Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy tini anyuci története fórum

Egy tini anyuci története (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy tini anyuci története

1 2 3 4 5 6
106. Mons
2013. jún. 11. 13:13
Helyesen döntöttél! Gratulálok :)
2013. jún. 11. 13:00

Szép történet!

Biztosan jól döntöttél! :)

104. 117b1693d0 (válaszként erre: 103. - Muraja)
2013. jún. 11. 12:21

Szerintem sosem baj, ha tervezik a család gyarapodását. Még akkor is lehetnek problémák, mert mindent nem lehet előre megtervezni - vagy mégsem úgy alakul.


Az meg, hogy ki mikor érik meg a gyerekvállalásra, az egyéni.


Viszont nem a gyerekszoptatás, pelenkázás stb. a normális időtöltése egy tininek, még akkor sem, ha muszájból felül tud kerekedni a helyzeten.


Nem véletlen az sem, hogy a cikk írója megjegyzik, hogy nem követendő példaként írja le a történetét, hanem inkább figyelmeztetésnek, hogy ilyen is előfordulhat, ha valaki nem elég körültekintő.

103. Muraja (válaszként erre: 101. - 117b1693d0)
2013. jún. 11. 12:12

Akkor jobb ha az elsö babat igy 40 körul tervezik ? no azt mar ne ,magam is egyutt balagtam a lanyomal anno pontosan 16 evesen vartam . Baratom akkor 10 evel volt idösebb tölem es mar akkor az igazi kökorszakban mar ö volt vele mikor en iskolaba jartam .

Igy egyutt öregedek maig a lanyaimal - fiamimal unokaimal.

Apropo fiam szive valasztotta volt egy kicsit az idösebb korhatarban 36 evesen az elsö babanal. Meg is latszott latszik hogy mennyire bizonytalan magaban . Jo hogy a fiam egy nagy csordabol szarmazik igy volt minden körulötte kicsi is nagy is.

102. 117b1693d0 (válaszként erre: 87. - Zsocii08)
2013. jún. 11. 11:24

Elég nagy kitérőt tettél, nem egyedül a te hibád, hogy ilyen helyzetbe kerültél.

A leírtak alapján én is úgy gondolom, hogy az utolsó pillanatban mégis sikerült jó döntést hoznod azzal, hogy nem adtad örökbe a lányodat, hisz anyukát tudott és akart benneteket támogatni.


Most meg kifejezetten jó irányba haladsz. Ami meg a jelenlegi munkádat illeti, nem kinevetni való egyáltalán, hisz a te időbeosztásod mellett szinte lehetetlen elhelyezkedni, de te mégis addig kerestél, hogy találtál valamit.


Sok sikert a terveid megvalósításához:)

101. 117b1693d0 (válaszként erre: 100. - Zsanettiko)
2013. jún. 11. 11:17

Kinek az anyái????

Még az ükanyám se, max. Shakespeare Júliája :))

2013. jún. 11. 10:52
Én megkönnyeztem a történeted. :) Nagyon jól döntöttél! Büszke lehet majd a kislányod Rád, hogy milyen ügyes és erős anyukája van. Szerintem is életed végéig bántad volna, ha örökbe adod. Örülök, hogy minden rendben, elvégezted a sulit, és boldog párkapcsolatban élsz. Gratulálok a Babádhoz, és a bátorságodhoz, hogy végig csináltad. Az hogy ilyen fiatalon lettél anyuka, meg örülj neki. Sokkal jobban kifogtok jönni majd a kislányoddal. Meg nem Te vagy az első, aki ilyen korán bevállalja. S a mi anyáink is ilyenkor már anyukák voltak. Nagyon jó kis történet volt! :) ♥
99. andurka85 (válaszként erre: 87. - Zsocii08)
2013. jún. 11. 09:40
Jól döntöttél! Bántad volna életed végéig! Ügyes vagy,hogy a sulit nem hagytad abba,és jó,hogy volt segítséged,aki tudta támogatni a tanulás befejezését.Sokaknak ez nem adadtik meg,elfordulnak tőlük a szülők,vagy úgy vannak vele,ha megszülted,neveljed csak szépen,majd el leszel 8 álltalánossal valahogy a nagyvilágban,ha felnő a gyerek. Sok örömet Nektek,hosszú boldog életet kívánok!
98. andurka85 (válaszként erre: 93. - Li Dzsin)
2013. jún. 11. 09:35
Hogy ne volna! A legjobb barátnőmnek 16 hetesen vették el a babát,mert genetikai rendellenessége volt, a barátnőm az intenzíven kötött ki,majdnem el vérzet,2x műtötték a méhét 2 nap leforgása alatt... :/ túlélte,de bizony a lelke maradandóan sérült,ha fizikailag rendbe is jött.Iszonyat!
97. Titánia83 (válaszként erre: 85. - Szerénke83)
2013. jún. 11. 01:37

Szerintem itt mindenki olvasott egy konkrét cikket, egy konkrét életutat, és ahhoz írtunk pár szót. A végkifejlet tükrében igen is lehet őt, ezt a 15 éves lányt és az anyukáját piedesztálra emelni, mert bárhogy is alakult, oka volt, és a legjobbat hozták ki belőle.


Az emberekkel az a baj, hogy látnak egy másik emberi sorsot, és rögtön neki állnak ítélkezni. Itt most azt olvassuk, ami megtörtént, nincs mi lett volna ha. Nincs értelme ítélkezni sem. Az ember életében minden okkal történik. Ha valaki más így kiírná élete történetét, abban is lehet találna egy másik hoxás kivetni valót, és rögtön elítélné a cikkírót.


Miért nem lehet egy cikket nyitott szívvel olvasni? Nem tippeket ad ez a lány hogyan szüljünk fiatalon témához, hanem leírja, hogy nem volt egyszerű, de megoldódott végül az élete, és fontos a védekezés szerinte is.


De egyébként meg ne ítélj, hogy ne ítéltess, ezt szerintem mindenki megtanulhatná. És nem vallási értelemben, hanem úgy a mindennapokban.


És mindig könnyebb a más dolgában okosabbnak lenni...

2013. jún. 10. 23:24
Nahát:) tényleg tanulságos cikk! Bár igencsak fiatal voltál, helyes döntést hoztál! Biztos nem lehetett könnyű. Én 25 évesen szültem, férjnél voltam, de úgyis többen mondták úristen ilyen fiatalon??? és mikor hogy fogok dolgozni..stb...most 28évesen 2 kisfiúval sem érzem magam leírva.
95. Érdekes73 (válaszként erre: 93. - Li Dzsin)
2013. jún. 10. 23:07
Van
94. cicakaktusz (válaszként erre: 93. - Li Dzsin)
2013. jún. 10. 22:27
A pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve, biztos erre gondolt a doki.
2013. jún. 10. 22:11
A dokin, aki simán elküldte kamu dátummal/korral abortuszra, csak én akadtan fenn? Nincs ilyenkor már nagyobb egészségügyi kockázata az anya felé is? :S :S :S
2013. jún. 10. 21:31

Gratulálok a döntéshez. Egész életeden keresztül bántad volna és kerested volna a gyermeket!!!!

Sok erőt, kitartást! Puszi:)

91. vakri
2013. jún. 10. 21:15
Gratulálok, nagyon jó a cikk, de kicsit vegyes érzelmekkel olvastam. Éppen 16 éves, kilencedikes az én nagyobbik lányom is. Örülök, hogy rendeződött az életed, de remélem az én kislányom nem tesz még nagymamává. :-)
90. kékpille (válaszként erre: 87. - Zsocii08)
2013. jún. 10. 20:02

Nem tudom hogyan lehet olyan linket beilleszteni, hogy felteszem a két kezem a fejem mellé, és mereven meghajtom a derekam előtted, de most ezt teszem.


Nem kell ilyen fiatalon szülni, de már ha így alakult, akkor ÍGY kell az életünket élni!


Legyetek boldogok!

89. cicakaktusz (válaszként erre: 87. - Zsocii08)
2013. jún. 10. 19:42

Le a kalappal előtted kislány!

Annak idején én nem szültem a te korodban, viszont a suliba csak bejártam, nem tanultam. Mikor meg tanulni akartam, kenyérre sem futotta, nemhogy iskolára, munka meg nem volt, akkor volt az országban hatalmas a munkanélküliség, a rendszerváltás utáni zűrzavaros állapot. Mentegetném magam, de még megem előtt sem tudom megtenni. Meg kellett volna találnom a lehetőséget, de feladtam. Amíg élek, bánni fogom.

Most 38 évesen kezdtem el újra a tanulást. Nem azt, amit mindig is akartam, de mégis, tanulok. És el kell ismernem, hogy fényévekkel előttem jársz!

Soha ne add fel! Legyen belőled szülésznő és anya, mert meg lehet csinálni! Amit elmondtál magadról csak azt bizonyítja, hogy nem vagy egy elveszett gyerek!

SOK SIKERT!!!

88. cicakaktusz (válaszként erre: 86. - Pandrea39)
2013. jún. 10. 19:34

Valami olyasmit olvastam a cikkben, hogy a kislány anyaotthonból ment szülni, az anyjától 300km távolságban. Valószínűleg a pénz is az ország másik felében volt.

A cikk viszont nem az anyagi oldalat taglalta.

2013. jún. 10. 18:07

Nagyon szépen köszönöm,hogy ilyen sokan "támogattok" és azoknak is köszönöm akik negatív véleménnyel vannak rólam.Kinek a pap,kinek a papné.Leírom egybe az egész véleményemet az eddigi hozzászólásokról.Elhihetitek hogy 16 évesen nem terveztem gyereket.Tisztában vagyok vele,hogy felelőtlen volt a védekezés nélküli szex,mind az én mint pedig a gyerek apja részéről.A Zsófi anyakönyvi kivonatában képzeletbeli apa van,mert nem szerettem volna ha az apja jelen lenne az életébe,mert amikor kiderült hogy terhes vagyok akkor elfutott.Nem keresett egyszer sem,mindig csak azért hívogatott hogy a cuccait ami még nem nálam maradtak adjam vissza.Köszönöm de ilyen emberből nem kérek.Nagyon sokat gratuláltatok az érettségihez amit nagyon szépen köszönök és amire nagyon büszke vagyok.Most jelenleg egy OKJ-s tanfolyamon vagyok (kisgyermekgondozó és nevelő szakon) és ha ezt befejezem szeretnék menni főiskolára,mert szülésznő akarok lenni.Ez az én saját álmom,amit úgy gondolok csak én valósíthatok meg.Remélem összejön!Volt aki megemlítette Anyukámat.Nagyon nagyon hálás vagyok neki és a nevelő apukámnak,mert sokat köszönhetek nekik.Ha ők nem lettek volna akkor nem is tudom hol lennék.Volt aki kérdezte hogy dolgozok-e.Válaszom:igen,jelenleg diákmunkán vagyok (strandon pénztáros).Most emiatt lehet sokan kiröhögnek de nem tudok olyan munkát elvállalni,ami nekem most tökéletes lenni.Suliba járok,reggel 8-11-ig,-4kor mennem kell a Kislányomért és csak én tudok menni érte mivel Apa dolgozik.Nem tudunk senkire se számítani(értem én itt a szülőket).És ezt most nem önsajnáltatásból mondom,de ez az igazság.Nem gondolom úgy hogy elszúrtam volna az életemet csak nagyon sok mindenről le kellett hogy mondjak ahhoz hogy minden jó (tökéletes) legyen.Még egyszer köszönöm a pozitív hozzászólásokat:)

Puszi nektek!!

86. pandrea39 (válaszként erre: 17. - Cicakaktusz)
2013. jún. 10. 17:26

"Én is épp azon gondolkoztam, hogy harmincon túli nők nem szülnek, mert biztos alap kell, meg karrier..., erre egy itt van egy csitri (bocsi cikkíró!) aki megcsinálta túl fiatalon, egymás után két nagyon fontos ésszerű döntést hozott! Először is az örökbeadást, aztán a felnevelést.

És ugye hogy ugye?! Lehet építeni a jövőnket úgy is, ha gyerekünk van! Jó kis leckét adtál nagyon sok nőnek!"


Hát akkor gondolkozzál tovább, mert 16 évesen még nem ciki otthon lakni, anyu számlájára szülni, de 30-on túl már igen ! Mindenki annyi gyermeket hozzon a világra, amennyit fel tud nevelni, tanítattni, ne csak az állam vagyonára tegye ész nélkül !



Megjegyzem, nem akarom bántani a cikk íróját, neki sok boldogságot kívánok !

2013. jún. 10. 16:18

Lehet én sem leszek népszerű, na de ne emeljünk már piedesztára a 15 évesen teherbe eső kislányt. Aki annyira gyerek volt, hogy azt sem vette észre hogy terhes...

Viszont azt elismerem és nagyra becsülöm, hogy szülői segítséggel befejezte a középiskolai tanulmányát.

84. 4c1a787e8f (válaszként erre: 83. - 00dd2f3d94)
2013. jún. 10. 15:51

Hogyne. Csak ő nem egy döntés alapján vállalt gyereket. Hibázott, és ezt ő is tudja, nem is vitás. De ezáltal adva volt egy helyzet, amit fel kellett dolgozni, meg kellett oldani.


Más a helyzet, ha éppen megtörténik a dolog. És még csak későn is derül ki. Meg azért az abortusz se mindenkinek annyira magától értetődő.


Az meg, hogy soha senkibe, semmibe ne bízzunk, mert mi van ha... nem egy egyészséges dolog. Pláne házasságban nem. Persze alapvetően nem a szüleire vállal valaki gyereket, de nem is annyira abnormális az, mint ma gondolják, hogy a család úgy egybe értelmezve CSALÁD. Van, hogy én segítek, de van, hogy nekem segítenek.


Az élet - hálistennek - nem tökéletesen tervezett és kivitelezett folyamatok összessége tökéletes emberekkel. Én részemről nagyon bánnám, ha az lenne.

83. 00dd2f3d94 (válaszként erre: 82. - 4c1a787e8f)
2013. jún. 10. 15:25
szerintem felnőtt nő akkor vállajon gyereket, ha egyedül is képes felnevelni, ellátni, mert bármi történhet férjjel, párral, szülőkkel. de végül is mindenkinek a maga dolga, csak mikor anyuka 23 évesen 3 gyerekkel rí a híradóban, hogy nincs pénze erre meg arra, azon kicsit kiakadok.
82. 4c1a787e8f (válaszként erre: 75. - Bd55e3f068)
2013. jún. 10. 14:51

??


Én az anyuka édesanyjára gondoltam természetesen..


Azért láttam a környezetemben már nagyon durván reagáló szülőket. Még akkor is nagyon durvákat, ha éppen nekem se az az álmom, hogy 15 évesen terhes lesz a lányom... Nem egy ideális állapot,az világos, de annyira nagyon-nagy ügyet mégis úgy gondolom, hogy régi beidegződések miatt csinálnak belőle, mert hogy régen ezért egy életre kitagadta a társadalom...

81. Iculi71 (válaszként erre: 58. - Nikkkancs)
2013. jún. 10. 13:46
100 %-osan egyetértek Veled!!!!! Engem is hihetetlenül feldühített ez az érzéketlen, lelketlen, okoskodó megjegyzés.
2013. jún. 10. 12:23
Ezt a cikket egyszer már olvastam. Nem voltál fenn régebben más néven a hoxán?
79. gabis
2013. jún. 10. 11:52
Én nagyon sokáig attól rettegtem, hogy terhes leszek... Aztán attól, hogy nem ! Visszagondolva jó, hogy nem lett gyerekem előbb, mint 27 ( a második meg most 37 évesen ) , de akkor se lett volna semmi, ha akkor lesz . Most már tudom, hogy a férjemmel mi minden kibírtunk volna és neveltük volna nagy szeretetben a korai gyereket is, mint most a késeit. Elhatározás és kitartás kérdése az egész . Gratulálok ! :)
78. 00dd2f3d94 (válaszként erre: 76. - 18e79e1970)
2013. jún. 10. 11:23
én csak azt tudom, hogy 15 évesen éppen nem a dgáson járt agyam. a fiatalon házasodott ismerőseim pedig mind elváltak.
2013. jún. 10. 10:14
nem kis dilemma előtt álltál akkoriban fiatal voltál(vagy most is) de szerintem helyesen döntöttél volt hová hazavinned a kislányod és erős voltál ahhoz hogy belevágj egy teljesen más életbe vele együtt...Én csak gratulálni tudok neked és a továbbiakban is minden jót kívánok.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook