Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miben lennétek gyermeketek segítségére az első munkába állása alkalmából? fórum

Miben lennétek gyermeketek segítségére az első munkába állása alkalmából? (beszélgetős fórum)

2013. jún. 11. 18:07

Eleinte jó ha kerüli a politikát, mint témát. Nem árt, ha nem beszél esetleges vallási nézeteiről sem.


Nekem annó apám azt mondta, csak olyat mondj el a másik háta mögött, amit a szemébe is mondanál. Nos, az évek során igen jó tanácsnak bizonyult, bár azt nem állítom, hogy mindig 100%-osan megfogadtam.

2013. jún. 11. 16:27
Köszönöm szépen az ötleteket.
2013. jún. 11. 05:28
Én valami olyasmit mondanék neki hogy mindenkivel legyen barátságos. Fontos megnyerni a munkatársak szimpátiáját. Ne legyen nagyon szótlan, esetlen, ha valamit nem tud, kérdezzen. Próbáljon minél talpraesettnek látszani még ha nehéz is első nap. Legyen segítőkész, de semmiképp se mondjon olyan dolgokat, hogy : de mi az iskolában így vagy úgy tanultuk. Az élet sokszor nem úgy működik mint ahogy az az iskolai nagykönyvben le van írva. A régi kollégák meg biztosan nem veszik jó néven a kioktatást. Tehát csak szerényen, de barátságosan és segítőkészen.
13. mosolyka1111 (válaszként erre: 12. - Vaterás)
2013. jún. 11. 05:06

Hát igen.

Ez pl. anno bennem is feszültséget keltett, volt, hogy éjszakákat ezen filóztam, hogy lehetnek ilyen szemetek a nők egymással.

De hogy a példámnál maradjak, pl. azt is tudom, hogy a lányom ezt felülről szemlélné. Magában megállapítaná, hogy milyen kicsinyes és nevetséges, aztán tenné a dolgát.

Szóval, eleve a maiak is mások, mint mi voltunk. Aztán meg még a maiak között is van ilyen egyéniség, meg olyan. Van, aki nagyvonalúan kezeli, van, aki magára veszi.


Nálunk a családban van most egy példa, egy rokon lány: őt eddig minden munkahelyén "imádták". Akárhol kezdett, mindig azt kellett hallgatni, hogy ő mindenkinek szimpatikus, és imádja a főnök, stb...stb...

És mindenhol pofára esett eddig, kiderült, hogy az őt imádók pont a főnöknél mószerolják, stb.

De nem tanul ám belőle, most kezdett múlt héten új helyen, de ott is mindenki őt "imádja". Na, az ilyennek már lehet tanácsolni, hogy nem mind arany, ami fénylik.

De aki most kezd először, hát nem könnyű.

Max. ha látod, hogy valami frusztrálja, akkor beszélni kell róla, barátnői alapon. Szerintem.

12. vaterás (válaszként erre: 10. - Mosolyka1111)
2013. jún. 10. 19:38
Nagyon régen volt az első munkahelyem, azóta nagyot fordult a világ talán ma már nem fordulnak elő azok a buktatók. Én vegyes korosztályú munkatársakkal voltam körülvéve (többsége nő) és amikor egy kitette a lábát, akkor az volt a téma. Ha másik tette ki a lábát, akkor meg az. Nem szóltam közbe, csak a munkámmal foglalkoztam, de feszültséget okozott bennem ez az egész. Aztán idővel rájöttem, hogy ez bizony (szinte) mindenhol így van.
2013. jún. 10. 19:34
Szerintem is kicsit teâtrâlis,főleg,h minden munka,munkahely más,az emberek is.Valahol szemét a főnók,valahol rendes,valahol a kreativitást értékelik,valahol azt,ha papír szerint intézed a munkád,stb.Ehhez nem kell semmit mondani,megy,látja,dolgozik.
2013. jún. 10. 19:24

Egyébként szerintem gondolj vissza, hogy mi volt, amikor Te munkába álltál először. Ott mik voltak a buktatók? Azokat kéne átgondolni, hogy azokból melyik leselkedik a gyermekedre is.

Nem biztos, hogy minden.

Pl. engem nagyon alázatosra neveltek a suliban is, meg a szüleim is. Így minden vén banyának "szót fogadtam" a munkahelyen, soha nem álltam ki magamért. De pl. a lányom teljesen más egyéniség, önérzetes, öntudatos, okos, és tuti, hogy neki nem is kellene azt tanácsolnom, hogy álljon ki magáért, mert eleve így nevelődött.

Szóval, a Te anno volt buktatóid és a nevelésed mentén gondold végig, szerintem.

9. andi6020 (válaszként erre: 4. - Vaterás)
2013. jún. 10. 19:21

Semmivel. Majd megtapasztal mindent, beilleszkedik ahogy tud. Nem foghatod a kezét.

Kívánj neki sok sikert, és ennyi. :)


Nekem ez az egész elég teátrálisnak tűnik.


Egyébként hány éves a gyermek?

2013. jún. 10. 19:21
Hát nem könnyű, engem anno egyik pofáraesés ért a másik után. De aztán hogy ezen muszáj-e végigmenni, vagy el lehet kerülni, nem is tudom.
2013. jún. 10. 19:16
Az első nap, az első benyomás mindkét részről meghatározó.
6. vaterás (válaszként erre: 5. - 3c29d41177)
2013. jún. 10. 19:15

Igen, ez a része rendben van :))

De mi lehet az, ami egy munkahelyen másképp működik mint a mindennapi életben ?

2013. jún. 10. 19:03

Bízz abban,hogy a nevelés alatt minden kellő ismeretet átadtál neki.

Bízz a gyerekedben:)

4. vaterás (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2013. jún. 10. 19:01

Gyerek első munkahelye.

Első munkanap az életében.

Mivel tudom segíteni a beilleszkedését ?

Mivel indítsam "útnak" ?

Mit tegyen, mit ne tegyen, mire vigyázzon ?

Ilyesmikre gondoltam.

2013. jún. 10. 18:54

Segítségére meg alkalmából?

Nem igazán értem a kérdést.

2013. jún. 10. 17:51

Bármit csinál,azt a legjobb tudása szerint tegye.

Talán ezt..

2013. jún. 10. 15:54
Ötleteket tippeket várok, milyen jó tanácsokkal látnátok el !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook