Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 1200 kalória/ nap fórum

1200 kalória/ nap (beszélgetős fórum)


14. Kiss Mária (válaszként erre: 13. - C9f9b53798)
2013. jún. 8. 13:26
Ezzel az én gyerkőceim is így vannak sőt már az anyukám aki elég nehezen vehető rá is beismerte, hogy finom és könnyebb úgy a süti, mint a finomlisztes cukros változat. A férjem viszont nehéz falat
2013. jún. 8. 13:15

Higgyétek el, hogy éhezés nélkül lehet ezzel az étkezéssel, és persze aktív életmóddal fogyni. Egy éven belül szerintem, ha komolyan átállunk erre az étkezésre leadható a felesleg, és a normál BMI-be kerül a súly.


Mindenképpen a macosz.hu honlapját érdemes átolvasni. Az első pár hónap nehéz, hogy miben mennyi a ch, stb... de az ember rááll, és automatikusan már "jól" fog enni.


És én napi rendszerességgel eszek pl. édességet is, igaz én készítem a müzliszeletet, vagy a sütit, palacsintát, de nyírfacukorral (kevés is elég belőle) tk. lisztből bármi elkészíthető, és finom, egészséges. Nekem a kétéves Kislányom már így nő fel, szereti a zablisztes amerikai palacsintámat házi lekvárral pl.

2013. jún. 8. 13:07

[link] -n

[link]


bár nem teljes körű, de nagyjából kiindulási pontot ad, hogy milyen élelmiszer, alapanyag milyen felszívódású


A lényeg a ch csökkentés, de még ennél is fontosabb, hogy lassú és közepes felszívódásúakat részesítsünk előnyben, reggelire csak és kizárólag lassúval indítsunk, és a délutáni órákra időzítsük a nassot (ez is egészséges legyen!), mert a hasnyálmirigy inzulintermelése akkor a leghatékonyabb.

Estére már megint csak lassúakat együnk. Napközben lehet lassú-közepes, és esetleg gyors felszívódású is. Nyilván ez betegségtől is függ, ha van kimutatott cukorbetegség, akkor jobb odafigyelni.

2013. jún. 7. 17:46
A kaloriabazis.hu nagyon jó honlap, sok segítséget nyújt és egyénileg is tudod vezetni az étkezésedet sőt a mozgást is
2013. jún. 7. 16:51

Most nem érek rá, de kedvenceltem a fórumot, van táblázat is erről a neten, így keressetek rá, hogy ételek gi értéke, és minél alacsonyabb a gi értéke az ételnek, annál lassabb a felszívódása.


Nempiskóta majd addig is megír mindent, mert ugyanúgy benne van, ahogy olvasom mint én.


Komolyan mondom, hogy eszek sokat, és mindenfélét, ennek ellenére aktív mozgás mellett, de fogyok, és tartom a súlyomat! 30 kg-ot fogytam, majd terhesség, és két év szoptatás (ezalatt visszajött 20 kg, szoptatás alatt nem tartottam az étkezést), most újra lement a 20 kg.


Nincs éhezés, jól érzed magad, én sajnos ételfüggő vagyok, de így ehetek mindent!

9. *Nempiskóta* (válaszként erre: 8. - Ametiszt 1)
2013. jún. 7. 15:02

Mondjuk reggelire nagyon szeretem kenyér helyett a zabpelyhet kefírrel, fél órát állni hagyom és jó puha lesz. Tovább vagyok jóllakott mintha kenyeret ennék.

Fehér kenyér helyett teljes kiőrlésűt eszem, de az nagyon ritkán van.


Teljes kiőrlésű liszt, graham liszt, abonett, wasa, pászka, zöldségek, barna rizs, vadrizs, basmati rizs, durum tészta, kuszkusz, bulgur, hajdina, tönköly dara, paradicsom, paprika, retek, uborka, karalábé, sárgarépa, brokkoli, kelbimbó, cukkini, káposzta, zöldbab, gomba, cékla, saláta, sóska, spenót, tök, padlizsán, hagyma, spárga, zeller, petrezselyemzöld.

8. Ametiszt 1 (válaszként erre: 7. - *Nempiskóta*)
2013. jún. 7. 14:56
Köszi.Milyen ételeket javasolnál,ami lassú felszívódású?
7. *Nempiskóta* (válaszként erre: 5. - Ametiszt 1)
2013. jún. 7. 14:47
Lassú felszívódású szénhidrátoktól nem ugrik meg az inzulin szinted, vércukrod állandó marad tehát tovább érzed a jóllakottság érzését. Ha pl. finomlisztes, cukros ételt eszel, akkor hamar felugrik az inzulin szinted jó magasra (-> zsír raktározás!) utána hamar le is esik, tehát megint éhes leszel és kívánod a ch-t, tehát ördögi kör.
6. Lara1984 (válaszként erre: 1. - Bundi78)
2013. jún. 7. 14:47

Én is kb. 1200 kalóriát eszem - de egy evésre, nem egy teljes nap!... :-(


Melyek a lassan felszívódó szénhidrátok?

5. Ametiszt 1 (válaszként erre: 4. - C9f9b53798)
2013. jún. 7. 14:38
Mik azok a lassan felszívódók,közepesen felszívódó ételek?Nekem orvos javasolta a napi 1200 kaloriát.1hónap és kb 2 hét alatt 7 kg-ot fogytam így.Még kéne fogynom.
2013. jún. 7. 14:17

Nempiskótához csatlakozom, hogy a ch-ra ügyelek, nagyon aktív életvitel mellett is max. 200 g ch/nap eszek, de inkább kevesebbet!


Jah, és lassan felszívódóakat, vagy legalábbis közepes üteműeket részesítem előnybe!

2013. jún. 7. 14:15

Szia, kalóriaszámolással (1200 kcal max. 150g ch) január óta 15 kg-t fogytam, nekem nagyon bevált.

Sok sikert neked is!

2013. jún. 7. 14:14

Én sokkal többet, és egyszer harmincat, legutóbb 20 kg-ot.


Nem számolok, hatszor eszek keveset, de biztos, hogy több mint 1200 kcal, viszont sokat mozgok!

2013. jún. 7. 14:03

Fogyózott már valaki kalóriaszámlálással? Egy ideje életmódott váltottam, tehát kiiktattam minden féle hízlaló szénhidrátot és zsírt az életemből és időközben rájöttem, hogy kb 1000-1200 kalóriát viszek be, nincs szükségem többre, nem kívánok többet.

Van valaki, aki kb 1200 kalóriát visz be naponta és mennyit fogyott vele?

Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook