Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha sminkeled magad, akkor hogyan teszed igazán tartóssá az alapozót az arcodon, illetve hogyan fixálod azt? fórum

Ha sminkeled magad, akkor hogyan teszed igazán tartóssá az alapozót az arcodon, illetve hogyan fixálod azt? (tudásbázis kérdés)


1 2
2017. júl. 20. 12:31

Aláhidratálok, aztán jöhet az alapozó.Egész nap szinte fentvan,nem kopik,bár ebben a melegben nem használok alapozót.

Púdert sem, mert nem szeretem.

Néha sminkfixálóval átfújom az arcom és kész.

Nózikifújásnál nekem is kopik minimálisan, szerintem ezt nem lehet kiküszöbölni, de nálam mindig ott az alapozó a nesszeszeremben.:)

36. Miss Angel (válaszként erre: 35. - Miss Angel)
2015. jan. 30. 11:33
jah,bocsi,már olvasom,mi az .D
2015. jan. 30. 11:32
a primert nem ismerem.ez valami új márka?
34. agis
2015. jan. 30. 10:54

Primert hasznalok.


Ha nagyon nagyon tartos sminket szeretnek, meg porpuderrel fixalom.

33. Miss Angel (válaszként erre: 32. - 5239d91094)
2015. jan. 30. 10:19

Akkor biztos nem hajlamos zsírosodásra a bőröd.

én az alap alá csak kis mennyiségben teszek olyan krémet,ami híg,nem zsíros állagú,mindig olyat veszek,amit direkt smink alá is ajánlanak.Nekem T vonalban zsírosodásra hajlamos,kerülnöm kell azokat a termékeket,amik eltömítik a pórusokat....

2014. jan. 22. 18:18
Alapozó / BB krém alá egy balzsamot kenek föl ( Clarins Lisse Minute) , ami nem csak primer, hanem ápolja is a bőrt.
31. Miss Angel (válaszként erre: 30. - 7a3a05277b)
2014. jan. 22. 16:21
igen,az Alverde pont ilyen:)
2014. jan. 14. 16:54
Profi sminkfixálóval.
2014. jan. 14. 14:17

megtaláltam a megoldást:alverde sminkfixáló spray.nagyon jó,a dm forgalmazza,csak sajna sokszor előfordul,h nincs készleten :/

de olyankor akár más ,főleg vidéki üzletek vmelyikéből tudnak átkérni,ajánlom mindenkinek,első osztályú !A lealapozott,sminkelt arcodra fújod kb 20 cm távolságból és egész napra fixál.

28. Miss Angel (válaszként erre: 24. - Talvy)
2013. jún. 23. 20:54
jaja,azért vannak jó termékei.Alapozóját még eddignem próbáltam,de spirál,körömlakk az bevált....szóval szoktam néha venni...
27. Miss Angel (válaszként erre: 26. - 55416fb8e2)
2013. jún. 23. 20:53

sosem próbáltam még ilyet,bevallom őszintén...egyébként tartok attól hogy zsírosítana,mivel T-VOnalban sajnos zsírosodok:S

aztán jön a mitteszer stb,tudod,ha eldugulnak a pórusok...:(

26. 55416fb8e2 (válaszként erre: 1. - Miss Angel)
2013. jún. 23. 20:10
ha nincsenek borhibaid, lehet, hogy jobb valasztas lenne egy szinezett vagy mattito hidratalo krem, nem?
25. Miss Angel (válaszként erre: 24. - Talvy)
2013. jún. 23. 19:51

sajna nem pesti vagyok:(

van infód arról,lehet e ezt a spray-t máshol is kapni?

24. talvy
2013. jún. 12. 23:58
Szia! Az Ó utcában vegyél smikfixáló folyadékot.Ezt lehet kapni kisebb kiszerelésben is.A kicsi is nagyon sokáig elég.Pumpás spray formában, ha kész a sminked lefujod magad kb. 20 cm távolságról.Beton biztos marad a smink.A NYC alapozót felejtsd el, játékszer nulla.A spiráljai jók, megy 1-2 termék.
2013. jún. 11. 10:51

szem alá szemsmink alapozó, és egész nap ott marad a helyén. ;)


Arcra színezett nappali krém, erre korrektor a szem alá, orrnyereghez, állra, púder, pirosító, kész.

22. Miss Angel (válaszként erre: 20. - Lexibaba)
2013. jún. 11. 08:35

Na hát akkor csak nem vagyok annyira mániásan tiszta mint aminek,mondanak,inkább csak normális mértékben.Mert nálam is alap,hogy az utcai ruhámban nem fekszek az ágyamba,hogy minden wc és más olyan tevékenység után kezet mosok,ami után evidens,evés előtt-után,stb stb sorolhatnám sokáig....egyes családtagjaim szerint ez nem normális meg hogy győzöm egyáltalán vízzel.DDD

NA Mindegy ,ezt tényleg kár ragozni,bár sztem egy igényes és IGAZÁN tiszta embernek ez a természetes!

igazad van,a sminkelt arcra vigyázni kell,én anno azt gondoltam,jujj de kényelmetlen lehet annak aki nap mint nap sminkeli magát,még meg se vakarhatja ahol viszket:D gindoltam,irtó nehéz lehet mindezt megszokni,de tévedtem,irtó hamar megszoktam,hamarabb ,mint hittem volna.o

az alap nekem azért is marad meg nehezen suztem,mert alázsírosodik,nos,ezellen nem nagyon tok tenni,vagyis napközben....inkább csak annyit,hogy lyan kozmetikumokat használok,amik ezt a vegyes, T-vonalban zsírosodó arcbőr ápolásának megfelelnek,én is radírozok,sőt,tonikot is használok éjjelre,sminkelés előtt pedig mindig teszek fel egy kis könnyű hidratáló nappali krémet,muszáj,mert ha nem tennék,a szárazabb helyeken alapozó felvitele után csúnya lenne a bőr,egyenetlen,felhámlana teljesen.szóval ezzel a bőrtipussal nehéz.S

a púdert ecsettel viszem fel az alapra,mert így a legkönnyebb,nekem legalábbis,az alapozó felviteléhez viszont már nem használok segédeszközt,tényleg igaz amit írtál,szivaccsal nem érdemes próbálkozni,agy legalábbis sztem kevés ember tud vele szépen dolgozni...sokszor látjuk egyes tv műsorokban pl hogy a sminkmesterek szivaccsal dolgoznak,talán ezért próbáljuk ki sokan ezt a módszert:)

sőt,sok oldalon olvastam már hogy vizes szivaccsal még szebben és egyenletesebben felvihető a festék,hát,ezt kétlem,de kinek a pap,kinek a papné...

mindenesetre akkor tényleg váltanom kell,nemcsak az alapozó minőségére kell ügyeljek,hanem a púderére is,a NYCRE pedig örülök hogy felhívtad a figyelmemet,sose próbáltam még ezt a márkát...

2013. jún. 10. 21:38

A sminkszivaccsal én is próbálkoztam, meg vattapamaccsal... :D

Kamu... több marad a szivacsban :D Meg az arc se lesz olyan szép :D

2013. jún. 10. 21:37

Szia!


Nem direkt dörzsölésre gondoltam, de a sminkes arc az egy más kategória :) Az olyan mint egy festmény, nem piszkáljuk :D

Nem én nem ecsettel viszem fel, hanem igyekszem elötte hidratálni a bőrömet. Legalábbis este alapos bőrradír és krém. És így reggelre szép sima a felszíne. Ha száraz az arcbőr azt vetem észre, hogy felszívja azonnal az alapozó víztartalmát és olyankor több kerül fel az arcra, így meg szépen el lehet kenni. :)


Én alapból megszoktam, hogy archoz nem nyúlok utcán. Annyi retkes koszos ember van... Legtöbb pisilés után se mos kezet! Hidd el, durva, pl nekem lakótársnőim... Se pipi, se más után nem mosnak... pfej...

És akkor egy kapaszkodót, korlátot, terméket a boltban és azzal megfogod az arcodat és rengeteg bacit ráviszel. Így lehet jó kis kötőhártya gyulladást is kapni, hogy a koszos kézzel piszkálja az ember a szemét.

Am ez nem paranoia. Csak az emberek azt hiszeik, ha látnak egy koszos ember a helyijáraton, akkor az a koszos ember, csak arra az egy székre ült le és csak azt a kapaszkodót fogta meg. Ez kb olyan dolog, mint utcai ruhában nem érek az ágyneműmhöz. Rengetegszer látni, hogy pl gyerekek felálnak a székre nézelődni és az utcaporos lábuknyomába ül bele az ember.

Nah mind1, túlragoztam :D

Szóval én alapból nem érek az arcomhoz :)

19. Miss Angel (válaszként erre: 6. - Lexibaba)
2013. jún. 10. 14:23

persze,nem szoktam direkte dörzsölni a kisminkelt arcom v ilyesmi,nem igy értettem,de tényleg elég ha megtörlöm az orrom,már az orrom hegyén-környékén látható hogy vhogy nem olyan mint kellene,tehát nem olyan mint az arcom többi része,ennél jobban nem tom leírni.és nyilván nem akarom magam kényelmetlenül érezni emiatt,meg én úgy vagyok vele,ha az ember nem tud a sminkkel bánni,inkább ne sminkelje magát...

igyekszem megfogadni a tanáCSaidat amugy köszönöm. A púdert cserélem le legelőször,mert érzésem szerint ott van a bibi,nem jó minőségű,annak tartania kellene és fixálni,szóval ez lesz az első lépés...

te is ecsettel viszed föl?ugye azzal a legcélszerűbb és legkönnyebb?

a pumpás alapozót azt kézzel szoktad?amiket emlitettem,az mind pumpás,régebben próbáltam sminkszivaccsal felvinni,de katasztrófális lett az eredmény,nekem az sehogy nem ment...bár ez már tényleg régen,évekkel ezelőtt volt :)

2013. jún. 10. 14:14
Egyébként NYC márka bármelyik drogériában megtalálható?
2013. jún. 10. 14:12
hú,tényleg profi a csaj,ügyes :o
16. Miss Angel (válaszként erre: 15. - Lexibaba)
2013. jún. 10. 14:08

inkább csak szépítkezem:D

úgy vagyok vele,hogy nem szeretem a túl vad sminket,vagy legalábbis úgy érzem,nekem nem kell sok mindent hangsúlyozni,mivel nagy szemeim vannak a szám sem vékony,sőt....másokon sokszor tetszik egy kihívóbb smink,de én hétköznapra nem szívesen viselném,max ha tetszik akkor vmi alkalomra...

de tudod hogy van ez,ha kifested csupán a szempilládat meg a szemöldöködet,ahhoz már kell egy kis alap,a legszolidabb smink lényege pont az alap:)

mindenképp megnézem a linket .)

2013. jún. 10. 14:04

akkor nem kell korrektor, max mint a liken a csajszi világosítás céljából :)


nem láttalak, nem tudhatom, hogy szépítkezel, vagy eltakarsz :)

14. Miss Angel (válaszként erre: 12. - Lexibaba)
2013. jún. 10. 14:03
köszönöm:)
13. Miss Angel (válaszként erre: 11. - Miss Angel)
2013. jún. 10. 14:03
a két árnyalatot úgy értettem hogy a sötétebbet nyáron,világosabbat télen,nem kettőt keverve,bocsi :D
2013. jún. 10. 14:02

[link] ez hátha segít neked. Ő minden nap ezt csinálja, hátha jobban tudja :)

Görgess lejjebb és mutogatja képeketn hova mikor rak pódert, korrektort, alapozót (nem ebben a sorrendben) :)

Sok sikert!

11. Miss Angel (válaszként erre: 9. - Lexibaba)
2013. jún. 10. 14:02

igyekszem pedig a legjobb árnyalatot választani,sőt,némelyikből két árnyalatot is használok,mivel nyáron az ember mindig barnább mint télen,mondjuk alapbol nem vagyok egy fehér bőrű,de nyáron meg nagyon barnára napoztatom magam általában....

ez a hajlakkos dolog jó,eszembe nm jutott volna,ha nem mondod:D

azt bevallom őszintén,korrektort sose használok,régen használtam,mikor pattanásos volt a bőröm,azóta nem látom értelmét,mert nincsenek komoly bőrhibáim...

2013. jún. 10. 13:54

Am azt javaslom, hogy hagyd békén az olcsó fajtákat örökre, nem véletlen olcsók... Akkor már inkább egy pici korrektor, ha van egy kis bibi.


Amit én ajánlottam, nem olyan űberdrága, azt hiszem 1900 Ft, de Pumpás és a megfelelő adagot viszed fel az arcodra. Javaslom még, hogy valamilyen segédeszközt használj és ne a kezedet felvitelhez. Kezünkkel van hogy többet viszünk fel, azt már úgy marad aznapra és olyankor valóban sötétebb az alapozó mint az arcunk.

Télre világosabba lapozó kell. Nem lehet minden évszakban ugyanaz. Változik a bőrszín.

Ha bőrhiba van, akkor azt lefedni pici korrektorral abban apontban és úgy rá az alapozó.

Ha a színen változtatnál, akkor kőpúder, nagy ecsettel felvíve, hogy ne egy merő por legyél, mert az befogja az összes ruhádat azon kívül, hogy csúnyán is mutat.

Fontos alapszabály még, hogy semmilyen sminkhez ne érj kézzel(kivéve ami adagolós pl pumpás) mert a kézen lévő bacik miatt hamar megromlik

9. Lexibaba (válaszként erre: 7. - Miss Angel)
2013. jún. 10. 13:47
Nekem van egy olyan sejtésem, hogy te nem jó árnyalatot használsz. Különben nem kellene ennyire zavarnia, ha egy foltban hiányzik...
2013. jún. 10. 13:45

Am én nem is olyan rég, volt egy rendezvény és nagyon csinin kellett lenni, sok sminkben és azt csináltam, hogy nem csak a hajam, de az arcomat is befújtam hajlakkal :D

Tökéletes maradt! :D

Jó ez mondjuk nem hétköznapokra való tipp, de egy hosszú estére jó :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook