Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A savlekötő-közömbösítő gyógyszerektől lehet hízni? fórum

A savlekötő-közömbösítő gyógyszerektől lehet hízni? (beszélgetős fórum)


2013. jún. 11. 20:27

Azért tegyük már tisztába a dolgokat.


A savlekötő az emésztés folyamatás lassíthatja, nem pedig az anyagcseréjét.


Na most, ha az emésztés folyamata lassul le, akkor vagy szépen úgy megy ki az étel, ahogy be is jött, vagy szépen ül a gyomrodban mint egy féltégla, amíg a gyomrod el nem végzi a dolgát.


Ami a gyomrodban ül lásd "féltéglaként", az max a mérlegen fogja mutatni a súlyát, de az nem lesz a tested része, tehát szervesen nem is lesz a te tényleges testsúlyod. Nem lesz belőle instant zsír és semmi egyéb se.


Ha a kiírás alaplogikáját követjük, akkor minden egyes wc használat egy fogyási tevékenységnek minősülhetne, de érdekes módon mégsem tekintheti senki sem annak az ürítés természetes folyamatát.


Ezért marhaság az is, ha valaki izzadástól várja a tényleges fogyást, mivel az is csak ideiglenes folyadékveszteség. Ha kűzdősportokban jeleskedsz és a mérlegelésre kell ledobni 0.5 - 1.5 kilót, akkor izzadj, de az eredmény nem lesz tartós és dehidratált maradsz mindaddig, amíg visszanem szerzed azt, ami kiment.


Ami érdemben elmondható a savlekötéssel kapcsolatban, a magas rosttartalmú ételek igen hasznosak és a beleket is szépen kitisztítják. A rostokat viszont mennyiségben kell bevinni, nem pedig elhinni azt a badarságot, hogy pár kapszula "rost" kapszula bevétel elég is lesz. Rendes, természetükből adódóan rostos ételeket kell enni.

2013. jún. 11. 17:19

Orvosi utasítás nélkül egyenlőre nem hagyhatom el a gyógyszert,persze odafigyelek hogy mit eszek,és van amit tudom hogy nem ehetek,nem dohányzom,már a kávéról leszoktam,azt rendszeresen kihánytam.Kipróbáltam a salvus víztől elkezdve nagyon sokmindent.

Van egy orvos ismerősöm,de ő nagyon messze van,azt mondta hogy ne csak az étrendbeli változtatásokon gondolkodjak,hanem a stressz,ami tudjuk a mai világban nem egyszerű!azt mondta a gyomorban ugyanannyi idegvégződés van,mint pl.a gerincben!Ez csak egy feltételezés hogy lehet-e attól,vagy van-e valaki hasonló cipőben?Lehet egyszerűen csak a szokásos "korral járó" ahogy mennek az évek,ugyanúgy csinálok mindent,csak már nem úgy hasznosúlnak a dolgok.

7. bd55e3f068 (válaszként erre: 6. - B486c9cf7d)
2013. jún. 11. 15:56
Szerintem is irreális, hogy a rossz hasznosulás miatt hízzon, de vesztenivalója nincs, ha megpróbálja elhagyni a savlekötőt.
2013. jún. 11. 15:39
Nem hiszem, hogy ezert hizol, viszont ha lekotik a gyomorsavad, az emesztesed nem eleg hatekony, nem tudod hasznositani az osszes bevitt tapanyagot.
5. bd55e3f068 (válaszként erre: 4. - Gabóca10)
2013. jún. 11. 14:14

Akkor arra kell törekedned, hogy elhagyhasd a gyógyszereket.

Ami nem közvetlenül fogyasztás után érezhető, de hat rá elég keményen:

- szénsav

- dohányzás

- valakinél a sok lisztes étel


Ami általában közvetltenül fogyasztás után rögtön érezhető:

- erős fűszereket (elsősorban borsot, csípős paprikát tartalmazó, sok fokhagymát ételek) tartalmazó ételek

- zsíros ételek

- paradicsom

- tea (zöld és fekete is), kávé.


De nem biztos, hogy minden ok nálad is, ami a nagykönyvben úgy van leírva, és nem biztos, hogy nem okoz más is túl magas savat.

Kísérletezni kell.

2013. jún. 11. 13:38
Azt olvastam,hogy étkezések előtt,után,két órának elkell telni a gyógyszerbevételnél,mert annyira közömbösíti a savat,hogy nincs ami feldolgozza az ételt,ill.minimálisra csökkenti,így lassul az anyagcsere,és lerakódik minden.Nem tudom,de azóta történtek változások a súlyomat illetően.
3. Ditta67 (válaszként erre: 1. - Gabóca10)
2013. jún. 11. 13:26

Szerintem minden további nélkül lehet,főleg,ha evés után vetted be.Az emésztéshez gyomorsav kell.Ha ezt közömbösíted,mi bontja le az ételt? Ugyanilyen dolog,ha valaki lúgos vizet iszik étkezéshez!

Savlekötő helyett egyél lúgosító ételeket vagy alga és zöldségtablettákat!

2. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Gabóca10)
2013. jún. 11. 12:56
A savlekötő elméletileg a túl magas pH-t csökkenti normálisra, szerintem az elméleted erősen vitatható. Még ha igaz is lenne (nem elég savasra módosítja a pH-t), inkább elégtelen emésztésnek kellene inkább jelentkeznie, ami puffadást, székletben észlelhető változásokat okoz.
2013. jún. 11. 10:52

Előszőr lehet furán hangzik a kérdésem,de megmondom miért gondolom így.Lehet sokan most azt gondoljátok,egyszerűbb máshol keresni a hízásom problémáját.


Elsősorban nem változtattam semmi étkezési szokásomon,de tényleg,nem ülök egész nap,2 gyermek és munka mellett,házimunka stb.

Annyiban változott hogy a két szülés alatt-után savlekötő gyógyszert kellett elkezdenem szedni,nem recept nélkülieket,hanem rendes orvosi javaslatra.Azóta szedtem fel 10kg-ot,és bármit csinálok nem megy le!Ugye a savlekötők lassítják az emésztést,így ez által bekövetkezhet a hízás,de ez csak az én véleményem,de ha mégis lehetséges,írjon aki hasonló cipőben van,volt,minden jótanács érdekel!köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook