Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha valaki már túl van rajta: mennyibe került panel lakásának elektromos vezetékcseréje? fórum

Ha valaki már túl van rajta: mennyibe került panel lakásának elektromos vezetékcseréje? (tudásbázis kérdés)


10. TyukLáb (válaszként erre: 7. - Jujujo)
2013. jún. 11. 20:01
igen, nálunk ennyi volt földelést vezettek be a lakásba, és azt csatornázták fel, plusz a konnektorok, meg a villanykapcsolók.
2013. jún. 11. 17:49
Nem tudom, hogy ampernövelés mennyire befolyásolja a vezetékelést. Mert ugye bírnia kell a nagyobb terhelést, és ha 32 A-t szeretnénk, akkor az valamiben növeli-e a vezetékelés költségeit?
8. jujujo (válaszként erre: 5. - 99279bb06f)
2013. jún. 11. 17:48
A vasbetont végig vésték és csak ennyi volt? Én ma olvasgattam, és ekkora lakásokhoz többet írtak.
7. jujujo (válaszként erre: 3. - TyukLáb)
2013. jún. 11. 17:36
Jól értem, hogy az összes vezeték a falon kívül lett csatornázva és így került minden (anyagár + munkadíj) 80 ezer Ft-ba?
6. Regin_a (válaszként erre: 5. - 99279bb06f)
2013. jún. 11. 16:46

Van olyan hogy csőben van, de az us nyűgös lehet, mert a kanyarokban vagy nincs összeköve a cső, vagy össze van nyomva, a trehány munka miatt

Nyűgös egy panel lakás villanyilag, de az ár reális arra a munkára, amit irtál

Kérdés, az anyag is benne volt-e?


Olcsóbb elegánsabb megoldás, ha valakit nem zavar, a vezetéskcsatorna parkett szegély helyett. Pofás rendszerek vannak már rá, kombinálva hozzá illő konektorokkal. A kapcsoló, csillárhoz menő csatorna viszont erősen látszik, bár engem nem zavarna

Csillárhoz amúgy is fugában van eltüntetve

2013. jún. 11. 11:03
A régi vezeték nincs csatornába, csak a vájatba van begipszelve. 50 m2-es lakásnál cserélték ki az összeset, véstek is új helyekre, mindent besüllyesztettek - 200 ezer volt.
2013. jún. 11. 10:43

felraktak pár plusz konnektort, és cserélték a villanykapcsolókat

asszem 40 nm az eredeti

vésve van nem volt cserélve még

2013. jún. 11. 10:42
Nálunk úgy csinálták, hogy a dobozt cserélték, és í falra rakták fel ilyen fehér csatornákba (másfél szobás lakás) kb 80 ezer ft. Ha vésnek az drágább, és rumlisabb
2013. jún. 11. 10:41

Fontos szempontok:

- milyen megoldással készült az eredeti vezetékelés?

- volt-e már cserélve az építés óta?

- hány nm-es a lakás?

- vésték vagy csatornázták? esetleg keverve?

- voltak extra kívánságok?

2013. jún. 11. 10:39
Ha valaki már túl van rajta: mennyibe került panel lakásának elektromos vezetékcseréje?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook