Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 éves kislányom egyik napról a másikra rosszul hall, mitől lehet? fórum

4 éves kislányom egyik napról a másikra rosszul hall, mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


2013. jún. 13. 21:16

Sziasztok!

Elmult a Vandanal ez a rossz hallas!!! Szerencsere a lampazas jot tett neki, ugy nez ki. Igaz, csak parszor lampaztam... Koszonom a segitsegeket!

25. cooltim (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2013. jún. 8. 22:22
Koszi! Szerencsere jol viseli ezeket a franya betegsegeket. Most ez a "suketseg" is ugy veszem eszre, tetszik neki. Nevetve kerdez vissza. Emiatt is gyanus nekem...
24. zebracsikó (válaszként erre: 23. - Cooltim)
2013. jún. 8. 22:19
Jobbulást kívánok a Lánykának! :)
23. cooltim (válaszként erre: 22. - Zebracsikó)
2013. jún. 8. 22:17
Koszonom a segitseget! Holnap meglampazom neki es a sos vizet is kiprobaljuk. Csak eddig nem voltunk itthon szerda ota... :-(
22. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Cooltim)
2013. jún. 8. 22:14

bioptron tuti jó


az infraszaunához nem tudok hozzászólni, sajnos, nem tudom, gyulladás esetén az jót tesz-e?

21. cooltim (válaszként erre: 20. - Zebracsikó)
2013. jún. 8. 22:10
Koszi-koszi!!! Az ilyeneket szereti ugyis csinalni. Az infraszauna jo lehet ra szerinted? Bioptron lampa?
20. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Cooltim)
2013. jún. 8. 22:08

a fülkürt nem szellőztet rendesen, nyilván kissé beduzzadtak a nyálkahártyák. Sós vizes gőzölés fog segíteni. Vegyél sima sót ( a bolt legalsó polcáról a legrondább közönséges konyhasót) 2 marékkal szórj egy fazékba, rá 3 liter vizet, forrald fel. majd abból vegyen jó nagy lélegzeteket a gyerek (nem kell letakarni a fejét törülközővel)

A víz többször felhasználható, naponta kétszer csináljátok ezt, jót fog tenni

2013. jún. 8. 22:00
A lanykam szerencsere borzaszto ugyesen es erosen fujja a nozijat! Mindig ugy fujjuk, eloszor egyik, majd masik orrlyukat. Erre nagyon odafigyelek mindig. Azert nem gondoltam semmi komolyabbra, mert nincs mas tunet. Se folyadek a fulben, sem laz, sem hoemelkedes, stb. Szerdan reggel kicsit piros volt a szeme, emiatt is mentunk dokihoz. Kaptunk szemcseppet, masnapra a szem pirossaga teljesen elmult. Minden tunet elmult. Maradt a rossz hallas!!! :-(
18. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Cooltim)
2013. jún. 8. 21:52
általában antibiotikum, sós gőzölés, nyákoldók, c-vitamin, esetleg melegítés és sok orrfújás-nem csak úgy ímmel-ámmal, hanem tökéletesen kifújva az összes váladékot
2013. jún. 8. 21:50
Akkor hetfon ujra gegeszet. Csak anyosom nyugtatgatott, h majd elmulik, atmeneti allapot. Raadasul a gyerekdoki is ezt mondta tegnap a telefonban, amikor flhivtam emiatt. O azt mondta, varjunk par napot...
16. Meda (válaszként erre: 13. - Cooltim)
2013. jún. 8. 21:48
Bocsi, ezt a hsz-t később láttam. Ha rendben van a hallásvizsgálat, akkor itt megálltam, nem tudom mi lehet a visszakérdezés mögött?
15. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Cooltim)
2013. jún. 8. 21:47
a védőnői hallásvizsgálat egy elég durva szűrőnek tekinthető csak, finomabb eltéréseket nemigen jelez
14. Meda (válaszként erre: 12. - Cooltim)
2013. jún. 8. 21:46

Mivel Nekem nem volt középfülgyulladás, nem tudom. Csak elmondásokból tudom: hosszan tartó kezeléssorozat. Nem egy torokfájásról van szó...

És túl kell esni a hallásvizsgálaton is.

2013. jún. 8. 21:44
Amit elfelejtettem. A mult heten volt a 4 eves statuszon a vedononel hallasvizsgalat is. Rendben volt minden ott is.
2013. jún. 8. 21:43
Es a kozepfulgyulladas hogyan kezelheto?
11. Meda (válaszként erre: 6. - Cooltim)
2013. jún. 8. 21:42

Érdekes, hogy ott nem vettek észre? Hát ott pedig halláscentrum is van, keressél ott helyben másik dokit és a fül állapotán kívül szükséges az audiológiai hallásvizsgálat, minél előbb!

Biztos van köztük magánrendelője, nézz utána.

De a Klinikák metróállomásnál is van Fül-orr-gége klinika, a Szigony utcában.

Sok sorstársam gyermekkori középfülgyulladás miatt maradandó halláskárosodást szenvedett el.

2013. jún. 8. 21:42
De nagyon erdekes, mert amikor meg kozelrol suttogok neki, azt hallja. Ha massal van elfoglalva, akkor nem. Szoval, nem egyertelmu... :-(
9. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Cooltim)
2013. jún. 8. 21:40
sajnos" nem mindig fáj...én sokszor küldöm a nem fülfájós, látszólag tünetmentes gyereket fülészetre középflgyulladást valószínűsítve kizárólag a gyerek szájszaga alapján. Teljesen tipikus a lehelletük, nem viccelek,.
8. trapiti (válaszként erre: 4. - Cooltim)
2013. jún. 8. 21:38
Nem feltétlenül fáj, és lehet hogy azóta romlott a helyzet, főleg ha a fülkürt elzáródva maradt a nátha után.
2013. jún. 8. 21:38
Orrmandula nagyobbodás is lehet. Nálunk is pont ez volt még régebben. Mögötte voltam, szóltam neki, és nem hallotta. Nagyon megijedtem. De kivették az orrmanduláját és azóta semmi baja.
6. cooltim (válaszként erre: 3. - Meda)
2013. jún. 8. 21:37
Budapesten vagyunk. A Janosban voltunk a ful-, orr-, gegeszeten... Maganra gondolsz?
5. trapiti (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2013. jún. 8. 21:36
Ez a valószínű... mindenképpen gégészet!
4. cooltim (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2013. jún. 8. 21:35

Koszi! Egy hete nem vettek volna eszre? Egy muszerrel megmerte a fulet es azt mondta, minden oke, semmi baj!

De annak nem kene fajni???

3. Meda
2013. jún. 8. 21:35
Komoly fülészhez kell elvinni a gyereket, ha Budapesten vagy, könnyebb, ha másutt, akkor a nagyvárosi klinikákon kell megnézetni.
2013. jún. 8. 21:33

középfülgyulladás


tympanometriát nézzen a doki, a dobhártya valószínűleg behúzódott, és genny vagy savó van mögötte

2013. jún. 8. 21:32

...3 hetig huzodott el a nathaja. Orrfolyas, kohoges. Mivel az orra verzett is egy parszor, igy egy hete elvittuk a gegeszetre is. Megvizsgaltak, mindent rendben talaltak, a nyalkahartyaja vekony es szaraz. Szerdan de. eszrevettem, hogy gyakran visszakerdez. De. voltunk a natha miatt dokinal. Megnezte a fulet is, mert jeleztem, mintha nem hallana rendesen. Ez a doki sem talalt semmit... A natha elmult, kisse kohog meg neha. A fuldugulas viszont nem mult el szerda ota. Volt ilyen valakinel?

Koszonom!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook