Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bébiételes üvegből mit lehet csinálni? fórum

Bébiételes üvegből mit lehet csinálni? (tudásbázis kérdés)


20. neomama (válaszként erre: 17. - Radica947)
2013. jún. 14. 13:50
En is igy turmixolva gondoltam! Koszi a receptet!
2013. jún. 11. 16:00
apro bebieteles uvegdarabkakat pfff
2013. jún. 11. 15:47
Én hógömböt csináltam ilyen kis üvegekből.
2013. jún. 11. 14:43
Nem tudom a vegetát szárazon érted e, de macerás a sok zöldséget kiszárítani. Én úgy szoktam eltenni, hogy sárgarépát, zöldséget, karalábét, zellert, kelkáposztát, hagymát, fokhagymát, paprikát, paradicsomot, vagy ami zöldség éppen olcsó, vagy terem tisztítás után megmérek. Turmixgépbe először pár szem paradicsomot teszek, utána az összevágott zöldségből annyit, amennyit a gép elvisz, amikor pépes,kiöntöm, a negyedét benne hagyom, abba a következő adagot, és így sorban az összes hozzávalót. A végén kg-ként /az elején mért súly szerint/ 25 dkg sót /igazi asztali sót, nem a finomítottat/ belekeverek, egy napig áll, azalatt többször megkeverem, hogy a só elolvadjon, üvegekbe teszem, és a helyére a kamrába. Így teszek el nagyon pirosra érett paprikát is, nem muszáj kápiát, vagy paradicsompaprikát, mert néha megfizethetetlen. Télen már jószerivel nem használok sót, mert ezek elég sósak, használom rizshez, tésztakifőzéshez és főtt ételekhez, próbáld ki, nagyon finom, jó főzőcskézést, szeretettel Icamama
16. lilibe
2013. jún. 6. 20:47
Ikebanát. Vagy a tetejébe ragasztasz valami figurát, az üvegbe teszel csillámport, flittert és felöntöd glicerinnel(talán vízzel kell felhígítani, de ez nem biztos), összekevered, rácsavarod a tetejét.
2013. jún. 6. 18:37
Ja tenyleg! Ezt el is felejtettem, pedig sok fugem szokott lenni! Lehet teszek el azt is! Koszi, hogy emlitetted!!!
14. Kukacc
2013. jún. 6. 17:53

én füge lekvárt tettem bele tavaly. Idén meg az üresekbe eper dzsemet tettem.

Egy 3-4 tagú családnak 1-1 étkezésre elég és ajándéknak meg kiváló :)

13. próbaszerecsen (válaszként erre: 12. - Neomama)
2013. jún. 6. 16:38
ez csak egy ötlet volt. Megcsinálhatod ugyanezt fűszerekkel is.
12. neomama (válaszként erre: 10. - Próbaszerecsen)
2013. jún. 6. 16:18
En annyira nem vagyok oda a gyogynovenyekert. De azt hiszem itt a kornyeken mar az osszeset kiirtottak:-(
11. neomama (válaszként erre: 9. - Fa96ed4cf8)
2013. jún. 6. 16:16
Eppen most szaritom az oreganot!:-)))
2013. jún. 6. 15:43
Én néhány évvel ezelőtt teljesen gyógynövény-mániás voltam, és hasonló üvegekbe raktam őket, úgy, hogy egy bizonyos cég gyógynövényeit vásároltam, aminek a papírján ott volt az a bizonyos növény, és ezeket a kivágott kis képeket celluxszal felragasztottam, így lett mentás, kamillás, zsurlófüves, citromfüves meg már még mit tudom én milyen üvegjeim, és teljesen úgy nézett ki mint valami gyári készlet.
9. fa96ed4cf8 (válaszként erre: 8. - Neomama)
2013. jún. 6. 15:40
Azt nem csinalok. Szaritott tarkony, petrezselyemzold, zellerzold, lestyan, kakukkfu, bazsalikom, rozmaring mindig van itthon - vagy zolden ladaban, cserepben.
2013. jún. 6. 15:30
Vegeta recepted nincs veletlenul?
7. fa96ed4cf8 (válaszként erre: 5. - Neomama)
2013. jún. 6. 15:28
1 kg tisztitott paprikahoz 20 dkg so; ledaralni, soval osszekeverni, es irany a kisuveg. Ennyi.
2013. jún. 6. 15:19
Én fűszeresnek, mécsestartónak használom, illetve kisebb virágokhoz vázának :)
5. neomama (válaszként erre: 4. - Fa96ed4cf8)
2013. jún. 6. 15:14

Igen, a paprikakrem "tarto" nekem is eszembe jutott. Lehet az lesz belole vagy talan vegeta.

Mar csak recit kell keresnem:-)


A tobbieknek is koszonom a gyors valaszokat! Azert ha meg valakinek eszebe jut valami szivesen olvasom!

2013. jún. 6. 15:09
Fuszertartonak, mecsesnek, gomboknak, csavaroknak, gombostunek, paprikakremnek :)
3. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Neomama)
2013. jún. 6. 15:08
Ha még nincs fűszeres polcod, akkor nagyon jó kis fűszeres üvegeket lehet alkotni belőlük :)
2. kszb
2013. jún. 6. 15:06

toll/ ceruzatartót pld :)

mikor ovisok voltunk velünk csináltattak olyat az óvónénik, h bébiételes üveget bekentünk ragasztóval (vagy lehet tapétaragasztó volt), és utána megforgattuk apróbb szemű kavicsban :) Mutatós volt, dekoratív, és tényleg jó színes ceruza tartó vált belőle :)

2013. jún. 6. 15:03

Sziasztok!

Rengeteg ures bebieteles uvegem van. Ha esetleg valakinek lenne valami jo otlete, hogy mire lehetne ujra hasznositani, annak nagyon orulnek!

Koszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook