Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Irány Kanada? fórum

Irány Kanada? (beszélgetős fórum)


13. Sz.Csirke (válaszként erre: 12. - Kobagabi)
2008. júl. 7. 05:25
Ne haragudj, de nem igazan ertem! A gyerek apja canadai? A lanyod pedig, ha canadai allamplgar, akkor jon-megy, amikor akar. Egyebkent sem kell mar vizum, ha nem az, akkor is johet. Ha legalisan voltal itt, akkor miert kellett visszamenned, ha pedig nem, akkor hogyan dolgozhattal? De egyebkent is barki barmikor johetett az apjat latogatni, ilyenre mindigis adtak vizumot. Nekem meg baratnoim is jottek mar latogatni, csaladtagokrol nem is beszelve. Ha pedig egy canadai allampolgarral hazasodsz, akkor nincs olyan, hogy haza kuldenek.
2008. júl. 6. 18:00

Én is voltam Kanadában. 1996 májustól 1997 augusztusig. A lányom is ott született. Maradni szerettünk volna, de a kormány nem engedte. Volt munkám, a gyerekem apja feleségül akart venni, nem engedték.

Nagyon szerettük egymást, mégis a kormány szétválasztott bennünket, így a lányom pl. az apját nem is láthatta. A lányom kanadai állampolgár (bár már a magyar is megvan neki), szeretne kimenni, hogy legalább találkozhasson az apjával, akiről már annyit meséltem neki, mégsem találkozhatott vele sajnos:(

11. fcf0c655e6 (válaszként erre: 10. - Sparkler)
2008. máj. 4. 13:58

Es hogy erzik a barataid magukat itt?

Gondolom, ok is ugy voltak vele, mint en, a rosszbol a joba csoppentek! Ez sokkal konnyebb, mint a forditottja..))

Dolgoznak valamit? Mert hat itt is csak kell melozni, bar a fizetesek es a kiadasok kozott igen eltero a kulonbseg Magyarorszaghoz viszonyitva.

Melyik varosban elnek?

Ne haragudj,hogy kerdezoskodok, de kivancsi termeszet vagyok!..)))

Remelem, sikerult nekik viszonylag rovid ido alatt beilleszkedniuk.

Ismertem olyan embert, aki 20 ev utan ment vissza, mar allampolgar is volt, egyszeruen nem tudta megszokni!(talan a szive huzta vissza..)

De a legtobbje marad.


Szio, Eva

10. sparkler (válaszként erre: 9. - Fcf0c655e6)
2008. máj. 3. 20:26

Szia!

Barátaim vannak kint. Teljesen hivatalosan, letelepaedési engedéllyel mentek ki 7 éve, 3 éve állampogárok. Ahogy én olvastam az emigrációs törvényt, ha teljesen hivatalosan, letelepedési engedéllyel mész, akkor "viszonylag könnyebb". Egy bevándorlási letelepedési engedély ma kb. 6-8 hónap ügyintézéssel jár.


Itthon, hát Nekem/Nekünk jó itthon, de az utóbbi időben egyre több a számomra "nemkívánatos" egyén körülöttem, és már nagyon unom, hogy mi tartjuk el őket. S nekünk majd mi jut, s minket ki tart el?

Bonyolult. na mindegy. Azért köszi a bíztatást.

9. fcf0c655e6 (válaszként erre: 8. - Sparkler)
2008. máj. 2. 23:22

Hat, ha van olyan szemely, aki jotall erted 10 evig, akkor semmi akadalya, akar holnap indulhatsz!

De azert nem art, ha tudsz par szot angolul, hogy ne tudjanak "eladni".

Mivel Te is demokratikus orszagbol jonnel, szukseges egy szemely, aki alairja Neked a 10 evet!

Ez ellen nincs appellata!

De miert akarsz kijonni? Nem szeretsz otthon elni?

Vagy valoban vannak rokonaid itt, akik alairjak azt a 10 evet?

Mert, anelkul igen gyorsan visszakuldenek Magyarorszagra!

Nehez ugy, nem mondom, de, ha valoban bele akarsz vagni, akkor feltetlenul kell, hogy legyen rokonod, baratod, barki itt, aki elvallal 10 evre!

Sajnos, ez van!

Kivanok sok sikert!..))


En, egyebkent 1980 ota elek itt, es teljesen legalisan jottem ki, (ide jottem ferjhez), es 1985 ota vagyok kanadai allampolgar.

8. sparkler (válaszként erre: 7. - Fcf0c655e6)
2008. ápr. 30. 22:17

Szia!


Egyet kell értsek Veled, sajnos mindenben. A helyzet valóban az amit leírtál. Sajnálatos módon ezek a "kedves magyar honfitársak" nem javíthatók.


Más: Te mióta élsz kint? Én most gondolkodom, hogy menni kellene, mert a leveledben leírtak miatt egyre inkább tele van a hócipőm az itthoni "magyar valósággal".

2008. ápr. 30. 21:25

Lelki szemeimmel mar elore latom, mennyi cigany,(bocsi, roma) fog hazaterni a kanadai allam koltsegen megint!..)))

Semmi szukseg nincs itt rajuk, a legelso, amit tesznek, hogy elmennek az aruhazakba, es lopnak esz nelkul!

Miert teszik ezt?

Igy nem tudnak ittmaradni! Amugy sem tudnanak, mert demokratikus orszagbol jottek.

Ugy latom, nem tudjak megtagadni onmagukat, es visznek mindent, ami nincsen leszegezve.

Kanadanak megvan a maga baja a hindukkal, akik mar millioszamra elnek az orszagban. Miert kellene meg a ciganyokat is befogadni?

Nem beszelve arrol, hogy valakinek jotallast kell vallalni az utan a bizonyos szemely utan, aki itt akar letelepedni.

Ami azt jelenti, hogy 10 even at nekik kell ellatni azt a szemelyt,(szemelyeket), addig nem is mehetnek allami segelyert!

Hat nem sokan vallaljak el oket!

Ahogy a Miniszter is megmondta, anno, 2006-ban:

"maradjanak otthon Magyarorszagon, mert itt mar szetloptak az orszagot! Kulonben is, oda tartoznak!"

Valahol igaza is volt.

Nem vitatom, vannak rendes, magukbol kivetkozott ciganyok!

De, sajnos, nagyon kevesen vannak, tobb is lehetne beloluk!

De, ha egyszeruen nem tudjak onmagukat megtagadni!

Jobb, ha maradnak Magyarorszagon.

Es mindegy, minek hivjak oket, a lenyegen nem valtoztat semmit..)))

2008. ápr. 26. 23:07

Az a helyzet ha megnéznék a bevándorlási törvényt (amihez ugye minimum angolul vagy franciául tudni kellene olvasni...) akkor rögtön rájönnének, hogy esélyük sincs. Menekült státus már nem jár, csak feketén, vagy a letelepedési tortúrán keresztüljutva tudnak menni. Egy letelepedési engedélyhez pedig kell az iskolai végzettséget igazolni, a büntetlen előéletet, azt, hogy miből fog kint élni, a "családból" ki a családfenntartó (általában ő a kérelmező) ja és át kell esni egy személyes elbeszélgetésen a bécsi követtségen. És ami azt hiszem nem utolsó szempont, ahhoz, hogy valamit tudjon magával kezdeni az ember ODAKINT némi pénzre is szükség van úgy indulás gyanánt. Hát ennyi. De azért mindenkinek van rá lehetősége, hogy megpróbálja.


Ui.: mindez kb. 6-8 hónapos ""tortúra" de azt gondolom megéri, ha tényleg komolyan gondolja az ember, hogy elindul.

5. fcf0c655e6 (válaszként erre: 3. - LoLiNa)
2008. ápr. 18. 17:49

Legjobb tudomasom szerint a kanadai kormany most sem fogja engedni nekik.

Nincs mire menedekjogot kerniuk, mert nem kommunista orszagbol jottek,altalaban csak azoknak adnak.

A legutobbi probalkozasukkor is rengeteget visszatoloncoltak Magyarorszagra.

Valoszinu most is ez lesz...))

2008. márc. 11. 09:02
Tegnap olvasgattam erről és találtam egy érdekes véleményt, miszerint a magyarokat (pont mint a régi rendszerben) megpróbálják megfélemlíteni, hogy ne menjenek ki...kitalálnak mindenféle rémtörténeteket....aminek lehet a fele sem igaz...így próbálják az embereket meggyőzni arról, hogy küzdjenek tovább ezért a semmi pénzért amit itt kaphatunk M.O. Pedig a magyar pont a szívósságáról a kitartásáról híres, ha jól tudom. Meg kellene próbálni. Aki merész és bátor, kitartó az előbb utóbb bárhol megveri a gyökerét....és ha nem működik a dolog akkor kimész és kirándulsz eggyet legalább, szétnézel mi a helyzet a nagyvilágban. De legalább megpróbáltad!!! Mert ha meg sem próbálod rághatod magad egész életedben... és az sem jó.
2008. márc. 5. 07:07
a kisebbség az letelepedési szándékkal megy... és menedékjogot akar.. :D már próbálták anno... nem kapták meg, mire fel kapnák?! most megint tesznek egy próbát... ááhh... bár engednék nekik... mind mehetne...! :D
2008. márc. 4. 21:49

A turista vízummal nem lehet munkát vállalni. Csak feketén. Nem tudom, megéri-e így bárkinek. vagy csak naiv vagyok? :))

A letelepedéshez ugyanúgy vízum kell, mint eddig.

2008. márc. 4. 21:19
Mit szóltok hozzá hogy megint kimennek sokan?Nem csak a kisebbségiek mennek tömegesen kifelé.Bennem is sokszor megfordul,vajh milyen lehet pénzért dolgozni,milyen lehet nem félelemben élni egy szebb országban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook