Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csokitortára szeretnék olyan kemény "fedőréteget "mint a csokilapkák. Milyen receptet tudnátok? fórum

Csokitortára szeretnék olyan kemény "fedőréteget "mint a csokilapkák. Milyen receptet tudnátok? (tudásbázis kérdés)


6. Ficánka5 (válaszként erre: 5. - Móriczka)
2013. jún. 15. 08:12

Amit ajánlanék még Neked:


Próbáld ki, mielőtt rákennéd a tortára. Egy kistányért beraksz a hűtőbe, mikor a csokit elkezded

olvasztani. Ha elkészültél a bevonóval a hideg tányérra kenjél egy kicsit. Ott mindjárt fogod látni az állagát. Ha nagyon kemény lenne, akkor keverj még hozzá olajat, vagy a másik esetben vajat.


Tapasztalatból tudom, hogy a jelölt % sem mond ilyen esetben semmit, még az is számít, honnan származik a kakaóbab.


Sok sikert!!

5. Móriczka (válaszként erre: 3. - Ficánka5)
2013. jún. 15. 07:36

ebből én is tanultam :-)

a pici só miatt :-)


Igen én egyszer egy másik sütivel úgy jártam hogy nagyon ropogósra sikerült jól nézett ki csak szeletelni nem lehetett .


És még mielőtt valaki a meleg kést ajánlaná az felejtős ilyen csoki rétegnél

2013. jún. 15. 07:32

Nagyon egyszerű:-)


táblás étcsokoládé tortabevonót vásárolsz , egy fém edénybe teszel 2evőkanálnyi olajat azt felmelegíted de csak kb annyira mintha a kezed is bírná .

aztán bele töröd a táblás csokoládét és a LÁNG FELETT olvasztgatod ,ne forrósítsd fel mert akkor szemcsés lesz még a legjobb minőségű csokibevonó is.

olvasztgatod egészen még folyós nem lesz .

gondolj bele a csoki a napon is képes folyni de ha főni forrósodni kezd vége ...............

én a mikrót sem ajánlom

ha így csinálod tuti siker,


Jahh és ne legyen szerintem túl vastag a csoki réteg mert szeletelésnél törni fog... vagy akár ha nyomod neki a kést ki nyomja a krémet.


remélem segítettem :-) sok sikert

2013. jún. 15. 07:28

Ebben a linkben nem készül a lúdlábra fedőréteg, tehát nem tudsz meg belőle semmit.

Én úgy csinálnám, hogy étcsokit(min. 60%-ost) gőz felett felolvasztanék egy edényben és egy táblához számítva 1 evőkanál semleges ízű olajat(pl.napraforgó)kevernék és ezzel kész a fedőréteg, amit elkenhetsz a tortán.


Ha nem szeretnél ropogós keményet, akkor 5 dkg vajat és 1 ek.cukrot keverj el a felolvadt csokiban.


Egyik esetben se felejtkezz el egy csipet sórol, az hozza ki a csoki valódi ízét.

2013. jún. 15. 06:33

[link]


Olyat mint itt

2013. jún. 15. 06:31
Csokitortára szeretnék olyan kemény "fedőréteget "mint a csokilapkák. Milyen receptet tudnátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook