Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Voltál már úgy, hogy nem tudtad mihez kezdj az életeddel? fórum

Voltál már úgy, hogy nem tudtad mihez kezdj az életeddel? (beszélgetős fórum)


2013. jún. 7. 18:09
Köszönöm a válaszokat!!
2013. jún. 7. 18:09
Teljes mértékben nem zárkózom el a külföldi munkavállalástól sem, de először mindenképpen itthon szeretném megpróbálni majd, ha lesz lehetőségem, maradok, ha nem, akkor azon majd akkor gondolkozom:)
10. marduk
2013. jún. 7. 18:08
Ha szociális dolgozó szeretnél lenni arra képezned kell magadat még akor is ha otthonodban szeretnél gyerekeket gondozni ezzel sok pénzt kereshetsz.Szerintem jó ha tanulsz amennyit csak lehet azzal nagyobb a kereseti lehetöséged.Nem midig leszel ilyen tanácstalan
9. 130454e42d (válaszként erre: 8. - Egy lány.)
2013. jún. 7. 18:05
Ha nem akarsz mindenképp Magyarországon maradni az ápoló jó választás, nyugaton nagyon keresett és jól is fizet.
2013. jún. 7. 17:56

Köszönöm a válaszokat!


Igen, ezt most mindenképpen befejezem, de aztán váltani szeretnék.

Én is úgy gondoltam, hogy munka mellett csinálnám a sulit, főleg, hogy az nekem már fizetős lenne, mert második képzés, diploma.


Egyébként én most azt érzem, hogy elszánt vagyok,( bár tisztában vagyok vele, hogy nem könnyű, főleg a magyar eü.-ben) de hivatásként tudnék tekinteni ezekre a szakmákra. Viszont azt valóban mérlegelnem kell, hogy ezek közül, akkor elhelyezkedés szempontjából melyik éri meg jobban, mert az egy dolog, hogy szívese csinálom, de a két szép szememért nekem se adnak ingyen semmit, és valamiből éni kell.

7. b74f6e5cdd (válaszként erre: 3. - Egy lány.)
2013. jún. 7. 17:49
Szia! Én a helyedben végig vinném amit elkezdtem. Utána még rengeteg lehetőséged lesz átképezni magad. A segíteni másokon úgy is lehet, hogy teljesen más hivatásban találod meg anyagilag a számításodat.Legyél sikeres! Amúgy velem is előfordul ez, hihetetlen módon, edig nem vagyok már sajnos 20 éves..
2013. jún. 7. 17:47

"ápolónő, szülésznő, gyógytornász, szociális munkás"

- ez szolgálat, ha jól akarod csinálni, és az nagyon nehéz!

biztos vagy magadban?

5. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Egy lány.)
2013. jún. 7. 17:47

én erre annyit irnék neked,végzős vagy,ha már itt tartasz ,csináld meg ha érzel hozzá erőt,ne pazarold el azt a sok pénzt,energiát stb stb,amiket ebbe folytottál amit most csinálsz....én anno hasonlóan jártam,csak mégis kicsit másképp:)nekem nem hagyták hogy arra a páylára menjek amit én sztnék,ezért végigcsináltam egy fősulit amihez nem igazán volt kedvem és nem is igazán láttam benne jövőt.de megcsináltam....én azt mondom,igen,nagyon kell nézni manapság azt,miből tudsz majd megélni,és melyik területen tudsz majd érvényesülni,munkát találni...de sztem a kettöt vhol össze lehet kötni:szeresd is a hivatásod és meg is tudj élni.

semmiképp ne csináljolyat,amit nem szeretsz,vagy amihez nem értesz eléggé,mert ez sajnos ki fog jönni,vagy te unsz rá és ugyis ott hagyod,vagy nem fognak látni benned elég aktivitást,elhivatottságot és azon a pályán,amit ugyan megtanultál,de nem szereted,nem fogsz tudni érvényesülni.Ha azokból akarsz választani,amiket fesorltál,hát tedd,józanul elgondolkodva,melyik lenne neked a legjobb,a legcéravezetőbb....és próbáld megcsinálni azért amiben most vgy,egy plusz papír vagy diploma caak jó ha van,károdra nem válik,és a tanulás sem:)

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Egy lány.)
2013. jún. 7. 17:46

Szia! Ha utolsó éves vagy, bármit is tanulsz azt fejezd be, hiszen gondolom nem kevés munkát, időt fektettél bele.

A szülésznők nagyon is jól keresnek, és a gyógytornászoknak is csurran-cseppen.

A nővér, ápoló, szoc. munkás kevésbé keres jól, sőt általában nevetséges a pénzük. Sajnos az ember nem mindig azt csinálja amit szeretne.

Tehát én befejezném amit elkezdtem, és elkezdenék tanulni, akár munka mellett is egy olyan szakmát, hivatást, amiben örömöm is lelem.

2013. jún. 7. 17:43

Lány vagyok, nemsokára 23 éves leszek.


Most végzek a sulival BA-n, tehát a diplomám meglesz, de a mesterképzést nem szeretném megcsinálni, mert nem szeretnék ezen a területen mozogni. (történelmet tanultam eddig)

2013. jún. 7. 17:41

Mennyi van vissza a suliból? Azt írtad, most vagy végzős. Ezt még biztos befejezném, utána belevágnék az újba.

Hány éves vagy?

2013. jún. 7. 17:35

Sziasztok!


Most vagyok végzős egyetemen, de nem szeretném ezt a szakot folytatni, mert rájöttem, hogy inkább mással foglalkoznék. Szeretnék az embereknek segíteni, bár azt még pontosan nem tudom mi módon. De szívesen lennék mondjuk ápolónő, szülésznő, gyógytornász, szociális munkás, viszont azzal is tisztában vagyok, hogy ebből nem igazán tudnék megélni.


Voltál már ilyen helyzetben? Mit tettél?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook