Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Árthat-e a gyermeknek a szoptatás alatti fogamzásgátló szedés? fórum

Árthat-e a gyermeknek a szoptatás alatti fogamzásgátló szedés? (tudásbázis kérdés)


2008. febr. 20. 15:52
Én szedtem szoptatás alatt Cerazettet, ahogy elkezdtem szedni, rövid időn belül elkezdett csökkenni a tej mennyisége. Nem szedném mégegyszer!
27. I 35
2008. febr. 20. 15:26
Nekem is írt fel az orvos,de nálam nem vált be.Ugyanis általában hetente kétszer elfelejtettem bevenni.
2008. febr. 20. 15:09
Létezik már olyan ami nem.Én mikor szültem az orvosom a hat hetes vízsgálat után javasolt is egyet.De csak addig hatásos amig nem jön meg az első menstruáció,igy mondta az orvos.
2008. febr. 20. 15:00
Úgy értem, hogy a ffiak is tudnak ilyet szedni, nem én akarom bevenni. Csak még nem találkoztam olyan ffival, aki hajlandó lett volna ilyet szedni.
2008. febr. 19. 07:12
Szerinte ezt az orvosoddal kellene megbeszélned!
2008. febr. 19. 00:11
És mi a helyzet a férfiaknak szedhető fogamzásgátlóval?
2008. febr. 18. 09:27
Szerintem a mai alacsony hormontartalmú gyógyszerek nem ártanak, én is szedtem, és a fiamnak kutya baja. Ja és az orvos is elröhögte magát, hogy miért ártana.
2007. dec. 11. 14:44
Nekem az orvosom azt mondta,hogy igen.
2007. nov. 5. 11:15
IGEN.
2007. nov. 5. 08:12
én nem szedtem és soha nemis szednék!Soha nem tenném ki a gyereket ilyen káros anyag veszélyének!Mert ugyebár ebből a gyermek is kap.
2007. nov. 5. 08:07
Én nem szedtem. Biztos van más megoldás...
2007. júl. 8. 20:45
Én nem szedtem és nem is ezdnék szoptatás alatt. Vannak más módszerek is.
16. dogiz (válaszként erre: 15. - Dogiz)
2007. júl. 8. 20:40
ja ami a baba egészségét illette!
15. dogiz
2007. júl. 8. 20:39
Vannak amelyek nem ártanak, de én anno nem szedtem, csak később. Én semmit nem reckíroztam.
2007. júl. 8. 16:57
Féleségtől függő.
2007. júl. 7. 20:45
Attól függ, mit szedsz.
2007. júl. 7. 20:34
Az ún. minipilleket kifejezetten szoptatós anyukáknak találták ki, de csak addig hatnak, amíg szoptatsz, utána fel kell iratattni erősebb gyógyszert.
2007. máj. 28. 21:35
Most már van olyan fogigátlók amiket szoptatás alatt is lehet szedni és tudtommal nem befolyásolja a tej mennyiségét sem.
2007. márc. 27. 11:51
Én is a Cerazette gyógyszert szedtem szoptatás ideje alatt.
2007. márc. 26. 05:50
Nekem a doki a Cerazette nevűt írta fel minden szülés után.Azt mondta ezt lehet, mert nem árt.Viszont azt is mondta, hogy ha már nem fogok szoptatni, mindenképpen fel kell íratni egy erősebb hormontartalmú gyógyszert, mert a későbbiekben ez már nem véd megfelelően a hormontartalom miatt.
2007. márc. 26. 00:08
Próbáljátok meg az injelciós fogamzásgátlót, lehet a szoptatás alatt is alkalmazni, és a dokim szerint az a legbiztonságosabb! A tejtermelésre nem tudom hatással van-e. Nőgyógyásztól kérdezzétek, ő elmond mindent róla részlezesen, ja, és az ára 1098 Ft, 3 havonta kell beadatni.
2007. márc. 24. 22:18
Sziasztok! Csatlakoznék Edina32 véleményéhez ,én is úgy estem teherbe hogy szedtem a gyógyszert plusz még szoptatam 1.5éves lányomat és most tesék megint így jártam .
2007. jan. 15. 11:20

Én még mindig szoptatok. Már volt két normális menstruációm is: óramű pontossággal megjött. Még mindig nem döntöttem el, hogy ezután mi legyen, hogyan védekezzek: tabi vagy gumi. Egyenlőre gumi. Tisztában vagyok vele, hogy nem árthat a babának a tabletta, amit szoptatás alatt is lehet szedni, de én valahogy idegenkedem attól, hogy hormonokkal tömjem magam, mialatt a kisbabám belőlem táplálkozik... Még utána is meggondolom, hogy szedjem-e vagy sem.

Nem tudom, mi a megoldás, mert nem szeretnék több gyereket.

2007. jan. 14. 21:18

Kedves Hoxa és többiek!


Sajnos nem oszthatom a véleményeteket. Igaz, hogy tényleg erre fejlesztettek ki többféle gyógyszert is, de nem teljesen használ. Első szülésem után 6 héttel kezdtem szedni. Kisfiam 2 hónaposan átszokott a tápszerre, mert folyamatosan apadt a tejem. Féléves volt, mikor kiderült, hogy terhes vagyok. Nem volt menstruációm a gyógyszer miatt, semmi jele nem volt. Ez után jött a meglepetés: 20 hetes voltam. Szóval ez azt jelentette, hogy két hónapos korában gyógyszer mellett teherbe estem (ezért nem szopott tovább). Persze nem volt még elég erős a méhem, így 32 hetes terhesen megindult a szülésem. 31 napig tudták életben tartani a kisfiamat. Mindezek után tudtam meg, hogy

ezek a gyógyszerek akkor hatásosak csak, ha megfelelő a tejtermelésed. egyébként bárki így járhat, de nem kívánom senkinek.

2006. júl. 31. 14:49
Nem árthat, direkt erre fejlesztették ki. De a tejelválasztásra tényleg kihat.
2006. jún. 19. 07:05
Szerintem nem, ha 1 fázisút szedünk, ami direkt a szoptatási időszakra van. Én is ilyet szedtem 11 hónapig. Utána visszatértem a régi jól beváltra és minden ok.
2. Hoxa
2006. jún. 17. 11:00

Fogamzásgátló tabletta szedése nem árt a babának, viszont szoptatás alatt befolyásolhatja a tejképződést.

Napjainkban kétféle fogamzásgátló tabletta használata terjedt el. A kombinált fogamzásgátló 28 tablettás kiszerelésben kapható. Az első 21 tabletta ösztrogén- és progesztinhormonokat tartalmaz; az utolsó hét tabletta pedig közömbös anyagot vagy kiegészítő vasat.

A szoptatni kívánó nőknek nem javasolt a kombinált fogamzásgátló szedése védekezésként, mert a tabletta ösztrogéntartalma csökkenti a tejelválasztást, és a tejbe is bekerülhet. A csak progesztint tartalmazó tabletták 0,5 mg-nál kevesebb progesztint tartalmaznak. Hatásának lényege, hogy megváltoztatja, vagyis átjárhatatlanná teszi a méhnyak nyákját, így a sperma nem jut el a petesejtig. A fogamzásgátló tabletta módosítja a petesejtnek a petevezetéktől a méhig történő eljutását, és meggátolja a megtermékenyített petesejtnek a méhbe történő beágyazódását. A tablettát 28 napon keresztül mindennap be kell venni, majd azonnal el kell kezdeni a következő 28 napos ciklust.

Kérjük ki orvosunk tanácsát a progesztin-tablettával kapcsolatban! Bár a szoptatásra gyakorolt hatásával kapcsolatos, nyilvánosságra hozott információk szerint ez a tabletta nem befolyásolja a tejképződést, a szoptatással foglalkozó és tanácsadást végző szakemberek tapasztalatai szerint a tejképződés csökkenni szokott. Bármilyen információra van szükségünk, forduljunk nyugodtan kisbabánk orvosához is!


www.pampers.hu

1. Hoxa
2006. jún. 17. 10:56
Árthat-e a gyermeknek a szoptatás alatti fogamzásgátló szedés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook