Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Orr- és garatmandula-műtét 3 évesen fórum

Orr- és garatmandula-műtét 3 évesen (beszélgetős fórum)


2014. ápr. 8. 14:42

Sziasztok.

Nekünk mandula felezést mondtak ma. Van valakinek ilyen tapasztalata hogy mért Jobb mintha kiveszik az egészet?

Heim palról vélemény?

22. niki0126 (válaszként erre: 18. - Kismackó2006)
2013. jún. 30. 19:40
Szia! Túl vagyunk a műtéten. Nem mondom,hogy egyszerű volt az a nap, főleg amikor kihozták a műtőből. Már fent volt, nagyon sírt, csak a kezemben nyugodott meg, nem is adtak neki infúziót, csak már mikor kicsit elaludt. Szerdán kell visszamenni kontrollra.
21. Muraja
2013. jún. 12. 21:07

Fiamnak kicsi koraban bisztosan nagy volt a ormandulaja mert naszalos hangja volt mar akkor - maig is. Ma mar felnött de amikor kicsi volt nem jart ovodba csak a iskola kezdete alött.

Beiktatunk egy vizelparolgot a szobajaba es viz plusz eukaliptusz olaj nedvesitatte a levegöt.

Antibiotikumot csak egyszer ketszer kapott gyerek koraban , fö az volt hogy az imun rendszere legyen erös es ne legyen gyengitve antibotumoktol.

2013. jún. 12. 20:52
Én sem szeretném a gyereket ilyennek alávetni, egyértelmű, de mikor már nem tud éjjel aludni, dobálja magát, az orra csak "sípol",mert nem tud rajta levegőt venni, az durva. És látom, hogy szenved. Ha nincs más megoldás, akkor muszáj. :(
19. Muraja (válaszként erre: 7. - Kismackó2006)
2013. jún. 12. 19:56

Volna egy kerdesem , ez egy M.O specialitas hogy felezik a mandulat ?

En orvos lanya vagyok ma mar magam is nagymama , soha de soha nem tanacsolta senkinek hogy kivegyek a madulakot. De hogy felezni ? parom magyar szarmazasu es benne ez a " kis " mutet paratlan borzalmas emlekeket hagyott. Nekem merte lemondanni elösször hogy min ment keresztul anno es teljesen vedetlenul mind kisgyerek .

Sok kismama argumentalni szok avval hogy a gyerek sokat beteg az ovodaban ha az igaz akkor egyszeruen nem erte meg meg az ovis mind szelemi ugy testi eretseget. Mert ugyebar a kis test is vedekezhet avval hogy fyzikailag lebetegszik.

Parom szinten diplomas de nem a human orvosolasban de annyit hozza tud fuzni hogy itt bizonuos erdekek vannak kepviselve az egy bisztos de az is bisztos hogy nem a gyerek erdekei .

18. kismackó2006 (válaszként erre: 17. - Niki0126)
2013. jún. 12. 17:55
Igen, azt mondják, utána már betegeskedik annyit a gyerek. Hát, idővel kiderül!
2013. jún. 12. 17:34
Az a lényeg,hogy most minden rendben nálatok. Szeptemberben kezdjük az ovit, remélem nem lesz sokat beteg Ákos.
16. kismackó2006 (válaszként erre: 15. - Niki0126)
2013. jún. 12. 17:10
Igen,végre jól veszi a levegőt éjjel, nem horkol. Nálunk OSAS II. volt az alvásvizsgálat eredménye, szóval nem kapott levegőt, kihagyások voltak alvás közben. Szóval elég drámai volt a helyzet, de most minden oké szerencsére!
15. niki0126 (válaszként erre: 14. - Kismackó2006)
2013. jún. 12. 15:47
Persze,természetes az izgulás. Ti jól vagytok azóta? éjjeli alvás rendben van?
14. kismackó2006 (válaszként erre: 13. - Niki0126)
2013. jún. 12. 14:44

Igen, több anyukának könny volt a szemében, ez természetes velejárója. Nálunk apuka is ott volt, ő is elérzékenyült, rossz érzés, az biztos.

A kolléganőmnek a kislányának az orrmanduláját veszik ki 25-én (Csákányi dr-nő). Ő is nagyon izgul, pedig a másik lányának már volt mandulaműtétje, tudja, mi vár rá.

2013. jún. 12. 14:04
Én is érzékeny vagyok. Biztos én is fogok sírni. Ráadásul egyedül fogok várakozni, férjem dolgozni fog. Jaj,csak legyünk már túl rajta.Majd írok,mi volt.
12. kismackó2006 (válaszként erre: 11. - Niki0126)
2013. jún. 12. 13:50
Mi is nagyon izgultunk, nagyon rossz az elválás, ahogy a gyermeket beviszik a műtőbe, meg a várakozási idő is. Én elég érzékeny vagyok, szóval én el is pityeredtem, de utána egyre jobb lesz! Erre kell gondolni. Remélhetőleg nektek is problémamentesen zajlik az egész!
11. niki0126 (válaszként erre: 10. - Kismackó2006)
2013. jún. 12. 13:36
Köszi a válaszokat! Kicsit tartok azért ettől a műtéttől, de ha muszáj :( Remélem hamar átvészeljük.
10. kismackó2006 (válaszként erre: 9. - Niki0126)
2013. jún. 12. 13:25

Van vérzés, sőt a kisfiamnak azt mondta az orvos (Farkas dr. műtötte) hogy jobban vérzett, mint általában kellett volna. De még ott a műtőben teljesen jól ellátták, ébresztgették, mire a kórterembe hozták, semmi nem látszott rajta. Utána kb. 1 órán keresztül nyugtalan volt, sírt, mint ahogy a többi gyerek, az altatógáz miatt. Hányt is, de utána már teljesen jól volt. Fokozatosan kapja az ételt, leves (de csak lé) és ha azt nem hányja ki, akkor tejbegríz a menü. Nálunk semmi gond nem volt,másnap hazamehettünk. Pár nap múlva be kellett menni kontrollra, megnézte a doki.

Igen, TV van, a legrosszabb az egészben, hogy a műtét napján míg sorra nem kerül szegény gyerek, nem ehet-ihat semmit. kb. 1/2 12-kor került sorra a kisfiam, de voltak, még gyerekek, akik várták a sorukat.

2 hét a lábadozási idő.

9. niki0126 (válaszként erre: 7. - Kismackó2006)
2013. jún. 12. 11:14
szia! akkor a vérzés sem tart sokáig vagy egyáltalán nincs? megkérdezhetem ki műtött titeket? minket a Sultész drnő fog. másnap ti is hazamehettetek? van esetleg tévé vagy játékok hogy kicsit lekössék a figyelmét? persze én ott leszek neki :)köszi
8. niki0126 (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2013. jún. 12. 11:08
az tenyleg reg volt. :) én a neten egyáltalán nem találtam a felezésről cikket. azért kérdeztem itt. :)
7. kismackó2006 (válaszként erre: 1. - Niki0126)
2013. jún. 12. 09:27

Szia!

Nekünk május 23-án volt mandulafelezés szintén azért, mert nagyon nagy volt, túltengett, illetve az orrmanduláját is kiszedték, a Heim Pálban. A mandulafelezés nem régóta van (tonsillotomia) leszednek belőle radiofrekfenciás eszközzel. Ez kíméletesebb eljárás, de ugyanúgy 2 hét a gyógyulási idő. Nálunk a lepedék most vált le teljesen, pedig elmúlt a 2 hét a műtét óta.

6. andi6020 (válaszként erre: 4. - Niki0126)
2013. jún. 12. 08:35
A torokmandula is visszanőhet. Uncsiteómnak legalábbis visszanőtt.
5. a0c1361e44 (válaszként erre: 4. - Niki0126)
2013. jún. 12. 08:21

Már régen:) 1992-ben.

A neten néztem orvos válszolós fórumban és a dokik is csodálkoznak ezen az eljáráson, de lehet ebben is megoszlanak a vélemények.

4. niki0126 (válaszként erre: 3. - A0c1361e44)
2013. jún. 12. 07:52

Igazából azt mondta a doktornő, hogy nem szükséges a teljes garatmandulát kivenni, csak Ő nagyon nehezen kap levegőt éjjel, ezért felezik (szinte összeérnek a mandulái). Így jobban áramlik majd a levegő. Úgy tudom, csak az orrmandula nőhet vissza.

Te kisfiad mikor műtötték? Igen minket is hazaengednek másnap.

2013. jún. 12. 06:23

Az én fiamnak is 3 évesen vették ki a manduláit és neki is a Heim Pálba, de teljesen kivették.

Nem volt semmi gond. Szerdán 11-kor műtötték és csütörtök reggel már vihettem haza. Utána néhány napig pépeset ehetett, stb., de ezt majd elmondják a dokik.

Felezés? Sosem hallottam róla. Vajon miért csinálják ezt? Nem ilyenkor szokott visszanőni? Vagy lehet pont ezért alkalmazzák?

2013. jún. 11. 21:25
Sziasztok! Az a kérdésem, hogy volt közületek valakinél garatmandula felezés? Nem veszik ki teljesen a mandulát, csak lecsípnek belőle. A Heim Pálba megyünk 26-án. köszi
2013. jún. 11. 21:22
3 éves kisfiammal orr- garatmandula műtét előtt állunk. Tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook