Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Autóval Románián keresztül vagy Szerbián keresztül érdemesebb menni Bulgáriába, Várnába? fórum

Autóval Románián keresztül vagy Szerbián keresztül érdemesebb menni Bulgáriába, Várnába? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. walley
2016. júl. 24. 21:55
Sziasztok! Két hét múlva indulunk autóval Bulgáriába. Szeretnék kérni véleményt ,olyantól aki az idén volt, hogy milyen útvonalon és milyen minőségű úton ment Románián keresztül, vagy érdemesebb kockáztatni a határon várakozást a szerbeknél? van egy kis másfél évesem, a legkisebb kockázatot szeretném vállalni.Köszönöm
2015. jún. 25. 17:16
hello. mi a napospartra megyünk jul.4 -től autoval még nem voltunk érdekelne nem e tudna valaki csatlakozni hozzánk röszkénél. egyébként a férjemmel és gyerekemmel utazok
34. ative (válaszként erre: 33. - Stone8083)
2014. aug. 21. 05:11
Nos akkor jó pihit... mi remélhetőleg már 22-én bulgár utakat szeljük és délután pancsikolunk!!! Jó nyaralást!!!
33. Stone8083 (válaszként erre: 32. - Ative)
2014. aug. 19. 23:36
Mi 22-én indulunk és reményeink szerint 23-án szombaton érkezünk Napospartra!!!
32. ative (válaszként erre: 22. - Stone8083)
2014. aug. 19. 21:37
Szia Megkérdezhetem, hogy mikor mentek? Mi Várnába indulunk Holnapután!
31. bakla1
2014. júl. 17. 23:00

Sziasztok!

Mi 10 napja érkeztünk a Napospartra, és még jelenleg is itt vagyunk. Habolgár levát akarsz váltani az otthoni nem banki pénzváltóknál jársz a legjobban. Jelenlegi árfolyam Naposparton: 1000 Ft = 6 leva

Elsőként mindenkinek ajánlom az alábbi linket Szekeres "kolléga" tollából.

[link]

Javaslatom: Budapest 100km-es körzetéből indulva mindenképpen Szerbián keresztül érdemes tervezni az utazást.Kényelmesebb, kulturáltabb, tervezhetőbb.Mi éjszaka 01 órakor indultunk Székesfehérvárról, én egy füsttel lejöttem 15 óra alatt/ ebben a két határátlépés kényelmes kávézások, hosszú reggeli, és sokszori technikai szünet is belefért. Csak nagyobb kiépített benzinkutaknál javaslom a megállást-egyrészt kulturált mosdók- nagyobb biztonság/az esetleges trükkös lopás próbálkozóinak kikerülése miatt és mindíg láss rá az autódra- ez fontos!! Ezeken a helyeken szinte mindenhol volt rendőri jelenlét / Szerbiára és Bulgáriára is igaz/ Idei tapasztalatok: tankolás-pályadíjak: egy egyszerű hitelkártyával / Pl a mienk K&H Mastercard/ simán az összes tankolás lezongorázható valamint a pályadíjat sem kell garasozni oda és visszafelé, és nem kell gondolkodni az apró elköltéséről.Az arany MOL kártyával tudsz tankolni a szerb Mol kutaknál. Legutolsó NIS-nél van. A gázolajból csak a jobbat töltsétek / nekünk csak gázolajos tapasztalatunk van/ Tartsd be a sebeségkorlátozást, vagy ha sietsz állj be egy helyi gyors autó mögé és ha ő lassít valamiért akkor te is tedd azt./ nekem bevált recept/ BULGÁRIA- no ez külön kunszt, Kalotinától Szófiáig, majd Szófián keresztül hajtva, szinte minden sebességkorlátozó táblánál TRAFIPAX VAN! Szófiáig 25 ig számoltam, majd feladtam. Szófiában szinte nem volt olyan kereszteződés ahol ne mértek volna! Tartsd be és figyelj! Autópálya: a magyar autópálya info téves itt is 130 km/óra a megengedett. Majdnem mindegyik pályán haladó bolgár "drágább típúsú, vagy fekete+ autóban van radar vagy lézerblokkoló, ha őket figyeled tartósan 160 körül utaznak. Ók tudnak valamit, illetve felismerik a mérőhelyeket! /én is mentem tartósan velük/ EZ CSAK EGY TIPP! Kérem kellő figyelemmel lenni!! Talán egyenlőre ennyi. Ha hazafelé tapasztalok valami extrát/Július 20 án indulunk haza / megírom. Jó utat, jó pihenést!

30. Csabai69 (válaszként erre: 27. - Ferenc72)
2014. júl. 11. 00:20
Hja ! Várna delfinárium !Ha már Sveti Konstantin !
2014. júl. 11. 00:16

Kedves ferenc72 !

A 2. útvonalad nagyon jó,új pálya Sofia-Burgas között, a 3.-al gond lehet.A Stone8083 jól összeszedte a díjakat, viszont az LPG.-Romániában eléggé elterjedt.Az 1. is jó kiváltképp hogy tavaly átadtak egy csomó új szakaszt az A1-ből.Az Arad-Déva közvetlen nagyon kanyargós, beszorulós de jó a burkolat,viszont úgy néz ki az Arad-Temesvár-Déva mintha nagyon fejlődne. Járt arra valaki? [link] Stone8083 ! Az Oradea-Beius-Deva-Sibiu-Pitesti-Giurgiu ?

2014. júl. 9. 11:59

Sziuasztok!


Nekünk annyiban módosult az utazásunk, hogy végülis nem Sozopolba megyünk, hanem Napos parton foglaltunk szállást! Nekem ahogy most látom, a

2. Debrecen-Ártánd - Oradea(ROM) - Turda - Tîrgu Mureş (Marosvásárhely) - SIGHIŞOARA (Segesvár)- Brasov - Bucuresti - Giurgiu

útvonal lesz a legjobb, esetleg Brassóban megállva kis pihire! Néztem, útminőség, távolság, környezet alapján ez tűnik legjobbnak! Aztán majd kiderül augusztus végén!!! Brassóban, ha vki esetleg tud olcsó szállást négy főre, mindegy milyen, csak ahol tudunk pár órát szusszanni, legolcsóbb, akkor azt megköszönnénk, ha megírnátok! :-D

2014. júl. 7. 21:16

Sziasztok

Két hét múlva indulnék Sveti konstantin-ba (Várna) Esztergom környékéről. Három útvonalat néztem.

1: Nagylak-Arad-Sebes-Sibiu-Pitesti-Giurgiu-Razgrad-Simen-Varna

2:Horgos-Belgrad-Nis-Szófia-Burgasz-Várna

3:Horgos-belgrad-Nis-Szofia-Veliko-Targovishte-Simen-Varna


Aki járt ezeken az utakon, vagy tud jobbat ajánlani, segíteni, az írjon. Útvonal díjak, és LPG kutak érdekelnek még.

Köszönöm

2014. jún. 26. 21:28
A Craiova-Giurgiu közötti szakasz lehet hogy nem egyszerű, mert az 5b-t próbáltuk már hisz a Bukarest elkerlő az borzasztó így a Pitesti pályáról le lehet vágni egyből Giurgiu felé.Volt már normális is az 5b, de volt hogy szétverték a kamoinok, és ezért egyszerűen átmentünk Bukaresten.A kis sárga ember szerint az 5c egyértelműen rossz!Azt mondják ismerősök a többi,Arad-Temesv.-Orsova-Craiova az teljesen jó, de nemsokára tudok majd pontosabbat.
2014. jún. 26. 21:14
Sziasztok! Mi a kis családdal 4-szer voltunk már a Bolgár tengerparton,az 2010-ben a Stone8083 1-es útvonalán,oda-vissza alvás nélkül (Békéscsabáról)Napospartra,2011-ben ugyan azon az útvonalon szintén Napospart, de visszafelé Giurgiu után aludtunk egyet.2012-ben ugyanaz az útvonal, de csak az Aranyhomokig viszont oda-vissza alvás Pitestiben. 2013-ban Sozopol-Naposp. Szerbián keresztül, alvás oda-vissza Sofiában.Minden úti szállást 10-15 ezer között kaptunk reggelivel,és valóban kényelmesebb a Szerb útvonal, viszont visszafelé augusztus végén a Törökökkel együtt jöttünk Európába, így kb. 4 óra plussz, és az összes lehetséges benzinkúton és pihenőhelyen több ezres(!!!) Török nyáj vett körül minket szó szerint. Ha egyáltalán befértünk.A Román utakkal nincs semmi baj,amig Debrecenből elér valaki a gyulai határig,több a gond az utakkal.
24. Stone8083 (válaszként erre: 23. - Miranka)
2014. márc. 31. 15:47

Köszi Miranka az infókat, megnéztem amit javasoltál útvonalat, két helyen vannak azon az útvonalon kétségeim!

Amit találtam "útminőségi térképet", azon Caracal után van egy rossz minőségű út jelezve és Alexandria után szintén nagyon rongy az út, szinte földút végig, megnéztem a Google maps-on és csak nagy kerülővel lehet kikerülni...

Nekem az északi útvonal a legszimpatikusabb, igaz, hogy a hegyeken megy keresztül, de talán szebb a látnivaló is út közban, meg az nagyrészt még Erdélyi területeken megy, ezt sokan ajánlották, hogy érdemesebb olyan területen menni (tudnak sokfele Magyarul, meg jobb a mentalitás is...) Mi tervezünk egy kis éjszakai pihenést is Brassó környékén, hogy éjszaka ne kelljen vezetni, meg az időnkbe úgyis belefér... Ti mikor mentek, mert mi csak auguztus legvégén, kiváncsi lennék mad a tapaztalaitokra, ha előttünk mentek.... Előre is köszi!

23. Miranka (válaszként erre: 22. - Stone8083)
2014. márc. 28. 15:57

Mi is ugyanoda készülünk 2 kocsival Békéscsabáról a nyáron és nálunk is nagy kérdés, hogy merre menjünk. Nekem sem igazán tetszik kitérni Szerbia felé, ezért erősen ösztönzöm a sofőröket, hogy maradjunk inkább EU-n belül.

Az 1. számú útvonaladat annyival egészíteném ki, hogy ha már Aradig lejöttök, akkor mehetnétek tovább a Temesvár-Orsova-Craiova-Giurgiu útvonalon is. Én ezzel szemezgetek, mert egyrészt elkerüli a hegyeket, másrészt akárhova sikerült letennem a sárga emberkét a térképen, egész jó útminőséget mutatott.

Az útdíj kalkulációd Románia felé számított részéhez még hozzá kell adni a hídpénzt Giurgiunál, ami emlékeim szerint 6€ alkalmanként.

2014. márc. 7. 14:58

Ismét én, kiegészítésként az előbbi kérdésemhez:


Nézegettem a google-maps-en útvonaltervezést egy Román útminőség-térképpel összevetve és két útvonalat találtam a legjobbnak:


1.Debrecen-Gyula-Arad(ROM)-Sibiu-Pitesti-Bucuresti-Giurgiu-Ruse(BG)-Shumen-Burgas-Sozopol

1110 km 15h


2.Debrecen-Ártánd- Oradea(ROM)-Turda-Sângeorgiu de Mureş-SIGHIŞOARA-Brasov-Bucuresti-Giurgiu-Ruse(BG)-Shumen-Burgas-Sozopol

1045 km 14,5h


Viszont az 1-es útvonal (kicsivel) több autópálya szakaszt tartalmaz!!!


Szal melyik inkább és mennyi időbe tart ténylegesen (gondolom, hogy ez az idő nem reális), mivel időnk van, pénzünk nem sok, ezért is inkább erre mennék, de MERRE????????

2014. márc. 7. 14:39

Mi idén mennénk Bulgáriába, szintén ezen az útvonal választáson agyaltam, merre menjünk???? Debrecenből mennénk, ez szerintem lényeges, mert innen Szerbia, végig aútópályával igaz, de 1280 km, Románián keresztül viszont "jó úton" menve is csak 1050-1100 km!!!


Az barátok közt is számolva 360-460 km-rel rövidebb!

Ami 400 Ft-os benzinárnál is kb: 9000-12500

Az aútópálya díjról nem beszélve:

Románia: 3Eu (1hetes)

Bulgária 5Eu (1htes)

Szerbia (fizetőkapus---> 24Eu oda-vissza!!!

Tehát: HUN-ROM-BG = 8Eu = 2400Ft

HUN-SRB-BG= 29Eu = 8700Ft, azaz 6300 Ft-tal több!

Összesen 15300-18800 Ft-tal több!!!


Szóval Szeretném kikérni a véleményüket azoknak, akik mostanság jártak Románia vonalon, hogy merre érdemes menni ROMÁNIÁN keresztül, mert én úgy gondolom 15-20 ezer forintért megéri inkább erre venni az utunkat! Jó sofőr vagyok sztem, munkámból kifolyólag is, 2 nagyobbacska gyerkőccel utaznánk, akiknek ráadásul szeretnénk, ha élmény lenne az út is, hagy lássanak világot, ne csak AUTÓPÁLYÁT!!! Remélem tudtok segíteni, előre is köszönöm!!!

2013. jún. 17. 19:11
Köszönöm, eldőlt a dolog, Szerbia felé megyünk. Köszönöm mindenkinek a segítséget! :-)
2013. jún. 17. 17:51
Mindenképp Szerbia! Hidd el És nem vészes egyáltalán, szállást is találsz a neten! mi buszos úttal mentünk, este 6-kor indultunk. Alapból így reggel-délelőtt táján ott vagy Bulgáriában.
18. Alexa77 (válaszként erre: 12. - Mazsinka)
2013. jún. 17. 10:38
Háát, igazad van, nem is tudom, hogy jutott eszünkbe ilyesmi..... :-D
17. Alexa77 (válaszként erre: 15. - Nikeri)
2013. jún. 17. 10:37

:-)

Igen, én is attól félek, hogy az igazi román lakta vidék milyen lesz. A magyar részeket ismerem, voltunk már, az nem gáz. :-)

16. Alexa77 (válaszként erre: 14. - Veruskaaa)
2013. jún. 17. 10:36
Ezt meglesem a neten, köszi! :-)
15. nikeri
2013. jún. 17. 10:00
3-éve voltunk Nessebar-ban. Szerbián át mentünk, hazafele út Románián át.(3 gyerekkel, de már nem kicsik)MI lezavartuk az utat oda vissza egyhuzamban. Szerbián keresztül nem igen lát semmit az ember. Romániában pedig nem igaz, hogy rosszak az utak, végig főúton jöttünk, és bizony Magyarország főútjai léptékekkel rosszabbak.Talán egy kisebb szakasz volt amin kicsit lassítottunk, mert ugyan nem volt kátyús, inkább hullámos..... Az út időben szinte ugyan annyi. Románián át nem igen tudsz haladni, lassítják a tempót a rengeteg kanyar... (ja és települések környékén a szamár által húzott jól megpakolt putris ... népség :) -Mondjuk mi ezt is élveztük, jókat rötyögtünk, valami eszméletlen miket ki nem irkálnak nagy kartonokra és vagy fogják az azon utazók, vagy csak simán odafogatják valahova :) ) A táj a patakok... viszont kárpótol a lassabb haladásért.
14. veruskaaa (válaszként erre: 10. - Alexa77)
2013. jún. 17. 09:14
Mi Szerbia felé mentünk és Nis-ben töltöttünk egy éjszakát egy útszéli motelben, amit a neten foglaltunk. A szállás régies, de szupi volt és kedvesek voltak velünk.
13. tünde027 (válaszként erre: 1. - Alexa77)
2013. jún. 17. 09:09
Mi már háromszor voltunk 1x Románián, 2x Szerbián keresztül. Mindenképpen Szerbián át javaslom.
12. Mazsinka (válaszként erre: 10. - Alexa77)
2013. jún. 17. 08:52
Miért törnék fel a kocsit a bérces Balkánon? :)
11. Alexa77 (válaszként erre: 8. - 7ff5dc369b)
2013. jún. 17. 08:14
Ne bántsd, biztosan elírás volt! :-)
2013. jún. 17. 08:13

Köszi, szóval Szerbia felé javasoljátok?

18 óra az kegyetlen, az útvonaltervező Románián át nekem 13 óra 45 percet dob ki... De pont ezért tettem fel a kérdést, mert a tapasztalat mindig jobb. :-)

Arról tudnátok valamit mondani, hogy hol érdemes esetleg egy éjszakát aludni Szerbiában? Valami út széli motel, lehetőleg őrzött parkolóval (férjem nagyon félti a kocsit, hogy feltörik, és meg nem feltétlenül szeretnék mindent kicuccolni belőle éjszakára, örülök, ha benyomok itthon kétheti cuccot ötünknek, plusz babakocsit stb. ). Rákerestem már és van pár tippem, de itt is jobb a tapasztalat, ha valaki már járt arrafelé...

9. Zarahell (válaszként erre: 5. - Ba7da9cfc0)
2013. jún. 17. 08:09
Jo nagy kerulovel mentetek. :)
8. 7ff5dc369b (válaszként erre: 5. - Ba7da9cfc0)
2013. jún. 17. 08:05

Hűűű nem nagyon ismered a téképet:) Mert szlovák se volt kutya de szlovén?

hehe

2013. jún. 17. 07:52
Mindenképp Szerbia fele menjetek. Nagy részt autopálya,és jó az út. Mi 15 órát utaztunk. Románia felé kegyetlen rossz az út.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook