Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a véleményetek a hálapénzről? fórum

Mi a véleményetek a hálapénzről? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
170. Mezei Virág (válaszként erre: 169. - Lolita2112)
2019. máj. 25. 12:07
Itt meg mindent megtesznek sokan azért, hogy ez megmaradjon. Sajnos egyes orvosokkal az élen. :(((
2019. máj. 25. 02:27
nem tartom helyesnek hisz az orvosok is ugyanugy kapnak fizetest,mint barki mas aki dolgozik,hala nalunk nincs seholsem se halapenz,se pedig borravalo,
168. Mezei Virág (válaszként erre: 167. - Lolita2112)
2019. máj. 16. 10:57
Igen, ezt sokszor felemlegetik! :D
167. lolita2112 (válaszként erre: 164. - Mezei Virág)
2019. máj. 16. 10:55

egyszer olvastam egy jo tortenetet itt a neten vmelyik Magyar weboldalon,

egy cigany felesege szult es mikor mentek volna haza a korhazbol az az apuka az orvosnak egy dobozos desseretet nyujtott at,az orvos visszaadta,-s ezt mondta-"koszonom reggelire meg tellik!.a cigany apuka visszakerte a csokisdobozt az orvostol es ott az orra elott kinyitotta,tele volt penzzel.az orvos kopni,nyelni nem tudod,mert ezekutan a buszke apa megtartotta maguknak!oszinten megerdemelte az orvos ezt,

2019. máj. 15. 17:34
nem kellene
2019. máj. 15. 17:29
Felháborít.
164. Mezei Virág (válaszként erre: 163. - Lolita2112)
2019. máj. 15. 16:06
Az ország nagyobb része sem tartja helyesnek, de aki változtatni tudna rajta, az szerint ez így jó. Meg a legtöbb hálapénzt zsebre vágó orvosok is akadályozzák. Nekik ez így a legjobb! :(((
2019. máj. 15. 11:07
a halapenzt nem tartom helyesnek hiszen ok is kapnak fizetest,mint barki mas,hala nincs ilyesmi gond ausztraliaban,mert itt sehoil sincs halapenz.
162. Mezei Virág (válaszként erre: 161. - 184481d874)
2019. máj. 13. 18:56

Az már igaz, a félelem sokféle.

Már sokan félve mennek be a kórházakba is. Mert ki tudja, túléli-e a jóember... :((((((

2019. máj. 12. 08:17
Félelemből ered és amig az lesz,addig mindig lesz is.A félelem pedig sokféle.
160. supin
2019. máj. 12. 08:06
Be van kalkulálva.
2019. máj. 7. 11:16

Én is láttam, az Egyenes beszédet is.


"A nővérek nagyon megérdemlik a borravalót/hálapénzt"


Nem, mert ez a munkájuk, és rendes fizetést kellene kapniuk!


A hálapénznek nincs helye az egészségügyben! Az fekete jövedelem.

Te kapsz feketén pénzt a munkádért?


Ez a félelem bére, mert mifelénk sajnos így működik az eü.

Ez senkinek sem jó így, egy kis réteget kivéve.


Igen, én is tudom, hogy bizony az orvosok egy része erősen céloz arra, hogy igenis elvárja a plusz pénzt.

Büntetném.

Ez az a helyzet, amikor az orvosok egy része sem szeretné, hogy ez a rendszer megváltozzon.

Márpedig ez így nem maradhat!


[link]


[link]

[link]

158. Regin_a (válaszként erre: 157. - Mezei Virág)
2019. máj. 6. 23:38

Jakupcseknek volt ma erröl egy műsora

Hogy a fiatalok már nem adnak hálapénzt és egy ujságiró ki is próbálta egy epeműtétjénél

Nagy bátorság kell hozzá

Kiváncsi lennék az öreg betegek mit szólnának erröl. Merthogy a fiatalok ha kórházba kerülnek, nagyrészt hamar ki s jönnek semmi kömoly nagy műtét

Ugyanakkor láttam én magatehetetlen öregeket, akiknek a feleség, hozzátartozó, nyomta a pénzt a nővérnek még a halála elötti estén is

A nővér a másik dolog. Igaz hogy az orvos komoly munkát végez, de egy lelkiismeretes nővér meg a felgyógyulásban vesz részt, gomndolok a lelki felére

A nővérek nagyon megérdemlik a borravalót/hálapénzt

Ugyanakkor én ias adtam a szivésznek, mrt sokkal hamarabb fogadott mint ha nem ismerem. Valamikor régen sokszor jártam nála és vagy nem fogadott el pénzt vagy úgy kellett rátukmálni

Most simán eltette

Persze idáig még csak utólag adtam

Egyet sajnálok hogy egy műtétem után nem találtam meg az altató orvosnőt. Az ő hozzáállása megérdemelte volna a jattot, mert "komplikált" egy beteg vagyok :)


Előfordulhat hogy a közeljövőben lesz egy műtétem amit csak igen előrehaladott állapotban szoktak megcsinálni

Én nem akarok addik eljutni

Mit lehet tenni ha pl. a sebész célozgat a borravalóra? A protokoll szerint nek kell megcsinálnia a műtétet

Nyilván jattolni fogok ha kell.

Hogy mi a véleményem?

Nekem kellemetlen a szitu, ha adok, ha nem


Ha fizetősre megyek, akkor tiszta minden

2019. máj. 6. 21:11

A hálapénz korrupció!

A félelelm bére.

2016. okt. 5. 04:27
szuksegtelen hisz az orvosok is kapnak fizetest,mint mindenki aki dolgozik.nalunk nincsen!
155. unom (válaszként erre: 153. - Vikucka)
2016. aug. 16. 10:22

" akkor megfogadhatja, hogy az orvos bent legyen a szülésn" Igen, a munkaidején kívül nyugodtan.

De munkaidőben a magánbetege ugyanolyan, mint bármely más beteg, ugyanis akkor a kórház alkalmazottjaként van jelen, nem a kismama magánorvosaként.

Ha bármiben elsőbbséget élvez az, aki fizet neki, az megvesztegetés. Ugyanaz, mint mikor a vámos tartja a markát a baksisért.

Vagy mikor a bírót fizeti le valaki kedvező ítéletért. Sajnos nem büntetik, de amíg ilyen az orvosi kamara, amilyen, esély sincs rá.

2016. aug. 16. 10:14

Szégyen, hogy ezt meg sem akarják oldani! :(


[link]

Az még a legkevesebb, hogy az épület és a kórtermek állapota hagy némi kivetni valót maga után, viszont a dolgozók lekezelő és pénzéhes hozzáállása mélyen megdöbbentett minket. Nem csupán az orvosok voltak követelőzők (a műtét 60 ezer forintba lett megállapítva az ingyenes ellátás keretein belül), mindenki a markát tartotta. Repkedtek a kétezresek, anélkül nagy ívben le voltunk tojva. Se fürdetés, se gyógyszerek, se semmi, de amint tejelt az ember, rögtön szolgálatkésszé vált egyszerre mindenki. A műtő orvost leszámítva senki sem mondta ki, hogy a pénz mozgatja őket, de az egész lényükről, hozzáállásukról sugárzott, hogy addig semmit nem hajlandóak tisztességgel elvégezni, ameddig meg nem fizetjük őket.


Ha az öt nap mérlegét nézem, 100 ezer forintot is meghaladja, amit ott hagytunk, csupán azért, hogy a feleségem azt kapja, ami egyébként a több tíz éve fizetett tb után amúgy is járt volna neki, ráadásul pont ő az, aki jó, ha évente egyszer elmegy a háziorvoshoz, nem különösebben beteges, így a befizetett milliók után még inkább felháborító, hogy még zsebből is fizetni kell.

153. vikucka
2013. jún. 18. 08:28

A szülésnél azért ne keverjük össze a dolgokat. Ha valaki magánrendelésre jár és úgy dönt, hogy meg van elégedve az orvossal, akkor megfogadhatja, hogy az orvos bent legyen a szülésnél, vezesse le a szülést. A normális orvos igen, megmondja, mennyi a tarifája cserébe nem megy el nyaralni pl. nyáron. Ő a FOGADOTT ORVOS. Itt ő kötheti ki, hogy mennyiért vállal szülést. Általában a magánrendelés tarifájának a 10x-ese.



A másik pedig, amikor a kismama sztk-s szakrendelésre jár, mindig épp amelyik nőgyógyász van. Bemegy szülni, végez, meg van elégedve az orvossal és úgy gondolja, hogy ad neki x ezer forintot. 30-50 ezer körül - HÁLÁJA JELÉÜL, hogy mondjuk nem hagyta ott szenvedni stb. stb.


Azok, akik meg menet közben azt mondják, hogy nem késő őket megfogadni és várják a 80-90 ezer forintot, le sem szarva a kismamát, hogy esetleg valami komplikáció lehet - na ők a legalja... Ezek elmehetnek a francba.


Ha otthon szülnék, valószinű az első megoldást választanám, tehát eljárok magánrendelésre és megfogadom az orvost. Pedig rohadtul nem értek egyet ezzel az intézményrendszerrel...

152. Cilumiluci (válaszként erre: 150. - Bc257fd221)
2013. jún. 18. 07:48
hát igen:(
151. Kukacc (válaszként erre: 137. - Regin_a)
2013. jún. 18. 07:47
Nem igazán értem ezt a hsz-t. Kicsit érthetőbben fogalmaznál?
150. bc257fd221 (válaszként erre: 146. - Cilumiluci)
2013. jún. 18. 07:19
Ha visszagondolsz már akkor is egy átlagos fizetés volt a szülés ára.:(
149. Cippora (válaszként erre: 145. - 712a5d68c1)
2013. jún. 18. 06:39
Én nyomban ott is hagytam volna,ha előre összeget mond.Azért az már a pofátlanság teteje.Adtam amennyit gondoltam.Errefele is van egy doki aki kiköti,hogy neki 120 a tarifája.Pffff.
148. Lara1984 (válaszként erre: 144. - Vikucka)
2013. jún. 17. 23:28

Köszönöm a részletes választ!


A-ban a szakrendeléseken sem kell (vizitdíjat) fizetni, amennyiben persze nem magánorvosról van szó.

Ha pedig magánorvoshoz fordul a páciens, a befizetett összeg x %-át vissza is igényelheti a egészség-biztosítótól.

Jó, hogy így van; (bár a magas szintü szociális ellátásnak is megvan az ára).

2013. jún. 17. 21:22
És nem volt megbeszélve az összeg,más kismamákkal konzultáltam az összegről előtte:)
146. Cilumiluci (válaszként erre: 145. - 712a5d68c1)
2013. jún. 17. 21:21
Nem tudom,de mint írtam az én szüléseim még az őskorban voltak,akkor még ez a dolog nem volt ennyire elharapózva:)
145. 712a5d68c1 (válaszként erre: 103. - Cilumiluci)
2013. jún. 17. 21:17
És ha nincs előre megbeszélve az összeg? Ha nem annyi van a borítékban amit minimumként elfogad a doki? Be sem megy a műtőbe, vagy nem vezeti le a szülést? Előre semmiképp nem adnék pénzt.
144. vikucka (válaszként erre: 143. - Lara1984)
2013. jún. 17. 20:56

OFF: Igen most vannak a fehér éjszakák. Kicsit szokatlan, mert csak egy éve lakom itt és ez még újdonság


ON: A vizitdijat az eb-járulékon felül kell fizetni, mindig amikor megyek az orvoshoz. Vérvételnél nem kell fizetni, ahogy a háziorvosnál sem, csak a szakrendeléseken. Igazából a kórházak működése ebből az összegből, amit a páciensek fizetnek, illetve a tb.-járulékokból van fedezve. A tb járulék olyan 13% körül van. Két napot voltam tavasszal kórházban, rend volt, tisztaság, volt a wc-ben wc papir, kézfertőtlenitő, kézmosó, kéztörlő. (Januárban jártam a veszprémi kórházban, a látogatói wc-ből ezek teljesen hiányoztak.) Ennyit (is) jelent a vizitdij, plusz az erőforrások normális elosztása!

143. Lara1984 (válaszként erre: 134. - Vikucka)
2013. jún. 17. 20:01
Vizitdíj? Az például itt A-ban nincs. Pirulok, de azt sem tudom, hogy mi az pontosan. :-( A vizitdíj még az egészségügyi biztosításon felül fizetendö összeg - vagy?
142. Lara1984 (válaszként erre: 130. - Vikucka)
2013. jún. 17. 19:55

Ahol én élek, ott ugyanúgy van, mint ahogy te leírtad.

Még megjegyezném, hogy nemrégiben beszélgettem egy Magyarországon élö & ottani egészségügyi ellátásban részesült személlyel. Töle tudtam meg, hogy sok-sok terápiát, kezelést, amit itt (Ausztriában) az itteni "TB" fedez, azt a (magyar) TB nem fizeti. Ez szomorú...



(P.S.: Észtországban, ill. azon a szélességi körön, s afelett, mostanában vannak a "fehér éjszkák, igaz? Szép lehet!... ☺ )

141. Cippora (válaszként erre: 131. - Grizus)
2013. jún. 17. 19:53
Mert a hálapénz akkor megszűnt volna ha marad?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook