Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tápszer után hogyan vezessem be a tehéntejet? fórum

Tápszer után hogyan vezessem be a tehéntejet? (tudásbázis kérdés)


2013. jún. 8. 01:52
Nekem augusztusban lesz 3 éves a nagyfiam,de a mai napig nem itatok vele tejet! Lehet kapni a tejitalokat a boltban,2 éves koráig azt kapta,most a kicsinek új tápszert írt fel a doki (lactogen harmony),kakaóként a nagy is szereti. Ráadásul olcsóbb belőle egy adag,mint a dobozos tejből (receptre 900 körül van a 800g),és minden benne van,amire a gyereknek szüksége van. Előfordúl,hogy ízesített szívószállal isszák,így még változatos is. Nem azért kapja a nagy,mert félek,hogy allergizálná a tej,csak egészségesebb.
2013. jún. 7. 09:12
igen,de vizzel kell higitani s kesobb mar adhatsz neki higitas nelkul.
2013. jún. 7. 08:52

nekünk a tápszert (Vagy 10 fajtát vettem) visszaöklendezte, úgyhogy mi kezdettől rizspudingot adtunk neki. Tehát rizset szétfőzni, turmixolni, gyümölccsel, vagy zöldséggel ízesítettem.


Fura, hogy kb. 1 éves volt, mikor adtam neki bolti tejet, kipattogott. Rá egy hétre anyukám adott neki tehéntejet, higítatlanul, semmi baja nem volt tőle.


De ha nem akarsz neki adni, akkor higítasd fel vízzel, vagy készíts neki növényi tejeket: rizstej, zabtej, mandulatej, amit a fiam szeret, kakaóporral ízesítve. ;)



Tejet kb havonta egyszer veszek, ha én megkívánom. EGyáltalán nem egészséges, olvass nyugodtan utána. ;)

2013. jún. 7. 08:49
Szeptemberben lesz két éves... bolti tejet szeretnék lassan adni Neki, tudom, az nem sok tehenet látott :) Barátnőm szerint azt nem kell forralni, szerintem én fogom... a tápszert már nem issza meg, ezért szeretnék mást adni.
2013. jún. 7. 08:47
én úgy tudom, h eredeti tehéntejet nem szabad adni 2éves kor alatt...én a tehéntejet amit veszünk termelőtől azt mindig felforralom. tovább is eláll radásul igy.
3. noozimanoo (válaszként erre: 2. - Lolka78)
2013. jún. 7. 08:46
Én csak simán adom néha, de mi nem bolti tejet veszünk, hanem termelőtől.
2013. jún. 7. 08:38
Ti hogy adtátok először? Tápszerrel v vízzel hígítva?
2013. jún. 7. 08:37
Tápszer után tehéntej

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook