Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lehet-e szedni epret, borsót ha nem messze tőle permeteztek? fórum

Lehet-e szedni epret, borsót ha nem messze tőle permeteztek? (tudásbázis kérdés)


10. mmacus (válaszként erre: 3. - Wecuska)
2013. jún. 8. 13:40
Inkább várd ki azt a 3 napot. Én is így voltam az eperrel, a leandereket permeteztük és -bár vigyázott a férjem- nem mertem előbb szedni, ki tudja, nem került-e rá mégis vegyszer.
2013. jún. 8. 12:50

KARATE 2,5 WG


Felhasználható:

Gabonában a vetésfehérítő bogár és levéltetű kártétel megfékezésére 0,3 kg/ha mennyiségben.

Gyümölcsösben és szőlőben molykártevők, levéltetvek és gyümölcslegyek ellen 0,3-0,6 kg/ha.

Zöldségfélék (paprika, paradicsom, káposztafélék, uborka, burgonya) szívó és rágó kártevői ellen 0,3-0,4 kg/ha dózisban.

Káposztában bagolylepke hernyó kártételének megakadályozására 0,4-0,6 kg/ha dózisban

Kukoricamoly ellen 0,5 kg/ha

Cukorrépa, lucerna, repce, mustár rovarkártevői elleni védekezésre 0,3 kg/ha a megfelelő mennyiség

Napraforgóban 0,3-0,4 kg/ha dózisban levéltetvek, valamint rágó kártevők (bagolylepkék, hernyók) és poloskák ellen

Méhkímélő technológiával virágzó kultúrákban is használható


Munkaegészségügyi várakozási idő: 0 nap

Élelmezés-egészségügyi várakozási idő:

gyümölcs, szőlő: 3 nap

káposztafélék, paradicsom, uborka: 3 nap

paprika: 5 nap

burgonya, cukorrépa: 14 nap

repce, mustár (magban): 28 nap

lucerna, kalászosok (magban): 28 nap

napraforgó: 28 nap

kukorica: 3 nap


Méregjelzés, veszélyesség: méreg, halakra kifejezetten veszélyes, méhekre mérsékelten veszélyes

2013. jún. 8. 12:36
értem,köszi a gyors válaszokat.
2013. jún. 8. 12:32

Ha arra vitte a szél, akkor pár napot várni kell vele!

Így van ez a szőlő permetezésnél is.

2013. jún. 8. 12:31
Nincs a permetszer tasakján,e.ü.várakozási idő?
2013. jún. 8. 12:31
Legalább 3 napig nem szabad megenni a gyümölcsöt,zöldséget,ha rákerült a szer!
2013. jún. 8. 12:27
ja és persze arra vitte a szél.
2013. jún. 8. 12:27
Amíg elmentem a boltba a férjem lepermetezte a tuját karathe-val ami az epertől meg a borsótol kb 4 méterre van.Mindkettő érett.Lehet belőle szedni?(vagy csak az idióta férjemnek adjak)
2013. jún. 8. 12:26

Szerintem ha muszáj...

De akkor már jó alaposan meg kell mosni

2013. jún. 8. 12:25
Lehet-e szedni epret, borsót ha nem messze tőle permeteztek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook