Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fejemelés hason fórum

Fejemelés hason (beszélgetős fórum)


15. 300c83c7b2 (válaszként erre: 13. - Adry06)
2013. jún. 17. 16:58
Nem kell hasra tenni,ha nem jó neki,majd hasra fordul magától,ha elég erős és fejlett lesz hozzá.Egy egészséges csecsemő minden mozgást addig "gyakorol" amíg szükséges,persze ha van rá lehetősége,mondjuk nem ül egész nap hordozóban meg ehhez hasonlók.De ha bizonytalan vagy inkább mutasd meg orvosnak,csak,hogy megnyugodj.A Bethesda neurológusait csak ajánlani tudom,én is dolgoztam ott nővérként,tényleg jók.A gyerekek fejlődése eltérő,nagy a különbség köztük.
2013. jún. 17. 11:39
Szerintem az "erőltetés" egy kicsit erős szó, de próbáld motiválni, hogy hason legyen, tereld el a figyelmét, hogy ne arra figyeljen, hogy éppen hason van. :) Illetve ha megunja és sírni kezd, nem muszáj egyből felkapni és megfordítani, egy picit (1 vagy 2 percet) hagyhatod, hátha még próbálkozik egy kicsit. Én legalábbis így csináltam.
13. adry06 (válaszként erre: 12. - Zsocicc)
2013. jún. 14. 16:36
Na ez az nem volt hason, mostanában kezdem rakni, de nagy sírások közepette. Mondják, hogy erőltessem, valaki meg azt mondja várjam meg amig átfordul hasra.
2013. jún. 14. 13:47

Szerintem ha eddig nem is nagyon volt hason a kislányod, nem is volt esélye azokat az izmait erősíteni, hogy szépen tudja emelni a fejét.

Az én kislányom is háton alvós volt, amit én vezettem be, mert a szakirodalom szerint így kisebb a hirtelen csecsemőhalál kockázata. Ezzel azt értem el, hogy a lányom is üvöltött, ha 2-3 percre hasra raktam le. Próbálj meg hátra feküdni és úgy a mellkasodra fektetni a babát magaddal szemben. Ha közben mesélsz neki, rád fog nézni. Így lekötöd a figyelmét és nem is figyel arra, hogy milyen rossz hason lenni. Mi így csináltuk, és egyre több ideig bírta hason. Másik módszer, hogy a kanapéra fektettem hason, én pedig leültem vele szemben a földre, hogy a fejünk egy szintben legyen és úgy olvastam neki (bármilyen) könyvből. Ez is tetszett neki.

Csodákat azért így sem kell várni, a lányom pl. hamarabb tanult meg hasról hátra fordulni, és csak utána hátról hasra, pedig fordítva lenne a normális és most (7 hónapos) is csak akkor van hason, ha valami konkrét oka van rá. (Pl. el akar érni valamit, vagy jobban hozzáfér úgy vmihez.) De én nem nyugtalankodom emiatt. Ahogyan egyre aktívabb lesz úgyis rájön, h mit hogyan kell csinálni. Szerintem ne stresszeld túl.

11. Kimora
2013. jún. 14. 13:01
Beutalót csak kell kérned :))
10. adry06 (válaszként erre: 9. - Kimora)
2013. jún. 14. 12:51
gyerekorvos??pff...:)
9. Kimora (válaszként erre: 8. - Adry06)
2013. jún. 14. 12:49
Passzolom ezt, mert vidéki vagyok. De a gyerekorvos segít ebben, mert beutaló kell. A megnézetéssel nem veszítesz semmit..igaz nekünk azt mondta felesleges a torna. Mert ott mindent szépen megcsinált. Csak akkor már 4 tornán túl volt.
8. adry06 (válaszként erre: 7. - Kimora)
2013. jún. 14. 12:42
az a biztos, ha megnézetem, de állitólag a Bethesdába is van gyerekneurológia
7. Kimora (válaszként erre: 6. - Adry06)
2013. jún. 14. 12:05
Ha lazák az izmai, akkor sehogy. Olvass utána egy ilyen torna mire jó...fellazítja az izmokat, inakat stb.
6. adry06 (válaszként erre: 5. - Kimora)
2013. jún. 14. 12:03
Nem tudom, mert mindenki mást mond. Mivel nem nagyon volt eddig hason hogy tudná emelni a fejét?? sehogy. Úgyhogy még próbálkozom vele, aztán majd meglátom.
5. Kimora (válaszként erre: 3. - Adry06)
2013. jún. 14. 11:59
Figyelj..ezt Neked kell érezni. Nekem a védőnő és a gyerekorvos is azt mondta én lihegem túl. Mai napig azt mondom nem lihegtem túl. Nem olyan vészes neki a hipotomia és nem is kell már sokat hordani, de engem megnyugtat ez a hetente egy órányi torna. Itthon meg naponta kell pár gyakorlatot megcsinálnom rajta. De ez a Dévényes mutatja meg.
4. Kimora (válaszként erre: 3. - Adry06)
2013. jún. 14. 11:56

Én elvittem fejlődés neurológiára is a Dévényes ajánlatára, de azt nem tudom van e ott is. De nyilván tudnak segíteni.

4500ft egy óra. De nem tudom van e ebben nem maszek...Nekem ennyit megér, ahogy látom fejlődni úgy meg még többet is :)

3. adry06 (válaszként erre: 2. - Kimora)
2013. jún. 14. 11:51
fejlődésneurológián van ilyen konduktor??? nekem ezt ajánlották. ja meg ahány emerrelbeszéltem annyifélét mondanak. A Dévényes drága???
2013. jún. 14. 11:46

Szia, Nekem is azt mondták. De mivel harmadik gyermek így azért volt rálátásom a dolgokra. Elvittem Dévényre és teljesen lazák voltak az izmai (uh-n kötöttnek írták khmm) A lányom most 4 hónapos egy hónapja hordom, eszméletlen a változás!

Én csak ajánlani tudom hogy egy konduktor lássa.

A fiaim állandóan hason voltak, hason aludtak. Zselyke nem, ezért is tünt fel hogy mennyire nem szeret hason és mennyire nem emeli magát.

2013. jún. 14. 11:32
sziasztok ! 2és fél hónapos a kislányom és ez idáig még nem nagyon raktam hasra és még nem emeli magát. Mostanában kezdetem el, de kb 5 percig bírja és sír. Gyógytornászhoz azt mondták ne vigyem, hanem sokat legyen hason. Van itt olyan akinek hasonló"problémája van/volt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook