Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Alacsony koleszterin, mit jelent? fórum

Alacsony koleszterin, mit jelent? (tudásbázis kérdés)


24. lovekills (válaszként erre: 23. - Eandi78)
2013. jún. 11. 21:48
Igazából megyek a dokimhoz, 3 hét múlva, és tőle majd meg tudom kérdezni, csak az még kicsit soká lesz.
23. eandi78 (válaszként erre: 22. - Lovekills)
2013. jún. 11. 21:17
Akkor lehet azért csökkent a koleszterin, mert alacsonyabb lett a tsh is. Elvileg alulműködés magasabb koleszterinszinttel is jár. Lehet neked mindig alacsony volt, csak a pajzsmirigyed miatt lett kicsit több. Most pedig a tsh csökkenésével koleszterin is csökken. Persze jobb lenne egy kicsit magasabb hdl, de erre nincs tippem.
22. lovekills (válaszként erre: 20. - Eandi78)
2013. jún. 11. 20:28
Nekem most először van a normális tartományban a TSH.m. 7,56-ról indultam szeptemberben, januárban volt 5,20 körül, most pedig 2,68. Szóval ilyen jó a tsh még sosem volt. Hogy befolyásolja a koleszterint, arról fogalmam sincs.Tényleg nem értem miért lehet alacsony, pedig szeretnék változtatni.
21. lovekills (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2013. jún. 11. 20:25
Egyáltalán nem kevés.1600 kcal körül, de nem számolom ki minden nap!
20. eandi78 (válaszként erre: 12. - Lovekills)
2013. jún. 11. 18:30

Pajzsmirigy gyógyszerrel mennyi a tsh? Az nem befolyásolja a koleszterint?

Egyébként én se értem a koleszterint. Sportolok, nem vagyok elhízott, étkezésem "koleszterinbarát" mégis a felső határ (azért alatta) környékén mozog. Talán egyszer volt 4,6. Mentem már 2 hét koplalás után (nem tudtam enni) vérvételre és valamivel felső határ felett volt a koleszterin. Azóta valahol olvastam, hogy a "koplalók" koleszterinje magas. Továbbá epekő szempontjából is olyan, mintha zsírral tömnék magukat.

Nálam tsh 2,6-3 között mozog. Műtöttek pajzsmiriggyel, de nem kell gyógyszer, mert 1 lebeny működik ennyire.

19. Guruljka (válaszként erre: 16. - Lovekills)
2013. jún. 11. 16:43

A cikkből is kiderül, hogy az alultápláltság okozhat alacsony HDL értéket.

Mennyi a napi kalóriabeviteled?

2013. jún. 11. 16:26
Mindenkinek köszönöm az eddigi válaszokat, és még nyugodtan jöhetnek!
17. lovekills (válaszként erre: 15. - A78c2ff918)
2013. jún. 11. 16:25
Rendben, köszönöm szépen!
16. lovekills (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2013. jún. 11. 16:25

Csak tavaly még összevissza zabáltam tésztát zsírban sült krumplival stb. és több mint 10 kilóval több voltam, mégis rosszabbodott az érték, 1,18-ról ment még lejjebb, ezért nem értem.Kis javulást, vagy stagnálást vártam, erre rosszabb lett.Pedig már több mint 5 hónapja eszem így.


Akkor ezek szerint a Koleszterin is azért rossz, mert a HDL-koleszterin is.

15. a78c2ff918 (válaszként erre: 12. - Lovekills)
2013. jún. 11. 16:16
Jó,akkor tartsd azt,amit írtam.Ez ennyi.
14. Guruljka (válaszként erre: 10. - Lovekills)
2013. jún. 11. 16:15

Éppen hogy nem a megvonásról van szó a cikkben.

"A HDL koleszterin, az ún. „védő”- koleszterin. A HDL alacsony értéke, hajlomosít az érelmeszesedésre és ezzel szoros kapcsolatban álló szív – és érrendszeri megbetegedések kialakulására.


Szintjét változatos táplálkozással: csirkehús, lazac, pisztráng fogyasztásával, rendszeres testmozgással lehet az optimális szinten tartani."


Eleve nagyon kevés zsírt viszel be, az a gyanúm. Még szerencse, hogy a húsokban eleve van valamennyi, de nyugodtan egyél néha sajtot, halat, csirkemellet sütőzacskóban (azaz saját zsírjában) kisütve.


Sok fogyizó esik abba a hibába, hogy nem figyel a tápanyagok megfelelő arányára.

Én is átállítottam a táplálkozásomat tavaly nyár végén. Így írom, mert nem mondanám kúrának, azt ugye abbahagyja az ember valamikor.

Eddig 17 kg-ot fogytam, minden labor-értékem a normálison belül van, formásodtam és erősödtem, pedig már 55 éves vagyok.

13. lovekills (válaszként erre: 11. - E32d76b828)
2013. jún. 11. 16:04

Hát, itt a leletem írja, 3,9 és 5,2 közt jó, nekem 3,5.

A HDL meg 1,68 és 5,20 közt jó, és nekem 0,98. Kétlem, hogy ez normális.

12. lovekills (válaszként erre: 9. - A78c2ff918)
2013. jún. 11. 16:02
Pazsmirigy-alulműködésre szedek hormontablettát. Más betegségem nincs,é s a vérvétel értékein nincs mással baj.
2013. jún. 11. 16:01

a koleszterin szint mindenkinel egyeni...nincs

tol-ig...ha nincs bajod felejtos az ugyed...

10. lovekills (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2013. jún. 11. 16:00

Olvastam. Ezek szerint én vagyok a nehéz felfogású, de akkor sem értem mit jelent ha a sima koleszterin alacsony.


Rizset, cukrot, tésztát, kenyeret krumplit és cukrot egyáltalán nem fogyasztok.Tejterméket szoktam tejet sajtot, tejszínt.Tojást is eszek, de nem sokat.

Nagyrészt zöldségeket nyersen, grillezve, párolva, húsokat, felvágottakat, abonettet.

Egyedül a tejtermékre tudom fogni, de nehogymár attól a pár decitől legyen ennyire rossz az eredmény.Sajtot pl szoktam, de nem is emlékszem mikor ettem utoljára, heti egyszer átlagban.

A fentebb soroltakon kívül komolyan mit lehet még megvonni?

9. a78c2ff918 (válaszként erre: 4. - Lovekills)
2013. jún. 11. 15:59

Ajánlom az olívaolajat fogyasztani,de ne hőkezeld.Kérsz tippeket?

Hetente 1x tengeri halat.

Naponta egyetlen pohár bort,lehetőleg vörösbort.De ha a sört szereted,akkor abból egyetlen pohárral.

Sajnos a HDL gyógyszeres növelése nem megoldott.1 fölé érdemes vinni,alatta hosszú éveken át,nem túl hálás érte a szív,meg az érrendszer.

Gondolom amúgy egészséges vagy 21évesen.Igaz?

8. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Cucicsillag)
2013. jún. 11. 15:28
nekem akkor sem
7. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Lovekills)
2013. jún. 11. 15:28
hogyan táplálkozol?
6. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Lovekills)
2013. jún. 11. 15:12

Nekem akkor voltilyen alacsony,mikor vega vtam...

Stem tul nagy ugyet ne csinalj belole, ha amgy mnden oke :)

5. Guruljka (válaszként erre: 2. - Lovekills)
2013. jún. 11. 15:06

Ez egy nagyon jól megírt és közérthető cikk.

[link]


Megtalálod benne, hogy az étrendeden miképpen lehet változtatni. Valószínű, hogy nem megfelelően étkezel.

4. lovekills (válaszként erre: 3. - Winny)
2013. jún. 11. 14:59
De gond, mert még csak 21 éves vagyok, egészségesen eszek, fogytam tavaly óta 13 kilót, a HDL-em mégis folyamatosan romlik. Szeretném GYÓGYSZER NÉLKÜL javítani az értéket. De nem vagyok tisztában azzal mit jelent a sima vagy össz koleszterin alacsony értéke. Normális válaszokat, pls!
3. winny (válaszként erre: 1. - Lovekills)
2013. jún. 11. 14:56

Semmi gond!

Mesterségesen megállapított értékek.Nagyon jól jövedelmez a gyógyszer iparágnak!

2013. jún. 11. 14:54

Normál LDL, alacsony (0,98) HDL, alacsony koleszterinszint.Ez mégis mit jelent? Tudom, hogy baj, hogy ilyen alacsony a HDL, és ráadásul évről-évre romlik.De mi pontosan a sima koleszterin?Az az összkoleszterin?Most ez baj, hogy alacsony?(3,5)

Köszi!

2013. jún. 11. 14:52
Alacsony koleszterin, mit jelent?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook