Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek van ilyen lehetőség? Egyáltalán van lehetőség? (Lakásvásárlás) fórum

Szerintetek van ilyen lehetőség? Egyáltalán van lehetőség? (Lakásvásárlás) (beszélgetős fórum)

1 2 3
62. secret! (válaszként erre: 61. - Bd55e3f068)
2013. jún. 10. 20:25
Igen, az összegeket illetően, persze, de a gondolatot vigye végig, magára hallgasson, ne másra. Tudom, én is végigvittem, pénzügyi közgazdász vagyok, a számokat ismerem , néha az aggályok fognak vissza minket, pedig menne a dolog. Élni kell, megcsinálni, max. nem sikerül, és tovább menni, kilépni a komfortzónából.
61. bd55e3f068 (válaszként erre: 60. - Secret!)
2013. jún. 10. 19:13
A pénzügyi döntések pont nem azok, ahol a belsőre kell hallgatni, hanem számolni, és racionálisan gondolkodni amennyire lehet.
2013. jún. 10. 15:48

Olvastam, hogy van aki így eladja az ingatlanát, egy kérdést megér, ha találsz olyat, amilyet szeretnél, kérdezz rá, és ha rábólint, csináld!! Ne az akadályokat nézd, hanem hallgass a belsődre, felnőttként csak az akadályokat nézzük, ne így legyen. Azonban inkább béreld, ha ilyen újszerű a gondolkodásod, így mobil maradsz, mert mit hozhat a jövő, soha nem tudod.

Van egy lakásunk, amit bérbe adtunk, és bérelünk egy gyönyörű, kertes családi házat, ahol élünk mint Marci Hevesen. Bármikor mehetek, ha menni akarok, a gyerek az első, hogy az ő jövője milyen legyen. Nekem nem kell majd egy 40 éves öreg ingatlan, mire kifizetném. Inkább MOST élek.

59. Kangaroo Island (válaszként erre: 37. - Naoya)
2013. jún. 10. 14:58

Ha nem banki kölcsönt és 6 milliót veszünk havi 50 ezrével kamat és minden nélkül (ami feltételezem minimálbér mellett nem fizetsz ki, mert csak a rezsi ennyi és akkor még nem ettél semmit), akkor 120 hónapra jön ki, de akkor havi 50 ezret ki kell perkálnod és úgy élsz, hogy sosem tudhatod, hogy holnap lesz-e tető a fejed felett vagy sem.

De egyébként meg a szerződéshez is kell díj, mert aki jóváhagyja az se dolgozik ingyen, az megint egy 10-20ezer kb pluszban, tehát abban a hónapban ott vagy már, hogy 50 a lakás, ~15 a közjegyző, a rezsi mondjuk 30, ez így 95ezer és akkor még nem ettél semmit, a minimálbér meg 98 ezer, marad 3e Ft-od kajára, tehát ha szerencséd van és 30 napos a hónap akkor marad napi 100 Ft-od enni ha 31 napos akkor meg 96, és akkor még nem jött be semmi extra kiadás, mondjuk egy betegség és lázcsillapítót kell venned, mert akkor ugrik 5 napi étkezés...


Jól éreznéd így magad? Boldoggá tenne, hogy van egy ház amiben laksz és talán a tiéd lehet ha nem rúgnak ki a munkahelyedről vagy szűnik meg?


Ez csak egy feltevés, mert nincs (szerintem) olyan ember aki kamat és minden nélkül 10 évre odaadja a lakását/házát, hogy utána ha rendesen fizeted a tiéd lehet.


Ha meg ennyi pénzt félre tudsz tenni és ennyire undorító az ország akkor meg minek maradsz itthon? Menj el külföldre, spórolj egy repjegyre bárhova és kezdj új életet, előbb lesz saját lakásod, mint itt minimálbérből.


Előre szólok, a hozzászólásom nem negatív hangvételű csak a valóságot írom le. Én nem minimálbérből, biztos munkahellyel nem mertem anno lakást venni se bankból se sehogyan, inkább kevesebbet fizettem és laktam egy barátnőmmel és éltem kényelmesen, mint nyomorban de saját lakásban.

2013. jún. 10. 08:36

Én így mint eladó nem mennék bele. Épp tegnap kaptam én is egy ajánlatot az otthoni lakásomra, amit pár napja hirdettem meg. Az ajánlat úgy szól, hogy engedjek el 1 milliót az irányárból (mert szeretnének átalakítgatni a lakásban, kicsit felújítani), és a felét akár másnap kifizetik. Viszont a másik felét meg jó eséllyel, csak 1 éven belül valamikor, de a szerződésbe írjuk azt, hogy 2014. december 31-ig. Természetesen a lakást most szeretnék felújítani, aztán egyből szeretnének beköltözni, amit jogilag le lehetne papírozni, de ha bármilyen gebasz közbejön, hónapokig is mehetnénk jogsegélyért, hogy kinek milyen kára származott az ügyletből, hiszen nálam is van már sok millió, ők meg beletolták a pénzüket a lakás kipofozásába.

Egy szó mint száz, egy megoldás van csak, de igazság szerint nekem ez sem tetszik eladóként:

az árból nem alkudhatnak, és a vételár teljes megfizetése után kerülnek csak át széljegyről tulajdonosi státuszba. Ha mégsem tudnak fizetni végül, akkor bebukják a lakás árának a felét, és a felújítás költségét is. De így meg gondolom nekik nem akkora üzlet.

Szóval nem egyszerű.

57. bowie (válaszként erre: 50. - Michelle.r)
2013. jún. 10. 07:07

Én nem magyarázom. Elmondtam a saját verziómat.:) Az meg, hogy kicsiny országunkban kismillió jogász, ügyvéd, ügyész van, még nem azt jelenti, hogy mindegyik mindenhez ért.:) Nem kétlem a timycat tudását, nehogy félreértsd, sőt, meg is hajlok előtte, de nekem semmi problémám nem volt ezzel az adásvételi móddal, sem vásárlásnál, sem eladásnál.

Tökéletesen megbízom az ügyvédemben, soha nem hagyott még pácban semmilyen ügyben, a szakmai karrierje vitathatatlan országos szinten is, a bírók is jól ismerik. Egyetlen bajom volt vele, hogy nem olcsó mulatság a többi ebben a megyében tevékenykedő ügyvédhez képest.

De nem választanék mást.:)

56. vikucka (válaszként erre: 54. - 3532273647)
2013. jún. 10. 05:36
Na de te nem 0 forinttal akartad elhozni a lakást, hanem 11 milliót már kifizettél. Az eladónak meg ez lehet biztositék és nincs szüksége a kamatra, mert tudja, hogy 2 év alatt kifizeted a 2 millát.
55. Bcicus (válaszként erre: 1. - Naoya)
2013. jún. 9. 23:29
Biztos, hoyg így senki nem fog neked lakást eladni.
2013. jún. 9. 23:17
Saját példa:Februárban vettem egy 13M lakást,akkor kifizettem 8M-t,május végén 3M-t,a többit 2évre kaptam kamat nélkül.Teljesen enyém a lakás,most albérlőt keresek.Le van papírozva,az eladót 20 éve ismerem.Idegennel nem ment volna szerintem bele.
53. timycat (válaszként erre: 52. - Vikucka)
2013. jún. 9. 22:12

gondolom ki lenne kalkulálva, lenne vételár egyösszegben mondjuk x, meg vételár y részletre x+z%, aztán vételár még több részletre x+1,5*z% vagy akármennyi, ezt simán bele lehet bújtatni



a többiben igazad van

52. vikucka (válaszként erre: 35. - Andi6020)
2013. jún. 9. 22:08

És hogy fizetné a kamatot? Vagy kamatmentesen lenne ez?


Én inkább spórolnék a helyében, és még 10 év múlva sem lenne elkésve egy saját lakásról. Ha meg 2 év múlva meggondolná magát, és külföldre menne...

51. timycat (válaszként erre: 46. - Bowie)
2013. jún. 9. 22:01
ha alkalmaznám is, csak és kizárólag olyan vevő esetén, akinél előreláthatólag biztosítva van az, hogy 2-3 évig (hosszabbra nem vállalnám) elteker anyagilag és az eladó is "kényelmi" eladó, ki tudná köhögni a lét ha borul a biznicc
50. michelle.r (válaszként erre: 43. - Bowie)
2013. jún. 9. 22:00
jónak magyarázod :o))
49. timycat (válaszként erre: 43. - Bowie)
2013. jún. 9. 21:59
Az oké, hogy simán le lehet papírozni (báár ebben is van az a rizikó, ami már tényleg vadhajtás, de rövid pályám tapasztalata, hogy mindig carik az ördög) de én ezért a szerződésért nem vállalnék felelősséget, pedig amennyire csak lehet védve lenne a tulaj, a jogfenntartás cirka harmadéves tananyag, nem nagy kunszt összekalapálni egy ilyet. És itt nem is a finomságokban bújik meg az ördög.
48. bowie (válaszként erre: 47. - Michelle.r)
2013. jún. 9. 21:59
Ez igaz..ez amolyan tipikus berögződött régi magyar szokás..kell saját ház..máshol nem is igazán szokás, a bérlettel jóval mobilabbak az emberek..ott inkább környékekhez ragaszkodnak.
47. michelle.r (válaszként erre: 37. - Naoya)
2013. jún. 9. 21:57
Más országban sem olyan evidens, hogy mindenki saját tulajdonú ingatlanban lakik. Sőt, Magyarországon nagyobb ez az arány, mint Nyugat Európában.
46. bowie (válaszként erre: 45. - Timycat)
2013. jún. 9. 21:56
Jó, akkor eddig mindig szerencsém volt.:)
45. timycat (válaszként erre: 43. - Bowie)
2013. jún. 9. 21:51
Hidd el hogy simán megtudnám támadni
44. timycat (válaszként erre: 37. - Naoya)
2013. jún. 9. 21:50
Mi magyarok el vagyunk kényeztetve, a fejlett(ebb) világban ritka, hogy átlag ember saját tulajdonú lakás/házban él; talán akkora igényük sincs rá, mi még nem vetkőztük le ezt
43. bowie (válaszként erre: 41. - Timycat)
2013. jún. 9. 21:50

Hidd el, hogy elég egy nagyon jó ügyvéd ahhoz, hogy a tulaj védve legyen.:)

Nem mondom, vannak olyanok, akik belemennek a 90 nap késedelmi időbe, meg ilyen olyan késedelmi pótlék stbstb..na azokat ki lehet játszani, és még nagyon bíróság sem kell hozzá.:)

42. bd55e3f068 (válaszként erre: 37. - Naoya)
2013. jún. 9. 21:49
Ha te ennyi bizalmat fektesz a világba, nem értem, hogy vársz többet másoktól feléd.
41. timycat (válaszként erre: 29. - Bowie)
2013. jún. 9. 21:47

Én ebben is látok egy őrült nagy buktatót, amivel ha bíróságra mennek esélyes, hogy eredeti állapot helyreállítása legyen az ítélet és akkor bizony a lóvé levonva a lakáshasználat díjat visszajár, ha megvan még, ha nincs


meg van még egy ötletem, amivel az eladót el lehet kaszálni, de ahhoz kell egy idiotizmusra hajló és befolyásolható bíró is (megsúgom van ilyen)

40. forgatos (válaszként erre: 37. - Naoya)
2013. jún. 9. 21:45
Azért olvasd el bowie írását, neki van ebben tapasztalata. Úgy tűnik, annyira nem lehetetlen, legfeljebb meg kell találni a megfelelő eladót.
39. bd55e3f068 (válaszként erre: 38. - Bowie)
2013. jún. 9. 21:45
Én visszakérdeztem, de mindegy, hagyjuk...
38. bowie (válaszként erre: 34. - Bd55e3f068)
2013. jún. 9. 21:42

Én csak arra reagálva írtam ezt, amikor azt írtad, hogy a tulajt akarja kijátszani. Mert nem tudja, hisz eleve a tulaj javára van lepapírozva az egész.

Nyilván nem egyet írunk, mert minimálbérből nem lehet kifizetni 5 év alatt egy házat.

37. Naoya
2013. jún. 9. 21:40

Szóval teljesen lehetetlen. Oké én meg kölcsönbe meg nem ugrok bele és nem vagyok hajlandó fizetni a banknak...! Akkor nem lesz saját! Ez van. Beletörődöm, csak kellemetlen, hogy egy ilyen romlott és undorító világot élünk.. :( Az országunkról nem is beszélve!

Mindenesetre köszi mindenkinek a hozzászólást!

36. bowie (válaszként erre: 32. - Timycat)
2013. jún. 9. 21:40

Hát nem tudom, én örültem, hogy egy nyolc és fél milliós házért 5 év alatt kaptam 9 millió 800 ezret.


Jobban jártam, mintha kiadtam volna öt évre havi 30 ezerért, és a végén festhettem, újíthattam volna, hogy valaki más újra kivegye.

35. andi6020 (válaszként erre: 1. - Naoya)
2013. jún. 9. 21:40
Milyen hosszú lenne a futamidő, és mennyit fizetnél havonta?
34. bd55e3f068 (válaszként erre: 29. - Bowie)
2013. jún. 9. 21:40

""akkor is jobb mintha 5 millió lenne a vállamon úgy hogy nem is maradhat az enyém a ház"


Nem vagyok benne biztos, hogy a kiíróval egyre gondoltok.

33. bowie (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2013. jún. 9. 21:37
Ezt is eleve így papírozzák, hogy a törlesztő minden évben emelkedik a ksh által közzétet infláció mértékével, plusz esetleg néhány százalék, hogy ha a tulaj még nagyobb haszonra hajt.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook