Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha nagy a nő lába... fórum

Ha nagy a nő lába... (beszélgetős fórum)


26. grizus (válaszként erre: 24. - Bartakata)
2013. jún. 28. 02:16
A Lehelen hol? A piacon?
25. évanéne (válaszként erre: 24. - Bartakata)
2013. jún. 25. 14:21

Mennyire nagy az a nagy méret? :-)

Vidéken is van boltjuk????

2013. jún. 25. 12:51
a Csóra cipőboltban sok nagy méret van, és nagyon olcsók egyébként is a cipők, nekem sikerült kifognom 600-ért is már:) Több boltjuk van, én bp-n a Lehel térnél szoktam vásárolni.
23. grizus
2013. jún. 14. 21:42
Elolvastam a hsz-eket és a következő kérdésem az, hogy tudtok ajánlani jó susztert? Köszi.
22. grizus
2013. jún. 14. 21:40
Nekem 42-es a lábam, pár éve még jó volt a 41-es, de ma már kicsi. Nyitottam az előbb egy fórumot, hogy ki tud nekem ajánlani cipőt. Tény, hogy a legtöbb helyen max. 41-es van, a Deichmannban ki lehet fogni 42-est, de onnan is hosszú válogatás után is csak egyet tudtam elhozni, de már tör. Balerinacipő kéne, ha valaki tud, írjon, köszi.
2013. jún. 13. 12:17

kaptam választ a Deichmanntól:


Sajnos Magyarországon nem forgalmazunk 43-44-es méretű női cipőket.

Az erre vonatkozó igényt már továbbítottuk németországi beszerzésünk felé.


Érdekes...

2013. jún. 12. 10:52

Hhhhát, érdekes vélemények jöttek tegnap óta, egyik-másik majdhogynem oktató, kioktató, bár nem tudom, az indításból ezek hogyan következhettek :-)


A helyzet az, hogy ma, Magyarországon olyan susztert találni, aki tud cipőt készíteni, nem egyszerű.

Egy 12 ezres városkában élek, de már az is feladat, hogy a cipő javíttatásához szakit találjak.

Egy 50 év körüli mester elmagyarázta: évtizedek óta cipőfelsőrész-készítőket képeznek max, meg cipőtechnikusokat, és a srácok úgy kapnak szakmát a kezükbe, hogy cipőt készíteni nem tudnak. Aztán bekerülnek egygyárba, ott azt is elfelejtik, amit megtanultak, merthát onnantól egy adott részét csinálják a folyamatnak.

Szóval a suszterokkal ez a helyzet:-)


A poénkodások... hát, nekem már mondtak olyat is, hogy akkora a lábam, ha állva halok meg, úgy kell majd fellökni... Igazság szerint én is elpoénkodnék ezzel, ha nem lenne ideggörcs minden alkalom, amikor cipőt kell vennem:-) Mert egyébként semmi bajom magammal, remekül érzem magam a bőrömben!


Sajnos a régebbi cipők átalakítása nálam nem működőképes. Addig hordok egy cipőt, amíg csak lehet. Vigyázok rá, karban is tartom... Más kérdés, hogy a többször említett áruházlánc cipői - merthogy javarészt ott kapok a méretemben - nem éppen csúcsminőségű anygból készülnek, így sokszor javíthatatlanok... Lényeg a lényeg, átalakításig nem nagyon jut nálam cipő :-)


Valaki írta, hogy internet, meg okosság. 15 000 Ft a legolcsóbb, neten kapható cipő. De jellemzőbb a 20 000 Ft feletti ár! Ebből a pénzből az osztrák üzletben 2-3 pár cipőt vehetek. Ráadásul cipőt neten rendelni, próbálás nélkül még a problémamentes lábúaknak is necces...


Szóval... Nem egyszerű :-)

19. vevri
2013. jún. 12. 09:12
Tőlem időnként megkérdezik, hogy hogyan lehet ekkora (41) lábbal élni... A válasz nagyon egyszerű, a 185-ös magasságomhoz 36-os lábon valószínűleg eldőlnék... :D
2013. jún. 11. 22:21
Én meg azt gondoltam, hogy a 39-es láb az nagy. :)))
2013. jún. 11. 21:56

akkor nagy cipő kell neki

de van olyan okos is a nagy lába mellett, hogy tudja használni az internetet, meg az ismeretségi körébe tartozó emberektől is képes segítséget kérni....ezért hát ez a probléma tulajdonképpen nem is létezik

lelkileg sem, mert szereti magát, és nem szégyenli a patáit (42-es lábú sorstárs)

16. Briell14 (válaszként erre: 14. - Dodi44)
2013. jún. 11. 21:52
Ez egy nagyon jó vélemény. :)
15. 55416fb8e2 (válaszként erre: 1. - Évanéne)
2013. jún. 11. 21:09
egy jo cipeszt kellene megkerdezned, hogy vallal-e cipokeszitest is (ez a szakmajuk, nem?). nem hiszem, hogy dragabb lenne, mint a boltiak
14. Dodi44
2013. jún. 11. 20:53

Azt hogy hova fogunk szuletni, szokek vagy barnak, feketek, vorosek, fiuk e vagy lanyok, alacsonyak e vagy magasak leszunk, abban nincs valasztasunk.

De hogy szorgalmas leszek e vagy lusta, mindenkinek van rossz oldala es jo oldala, hogy milyen ember fogok lenni azt meg tudjuk valasztani.

NEm akarok csak beletartozni az atlag emberek csoportjaba, mert magam csinaltam magam enjet, es hogy a termeszet milyen testet adott nekem, azt nem szegyenlem, mert abban nekem nem volt beleszolasom. De hogy a tolem telhetoleg leg tisztessegesebb, oszintebb, udvarias es segitokesz legyek masokkal, abban van beleszolasom es azt meg is teszem.

Adj Uram erot, hogy meg tudjam valtoztatni azt amit megtudok, es adj Uram erot, hogy el tudjam viselni azt amit nem tudok megvaltoztatni.

Nekem az eleg.

De ne feledjuk, minden ember mas, es mas velemenyt is alkothat, mint az enyem.

13. Dodi44 (válaszként erre: 11. - Dodi44)
2013. jún. 11. 20:38
43-as labam van.
12. last (válaszként erre: 1. - Évanéne)
2013. jún. 11. 20:25

Küzdök-e ilyen problémával?Mióta már az általánosban 41-es lett(azóta olyan 42körüli)folytonos ok ez mások poénkodására.

Csak a Deichmann segített! :)

11. Dodi44
2013. jún. 11. 19:00

Akkor mondhatni, hogy "nagy labon eltek"?!


;-)

2013. jún. 11. 18:52
Nekem "csak" 41-es a lábam, de alig találok nekem tetsző cipőt. Menyasszonyi, menyescke cipőt meg fél évvel az esemény előtt elkezdtem keresni.
9. Niar
2013. jún. 11. 18:32

Esetleg ha már van egy szimplább cipőd, át lehet alakíttatni, pl. diszeket, csattot, pántot lehet cseréltetni, amitől elegánsabbá lehet varázsolni egy kényelmes, de unalmas cipőt.

Amúgy meg szerintem akinek ilyen nagy a lába, nincs miért szégyenkezzen ha nem éppen olyan csinos cipőben jár, amilyen tetszene. Mindenki tudja, hogy olyan nagy lábra nehéz találni női cipőt. A másik meg, hogy nem biztos, hogy kell a 180 cm-hez még egy 10 cm cipősarok, neadjisten platformos cipő... szóval én biztos nem szólnék meg senkit, hogy nem volt képes felvenni egy magassarkút a lakodalomra, ha amúgy is mindenkinél legalább fél fejjel magasabb.

8. Niar
2013. jún. 11. 18:16
Suszterek nem foglalkoznak ilyennel? Elmondod milyet szeretnél, megméri a lábad és megvarrja a cipőt. Mondjuk akit én ismerek ilyen helyen a talpak adottak, így ez korlátozza valamennyire, hogy milyet tudnak csinálni, de amúgy nem drágább mint a bolti márkás cipők (sőt). De lehet van olyan hely ahol a talpakból is van nagy választék vagy tudnak rendelni.
2013. jún. 11. 18:01

Sziasztok!


Én - karöltve anyuval pont tegnap háborodtam fel ezen...Anyunak 41-42-es lába van, és egyszerűen nem találtunk neki csinos nyári szandit, pedig nincsenek nagy igényei...

Egyszerűen nem értem, hogy miért 39-40-es méretig vannak normális női cipők.

De szerintem akinek nagyon kicsi a lába hasonló helyzetben van, csak fordítva... Sajnos hozzánk határ sincs közel, hogy "átugorjunk" cipőt venni...

2013. jún. 11. 13:28
Írok privit :)
5. évanéne (válaszként erre: 4. - Vevri)
2013. jún. 11. 13:22

Azt hiszem, ilyen üzletbe futottam bele Ausztriában ezek szerint :-) mondjuk azt még soha nem mondták az eladók, hogy rendelni is lehet...

Itthon tudsz valahol ilyen boltot?


Tegnap kimentünk, augusztusban lakodalomba megyünk, kéne egy fekete, csinos cipő. Amiket próbáltam, azokból a 44-esek voltak jók, de venni nem tudtam, mert egyik túl lapos volt, lábfájdítós, szoknyával nem mutat, a másiknak meg olyan tűsarka volt, hogy kapaszkodó nélkül állni se tudok rajta, nem hogy menni :-)

2013. jún. 11. 13:17

SZia!

41-es lábam van, de évekig olyan cipőt hordtam, amit lehetett kapni, és nem olyat, ami tetszett.

Kedves párom szintén nagy lábon él, 47-es neki, az is külön tortúra, viszont innen tudom, hogy a zöld logós D cipősökbe most kezdték el kirakni az extrém méretű női és férfi cipőket, nőiből van 43-44-es is.

Állítólag csinálnak olyat, hogy kinézed magadnak neten, betelefonálsz az üzletbe, 2 héten belül az adott üzletbe leszállítják a cipőt, ha jó, megveszed, ha nem, marad náluk.

3. évanéne (válaszként erre: 2. - Megi04)
2013. jún. 11. 13:17
Én is így gondolom :-) az európai cipőgyártók többsége azonban 41-es cipőt gyárt max nőknek...
2. megi04 (válaszként erre: 1. - Évanéne)
2013. jún. 11. 13:12
Én nem küzdök ilyen problémával,de szerintem,ne aggódj! 180centihez,hogy néznél már ki,mondjuk egy 38as topogóval?
2013. jún. 11. 13:10

Sziasztok!

Életem egyik nagy bánata, hogy nagy a lábam, borzasztó nehezen veszek cipőt. 180 cm magas vagyok, jóideig 42-es cipőt hordtam, de telt az idő, feljött pár kiló, s most ott tartok, hogy néha már a 44-es jó csak...

Szerencsére közel az osztrák határ, Oberwartban lehet venni ilyen méretű női cipőt, csinosakat, de ott is ki kell fogni.

Küzd valaki hasonló problémával? S ha igen, milyen megoldási tippek vannak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook