Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Külföldi nyaraláskor mire érdemes odafigyelni? fórum

Külföldi nyaraláskor mire érdemes odafigyelni? (beszélgetős fórum)


2013. jún. 9. 13:07

-Érdemes rágót vinni magatokkal, fel és leszállásnál néha fájdalmasan be tud dugulni az ember füle.

-Rétegesen és kényelmesen öltözni. Az ablak melletti helyek tudnak nagyon hidegek lenni, míg a folyosó melletiek meg nagyon melegek.

-Mobilon kapcsold be a roaming szolgáltatást (de persze a készüléket kapcsold ki, amikor beszállsz a repülőbe, majd már mikor landoltatok visszakapcsolhatod :-) )

-Ha még soha nem használtad a bankkártyádat külföldön, lehet érdemes egy telefont megejteni a banknak, h ne tiltsanak le

2013. jún. 9. 11:43
Manikűrkészletet nem a kézipoggyászba tegyétek,semmilyen éles,szûró-vágõ dolog nem lehet benne.Még egy villa sem:)
8. 71cb5a3af6 (válaszként erre: 7. - VendrinerPiroska)
2013. jún. 9. 11:29
POzsonyból utazunk, Slovak airlines
7. VendrinerPiroska (válaszként erre: 5. - 71cb5a3af6)
2013. jún. 9. 11:18

Persze, a csomagtérben elhelyezett poggyászban lehet több folyadék is. Amennyiben szeszesitalról van szó, annak megvannak a maga vám szabályai.

A csomagleadás és biztonsági vizsgálat után vehettek bármit a reptéren a vámmentesben vagy az éttermekben, azt már felvihetitek a gépre, akkor is ha meghaladja a 100 ml. Sajnos a vizet a Ferihegyen aranyárban mérik, így lehet, hogy jobban jártok, ha a gépen vesztek innivalót magatoknak.


Milyen légitársasággal repültök? A legtöbbnél lehetőség van arra, hogy előre jelezzétek, hogy az utazónak egészségügyi problémai vannak, ezért esetleg nagyobb helyet, vagy segítséget igényeltek.

6. VendrinerPiroska (válaszként erre: 3. - Suesue)
2013. jún. 9. 11:11
A dolog úgy pontos, hogy kézi poggyászban elhelyezett folyadékok egyenként nem haladhatják meg a 100 ml-t, és az egésznek bele kell férnie egy 1 L űrtartalmú, zárható, átlátszó nylon zacskóba.
5. 71cb5a3af6 (válaszként erre: 3. - Suesue)
2013. jún. 9. 11:08

köszönöm, nincs fehér botja, csak gyengébben lát, ezért kell neki kisérő

de a csomagtérben ugye lehet folyadék?

2013. jún. 9. 11:07

[link]

Nézd meg ezt a linket, és többet megtudsz!

Kedves moderátor remélem nem gond, hogy beraktam. :)

2013. jún. 9. 11:05
Indulás előtt 2-órával érdemes itthon kint lenni a reptéren, kézipoggyászban nem lehet folyadék, max 100-ml, viszont inkább ne legyen nálatok semmi. Amennyiben a barátnőd fehér bottal közlekedik, azt elvehetik, de utazás végén visszakapja.
2. 71cb5a3af6 (válaszként erre: 1. - 71cb5a3af6)
2013. jún. 9. 11:02
még külföldön sem nagyon voltam
2013. jún. 9. 11:01

Látássérült barátnőm engem válaszott a kísérőjének, Spanyolországba utazunk júliusban, én még sosem ültem repülőn, még külföldön sem nagyon.


Mire kell odafigyelni a repülőn és megérkezéskor, ill indüláskor?Mit nem engednek fel a repülőre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook