az, hogy létezik egy olyan módszer, amely a betegségeket egyre eredményesebben gyógyítja. E helyzet miatt viszonya a hagyományos orvostudományhoz erős ambivalenciával terhelt. A hatóságokkal való barátkozás és a kudarcoktól való félelem motivációi szülték a manapság divatos alternatív és komplementer medicina (CAM) megnevezést. Komplementer, tehát csupán kiegészíti, de nem helyettesíti a hagyományos beavatkozásokat. Közbevetőlegesen jegyzem meg, hogy az Egészségügyi Világszervezet adatai szerint a világ népességének 80%-a számára ez a „gyógymód” nem kiegészítést, hanem elsődleges orvosi ellátást jelent.


E jelentős pénztömeget mozgató területen manapság új ambíciók keletkeztek: bezsebelni a valóban hatékony orvostudomány eredményeit. A trükk egyszerű: karon fogjuk a jó öreg ortodox medicinát, s siker esetén együtt állunk ki a rivaldafénybe. Ha esetleg mégsem él túl a beteg, akkor visszavonulunk a színfalak mögé, s ujjal mutogatunk. E vadonatúj megközelítés neve integratív medicina (IM), melynek alkotói ismét a szómágia módszerét alkalmazták: valós újdonság helyett csupán újrapozícionálták magukat. A helyzet azonban az, hogy a karolkozni vágyó ara egy hamis illúzióval igyekszik e frigybe, azt hiszi ugyanis, hogy a vőlegény hozomány nélkül is el fogja majd venni. A tudományban azonban a hozományt nem bankjegyekben, hanem hitelességben mérik.


Szabályok és törvények


A természettudományos törvények a megfigyelt jelenségek közötti szabályszerűségeket írják le. A természet törvényeit logikai úton nem tudjuk levezetni, ezért kísérletek és megfigyelések szükségesek ezek megismerésére. A törvényeket egzakt módon fogalmazzuk meg, s ez alapján vagyunk képesek megjósolni, hogy adott feltételek esetén mi fog bekövetkezni. A világot és annak részeit azonban észlelnünk kell az érzékszervekkel és/vagy műszerekkel ahhoz, hogy törvényszerűségeket állíthassunk fel. Amit nem tudunk detektálni azt célszerű nem létezőnek tekinteni egészen addig, amíg észlelhetővé nem válik. Az elméleti fizika nem tartja be ezt a szabályt, a különféle elméletek előre megjósolják például bizonyos részecskék létezését (lásd például Higgs bozon). Itt azonban az elmélet többi része bizonyítékokon alapul, csak hiányzik még valami, ami teljessé tenné a képet. Az ezoterikus energiamezők, az aurák, a rezonanciák, az éter, az univerzális gyógyító erők, valamint az életerő azonban nem észlelhető entitások, s így nyilván nem is koherens, evidenciákra alapuló elméletek részei, hanem csupán katyvalékok.


A gyógyszerek hatékonyságát tudományos alapon vizsgáljuk, melynek lényege a kontrollált körülmények között végzett statisztikai analízis. Az alternatív terápiákkal nem végeznek megfelelő teszteket, vagy ha mégis, akkor rendre elbuknak ezeken.


Korábbi cikkeinkben több alternatív gyógyászati módszert ismertettünk (a cikkeket, a gyógyászat misztikus energiáiról itt, a csontkovácsokról itt és a homeopátiáról itt érheti el.). Végezetül nézzük meg e megközelítések legnagyobb bevételét produkáló ágát, a gyógynövény terápiát. A gyógynövény terápia (fitoterápia, herbális medicina) mintha kivétel lenne a globálisan hatástalan alternatív medicina eszköztárában. A kínai változat hozzávetőlegesen 4000 éves, az európai pedig valószínűleg Egyiptomból terjedt el, s minimum 3500 éve létezik. A kínai válfaj lényege az energia (Chi) egyensúly helyreállítása, az európai verziónak nincs ilyen filozófiai jellegű háttere, hacsak a modern válfajainak a természetességre és népi bölcsességre való utalásait nem soroljuk ide.


Gyógynövények



Az Egyesült Államokban a gyógyszereket és az élelmiszereket az FDA (Federal Drug Administration) engedélyezi. A gyógynövény iparban érdekelt vállalatok a fogyasztókon keresztül elérték, hogy e szerek jelentős részét táplálékkiegészítőként sorolják be, s így lényegében vegyék ki e jogot az FDA hatásköréből (egy 1994-es törvény szabályozza ezt). Innentől ugyanis alaposan megfordult a logika, most már nem a gyártónak kell bizonyítania, hogy a terméke hatásos a kérdéses betegségre, hanem az FDA-nak, hogy az mérgező.


A hatékonyság vizsgálatára azonban nyilvánvalóan nincs pénze e szervezetnek. A gyógynövényekkel kapcsolatban számos klinikai vizsgálat zajlott, melyek zöme negatív eredményt adott. Például, az ezernyi panaszra alkalmazott páfrányfenyő (Gingko biloba) hatástalannak bizonyult minden javallatra, csakúgy a vérnyomás és koleszterin-csökkentő hatásúnak vélt fokhagyma, vagy a kankalin, melyet a pre-menstruációs szindrómában véltek hatásosnak. A kínai gyógynövények vizsgálata érdekes eredményeket produkált. Egy tajvani felmérés szerint a vér ólomszintje korrelált a kínai gyógynövény termékek fogyasztásával. Ugyancsak ez a vizsgálat mutatta ki, hogy a gyógynövény kivonatok 24%-a hagyományos gyógyszereket is tartalmaz.


A fitoterápia fő érvrendszere azon alapul, hogy sok hagyományos gyógyszert is gyógynövényekből állítottak elő. Ez valóban igaz valóban, említsük csak például a gyűszűvirágot (szívgyógyszer) és a kamillát (gyulladásgátló). Jegyezzük meg azonban, hogy a gyógyszeripar kinyeri (és dúsítja) a valóban hatékony vegyületeket, s ezáltal megszabadul az esetlegesen toxikus egyéb molekuláktól. Továbbá, a legtöbb természetes hatóanyagot kémiailag is átalakítja, s így teszi még hatékonyabbá. A gyógynövény terápiával kapcsolatos fontos kérdés az, hogy klinikailag tesztelt eredmények alapján érvelünk-e a hatékonyság mellett, vagy ismeretlen eredetű mítoszokra hivatkozunk.


Tények helyett legendák


Ebben a pontban adódik a fő kritika, a természet patikájából származó készítmények túlnyomó többségének csupán legendák nem pedig tények szolgálnak az alapjául. Ez a helyzet a súlyos betegségek (például rák) esetén válik különösen kritikussá. A kétségbeesett betegek vagyonokat költhetnek a hatástalan készítményekre pedig ilyenkor lenne éppen a legnagyobb szükség a pénzre. Nem ismerek statisztikát arra vonatkozóan, hogy hányan választják az alternatív gyógyítást az ortodoxszal szemben, de már egyetlen áldozat is túlságosan sok.


Lassanként összeérnek a dolgok: gének, őssejtek, genetikailag módosított szervezetek, vakcinák és gyógyszer lobbik konspirálnak a természetesség, az évszázados népi bölcsesség és hagyományok, valamint a rendíthetetlen meggyőződés ellen. Többünknek kellene a tudomány elefántcsonttornyából lelátogatni a Földre, s elmagyarázni a népnek, hogy a tudás teszi a jól működő társadalmat. A tudatlanság melegágyat vet a prekoncepciók és a gyűlölködés számára is, s védtelenné teszi az embert a különféle csatornákon áradó manipulációkkal szemben.


A szerző a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Orvosi Biológiai Intézetének

22. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 19. - Krumplicska)
2013. jún. 23. 11:22

Bocsánatot kérek előre is...lehet tévedek:)


A műtétet abban az eü intézetben végzed el, ahol dolgozol. Van, aki ad paraszolvenciát, van, aki nem, de ha kevés is a fizetés -tudom, hogy nagyon kevés-, azt megkapod minden esetben. Szóval a kórházban kezelt ember nem köteles zsebbe tenni semmit...


De...a természetgyógyászokat külön lakáson, rendelőben kell felkeresni, ami nem 2 fillér:)


És miért ne egyek húslevest, ha egy a TV.ben "agyonhirdetett, energetizáló szerkentyű" szétrázta a csigolyáimat? Természetgyógyász ajánlata volt, hogy akkor rendbe fog jönni. Gerincsebészek nem tudnak mit kezdeni vele, de ha kimarad a húsleves az életemből, minden oké lesz?!:)


Na itt kezdődött a hitetlenségem...és fejeződött be az ilyen fajta gyógyíttatásom:)

21. bc257fd221 (válaszként erre: 19. - Krumplicska)
2013. jún. 23. 11:07
Kétlem,hogy egy menő doki ilyen flancos nicket választana magának.Egyébként meg az Sebészi és Molekuláris Daganatpatológiai Centrum orvosa vagyok!!!! Jó így?!
20. fd681950b6 (válaszként erre: 19. - Krumplicska)
2013. jún. 23. 10:53

Ha valóban orvos vagy, akkor neked kellene a legjobban tudnod hogy hogyan igazolható tudományosan hogy egy gyógymód működik vagy sem.

Nincs értelme alternatív gyógyászatról beszélni. Hatásos és hatástalan gyógyászat van. Hogy mi hatásos az minden esetben igazolható, klinikai tesztekkel, és az onnantól kezdve már nem alternatív.

19. krumplicska (válaszként erre: 16. - Fd681950b6)
2013. jún. 20. 21:24

Kedveseim!

Miért gondoljátok, hogy azért nem lesz egészség, mert a természetgyógyászok ebből élnek? Szerintetek ki él elsősorban a betegekből? Az egészségügy... hiszen ma még a legtöbben orvoshoz fordulnak, ha nő is az érdeklődés a természetgyógyászat iránt!

Egyébként magam is orvos vagyok, mégpedig sebészm így még meg is tudnám operálni egyik-másik betegemet. Szoktam is, hogyha kell. De vannak esetek, amikor jobban boldogulok az alternatív gyógyászattal.

dr. Gajdos Gábor

18. bc257fd221 (válaszként erre: 16. - Fd681950b6)
2013. jún. 18. 14:35

Persze,mert van egy csomó sarlatán közöttük,aki tesz is érte,hogy ne legyen elismerve.I

smerek egy-pár orvost aki nem zárkózik el a különböző kúráktól,persze a terápia kiegészítéseként.Enyhébb tüneteket biztosan kiválóan lehet kezelni,pl.a gyógynövényekkel,viszont abban is csak akkor hiszek,ha magam szedem.


Évekkel ezelőtt vásároltam egy nagy flakonos aloét,borzasztó volt az íze,de végigszenvedtem a kúrát,majd jött az ügynök,hogy hozhatja-e következőt.Nem kértem,ő viszont kérte a flakont...:(

17. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 16. - Fd681950b6)
2013. jún. 18. 14:26

Ebben egyetértek Veled...soha nem fogják elismerni a természetgyógyászatot az orvosok.


A magam részéről is inkább orvoshoz fordulok, bármi problémám van:)

16. fd681950b6 (válaszként erre: 15. - Bc257fd221)
2013. jún. 18. 12:59

A természetgyógyászok hozzáállása érdekes, hiszen néha részben elismerik az orvosokat. Kényszerből, mivel pl. egy bármilyen műtétet ők soha nem tudnának megcsinálni.

Az orvostársadalom viszont soha nem fogja elismerni a természetgyógyászat tudományosan nem igazolt kategóriáit.

15. bc257fd221 (válaszként erre: 1. - Krumplicska)
2013. jún. 18. 11:07
Sosem lesz egyezség,hisz a természetgyógyászok ebből élnek,én a dokinak hiszek!
14. fd681950b6 (válaszként erre: 9. - Krumplicska)
2013. jún. 18. 10:35
Tehát a salakanyagok a szénhidrátok és a zsírok? Eddig azt hittem hogy azok tápanyagok.
13. krumplicska (válaszként erre: 11. - Regin_a)
2013. jún. 17. 19:31

Igazad van Regin_a!

Szerintem is sok hülyeséget lehet olvasni a témával kapcsolatban. Mi 15 éve foglalkozunk kolon hidroterápiával és az a véleményem, hogy emésztési és bőr problémákra, valamint fejfájások esetén bizony hatékonyan használható. Mivel a meridián kapcsolatok révén a vastagbél és a tüdő össze van kötve, érdemes allergia esetén is alkalmazni.

12. krumplicska (válaszként erre: 10. - 16b5d6ae34)
2013. jún. 17. 19:21
Dehogy haragszok...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook