Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hibás lehet a Popolini Prefold pelenka, vagy ilyennek kell lennie? fórum

Hibás lehet a Popolini Prefold pelenka, vagy ilyennek kell lennie? (tudásbázis kérdés)


4. Corra (válaszként erre: 3. - F758a7200f)
2013. jún. 14. 09:06

Szia!


Köszönöm, hogy válaszoltál.


Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, nem az zavar, hogy gyűrött a pelenka mosás után, hanem a belső réteg széle gyűrődik fel a pelenka belsejében, mert az ott nincs levarrva.


Tehát ha mondjuk a középső,. levarrt rész 13 cm széles (csak mondtam valamit), akkor az én pelenkáimban az a plusz 4 rétegű anyag, ami által a középső rész 8 rétegű lesz, sosem pont 13 cm, hanem némelyiken 18, némelyiken 15, némelyiken 20, így átlóg a széle a középső varráson túlra, arra a szélső részre, amelyiknek csak 4 rétegűnek kéne lennie. Így viszont a perforáció mellett túl vastag az anyag ahhoz, hogy szépen tudjam behajtani, ráadásul asszimetrikus is, hiszen csak egyik irányba lóg át az anyag, és minden egyes pelenkánál más-más mértékben.


Nem tudom, érthető-e, hogy mire gondolok, elég nehéz leírni, de ha valaki ismeri a pelenka felépítését, talán el tudja képzelni, hogy így nem 4-8-4 rétegű a pelenka, hanem 4-8-8, de úgy, hogy a szélső harmad csak néhány cm-nyi szélességben 8 rétegű, utána 4 rétegben folytatódik, és ez a néhány cm pelenkáról pelenkára változik, hgy pontosan mennyi is....

3. f758a7200f (válaszként erre: 2. - Corra)
2013. jún. 13. 23:32

Mi is popolini prefoldot hasznalunk es nekem ugy tunik, hogy varras mindegyiken oke. Illetve amikor kijon a mosasbol, gyurottnek latszik nekem is, de amikor pelenkazom, nincs nehezsegem hajtogatni. Habar eleg nagy pakkot csinal a picurnak de mar megszoktuk:))))


Sot, mivel mar jar es a masik kettonel eldobhatos pelust hasznaltam, latom a kulonbseget, hogy neki meg hajlekonyabb a csipoje. Ezt is gondolom, a pakknak koszonheti

2013. jún. 13. 13:48
A ti pelenkátok is olyan, hogy nem csak középen 8 rétegű az anyag, hanem az egyik, elvileg 4 rétegű szélső részbe is átlóg valamennyi a középre bevarrt plusz 4 rétegből? Nekem ez nagyon megnehezíti a hajtogatást, ráadásul mosáskor a pelenka belsejében begyűrődik ez az átlógó rész, hiszen a vége nincs levarrva/rögzítve. Nekem ahány pelenka volt a csomagban, mindben más mértékben lóg át a középső anyag a szélső részbe, van olyan pelenkám is, ami ezáltal nem 4-8-4, hanem 4-8-8- rétegű, de van olyan is, ahol csak egy centire lóg át a plusz anyag...
2013. jún. 13. 13:48
Akik Popolini Prefold mosható pelenkát használnak, válaszolnának az első hozzászólásban részletezett kérdésemre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook