Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vélemény a házasságomról!Te hogy látod? fórum

Vélemény a házasságomról!Te hogy látod? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. jún. 9. 08:47

Nem ilyen minden férfi. Nekem már az is durva, hogy megcsalt Téged, szerintem ez sem fér bele, én utána már nem tudnék ugyanúgy viszonyulni hozzá. Úgy gondolom, az emberek alapvetően nem változnak, persze, mivel házasság és ha szereted, egy tárgyilagos, higgadt beszélgetést megér. Ebben a helyzetben, ha a megcsaláson mondjuk túl tudnám tenni magam (bár ezt nem hiszem) akkor komolyan elbeszélgetnék Vele, hogy vagy változtat magán, vagy fel is út, le is út.


Inkább legyek átmenetileg egyedül, és adjak esélyt magamnak a mással való normális, boldog kapcsolatra, mint a szenvedés hosszú éveken át. A másik dolog meg az, hogy aki nem boldog, mást sem tud boldoggá tenni és ez abban az esetben, ha már gyerek is van, nem megengedhető.

37. grizus (válaszként erre: 1. - F8d4b1c265)
2013. jún. 9. 03:01
Ne haragudj, de szerintem nem Te fújod fel. Igenis gáz, hogy egy pasi nem segít otthon, mindent elvár, miközben nem segít a háztartáspénzben, pedig megtehetné. Milyen alapon? Gondolj vissza, hogy Te mit vártál a házasságodtól annak idején és ahhoz képest mit kapsz. Ha nemcsak az önérzetedet, de az igazságérzetedet is bántja a helyzet, szerintem lépj, állj ki a férjed elé nyíltan. Én fontolgatnám, hogy elköltözöm. Persze tanácsot könnyű adni, nekem senkim sincs, ami néha áldásnak tűnik, máskor átoknak, de ilyen feltételeket én még a gyerekért se vállalnék be. Hova vezet ez? Teljes elhidegülés, aztán egyszercsak szeretője lesz. Vagy neked. Teljesen elmérgesedik a helyzet, mire a válásra kerül a sor, aztán jön a sárdobálás... nem jobb megelőzni mindezt? Nem mondom, hogy rögtön válj el, de gondold át, hogy mit miért és beszélj vele higgadtan. Sok sikert.
36. michelle.r (válaszként erre: 35. - F1e23b97ee)
2013. jún. 8. 23:59
A méretedben is kapható :o)))
35. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - F8d4b1c265)
2013. jún. 8. 22:29
Ha a barátnőid azt mondják, akkor feltehetőleg minden férfi ilyen.
34. de Luca (válaszként erre: 25. - F8d4b1c265)
2013. jún. 8. 22:26

"Van kevés félretett pénzem..."

Neki is van, neked is van. Csak ő -, ha jól értettem - plusz munkát vállalt, hogy legyen saját pénze.

33. Flyke (válaszként erre: 31. - Krisz42)
2013. jún. 8. 15:50

Ez így normális, ahogy nálatok van. Mi is megosztjuk a feladatokat.

Ami biztos, hogy mindenki annyit csinál, amennyit megengednek neki, és azt csinálnak vele, amit megenged. Senki sincs összeláncolva, el lehet válni, még mindig jobb egyedül, mint egy olyan kapcsolatban, ami tönkreteszi az embert.

32. Flyke (válaszként erre: 1. - F8d4b1c265)
2013. jún. 8. 15:42

Érthető, hogy rosszul érzed magad a házasságodban, egyáltalán nem fújod fel.


Esetleg adhatsz neki egy határidőt, hogyha addig nem változtat a hozzáállásán, akkor a továbbiakban nem óhajtod megosztani vele az életed. Jó, hogyha konkrét dolgokat mondasz, amiben változnia kell.

31. Krisz42 (válaszként erre: 28. - F8d4b1c265)
2013. jún. 8. 15:21

Sokan ûgy reagâlnak,mintha egy gyerekről lenne szó.Nem fog megvâltozni,felnőtt ember,a fórumindító is írta,h már próbált vele beszêlni,nem lehet.

Nyugodtan hagyd ott,képtelen megvâltozni.Sok ffi van,aki nem ilyen.Nâlunk én fizetek csekkeket,mindig kapok a pâromtól is pênzt,de pl.a nagy bevásárlásokat ő intézi és mivel ő keres többet,ő az,aki ad nekem is,ha kell.De mivel mindent magunkra,gyerekekre,házra költjük,szám szerint nem nézem kinek mennyi jut.Nâlunk is munkamegosztás van,de ebben a gyerekek is benne vannak.Van,amit közösen csinálunk,de ha beteg volt vki,akkor a másik âpolta,volt,h a nagyfiam lépett a helyembe,mikor ên is elkaptam a vírust.Mire ő "kidőlt",addigra én már jobban lettem,a többiek még nem.Tehât ez a semmit nem teszek hozzáâllás nem természetes.Nálunk megbeszélés se volt,így természetes.

Inkább legyél egyedül a gyerekkel,mert szerintem sokkal jobban jársz.Biztos találsz normálisabb ffit is.

30. timycat (válaszként erre: 29. - Timycat)
2013. jún. 8. 14:17
bocs, utolsó sor javítás: *de nem mindegyik!
29. timycat (válaszként erre: 1. - F8d4b1c265)
2013. jún. 8. 14:16
Nem minden férfi ilyen. Állítsd kész tények elé a férjed, ezt ahogy itt leírtad elmondhatnád neki, kihangsúlyozva azt a részt, hogy többet érdemelsz, nem cseléd vagy. Ha nem változik és hajlandóság sincs benne akkor pedig el kell gondolkodnod, hogy hogy akarsz tovább élni, huszadrangú cselédként vagy adsz magad még esélyt és keresel egy férfit aki megbecsül. Ha utóbbi mellett döntesz akkor is vigyázz, ne ugorj fejest senkibe, ne kötelezd el magad, mert tényleg sok férfi ilyen, de mindegyik!
28. f8d4b1c265 (válaszként erre: 27. - Spinneli)
2013. jún. 8. 14:09

Sokszor a megbeszélésből még nagyobb vita lett,vagy azt mondta fogadjam el,kész.

A gyerek előtt sosem voltunk nehéz anyagi helyzetben,csak utána,így ez újdonság,a többiben voltak jelek igen.Ezért írtam,hogy naiv voltam,és igen,ahogy lentebb írták,valószínűleg most kezdek ébredni!

27. spinneli (válaszként erre: 1. - F8d4b1c265)
2013. jún. 8. 14:03

Mi volt reakció, mikor ezeket meg akartad vele beszélni-ugyanez volt a helyzet a gyerekek előtt is?


Egyébként nem minden férfi ilyen, sőt...

26. 3c29d41177 (válaszként erre: 1. - F8d4b1c265)
2013. jún. 8. 13:50

Persze,mind ilyenek vagyunk.

Sőt én még verem is az asszonyt,hogy tudja,nem árva!!

Gratulálok az általánosításokhoz.

Ismerek igazán ostoba nőt.Akkor kérdezzek vissza,hogy minden nő ostoba??

Válj el,ha nem tetszik.

2013. jún. 8. 13:46
Volt idő,mikor elmentem volna,de nem lehetett,mert nem tudtam volna miből eltartani magam és a gyerekem.Akkor megfogadtam,hogy ezen változtatok,és sikerült.Van kevés félretett pénzem,állásom.Olyan önállótlan voltam,ezen is változtattam,minden adott,hogy ha akarok,kiléphessek ebből,már van önbizalmam.És mégis meg vagyok torpanva,és javítanám azt amit nem lehet.Mert hiszek abban,hogy a lónak is 4 lába van.Viszont mikor már nem tudsz becsülni valakit,mikor szánakozva nézel rá,és ő semmit sem tesz,hogy bármi is változzon.És mégis sajnálom pedig a hátam mögött még az is lehet,hogy komplett hülyének néz.Miért is akarna ő változtatni.Így is megvan minden kényelme.
24. f8d4b1c265 (válaszként erre: 22. - B486c9cf7d)
2013. jún. 8. 13:40
Sokszor veszekedtem vele,mert napi 1-2 doboz cigit elszív,de a csekkeket nem tudtuk fizetni.Most gondolom erre megy neki az a pénz.
23. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - F8d4b1c265)
2013. jún. 8. 12:53
Az én férjem nem ilyen és biztos nem ő az egyetlen kivétel.
22. b486c9cf7d (válaszként erre: 1. - F8d4b1c265)
2013. jún. 8. 12:49

Olvasd vissza magad es tudod a valaszt.


Mit mond, miert van kulon penze?

21. Miss Sárika (válaszként erre: 1. - F8d4b1c265)
2013. jún. 8. 12:46
Az tény, hogy léteznek jobbak is..
20. meoo (válaszként erre: 1. - F8d4b1c265)
2013. jún. 8. 12:41

Szomorú helyzet!Olyan mintha most ébredtél volna fel.Nem, nem minden férfi ilyen!Én egyetértek michelle.r-el (5. hozzászólás).Nem biztos,hogy a válás a megoldás,de az sem hogy továbbra is így marad a házasságotok.

Nálunk nincs pénz hazaadás,de a családi kiadások az elsők, így minden pénz közös.

A házimunka is közös és a gyermekünk nevelése is.Ő mindenből ugyanugy kiveszi a részét.

19. bd55e3f068 (válaszként erre: 16. - F8d4b1c265)
2013. jún. 8. 12:02

Értem. Nekem pénzügyekben épp nem, de amúgy (napi háztartási dolgok, érzelmileg) elég önállótlan volt a férjem, mikor megismertem.

Nyilván a saját belátása nélkül nem fogsz semmire jutni, de mivel ő olyan amilyen, ha szeretnéd, hogy máshogy viselkedjen, neked kell az asztalra csapni, és bizony kezdetben, mint egy gyereknek, el kell magyarázni mindent. Aztán "rászólni" újra, újra meg újra.

18. 937a2a883a (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2013. jún. 8. 11:53

Persze,ez is megoldás.Ezért mondtam,hogy vannak,akiknek ez jön be. :)

De az biztos,hogy a többség a másik oldalon áll. :)

17. michelle.r (válaszként erre: 15. - 937a2a883a)
2013. jún. 8. 11:38

Nem akarom a fórumot más irányba elvinni, erről már sokat vitatkoztam és belátom, alul maradok a többséggel szemben :) Nálunk a kezdetektől bevált, hogy vagyok én, van ő, és vagyunk mi. Ez nem jelent többet, mint hogy én imádom az operát, ő nem. Ő odavan a Formula 1-ért, én halálosan unom. Ezért ő nem jön velem operába, de nem is hőbörög azért, mert én másokkal elmegyek, és pedig nem hisztizek, hogy miért utazik el egy-egy futamra és addig én mit csináljak egyedül.


A nem közös kassza sem feltétlenül azt jelenti, hogy nekem van pénzem, te halj éhen. Egyébként a gyerekeknek is van számlájuk, szeretnénk úgy nevelni őket, hogy mire felnőnek, megtanulják, hogy gazdálkodjanak vele.


De ez nem segít a fórumindítón, úgyhogy be is fogom :)

16. f8d4b1c265 (válaszként erre: 9. - Bd55e3f068)
2013. jún. 8. 11:34
Ő akarta,hogy így legyen,hogy én osszam be,mert ő egy hét alatt elveri a teljes összeget.Én örülnék a legjobban ha be tudná osztani.
15. 937a2a883a (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2013. jún. 8. 11:24

Nálunk is természetes a közös kassza.Annyira,hogy közös bankszámlánk van,minden pénz arra megy.Pedig még nincs gyerekünk.

Ennek ellenére tudom,hogy vannak külön kasszán is emberek,ami az ő döntésük.Viszont azért nem értem,mert ha van párunk (és már gyerekünk),akkor nem "én vagyok meg te",hanem mi.

És a közös kassza nem azt jelenti,hogy nem vehet magának semmit.Ugyanúgy ott a pénz.

14. bd55e3f068 (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2013. jún. 8. 11:21
Tudom. Viszont az ilyen fajta kasztrálás mellett annyira nem tudok sopánkodni együttérzéssel, hogy másban miért nem önállóbb.
13. 937a2a883a (válaszként erre: 7. - F8d4b1c265)
2013. jún. 8. 11:19

Nagyon le vagy törve,sajnálom. :( Azt,hogy elválj e,csak te tudhatod/döntheted el.De ez így tényleg ne jó.Vagy lépsz,vagy megpróbáltok még egyszer higgadtan leülni beszélni és helyrehozni kapcsolatotokat.Persze ezt sem lehet milliomodik alkalommal megtenni,te tudod,hogy van e rá még erőd/hited.

Az biztos,hogy ápolni kell a kapcsolatot és szerintem ti beleestetek abba a hibába,hogy elhanyagoltátok egymást az évek alatt és most már rettentően nehéz újra rendbe tenni mindent és boldognak lenni.

12. michelle.r (válaszként erre: 9. - Bd55e3f068)
2013. jún. 8. 11:17
Az apa hazaadja a pénzét egy szokás, a házaspárok közel 100%-a szerint ez természetes.
11. bd55e3f068 (válaszként erre: 5. - Michelle.r)
2013. jún. 8. 11:17
Szerintem is inkább a két ember kapcsolatában van a hiba, mint csak az egyikben. Az egyik túl sokat követel, de a másik hagyja.
10. michelle.r (válaszként erre: 7. - F8d4b1c265)
2013. jún. 8. 11:15

Akkor fogadd el, hogy ő ilyen, nem akar változtatni, mert neki ez így kényelmes. Ez koránt sem jelenti azt, hogy neked így kell élned. Engedd el a múltat, koncentrál a jelenre és éld úgy az életedet, ahogy neked jó. Akár úgy, hogy a házasságodban maradsz, de csak magadra figyelsz, ő csinál amit akar, aztán meglátod mi lesz. Vagy ettől változik a helyzet, vagy így már könnyű lesz tovább lépned.

De ne veszekedj vele és ne morogj a dolgai miatt, semmi sem fog változni, attól csak rosszabb lesz.

9. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - F8d4b1c265)
2013. jún. 8. 11:14

Nem minden férfi ilyen. Néha egyikünk, néha másikunk kicsit elhanyagolna a házimunkát, de alapvetően megosztjuk a munkát.

A fizetés leadás nekem fura. Amellett nem csodálom, hogy inkább titokban tart egy összeget.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook