Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatási tanácsadásért kell fizetni? fórum

Szoptatási tanácsadásért kell fizetni? (tudásbázis kérdés)


19. Mariet
2013. jún. 18. 22:28

A La leche liga nagyon jó. Én telefonon hívtam őket mindkét fiamnál. Nagyon használható tanácsokat adtak, mindig bevált. Első kisfiamat 3 évig szoptattam, a második 10 hós, de még 4-szer szopik egy nap.

Ingyenesen adnak tanácsot.

Nálunk a városban is volt korábban szoptatási klub, ilyennek is utána lehet nézni. Az is ingyenes volt.

18. szafaripók (válaszként erre: 9. - Ozike0501)
2013. jún. 12. 22:42

Milyen mellszívót használsz?

Nekünk csak az Aventos kézi vált be.

A tejet meg szaporíthatod, ha gyakrabban fejed. Megindul az!!Valószínűleg azért is van kevesebb, mert nehézkesen megy a szopizás, és így a tested azt érzékeli, hogy kevesebb a kereslet....

Ha szopizatatod is, két alkalom között próbálj fejni - lehet a gyerkőcnek is azért megy nehezebben, mert kevesebb tejed van...

2013. jún. 12. 14:58
Én meg arra gondoltam, hogy a babát is meg lehetne vizsgáltatni, mert lehet neki nem jók a szopóizmai, és ezért csak csócsálja a bimbót. Dévény alapítványhoz érdemes elmenni esetleg egy "vizitre" a babával...
16. vberni01 (válaszként erre: 15. - Cucicsillag)
2013. jún. 12. 14:53
ahogy írod, védőnőnek illene, de egyik ismerősöm a védőnő miatt apasztotta el a tejét, mert homeopátiás szerből rossz hígítást mondott. :(
15. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Ozike0501)
2013. jún. 12. 14:38
En vettem igenybe szoptatasi tanacsadot, de ugyanazokat elmndta,amit addig is tudtam 5ezerert, plusz benyaktsg. A csecsemos noverek, ahol szultem sokat segitettek, ill. A vedononek is tudnia illenek. Egy ismerosom pedig szoptatott volna, csak a gyerekdoki keson vette eszre, hgy a baba nyelvfekje levan tapadva es emiatt nem tudott rendesen szopizni, ugyhogy azt is erdemes lenne megnezetni. Esetleg probald bimbovedovel. Drukkolok!
14. ozike0501 (válaszként erre: 11. - Vberni01)
2013. jún. 12. 14:38

Azokat nézegetem pont! :)

Gondoltam csak tudja, hisz a klolléganője valamilyen szinten...

13. ozike0501 (válaszként erre: 7. - Vberni01)
2013. jún. 12. 14:36
Megnézem, köszönöm!
12. ozike0501 (válaszként erre: 5. - Zsuzsika83)
2013. jún. 12. 14:36
Igen, én is ettől tartok. Az elapadástól. Az nem érdekel, hogy a tápszer mennyibe kerül. Tudom, hogy jó az anyatej és szeretném, ha minél többet és minél tovább kaphatna. Ezért gondoltam, hogy (adok még két hetet a dolognak) és ha nem megy, akkor felveszem szakemberrel a kapcsolatot...
11. vberni01 (válaszként erre: 8. - Ozike0501)
2013. jún. 12. 14:35
védőnőnek nem szabad hinni, mellesleg az lll honlapján vannak ingyen letölthető füzetek! ;)
10. ozike0501 (válaszként erre: 4. - Vortexia)
2013. jún. 12. 14:34

Bakapja az egész barna részt (bimbó + udvar), de valahogy mégsem sikerül a szopizás. Mellbimbóm (amikor kiveszem a szájából), nem szeder alakú, hanem lejtős.

Próbáltam több pózban, amikor észreveszem a félreszívást azonnal kiveszem és próbálom jól beletenni, de nem.

9. ozike0501 (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2013. jún. 12. 14:31
Nekem csak annyi a bajom, a fejás, cumiztatás is jó lenne, csak nem nől a tejem mennyisége. 60-70 ml jön ki alkalmanként a kettőből összesen és a kicsi evésenként már 110 körül eszik. Engem ez zavar csak. Szoptatással valami gond van nálunk, mert nem megy. Bár lehet félig a mellbimbómmal van probléma, mert a napokban csak fejtem és így is be van valamennyire gyulladva... :(
8. ozike0501 (válaszként erre: 2. - Vortexia)
2013. jún. 12. 14:29
Végőnőm azt mondta, hogy pénzért jönnek csak ki...
2013. jún. 12. 14:04

videókat néztél? pl itt egy:

[link]

6. Vortexia (válaszként erre: 5. - Zsuzsika83)
2013. jún. 12. 14:01
Így van. Arról nem is beszélve, hogy az anyatej a legjobb a babának.
5. zsuzsika83 (válaszként erre: 1. - Ozike0501)
2013. jún. 12. 13:58
Nem tudom felétek ennek mi az anyagi vonzata, de szerintem megéri. Mert lehet csak 1x-2x kell kimenjen hozzátok egy szoptatási tanácsadó, és utána vígan szoptatsz 2 évig...A tápszer szerintem többe kerül...És a fejés lehet megy egy darabig, de sosem lesz olyan hatékony, mint ahogy a baba kiszívja, így tuti hamarabb elapad a tej, mintha szoptatnál. És időben is több idő, mert ugye fejsz, majd etetsz, amjd sterilizálsz...stb.
2013. jún. 12. 13:56
Egyébként mit jelent az, hogy félreszívja? Bekapja rendesen? a bimbóudvar elég nagy részét is be kell kapja, és a bimbódnak szinte a torkánál kell lennie, akkor szopizik jól, és akkor nem sebesedik.
2013. jún. 12. 13:55

Én ugyan nem ott lakom, de hasonló helyzetben voltam - pici fiammal nem tudtunk zöld ágra vergődni ebben a témában.

Sok tanácsot meghallgattam, de nem ment. Így végül maradt a fejés. Talán nem volt olyan "kényelmes", de nem bántam meg, sőt!

Ha nem sikerül, attól még ne legyen lelkiismeret-furdalásod. És a gyerkőc szeretete, kötődése sem ezen fog múlni, és a "jó anyaságnak" se ez a fokmérője, hiába próbálják ezt beleszugerálni a nők fejébe...

2013. jún. 12. 13:55
Ha La Leche Ligáról beszélsz, az szerintem ingyenes. De őket telefonon is fel tudod hívni, meg skype-on is lehet velük beszélni, az oldalukon ott van minden info. [link]
2013. jún. 12. 13:38

Sziasztok!

Egy hónapos kislányom van és nem tud szopizni. Mármint tud, csak félre szívja a mellem, ami ettől begyullad és/vagy sebes lesz.

Gondoltam felveszem a helyi szoptatási tanácsadóval a kapcsolatot. Nem tudom megéri-e és ennek mi az anyagi vonzata.

Van közületek olyan, aki Kaposváron lakik és igénybe vette ezt a szolgáltatást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook