Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kapott valaki antibiotikumot megfázásra terhesen? fórum

Kapott valaki antibiotikumot megfázásra terhesen? (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 13. 13:04
Van pár olyan AB amit terhesen is lehet szedni. Nekem ugyan nem megfázásra írták fel anno, hanem masszív torokgyuszira. Nyilván jobb elkerülni, mint ilyenkor mindenféle gyógyszert, de ha muszáj, akkor muszáj, jobban ártanánk a babának, ha nem kezelnénk a nyavajánkat.
6. pocak25 (válaszként erre: 4. - Slyte)
2013. jún. 8. 10:19
Fromilid a neve,mivel penicilint nem szedhetek így ezt írta.azt írja a papírja ,hogy kivételes,indokolt esetben mérlegelés után adható.
5. pocak25 (válaszként erre: 3. - Kistigriss)
2013. jún. 8. 10:17
Köszönöm! Közben felhívtam a nőgyógyászom,ő is azt mondta,hogy rosszabb ha beteg vagyok,mintha szedem 5 napig a gyógyszert.Remélem rendben lesz minden.Szerencsére a genetikai uh 19.-én lesz ,ott majd mondom a genetikusnak.
2013. jún. 8. 10:16
Attól függ, hogy milyen az antibiotikum. Gondolom, hogy a dokid tudja, hogy terhes vagy, így biztos olyat írt, amit szedhetsz. Én annak idején, kb. éppen 17 hetes körül voltam, dupla dózisban szedtem az antibiotikumot, és semmi probléma nem volt.
2013. jún. 8. 10:15
Azt mondják sokkal nagyobb gond, ha sokáig vagy beteg,mintha antibiotikumot kapsz. Vannak olyan készítmények,amelyeket a kismama is szedhet. Úgyhogy ha doki írja fel,akkor biztos nem akar rosszat senkinek.
2013. jún. 8. 10:05
17 hetes vagyok,borzasztóan megfáztam.1 hétig w homeopatiat alkalmaztam,de még betegebb lettem. Ma az orvos antibiotikumot írt fel,hogy már jobb lesz ha meggyógyulok. Okozhat ez problémát? Köhögésem is alig múlik.
2013. jún. 8. 10:03
Kapott valaki antibiotikumot megfázásra terhesen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook