Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás alatti gyors hízás fórum

Szoptatás alatti gyors hízás (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. nov. 29. 16:00
Ja a babám 4,5 hónapos!
64. vikucka (válaszként erre: 63. - Mikkamakka13)
2013. nov. 29. 16:00
Én pont az ellenkezője vagyok. Én fogytam. A szülés óta 17 kg-t, a teherbeesési súlyomból 9 kg-t. (Terhesség alatt 8-at szedtem fel). Most stagnál. Olyan éhes vagyok sokszor, hogy a vasszeget is megenném. Szoptatok, emellett naponta 1-2 órát sétálok, hetente 3-4 alkalommal járok tornázni. Persze van, aki meghizik. Van, aki nem tud fogyni. Nekem szerencsém volt. Lehet a másik gyereknél nem lesz majd.
2013. nov. 29. 14:13

Bocsi, szóval még a szoptatás sem segít sokat, azt írják, 350-600 kaloria körül naponta. Ráadásul kicsit mindenki feszültebb, a nassolás gyakran emiatt tűnik szerintem olyan fontosnak, legalábbis rám sajnos nyugtatóan hat. Ami szerintem fontos:

1. Nagy külömbség van a szoptatás alatti súlytartás, és hízás között. Ha már az elejétől odafigyel az ember, pl rendszeres mérlegeléssel, akkor még az elején el lehet kapni a súlygyarapodást.

2. A fogyáshoz nem kell mozogni. Ne értsetek félre, a mozgás nagyon jó stresszoldó, de attól nem fog fogyni a ember. Így ha nincs rá időd a gyerekek mellett, ne stresszelj emiatt, koncentrálj arra, hogy pl fokozatosan kiitatod az édességet, a finomított szénhidrátokat, stb. Ami szerintem a legfontosabb: ha zavar a súlyod, tégy valamit a fogyás érdekében, különben a stresz miatt csak még jobban hízni fogsz. És végülis a gyerekeinknek legjobban boldog anyákra van szükségük. :)

Az én babám 5 hónapos, anyatejes, eddig twtű lassúsággal 3 kg ment le szülés óta, még 6 választ el a szülés előtti súlyomtól, de ha nem figyeltem volna tudatosan oda, hogy mit eszek, biztosan bíztam volna, a fáradtság és a stressz miatt. Kitartás!

2013. nov. 29. 13:58
Miért hízunk olyan sokan szülés után? Csupán azért, mert több kalóriát viszünk be, mint amennyit felhasznál a szervezetünk. Aki eddig lógott-futott, most otthon van egy kisbabával, ami lehet rettenetesen fárasztó, de nem jár túl sok pulzusemelő tevékenységgel. És ezen a szoptatás sem se
61. orsibigyu (válaszként erre: 57. - Highlander73)
2013. jún. 13. 09:22
Ez igaz, nekem is 2 van. Olyan buszke voltam hogy a nagyfiam milyen onallo. Megszuletett a 2. Kettocske kis bujos, folyton eregeti felem ket kis kezet, hogy vegyem fel. A masikat nem lehetett olben tartani, folyton mozognia kellett. Nem egyformak.
60. orsibigyu (válaszként erre: 59. - 221b085699)
2013. jún. 13. 09:19

Ahhoz lakas is kell, bar ha kidobom a mosogepet... vagy a sutot, vagy kisagyat:-D

Vannak helyzetek mikor sehogy sem jon ossze. De mi is elkoltozunk es akkor en is ostorozni fogom magam, ha nem sikerul valamit edzeni.

59. 221b085699 (válaszként erre: 55. - D71ef05a8e)
2013. jún. 12. 20:10
Futópad.
58. Highlander73 (válaszként erre: 56. - Orsibigyu)
2013. jún. 12. 18:02

:)

Hihi,ez jó!

Hát,én sem vagyok szuperanyu.Igaz,nekem 3 van,de 2 mellett sem volt napi 2-3 órám magamra.

57. Highlander73 (válaszként erre: 36. - 221b085699)
2013. jún. 12. 18:01
Nézd,3 gyerek után-tapasztalattal-mondom,NEM SZOKTATÁS kérdése!!!!!!!!
2013. jún. 12. 16:23
Epp ezen ragodtam bableves fozes kozben. Hogy zarjam ra az ajtot a 2 fiamra a 2,5 evesre es az1 evesre es induljak el futni vagy szaladjak fel ala az 1,5 meteres szonyegen neha atugorva a fel ala maszkalo fiaimat?!
55. d71ef05a8e (válaszként erre: 51. - 221b085699)
2013. jún. 12. 16:07
Na. Ez a topik a szoptatási időszakról szól, ez legyen az első életév,vagy még inkább az első fél év. Hogy lehet fél-egy év alatti gyerek mellett úgy elmenni futni napközben, hogy nincs segítsége, akire hagyhatná a gyereket?
54. orsibigyu (válaszként erre: 51. - 221b085699)
2013. jún. 12. 16:03

Ez igaz, az enyemek sem csungenek rajtam, de mindig akkor jon rajuk, hogy korulottem nyuzsogjenek mikor nekikezdtek edzeni, akkor kell kakalni, pisilni, akkor lovagoltassam oket a hatamon, ha mar ugyis a szonyegen vagyok. S ugy utalom mikor abbahagyom, mert a kardiobol ha kiesel utana farasztobbnak erzed, mint amilyen valojaban. A legjobb az lenne ha alvasuk kozben edzenek, de nincs egy kulon szobank, es igy felkoltom oket. Ilyenkor mosogatni, mosni sem tudok, mert ez mind zajol.

Ismerosodnek ez prioritasnak szamitott, hogy sportoljon. Masnak ez lehet nem elsodleges.

53. 221b085699 (válaszként erre: 49. - Bazuki)
2013. jún. 12. 11:35
Inzulinrezisztencia? Az, hogy gyakran szédülsz, mert lemegy a vércukrod, erre utal... 3 pontos terheléses vizsgálattal nézik, cukros lötyit kell inni, és előtte, utána 60, és utána 120 perccel néznek glükózt és inzulint.
52. 221b085699 (válaszként erre: 48. - Orsibigyu)
2013. jún. 12. 11:33
Gyümi kilószámra elég sok kalória tud lenni...
51. 221b085699 (válaszként erre: 47. - Orsibigyu)
2013. jún. 12. 11:32
Hát ő spec napközben oldotta meg mindezt, amikor a párja hazajött, már együttvoltak... Amúgy szerintem egész nap a gyereken csüngeni ugyanúgy nem normális, mint egyáltalán nem foglalkozni vele. Persze mindenki maga szervezi az életét. :)
50. vikucka (válaszként erre: 49. - Bazuki)
2013. jún. 12. 11:23

Amit irsz, az inkább pajzsmirigy alulműködés, csak a tsh érték magasabb. Pont forditottan arányos. Ha túlműködnél, akkor fogynál elvileg.


Mindenképpen kérj vizsgálatot. Elképzelhető, hogy a szopi miatt hizol, és ha abbahagyod, akkor megindul a fogyás is. Persze most, hogy itt a jóidő, azért nem árt minél többet mozogni.


Chips, kóla, sültkrumpli és társait, pedig el kell felejteni, max. hetente egyszer bűnözni.

49. bazuki
2013. jún. 12. 11:05

Lehet hogy pajzsmirigy túltengésem van régebben diagnosztizáltak nálam ilyet. Most kérek beutalót vérvételre ott kiderül!


Minden héten kb fél kilót hízok és csak hasra! Megpróbálok egészségesen étkezni sok gyümölcsöt zöltséget eszem kevesebb húst és kevesebb édeséget.


Újabban szédülők is most megvagyok fázva köhögök amire kapok augmentint és robitusint is szedek (lehet hogy az utóbítól szédülök)


Azt el kell mondanom hogy a szédülés már régebben is volt de akkor lement a vércukor szintem és egy kis cukorral helyre tettem.


A vérnyomásom is alacsony

48. orsibigyu (válaszként erre: 38. - Mgagi)
2013. jún. 12. 10:59
Ez sajnos nem igy mukodik, ez csak altalanositas! Az, hogy te fogytal vagy a legtobben nem jelenti, hogy mindenki ilyen. 6 honapos koraig kizarolag szoptattam es nyaron kezdtem, csak gyumolcsot ettem, max napi 1 edesseg. De gyumit kiloszamra. Es... hiztam. Ha nem ettem nem volt tejem. Ha ettem hiztam. Szinte hetente latszott fel kilo felmenni, pedig masodjara nagyon odafigyeltem. Hiaba! Ereztem az anyagcserem lelassult. Miert nem lehet elhinni, hogy van ilyen. En se higgyem el, hogy van aki vigyazz megis 20 kilot hizik terhesseg alatt, csak mert en nem hiztam csak 11et pedig cseppet sem vigyaztam, sot? Nem vagyunk egyformak.
47. orsibigyu (válaszként erre: 33. - 221b085699)
2013. jún. 12. 10:44
Nekem meg az, aki a penz es a mulando szepseg, egeszseg hajszolasa helyett a gyermekeibe fekteti az idejet. En is ismerek ilyeneket, de sokuk mellett legalabb delutan ott all egy olyan apa, aki azt mondja, hogy " dragam, menj szaladj 1,5 orat, addig en ranezek a gyerekekre. Nem mindenkinek jut ilyen ferj, vagy nem minden ferjnek olyan a munkahelye, hogy ezt megtehesse.
46. Highlander73 (válaszként erre: 43. - 17aadc1082)
2013. jún. 12. 07:46
Ezt megcáfolnám:ugyanis a 14 hónapos lányom úgy hízott 40dkg-ot az elmúlt 2 hónapban,hogy szilárdat csak csipeget,de sokat szopik.Kezdetektől fogva rossz evő volt,sokat kínlódtunk a szilárd ételekkel,és most is nagyon változó hogy mennyit eszik.Ráadásul örökmozgó,1 percig nem ül meg,és ezért is örültem,hogy mégis hízott a minimális szilárd táplálék és a szoptatás mellett.Vagyis nem hinném hogy nulla a tápértéke az anyatejnek ebben az életkorban!
45. Ede71 (válaszként erre: 1. - Bazuki)
2013. jún. 11. 22:45

szerintem nyugodtan fogyózzál, az egészségtelen kajákat fogd vissza, nem hiszem hogy ettől kevesebb tejed lenne.

nekem a második fiam most 4,5 hónapos, szüléskor annyi kg voltam mint a terhesség kezdetetkor, de aztán elkezdtem rendesen enni, rengeteg édességet kívántam, kívánok most is, 5 kg híztam sajna,én is próbálom viszafogni magam.

az hogy 13 hónaposan 10-12x cicizik, szerintem is sok, de a Te döntésed. szerinted később könnyebb lesz tőle elvenni a cicit?! kétlem. láttam babamama klubban hölgyet, 3,5 éves gyerek odament és kiszolgálta magát, míg a másik mellén a 6 hónapos gyereket szoptatta. sokan megrökönyödtek rajta.

a nagyobbik fiam 1 évesen választottam el, éjjel volt hogy 3-4x felkeltem szoptatni, kész voltam, nagyon el voltam fáradva. lassan kiváltottam a regggeli szopit tápszerre cumisüvegből, majd az éjjeli szopikat próbáltam csökkenteni, volt hogy 7 napig tartott míg leszokott, megszenvedtük, sokat sírt, de végül reggel és este megmaradt a tápszer üvegtől, attól kezdve átaludtam az éjszakát, amit a mai napig megtesz.

most amikor a második baba is megszületett, 1-x megmelítette, hogy őt is szoptassam meg, mondtam neki, a cici a kicsié, nincs foga, nem tud enni, csak szopizni, elfogadta a dolgot.

44. mgagi (válaszként erre: 43. - 17aadc1082)
2013. jún. 11. 16:21

Az én fiam 2,5 éves koráig szopizott (5x-ri étkezés mellett). Nem tudom ebben mi a probléma.

Ha vki már nem szeretné szoptatni az akkor nem iszik tejserkentőt.

Én már csak akkor nem ittam amikor már egyáltalán nem éreztem a hatását és úgy voltam vele lesz ameddig lesz tej. 2,5 évből 2 éveskorig tudott rendesen szopizni. Utána már csak altatásnál igényelte. Mostanra már nem kell csak annyi hogy mellette legyek amíg elalszik.

43. 17aadc1082 (válaszként erre: 42. - Mgagi)
2013. jún. 11. 16:13
13 hós gyerek mellett ne kelljen már tejserkentőt inni. Egy ekkora gyereknek már nem az anyatejre van igénye, hanem max cicizik. Az anyatej tápértéke pedig egyenlő a nullával az orvosok szerint is ebben a korban.
42. mgagi (válaszként erre: 41. - 221b085699)
2013. jún. 11. 16:07
Mivel a gyerkőc sokszor szopizik ezeket mind felhasználja a szervezet. És az almalé és az alkoholmentes sör tejserkentő (nekem bevált). Ráadásul folyadék amire szüksége van ahhoz hogy legyen elegendő tej. Ha meg eleve kívánja az édeset ettől nem fog elhízni. Sőt az sem biztos, hogy mindennap szüksége lenne rá. egy idő után telítődik a szervezet.
41. 221b085699 (válaszként erre: 39. - Mgagi)
2013. jún. 11. 16:02
A csoki és az almalé, meg az alkoholmentes sör kevésbé hizlal, mint a szénsavas ásványvíz, vagy a diétás (0,1 kcal / 100ml) kóla?
2013. jún. 11. 15:49
Nem olvastam el a hozzászólásokat, ezért elnézést kérek előre is, de a szülés utáni gyors és jelentős hízás egyéb tünetek mellett utalhat szülés utáni pajzsmirigy problémára is. Egyéb tünetek alatt pl. haj erős hullása, fáradékonyság, torokfájás, végül a nyak megdagadása LEHET. Ha úgy látod, hogy a "normálistól" eltérő a hízásod, nem árthat, ha megnézeted a pm hormonok szintjét! Nem azért írtam, hogy parázz:) de én is ebbe a kerékbe kerültem sajnos, és a hízást a szoptatásnak (illetve a tejtermelésnek, mivel nekem fejni kellett sajnos) tudtam be.
39. mgagi
2013. jún. 11. 15:37

Szerintem az nem gond ha kívánod az édeset. Ne vond meg magadtól. De korlátozd és inkább egyél több egészséges ételt. PL napi egy szelet csoki nem fog hízlalni. Én is ettem.

Igaz a kisebbed 13 hónapos, így nem kell szigorúan tiltani magadtól dolgokat.

De kólát semmiféleképpen ne, se szénsavasat. Inkább teát ásványvizet, vagy almalevet, vagy ihatsz tejserkentésként alkohol mentes sört.

Figyeld magad. Ha van amitől puffadsz, akkor inkább keveset, vagy ha teheted hagyd ki az étrendedből. Tudom miről beszélek.

38. mgagi
2013. jún. 11. 15:32

Sziasztok!

Nagyjából végig olvastam a hozzászólásokat.

Mikor megszületik vkinek a babája a kórházban a védőnő azért van hogy

1. segítsen a szoptatás technikájára, és

2. elmondja mi az amit ehetsz, ihatsz és mi az amit nem szoptatás alatt.

Ha ezeket mind betartod kizárt hogy hízzál.

Én már 2x szültem és mindkét szoptatás alatt fogytam. Még mínuszban is voltam mint az induló terhességi súlyom (főleg a 2. szoptatás alatt).

Az hogy egy baba hányszor és meddig szopik az egyén függő. Nem lehet erőltetni. A baba igényeit kell alapul venni. Ahogy nő egyre kevesebb idő a szoptatás. Van hogy már csak folyadék pótlásként szolgál.

37. miccer
2013. jún. 11. 15:08

Azt hiszem ezzel eléggé elkanyarodtunk a témától és már gyereknevelési kérdést csináltunk ebből, nem pedig az eredeti problémával foglalkozunk.

Én Ansh-al értek egyet, de az is biztos, hogy vannak olyan hiperszuper anyák, akiknek mindenre van idejük és energiájuk. Azért a nők 95%-a NEM ilyen.

36. 221b085699 (válaszként erre: 35. - D71ef05a8e)
2013. jún. 11. 14:38
Szerintem nem szerencse, hanem szoktatás kérdése.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook