Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Multifokális szemüveg fórum

Multifokális szemüveg (beszélgetős fórum)


1 2
34. moonlight13 (válaszként erre: 32. - Moonlight13)
2013. jún. 21. 13:39
Nem, az enyémmel jól látok! Én hordom rendszeresen munkához, de mivel elég kis lencse van benne, gondolj bele, hogy 3 részre elosztva mekkora rész jut egy-egy helyre. Nekem így jó a kettő felváltva!
33. syria (válaszként erre: 32. - Moonlight13)
2013. jún. 21. 13:09

Érdekes elképzelései vannak a fórumozásról. :D


Lehet, hogy a tiédet is rosszul készítették el? :(

Mennyi ideje próbálkozol vele?

32. moonlight13 (válaszként erre: 30. - Syria)
2013. jún. 21. 06:38
Úgy látom, szép lassan felsorolja az összes optikust, és egyenként megkérdezi, ki volt már ott! :D És egyenként nyit mindhez egy fórumot!
31. moonlight13 (válaszként erre: 14. - Syria)
2013. jún. 21. 06:36
Én sem tudnék a multifokálisban vezetni, mert a holttérbe tekintésnél pl. nehezen fókuszál. És igen,engem is zavar a lépcsőzésnél. Én csak munkához használom a multist, és utcára ugyanúgy a sima mínuszosomat.
30. syria
2013. jún. 20. 21:45

Az okos kis fórumindító murva tegnap kiírt egy újabb fórumot szemüveggel kapcsolatban, amihez mostanáig nem érkezett egyetlen hozzászólás sem.

Szerintetek miért nem?

29. syria (válaszként erre: 28. - Hmv.)
2013. jún. 19. 17:26
Most már én is tudom. :(
28. Hmv. (válaszként erre: 27. - Syria)
2013. jún. 19. 07:23
Ez baj.
27. syria (válaszként erre: 26. - Hmv.)
2013. jún. 18. 21:14

Na, ez érdekes. A sima, 30-40 ezer forintos szemüvegeimhez mindig odaadták a KERETNEK MEGFELELŐ lencsét. A méregdrága multifokálisokhoz semmit nem kaptam!

Tehát nem volt mire alapoznom a reklamációt. :(

26. Hmv.
2013. jún. 17. 22:15

Előkerestem a két legutóbbi multifokális szemüvegem dokumentációit és jól emlékeztem: itt van a tasakban mindkettőhöz mellékelve a jobb és baloldali lencse, amire az optikus bejelöli a megfelelő pontokat.

Ha nem vált volna be, akkor egy újabb vizsgálat eredményével össze lehetett volna hasonlítani és ha nem stimmelnek a bejelölések, akkor ki kell vizsgálni, hogy ki tévedett. Így lehet utána járni a reklamációnak.


Azt nem tudom, hogy minden cégnél így működnek-e a dolgok, de szerintem így korrekt.

25. Hmv. (válaszként erre: 24. - Syria)
2013. jún. 17. 18:48

Igen, hisz az az alap!!!


Én már untam a bemérést, olyan sokáig dolgozott rajtam az optikus. Többször leellenőrizte saját magát, akkor úgy éreztem, hogy talán bizonytalan? Talán ez az első munkája?

Paráztam is, nem kicsit.

A próbalencsén több pontot bejelölt, de a végén minden klappolt és így lett jó.


Valóban izgalmas, mert csak a végén derül ki, hogy jó munkát végzett-e?

Többektől hallottam, hogy ingyen kicserélik ezeket a méregdrága lencséket is, ha bebizonyosodik, hogy az optikus hanyag munkája miatt lett rossz.

24. syria (válaszként erre: 22. - Hmv.)
2013. jún. 17. 17:27
Nekem állítólag azon múlt, hogy nem sikerült az első kettő, mert nem jól lett a lencse bemérve.
23. murva
2013. jún. 16. 21:37
Esetleg találkoztatok:Szemlátomás és Bibók Optikával?
22. Hmv. (válaszként erre: 21. - Syria)
2013. jún. 15. 13:23

Esetemben előzetes érdeklődés előzte meg az optikus felkeresését.

Olyan munkaköröm van, hogy sokat beszélgetek nőkkel... minden témában kapok és ha kell adok tanácsokat, ill. elmondjuk egymásnap a tapasztalatainkat.

Nem ugrok rögtön fejest....., de nem ám, inkább túlságosan is megrágom a témát.:)

Még arra vonatkozóan is kaptam tanácsot, hogy érdemes olyan üzlethálózatnál csináltatni a méregdrága szemüveget, ami befedi szinte az egész országot. Így, ha jártamban-keltemben lenne vele probléma, ott a segítség.


Ám az is lehet, hogy mindössze szerencsém volt a szakemberekkel...mind a 4 alkalommal.

21. syria (válaszként erre: 20. - Hmv.)
2013. jún. 15. 11:47
De honnan lehet tudni, hogy ki jó a szakember??? Az első két multifokálisomat is "jó szakemberek" készítették, mégsem vált be egyik sem. :(
20. Hmv. (válaszként erre: 1. - Murva)
2013. jún. 14. 20:40

A megoldás egy jól képzett, tapasztalt optikus kezében van.


Nekem a jelenlegi a 4. multifokális szemüvegem, általában 2-4 évig volt eddig jó, utána újat kellett csináltatni. De már soha nem csináltatnék más fajtát, hacsak ennél jobbat nem találnak ki a jövőben!

Egyáltalán nem volt nehéz megszokni, munkámból adódóan közeli és távolabbi pontokra is kellett néznem, ezt nem lehetett megtenni egy olvasószemüveggel. Ha közelebbi pontot néztem vele, akkor nagyon jó volt, de ha azt akartam megnézni, hogy ki jön be az ajtót, ahhoz le kellett vennem a szemüvegem. De a kezem foglalt volt, így problémás lett volna.


Nagyon örültem, amikor először megismertetett az optikus a multifokális megoldással. Több lehetőséget bemutatott, kikérdezett a munkámról, az olvasási szokásomról, a munkán kívüli tevékenységeimről és ezeket összesítve közösen kerestük meg a legjobb megoldást.

Nálam nem úgy működött, hogy kérek ilyen és ilyen multifokális szemüveget!

Főleg a szakemberen múlik, de abban megegyeztünk, hogy összegben meddig mehetünk el.

A jelenleg októberben lesz négy éves, akkor kerettel együtt, különböző kedvezmények levonása után 158 ezer forintba került, de ebben benne volt az extra-garancia ára is. Ami jól is jött két év múlva, amikor bicajjal elestem és felnyaltam a betont, természetesen a szemüvegemnek annyi lett, új lencsék kellettek bele. De ez már más történet.


Ne félj tőle, de keress egy nagyon jó szakembert!

19. syria (válaszként erre: 15. - Murva)
2013. jún. 14. 19:10

Akkor jó esélyed van, hogy a JÓL ELKÉSZÍTETT multifokálist hamar megszokjad.


Gőzöm nincs, milyen csatornába tartozik. Azt tudom, hogy a távolba látáshoz 3,5-4 dioptria, az olvasáshoz 6-6,5 dioptria kell. Ezeket a különbségeket kell elviselnem a multis használatával.

18. moonlight13 (válaszként erre: 17. - Murva)
2013. jún. 14. 15:12
Amikor felpróbáltam a szemüveget, elég keskeny lencse volt benne. Az optikus meg elfelejtette mondani, hogy nem akkorát fog becsiszolni a keretbe, hanem lefele kétszer akkora méretű lencsét. Kb. úgy nézett ki, mint a 70-es évekbeli szemüvegek. Majdnem elbőgtem magam, hogy ezért a sz...ért fizettem ki ennyit. Erre közölte, hogy a multifokális miatt csak ekkorába tudja megcsinálni. Közöltem, hogy ha hamarabb mondja, akkor nem is csináltatom meg. Megkérdeztem egy másik optikust, ahol már régebben is jártam. Az azt mondta, hogy van keskenyebb lencse is, csak az drágább. Erre ezt elmondtam az 1. sz. optikusnak. Mondta, hogy jó, fizessek még 8.000,- Ft-ot, és akkor olyan lesz. Mondtam, hogy nem fizetek semmit, ő nem mondta, hogy másmilyen lesz, nyelje be a különbözetet most már! Végül megcsinálta. De soha többet oda nem megyek, bár az én multifokális lencsém végülis működőképes lett!
17. murva (válaszként erre: 16. - Moonlight13)
2013. jún. 14. 10:56
Szerintem az utcán is megtudnád biztos szokni,persze a csatorna méretétől függ,hogy mennyi a torzítós szél-rész.Egyébként nem volt drága,a közép csatornásat nekem 200.000-ért mondták,persze attól is függ,hogy milyen kategóriás.
16. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Murva)
2013. jún. 14. 10:07

Nekem van egy multifokális szemüvegem munkához, és van egy -3,5 dioptriás utcai használatra.

1 hét alatt itthon megszoktam a multifokális szemüveget, de az utcára azért nem szeretem, mert hirtelen mozdulatokra nehezen fókuszál. Pl. zebránál körül akarok nézni, és hirtelen mozdulatnál zavar. A munkához viszont nagyon jó. Alul látok az olvasáshoz, középen a monitorhoz, és felül távolra. Ehhez azonban gondolom, nagyon pontosan kell bemérni mindent az optikusnak! És tényleg elég drága, az enyém 75.000,- Ft volt akciósan. :(

15. murva (válaszként erre: 14. - Syria)
2013. jún. 13. 21:45
A bifokálist pár nap alatt megszoktam.A multifokális szemüveged csatorna szerint melyik kategóriába tartozik?
14. syria (válaszként erre: 1. - Murva)
2013. jún. 13. 20:25

Igen, vannak, akik nagyon nehezen tudják megszokni. Ennek egyik fő oka, hogy (a tapasztalataim alapján) elég nehezen tudják jól elkészíteni. Nekem ez már a harmadik, amivel próbálkoztam. Az első kettőt több hónap alatt sem tudtam megszokni. A harmadikkal kb. egy év kellett, mire lépcsőn menni és vezetni is mertem. Ez alatt az idő alatt úgy működtem, hogy ha felálltam, felvettem a távolba látó szemüvegemet, a multifokálissal csak az asztalnál ülve tudtam dolgozni. De mindig próbálkoztam főleg ismert helyeken közlekedni vele. Sok-sok havi küszködés után már állandóan tudtam volna használni. De azért ha vezetek, most is szívesebben teszem a távolba látóval.

Próbálkozhatsz a multifokálissal, de ha pusztán esztétikai okból teszed, szerintem nem érdemes. Egyrészt elég drága, másrészt vagy meg tudod szokni, vagy nem. Bár azt mondják, aki könnyen megszokta a bifokálist, annak valószínűleg a multissal sem lesz gondja.

13. branik61 (válaszként erre: 6. - Murva)
2013. jún. 13. 12:37
írtam neked privibe
12. vica66 (válaszként erre: 11. - Branik61)
2013. jún. 13. 11:41
Én még ott tartok, hogy elég, ha pl. olvasáshoz leveszem a mínuszos szemüvegemet. :-) De azért zavar, hogy most meg közelre nem látok jól.
11. branik61 (válaszként erre: 10. - Vica66)
2013. jún. 13. 11:32
Hát igen! Engem is visszatartott egy jó darabig, mire rászántam magam erre a másodikra. Nem kis pénz. Végül rábeszéltek az üzletben, hogy higgyem el tuti jó lesz. Meg hát szerettem volna nagyon, mert utáltam a szemüvegek váltogatását. Nyakamba lógott az olvasó, szememen a távoli. Aztán cserélgetés amikor épp a másikra volt szükség. végül tényleg jó lett - lehet, hogy szerencsém is volt, jó optikust sikerült találni. Az se mindegy!!!
10. vica66 (válaszként erre: 9. - Branik61)
2013. jún. 13. 11:28

Értem. Jó, hogy a mostani szemüveged már bevált.

Nekem is szükségem lenne már egy multifokális szemüvegre, de az ára, és az, hogy esetleg nem is tudom megszokni, egyelőre visszatart.

9. branik61 (válaszként erre: 8. - Vica66)
2013. jún. 13. 11:24
Igen, ez igaz, csak én túl sokáig próbálkoztam megszokni. Nagyon sokszor visszamentem, hogy állítsanak rajta. Jó is volt egy rövid ideig, aztán meg mégse....Állandóan keresgélnem kellett, hogy éppen hol nézzek ki rajta, hogy lássak is jól. Most látom a különbséget, ezzel a másikkal semmi megszokás - jó és kész. Cserélni azt hiszem 1 hónapon belül lehet és akkor vagy bifokálisat vagy két külön szemüveget lehet választani. Másik multit asszem nem lehet.
2013. jún. 13. 11:16
Én úgy tudom, van garancia (épp az ára miatt), hogy ha nem válik be, lehessen cserélni.
7. branik61 (válaszként erre: 6. - Murva)
2013. jún. 13. 10:44
Persze, hogy nem! Cégenként, lencsemárkánként változhat! Amikor bemész és mondod, hogy mit szeretnél, mondasd el velük, hogy milyen lehetőségek vannak. Te azt szeretnéd, hogy a legjobban láss vele. Nekem megmutatták monitoron, hogy milyenek vannak és mik a különbségek. Azt modtam, hogy nem érdekel mennyibe kerül, de a legjobbat, legszélesebb csatornájút kérem, mert már egyszer kidobtam 80 ezer forintot és nem tudtam használni. (az csak közepes csatorna volt, mert spórolni akartam)
6. murva (válaszként erre: 5. - Branik61)
2013. jún. 13. 09:45
Mi a legszélesebb csatorna?Lehet,hogy ez sem mindenhol egyforma?
2013. jún. 12. 22:15
Nem mindegy, hogy hol, ki, milyen lencséből csinálja. Főleg nem mindegy, hogy milyen szélességű csatornát választasz. Én az elsőt egyáltalán nem tudtam megszokni. Úgy "nőttem ki" hogy szinte új maradt. A másodikat máshol csináltattam, másfajta lencsével és a legszélesebb csatornával. Nem volt olcsó, kb 120 ezer volt cakk-pakk, de ezt első perctől kezdve tudom hordani és egyáltalán nem kell keresgélni, hogy hol nézzek ki rajta. Nem kellett "megszokni" mert ahogy megkaptam, le se vettem többet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook