Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekeknél hogy oldjam a váladékot, hogy ki tudja fújni az orrát? fórum

Gyerekeknél hogy oldjam a váladékot, hogy ki tudja fújni az orrát? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. aug. 28. 13:39
FLUIMARE,vagy STRERIMARE.Mindkettő tengervizes orrspay,majd orrszívó porszívó.Nekünk nagyon bevált.
55. Ekka
2009. aug. 26. 14:33
Nálunk ami angyon tuti:Nasivin gyermek orrspray.
2009. aug. 26. 14:25

Orrspray a legjobb.

Meg nagy segítség az orrszívó-porszívó.(utánna)

2008. ápr. 29. 15:49

Orrspray, mentolos balzsammal éjszakára kend be a hátát, mellkasát.

Ha semmi nem használ 3 alkalom bármelyik sóbarlangban csodákat tesz:)

Lányom egy éve folyamatosann beteg volt mert nem tudta felköhögni a váladékot.Semmi nem használt csak a sóbarlang.Azóta nem volt gond:)

52. lufi
2008. ápr. 29. 14:41
tengervizes orrspray
2008. ápr. 29. 14:35
Infralámpa+tengerisós orrcsepp és gyógynövényes köptető vált be nálunk.
2008. márc. 30. 16:02
Köhögésre csak egy jó gyógyszert ismerek. Én majdnem 8 hónapig köhögtem és csak ez gyógyított meg. Ha valakit érdekel priviben szívesen elmondom. De ezt szerintem kisgyerekeknek nem szabad szedni.
2008. márc. 30. 16:01

Nálunk a praktika: 1.5 dl langyos vízbe 1 ek. sót fel kell oldogatni, és azzal naponta 4-5x gargalizálni. Ez felold mindent. Csak ne nyeljétek le mert akkor lesz ám rohanás a wc-re:)

Orrkenőcsöt, coldrexet, sok-sok vitamint, gyümölcsöket, hagymateát szoktam ilyenkor használni. Valamint inhalálni kamillafőzet fölött. Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha kérdés van írjatok privit.

Jobbulást!

48. Zizisicc (válaszként erre: 47. - Teleki_2007)
2008. márc. 10. 13:09

Jobbulást kívánok Nektek, és azért pihenjetek sokat, már amennyire tudtok!!!

Szép napot!

47. teleki_2007 (válaszként erre: 46. - Zizisicc)
2008. márc. 10. 09:49

Szia!

Köszönöm érdeklődésedet, szerencsére a gyerekek jól vannak, de én és a férjem rendesen belekeveredtünk.Láz, végtagfájdalmak, köhögés és társai.Nagyon szarul érzem magam.Pihenni kellene.Most is csak teátkészíteni jöttem ki.De tudjátok hogyan lehet két izgő-mozgó kisgyerek mellett pihenni.Apa mégcsak valahogyan pihen, de én......Mindíg kell valamelyiknek valami, főleg a kicsi nehezebb eset kicsit.De remélem hamar elmúlik, mert tele vagyunk munkával és a párom is csak két nap pihenőt kapott a cégnél, mert ott is diliház van.Szóval megy a Coldrex, Aspirin-C, C vitamin, Fluimuchil, tea és pihi.Bár sajna én nem vagyok egy pihizős fajta és most is a gondolataim azon járnak,hogy miként tudunk így holnap anyagért menni Pápára.Rengeteg szőnyeg rendelésem van és a metszéssel sem tudtunk haladni lassan két hete.Vissza van még a gyümölcsösben a málna telepítés is.Szóval röviden ennyi.Nagyon jól esik az érdeklődés.Sajna a Nosico juniort nem sikerült beszerezni.Vettem azt a homeopátiás orrsrayt de úgy veszem észre eddig,hogy se nem árt se nem használ.....De lehet,hogy több idő kell neki, már szombat óta használjuk...Szép napot és jó egészséget nektek!!!

46. Zizisicc (válaszként erre: 45. - Teleki_2007)
2008. márc. 10. 08:25
Szia! Hogy vagytok?
45. teleki_2007 (válaszként erre: 44. - Cirmesitompika)
2008. márc. 10. 08:08
Tengervizes orrsprayt szoktam használni.
2008. márc. 9. 12:29
Én a gyerekeknek gyógyszertárben kapható fiziológiás sóoldattal szoktam ezt megoldani. Szem-, vagy orrcseppentőbe beöntöm, és lehet cseppentgetni. Nem is kell a 3-nál megállni, mint a rendes cseppeknél. Jót tesz.
43. teleki_2007 (válaszként erre: 42. - Szamó)
2008. márc. 8. 07:46
Köszönöm a jókívánságokat...Ma megyek a gyógyszertárbe megnézem hátha van.Kicsit jobban vannak de a köhögés és orrfolyás megvan.Szerencsére láz már nincs.Éjszaka is nagyon köhögött egyszer Péter és szólt,hogy ki kell fújni az orrát.Persze alig jött valami.Remélem találok olyat ami rendesen kitisztítja.Ajánlották ezt a homeopátiáés orrsprayt ma megnézem Nem tudom megvegyem-e mert igaz,hogy másikat de orrsprayt használunk.De lehet,hogy ez mégis jobb???Szép napot!!!
42. Szamó (válaszként erre: 39. - Teleki_2007)
2008. márc. 7. 22:06

Megint eszembe jutott valami: Kinder Loof balzsam (lehet, hogy nem jól írtam le a nevét) Gergő már alszik, a szobájában van, nem tudom megnézni.....


Mellkasra, nyakra, hátra kell kenni, jó mentolos illata van. Nekünk attól is oldódtak a váladékok!


További gyógyulást!!!!Örülök, hogy jobban vagytok!

41. 754c7e07c3 (válaszként erre: 36. - 7934d1ac97)
2008. márc. 7. 12:28

Köszönöm, ismerem, a szirupot talán ajánlanám, a tablettát gyerekeknek nem. A másik, orrban lévő váladékra találták ki az orrspray-t, mert hatékonyabb. Köptetőnek mi is használjuk, de ettől az orrunk nem dugult még ki.

Nektek igen?

2008. márc. 7. 12:11
Ja elfelejtettem írni, de úgy veszem észre ,hogy kevesebbet szipog és nem tortyog annyit az orra amikor levegőt vesz.Javulás látható, csak az lenne az igazi, hogy ha kijönne ami ott van...
39. teleki_2007 (válaszként erre: 38. - Szamó)
2008. márc. 7. 12:08

Szia!

Igen kicsit jobban vannak, éjszaka már csak hőemelkedés volt.Sajna amit rendeltem a gyógyszertárben krémet nem lehet kapni.Vagyis a gyógyszerész sem tudja mi van mert a nagykernek rajta van a listáján de mégsem küldte.Most ajánlottak helyette egy homeopátiás orrsprayt, hogy az nagyon jó.Hát nem tudom, annyira beleéltem magam a krémbe.De mondtam,hogy majd átmegyek érte, hátha jó lesz.Ha esetleg van valakinek tapasztalata a homeopátiás orrsrayvel kapcsolatban akkor kérem jelezzen.További szép napot!!!

38. Szamó
2008. márc. 7. 11:16
Gyógyulgattok már?
2008. márc. 7. 09:29
Olyan szer úgy sincs, ami mindenkinél egyformán beválik, de minél több ötlet van, annál nagyobb eséllyel talál rá arra, ami majd Nekik is használ!
36. 7934d1ac97 (válaszként erre: 33. - 754c7e07c3)
2008. márc. 7. 08:29

MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER AZ AMBROXOL-Q 30 MG TABLETTA ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

A készítmény ambroxol (brómhexin-származék) tartalmú, nyákoldó köptető hatású gyógyszer.

A nyák besűrűsödésével járó heveny és krónikus légúti megbetegedések: akut és krónikus hörghurut, tüdőasztma, hörgőtágulat kiegészítő kezelésére alkalmazható, valamint a nyákoldás elősegítésére az orr-, garatüreg, orrmelléküregek, gége gyulladásaiban.

35. teleki_2007 (válaszként erre: 34. - 754c7e07c3)
2008. márc. 7. 07:56
Köszönöm, én is nagyon bízom benne.Szép napot, még jelentkezem!
34. 754c7e07c3 (válaszként erre: 27. - Teleki_2007)
2008. márc. 6. 21:06
Remélem hamar meggyógyultok!
33. 754c7e07c3 (válaszként erre: 28. - 7934d1ac97)
2008. márc. 6. 21:05
Az orrváladékot nem oldja az ambroxol. És szerintem a szirup jobb kisgyerkekeknél.
32. Zizisicc (válaszként erre: 31. - Teleki_2007)
2008. márc. 6. 19:53
Ha beírod a db számot és rákattintasz a megrendel gombra, felkínálja a regisztrációt, ill. kéri az adataidat.
31. teleki_2007 (válaszként erre: 29. - Zizisicc)
2008. márc. 6. 19:02
Igen köszönöm láttam, csak az a baj,hogy nem láttam semmit a kiszállítás módjáról, idejéről, hogy miként szállítanak.Nem találtam a honlapon ilyen infót.Lehet,hogy én vagyok béna, vagy nézek de nem látok:)De remélem,hogy holnapra meglesz a gyógyszertárban ahogyan ígérték.Köszi szépen, mindenkinek ezer köszönet!!!
30. teleki_2007 (válaszként erre: 28. - 7934d1ac97)
2008. márc. 6. 18:59
Nagyon szépen köszönöm a sok jótanácsot, igazán jólesik,hogy próbáltok segíteni!!!Szuperek vagytok!!!
29. Zizisicc (válaszként erre: 27. - Teleki_2007)
2008. márc. 6. 17:47
A krémet meg lehet rendelni az említett honlapon, a termékek listáján megtalálod!
28. 7934d1ac97 (válaszként erre: 27. - Teleki_2007)
2008. márc. 6. 17:12
sztem azért csak próbáld meg az ambroxol-q tablettát nagyon sok folyadékkal!!!!! hidd el az oldja a nyákot és ki fogja tudni fújni az orrát, és még a köhögést is feloldja, próbáld meg!!!
27. teleki_2007 (válaszként erre: 24. - 754c7e07c3)
2008. márc. 6. 17:02
Köszönöm a tanácsot, azért nem volt sikeres mert ez esetben nem jön semmi.Máskor is használom ezt az orrsprayt de most ez nem hat.Nem az orra van bedugulva,hanem hallom ahogy tortyog és fujja de nem jön semmi vagyis csak kicsi híg váladék.Porszívós orrszívóval szivatom de csak annyi jön amennyit ki is tud fújni.Ha melegítem a homlokát akkor reggelre ki tud fújni némi sűrű, csomós sárga váladékot de nem túl sokat.Ezért nagyon jó lenne ha ezt az arcüreg krémet sikerülne beszereznem.Remélem sikerülni is fog.Egyik gyógyszertár holnapra ígérte ha van a nagykerbe akkor meglesz.Nagyon bízom benne.Amúgy a tengervizes csak most nem vált be.Köszönöm,hogy segítetek és tanácsokat adtok.Remélem hamarosan javulni fog.ha még van ötlet szívesen várom.Nagyon örülök ennek a portálnak,hogy így tudunk egymásnak segíteni..Köszi mindenkinek!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook