Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Beszélgessünk a szeretetről:-) fórum

Beszélgessünk a szeretetről:-) (beszélgetős fórum)


29. Krisz42 (válaszként erre: 27. - Nikcsi:))
2013. jún. 9. 08:44
De sok mindent láttam és éltem át.De pl.egy film vagy könyv nem azért hagy bennem mély nyomot,ahogy ábrázolják benne a szeretetet,hanem azért,amiről szól.Te azt írtad,csak magáról a szeretetről fogsz írni.Egyébként elég optimista vagy ahhoz képest,h még semmit nem írtál.Persze kell a bátorság,h a világ elé tárjuk a gondolatainkat,csak hiânyzik belőled az alázat az ìrás irânt.Én is grafomán vok,fiatalon sokat írtam,de kiadatni nem akartam,pedig olvasták páran,mikor nálam a kezükbe került.Dicsérték is,de nekem van egy szint,amit szeretnék megütni.Hiába jò,én azt akartam,h nagyon jó legyen,mert igényes vok.
28. Nikcsi:) (válaszként erre: 25. - Grizus)
2013. jún. 9. 08:01

Örülök, ha elindult Benned is valami:-) Én is grafomán vagyok:-)

Engem minden élettapasztalat érdekel, hiszen mindenből lehet tanulni...

27. Nikcsi:) (válaszként erre: 22. - Krisz42)
2013. jún. 9. 07:57

Ezek szerint sose néztél meg igaz történeten alapuló filmet vagy nem olvastál ilyen könyvet, ugye, hiszen az már megtörtént valakivel, mindenki ugyanúgy élné át...

Én szeretem az igaz történeteket, mert azok nem kitalálmányok, hanem igazi emberekkel történt meg. Szeretek velük sírni és nevetni:-)

Túlragozni semmit sem akarok, csak más szemszögből megvilágítani ezt a témát.

Én tudok mit írni erről:-) Ha majd a kezedbe kerül egy könyvesboltban, azért majd kukkants bele, hátha tetszeni fog:-)

26. Nikcsi:) (válaszként erre: 21. - B62e6311d6)
2013. jún. 9. 07:54

Ezt a könyvet ne úgy képzeld el, hogy írtok nekem történeteket, azokat összeollózom és kiadatom saját műként... Ennél azért kreatívabb vagyok.

A könyvpiac tényleg felhígult, de ha megvesszük a "gagyit" is, akkor csak magunkra vethetünk. Nekem nincs ismerősöm, nincs kapcsolatom, abszolút az ismeretlenbe indulok ezzel a dologgal:-) Ha mást nem érek el vele, akkor legalább a családom, gyermekeim elolvassák a könyvemet és jobban megismernek:-)

25. grizus
2013. jún. 9. 05:04
Kedves Nikcsi, adtál egy ötleted, hogy írjak... Tudod mindig is írtam, nagyon grafomán voltam már gyerekként is, csak aztán elsikkadt ez a dolog. Az a gondom, hogy én csak saját magamról tudok írni önző módon, arról meg minek? Vagy vagyok olyan érdekes..? Hm... Mindenesetre elgondolkodom az ötleten. De vajon érdemes a szenvedéseinket megírni, őszintén, érdekel ez bárkit is?
24. grizus (válaszként erre: 15. - 342402de6d)
2013. jún. 9. 05:01

Jó könyv?

Én az Örömkönyvet csípem tőle. Meg a Boldogságot. Ez tesz hozzá valamit?

Szeretem olvasni Müllert, pedig róla is hallottam olyan véleményt, hogy csak affektál, nyálasan nyafog a szeretetről, de nem tudja mi az. Hááát... szerintem pedig nem olyan rossz író.

23. grizus
2013. jún. 9. 04:58
All you need is love... tütüdüdü...
2013. jún. 8. 16:52
Hogyan êlték ât?....Azt az érzést nem lehet átadni,leìrni,de egyébként ha le van írva-pl.könyvben,êlettörténetben-hasonló szavakkal írjâk le.Nem látom az értelmét annak,h miért kellene írni ròla.Legalábbis külön.Az egy èrzés,aminek a lênyege,hogy átêljük.Aki tapasztalta,annak felesleges beszêlni ròla,aki nem tapasztalta,az is hallhatta,olvashatta ezerszer,hogy milyen lehet.Ez olyan,mintha már túlragoznád a dolgot.Mindenki másképpen boldog,a szeretetet is mindenki másképpen éli meg,át,vannak,akiknél nem öszinte,nem tiszta,beteges is lehet,de te nem erről szerettêl volna ìrni.Szerinted hány embert érdekel,h egy vadidegen ugyanúgy vette a karjába az újszülött gyermekét,ugyanazt a szeretetet érezte iránta?Ez a természetes.Valahol ez nem valósul meg,de azt vesszük alapul,h a szülő szereti gyermekèt,a szerelmes pár egymást,stb.Mit lehet erről írni?
21. b62e6311d6 (válaszként erre: 19. - Nikcsi:))
2013. jún. 8. 16:48

Ha én könyvíráson gondolkodnék, akkor saját ötlettel, élménnyel dolgoznék meg a saját pénzemért.

Sajnos, úgy tűnik, nem nagyon tudsz a sorok között olvasni, pedig ez egy jó író elengedhetetlen ismérve.

Véletlenül sem szeretnék a zsebedben turkálni! (Jéézusom .. :S)

Egyszerűen csak arra gondoltam, bevallom, nem kis bosszúsággal, hogy a könyvpiacot elöntötte a szemét.

Nevenincs, írást sok évig nem tanult emberek meg médiacelebek, ha jókor és jó helyen vannak (mármint kiadók ismerősei, rokonai, retyerutyája, nótaénekesek, modellek, lányfuttatók, stb.)kiadják a könyvüket, zsebre teszik a millióikat (letojom a pénzt, azért tartok ott, ahol, de nekem nyilván így jó), ő dolguk.

Százszámra kerülnek a piacra ezek a "könyvek".

És méltatlanul kevés Jókai, Mikszáth, Berzsenyi, hadd ne soroljam ...

És hogy nem ezekre van kereslet a piacon, az meg már egészen más téma.

Csak elkeserítő.

Bocsánat, ha megbántottalak, nem volt szándékom.

Szép dolog, ha szeretettel teli vagy, ha emberbarát, ha adni akarsz, ha szabadidődet írással töltöd.

Csak legyél eredeti:)

20. Nikcsi:) (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 8. 16:35
Igen, ebben igazad van, éppen ezért vagyok kíváncsi arra, hogy mások hogyan élték át mindazt, amit már nekem is volt szerencsém:-) Voltam/vagyok szerelmes, van két gyönyörű gyermekem, szerető férjem:-)
19. Nikcsi:) (válaszként erre: 16. - B62e6311d6)
2013. jún. 8. 16:32
Ha Te megdolgozol valamiért és belefekteted az energiádat akkor az érte kapott pénzt felajánlod valakinek? Miért kell egymás zsebében turkálni??? Igen, adni szeretnék az embereknek, Neked is. Lehet, hogy nem kapok érte semmit, mert nem lesz olyan sikeres a könyvem, én akkor is belevágok, mert nem az anyagi része mozgat - akkor nem könyvet írnék... -.
18. Nikcsi:) (válaszként erre: 15. - 342402de6d)
2013. jún. 8. 16:28
Persze, hogy olvastam :-) Alapmű...:-)
17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Nikcsi:))
2013. jún. 8. 16:07
Én kívánom Neked, hogy sikerüljön megírnod....de nekem az a véleményem, hogy az ember azt tudja leírni igazán jól és hihetően, amit ő saját maga tapasztal meg. Ha belegondolok, a bölcs gondolatokat legtöbben már a középkoruk után írták le,akik papírra vetették, némi élettapasztalattal a hátuk mögött. Leírhatja azt neked valaki, hogy a világ legszebb érzése volt amikor először néztek egymás szemébe a gyermekével, ha Te azt nem élted át még,csak elmorfondírozhatsz milyen, de fogalmad sem lesz róla igazából milyen érzés, és így van ez a szerelemmel, halállal vagy bármivel.
16. b62e6311d6 (válaszként erre: 12. - Nikcsi:))
2013. jún. 8. 15:59

Igen, az! Sajnos!

Ezek szerint akkor Te csak adni akarsz az embereknek, és a kiadandó könyv bevételét felajánlod egy alapítványnak, igaz?:)

15. 342402de6d (válaszként erre: 11. - Nikcsi:))
2013. jún. 8. 15:57

Müller Péter szeretetkönyvét olvastad?

Ott mindenre választ kapsz.

14. 42f8da2870 (válaszként erre: 11. - Nikcsi:))
2013. jún. 8. 15:50
Az a baj a szeretettel,hogy az emberek nagy része /tisztelet a kivételnek/Csak kapni szereti..Adni ,annyira nem..
13. Nikcsi:) (válaszként erre: 10. - Cucicsillag)
2013. jún. 8. 15:46
Szívesen olvasnám :-) Biztosan sokat tanulnék belőle:-) Ha egyszer majd úgy érzed, akkor szánj rá/m egy kis időt és írd le a történeteidet. Olyan jó ezekre a dolgokra visszaemlékezni:-)
12. Nikcsi:) (válaszként erre: 9. - B62e6311d6)
2013. jún. 8. 15:44
Hát persze, az anyagiak... Csak ez mozgatja ma az embereket:-( Ez elég szomorú...
2013. jún. 8. 15:43

Igen, igazad van, az élet értelme a szeretet, csak mostanában rengeteg a kiábrándult, csalódott, reményvesztett ember...

Nekik szeretnék segíteni a könyvemmel, hogy lássák, hogy vagyunk többen is, akik életében ott van a szeretet és rengeteg erőt ad a mindennapokhoz.

Sose hittem volna, hogy ilyet fogok érezni, de pár hete hatalmas erővel vonz ez a téma és tudom, hogy bármibe kerül, akkor is megírom a könyvemet és boldoggá teszek sok embert vele:-)

10. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Nikcsi:))
2013. jún. 8. 15:42
Huuu, eloszor is kitartast a konyv megirasahoz, masodszor remelem jo eles a fejszed is :) szivesen irnek magam is ezekrol neked, de hosszu lenne nagyon....
9. b62e6311d6 (válaszként erre: 1. - Nikcsi:))
2013. jún. 8. 15:40

Ötletes, de nem túl eredeti dolog mások élményeiből, történeteiből könyvet írni!:DD

A befolyó összegen osztozunk?;)

8. 342402de6d (válaszként erre: 6. - Nikcsi:))
2013. jún. 8. 15:28
Rég azt vallom az élet egyetlen értelme a :maga a szeretet.
7. 42f8da2870 (válaszként erre: 6. - Nikcsi:))
2013. jún. 8. 15:28
Nehéz erről beszélni,még nehezebb megfogalmazni..Gondolkodom:)
2013. jún. 8. 15:18
Igen, azt látom, hogy nehéz lesz igazi beszélgető társakat találnom, de nem adom fel. Hiszem, hogy még nem ábrándult ki mindenki még az életből is...
2013. jún. 8. 15:09
Itt,ezeken a fórumokon,csak úgy árad a szeretet!!
2013. jún. 8. 15:07
Sok sikert hozzá!
2013. jún. 8. 15:01

Nem átvágós, mert itt a fórumon is szeretnék Veletek ebben a témában beszélgetni! :-)Nagyon foglalkoztat ez a téma és szeretnék minél többet megtudni arról, hogy mások hogy gondolkodnak a szeretetről és hogyan élik azt meg.

A tapasztalataimat pedig könyv formájában szeretném majd összegezni, mert tudom, hogy sokakat foglalkoztat a téma. Nem okoskodni szeretnék, hanem sok-sok ember tapasztalatából kiindulva egy esszenciát készíteni:-)

2013. jún. 8. 14:54
A cím kicsit átvágós.
2013. jún. 8. 14:50

Kedves Barátom, Ismerősöm!


Ha levelemmel zavarlak, kérlek ne is olvasd tovább! :-)


Nagy fába vágom a fejszémet. :-) Régóta szeretnék már könyvet írni, aminek úgy érzem, most jött el az ideje.

A könyvem témája a szeretet. Szeretném megismerni mások nézőpontját, tapasztalatát ezen a téren, hiszen mindannyian mások vagyunk, de mindannyian szeretünk, érzünk és hatnak ránk a többiek. Azt szeretném, ha a könyvem igaz történeteken alapulna és reményt adna, felvidítaná, megmosolyogtatná az embereket:-)


Ebben kérném a segítségedet. Ha van pár perced és van kedved egy kicsit nosztalgiázni, felidézni egy-egy szeretet élményedet, akkor kérlek, oszd meg velem.


A következő témákban várom a történeteket:


Mikor érezted életedben azt, hogy IGAZÁN SZERETSZ valakit vagy valamit?


Első szerelem – bölcsi, ovi, általános suli környékén. Hogyan talált Rád? Milyen érzéseket keltett Benned? Hatott-e a későbbi életedre, szerelmeidre?


A NAGY Ő – Ha van vagy volt az életedben, kérlek, írj róla, az érzésekről, szeretetről, szerelemről, esetleg fájdalomról… Hogyan éled/ted meg? Kölcsönös érzelmen alapul/t?


Szülő-gyerek közötti szeretet megélése – Ha van vagy vannak gyermekeid, hogyan éled meg a szeretet kapcsolatot? Milyen pozitív és negatív érzelmekkel jár? Igazi, mély szeretet megélése a kapcsolatban.


Nagyon köszönöm, ha rám bízod a történetedet! :-) Ha tetszik az ötlet, sokat segítenél, ha levelemet megosztanád ismerőseiddel. :-)


Ha szeretnél névtelenül írni nekem, akkor a következő mail címre írj: niki.csitari@freemail.hu


Szép napot kívánok!


Nikcsi:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook