Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lady Ciklus tea- rendszertelen mensturáció ellen fórum

Lady Ciklus tea- rendszertelen mensturáció ellen (beszélgetős fórum)


2016. ápr. 3. 11:50

Nekem a 20 éves lányom issza, ugyanis elkezdett elmászni a ciklusa 40 napos felé. (Étkezése amúgy rendben, súlya rendben, rendszeresen mozog, pajzskirigy rendben)

Fél éve issza úgy, hogy 15-21. nap között napi 3 filterből 1 litert. Azóta rendben van, 28-30 napos.

Az a jó, hogy nem hormon, hanem a hormonokat harmonizálja (beszélgettem a győri nőgyógyász doktornővel, aki kifejlesztette ezt a Lady ciklus teát)

18. Ninez (válaszként erre: 17. - Samandra)
2016. márc. 31. 17:15

Kedves Samandra!


A Lady ciklus tea felől érdeklődnék. Írtad, hogy rajtad segített. Nekem borzasztóan rendszertelen a ciklusom. Ráadásul van, hogy nem a rendes menstruációm jön meg, hanem helyette csak vérezgetek hetekig. Voltam már rengeteg orvosnál, hormonvizsgálaton is, de nincs eredmény. Fogamzásgátlót nem szeretnék szedni, így hát minden másba próbálok kapaszkodni amiben reményt látok. Azóta hogy alakult a ciklusod? Továbbra is iszod a teát?

Köszönöm előre is válaszod.

2014. dec. 27. 16:57

Sziasztok!


Bár már egy éve nem írt ide senki, azért én megosztom a tapasztalataimat, hátha más is átélte ezeket, mint én.


Nos, nekem eleinte (7 évig) rendszeres volt a havim, aztán trauma ért és hirtelen sokat híztam, onnantól felborult minden. Volt, hogy 2, de előfordult, hogy 4 hónapig nem jött meg, vagy ha megjött nem akart elmúlni. Olyankor 2-3 napra elmúlt, majd pecsételgetve ugyan, de újra és újra megjelent. Mindig hormon bogyókat kaptam, hogy beálljon, de trombózis veszély miatt eltiltottak a hormon készítményektől. Idén fordult elő, hogy 4 hónapig kimaradt, aztán Norcoluttal beindították, de utána megint belőlem élt meg a betétgyár, mert nyitva maradt a méhszáj és vérezgettem. Megvastagodott a méhnyálkahártyám is, így kaparásra kellett mennem.


Utána, mivel kevésnek bizonyult a sárgatesthormonom, kaptam gyógyszert és utána megjött ugyan, ahogy elő volt írva, de megint nem maradt abba, így Norcolut lett belőle megint. Aztán november 2-ára vártam volna a következő havimat, de nem jött meg. Az ultrahang jó lett, a citológia szintén, nem értették az orvosok sem, így el akartak küldeni nőgyógyászati- és belgyógyászati endokrinológiára, illetve a nőgyógyászati ambulancián is jártam. Az endokrinológiákon korábban már jártam, semmi haszna, vagy hormon gyógyszert írtak (annak ellenére, hogy a nőgyógyász egyáltalán nem javasolta), vagy csak annyit mondtak, fogyjak le minél előbb, minél nagyobb mértékben. Úgy voltam vele, én még egyszer nem járom végig ezt az utat, feleslegesen ülöm ki a sort. Jobban odafigyelek az étkezésre, de 5-6 kiló ment le csak a kaparás óta (ami július elején volt), ami a nőgyógyász szerint nem baj, mert nem jó gyorsan fogyni. Mozogni nem nagyon volt módom, mert a lábammal is sebészetre jártam hónapokig, olyan seb volt (van) rajta, hogy aludni is nehezen tudtam hetekig, nem hogy mozogni. Mellesleg nem nagyon hagytam ki az étkezésemből semmit, csupán kevesebbet eszek. Így azért nem rossz a havi 1 kg mínusz, de hamarosan jobban ráfekszek a témára. Mindezt azért írtam le, hogy ne kérdezze senki feleslegesen, miért nem mozgok, ha fogynom kellene?


De én nem is értem, miért fogják a súlyra, hiszen annyi vékonyka lányt ismerek, akinek szintén rendszertelen a havija... Pár hete ajánlották nekem a Lady Ciklus teát, sosem hallottam még róla. Úgy voltam vele, adok neki egy esélyt, hátha megúszom az endokrinológiát. Vettem 2 dobozzal, mert ugye akinek csak késik 1 hétig kell innia, de nekem - mivel nem akart egyáltalán megindulni egy ideje - 2 hetes kúrát javasolt a leírás a dobozon.

2 hétig napi 1 litert ittam, 3 filterből, de mivel kiszámolta, hogy így a 2 doboz nem elég, csaltam kicsit. A 7. és 14. napon csak 2 filterből csináltam és csak 8 deci vízzel. Úgy voltam vele, a szervezetemnek csak nem fog feltűnni :) No meg, citromot nem javasoltak bele, én meg csak azzal szoktam inni a teát, cukor nélkül. Megkóstoltam üresen, nem bírtam meginni. Cukorral még úgy se. Mivel a citromot nem javasolták, így aszkorbinsavat tettem bele egy picit, legyen valami íze. Reméltem, hogy emiatt nem marad el a hatása. Letelt a 2 hét. Amúgy végig hajtotta a vizet a tea, tehát még tisztított is. Azt írták 5-7 nap múlva be kellene (épp anatómiai körülmények között) indulnia a menzesznek. Ma van a 6. nap és jelentem, megjött! :)

Nem hiszem el, hogy valóban használ, pedig így van! Sosem fogok többet gyógyszereket szedni rá, ezentúl inni fogom a teát és bízom benne, hogy rendben lesz minden :)


Én bátran ajánlom mindenkinek! :) Gondolom, az egészségügyben azért nem említik meg, mert nekik nem tenne jót, ha a gyógyszereket gyógyfüvekre cserélnék le az emberek, de inkább a természetes dolgok, mint a kemikália!

2013. dec. 9. 10:53

Újként csatlakozom a témához. Nekem is hasonló panaszaim vannak. Menstruáció előtt több nappal barnázás jelentkezik. Ez miatt gondolom, hogy nem megfelelő a progeszteron szintem.

Szerintetek érdemes lenne a teát kipróbálnom?

15. EsztyMorgan (válaszként erre: 12. - Fda026287f)
2013. nov. 25. 23:23
Én az íze miatt két nap után feladtam.. de szerintem erőt fogok magamon venni, mert most is 46 napra jött meg, ami nem jó, valljuk be.
14. fda026287f (válaszként erre: 13. - Naspolyatorta)
2013. nov. 25. 10:51

Szia!


De örülök neki hogy neked bevált! :) Én feladtam egy hónap tea ívás után nem vettem többet :( lehet nem kellett volna így feladnom de neked nagyon örülök!! :D

2013. nov. 22. 15:33

Igen, én! :-) eddig úgy tűnik, használ.


Rövid sztorim:


Nekem rettenetesen rendszertelen menstruációm volt/van. 3 évig szedtem Lindynette fogamzásgátlót, majd váltottam Nuvaring gyűrűre (4 évig használtam) majd abbahagytam mindent, egy év alatt háromszor jött meg, majd Clostilbegyt-Norcolut kombóval kezeltek, melynek eredményeképpen teherbe estem :-)

A szülés után sem tért vissza (már lassan 4 éve) a normál ciklusom, teljes az összevisszaság és zűrzavar. Hiába megyek orvoshoz, mindenki hormonokkal akart bombázni, meg szedjek fogamzásgátlót. SOHA TÖBBET!

Végül idén tavasszal láttam meg a dm-ben a Lady Ciklus teát, és gondoltam, egy próbát megér. :-) Három cikluson át ittam (nagyon fontos a pontosság) mindháromszor rendesen meghozta a menzeszt. :-)

Majd abbahagytam az ivást (előírás szerint) és két hét késéssel ugyan, de megjött. Ezt követően pontosan jött meg, és most várom a következőt, és már vannak előjelek.

Az első hét teaivás után amikor megjött, borzalmasan görcsöltem, mint még soha! De azóta egy menzesz sem volt gáz.

2013. jún. 26. 15:28
Elkezdtem a teát ma van a 3.napja! Íze kegyetlen nekem mint a szopisteáknak cukorral se citrommal sehogy sem jó így simán iszom. Tegnaptól fáj a petefészkem aztán a többit majd meglátjuk...
2013. jún. 17. 21:03
Na megnéztem már kiváncsi voltam 46. napra jött meg :(
10. EsztyMorgan (válaszként erre: 9. - Fda026287f)
2013. jún. 17. 12:19
Igen, tegnap.. még nem néztem itthon a teát, de a héten szét fogok nézni mert ez már nem állapot,h ennyire össze-vissza jön meg.
2013. jún. 17. 12:11
Megjött a havid? Nekem meg 10-én de ne kérdezd hány nap után mert már magam se tudom most kivételesen nem számoltam utána... 24-én kell kezdenem a teát akkor leszek a 15.napon..
8. EsztyMorgan (válaszként erre: 7. - Fda026287f)
2013. jún. 6. 15:43
Tegnapra :) még csak. De a múltkor 2,5 hetet késett. Lányom születése után 8 hónappal jött meg először, úgy hogy nem is tudtam szoptatni szegényt.
7. fda026287f (válaszként erre: 6. - EsztyMorgan)
2013. jún. 6. 15:40
Detto lássuk ki vezet május 23-ra vártam :( Nálad?
6. EsztyMorgan (válaszként erre: 5. - Fda026287f)
2013. jún. 6. 15:36

Egy próbát megér.

Akkor meg kell várni a ciklusomat ami már alapjáraton megint késik.

5. fda026287f (válaszként erre: 4. - EsztyMorgan)
2013. jún. 6. 15:26

Kicsit átcseszés szerintem de a párom szerint inkább havi 600.-ft mint 6000.-ft ami tele van hormonnal.

Vagyis 20 filter van benne. A ciklus 15.napjától 3 filtert 1 liter vízben teaként megcsinálsz. A tájékoztató szerint semmi sem kell bele mert jó íze van :) és egy hétig inni kell ami 21 filter lenne szóval még venni kell egyet hogy kijönnön a 7 nap. Ja az 1 litert megisszuk egy nap ... proba szerencse csak jó lesz :) és szívesen.

4. EsztyMorgan (válaszként erre: 3. - Fda026287f)
2013. jún. 6. 15:19

Köszönöm szépen :)<3

Én is venni fogok, mert úgy vagyok vele, hogy talán nem árt.

Azt még megkérdezhetem, hogy hogyan kell inni? Cukor nélkül..reggel..este?

2013. jún. 6. 15:16
Herbáriás gyógyszertárban vettem ma, bementem hogy mit szól a palástfű és a cickafarkfű teákhoz és aztán ezt ajánlotta hogy sokan viszik. Egyszerű és minden van benne több is. 585.-ft volt..
2. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Fda026287f)
2013. jún. 6. 15:14
Még nem hallottam erről a teáról. De én is kíváncsi lennék rá :)) sosem volt pontos a ciklusom, de a szülésem óta meg még inkább nem pontos. Hol lehet ilyen teát kapni?
2013. jún. 6. 15:13

Sziasztok!


Nincs egyéb kérdés csak ki használta és kinek vált be? :)


Szép napot!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook