Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depresszió - hogy lehet segíteni? fórum

Depresszió - hogy lehet segíteni? (beszélgetős fórum)


17. ittmost (válaszként erre: 15. - 00301065a7)
2013. jún. 8. 12:00
Lehet.Nekem volt szerencsém 2 olyan sztk-s pszichológussal is találkozni,akik szívvel.-lélekkel végezték a munkájukat,és eredményesen,ezért merem ajánlani,hogyha nincs más lehetőség,érdemes megpróbálni,hátha.
2013. jún. 8. 10:56

Ilyenkor talán segíthet egy kis utazás. Kiszakadni a megszokott környezetből.


Találjon valami hobbit, ami érdekli.


Sokan azért depressziósok, mert mindig ugyanabban a helyzetben vannak, ugyanazok az emberek, ugyanaz a "menetrend".


Nekem is vannak ilyen pillanataim, és akkor tényleg szeretnék valahova elutazni.


Vannak 1 napos buszos utak, pl.: Ausztriába.


Nyilván ez nem végleges megoldás, csak el kellene kezdeni kirángatni a mélypontról.

15. 00301065a7 (válaszként erre: 14. - Ittmost)
2013. jún. 8. 10:51
Az SZTK-sok nem sokat érnek... a magánrendelések drágák 10 e/alkalom és afölött... de vannak különböző segélyszolgálatok, szerintem az ottani ingyenes pszich.sok komolyabban veszik, mint az SZTK-sok a munkát..
14. ittmost (válaszként erre: 12. - Ariettina)
2013. jún. 8. 06:40
Az egészségügyi központokban(SZTK..) vanank ingyenes pszichológusok,de itt mifelénk csak kb 2 hetente kerül sorra az ember.
13. 051afb3266 (válaszként erre: 12. - Ariettina)
2013. jún. 6. 17:54
nem tudom nekem még annó a tanárnőm intézte
12. Ariettina (válaszként erre: 10. - 051afb3266)
2013. jún. 6. 09:56
hol lehet ingyenesen pszichológushoz menni?
2013. jún. 6. 09:52

Az én barátnőm helyzete nagyon rossz, röviden: zűrös család, elvált szülők, belemenekülés hamar egy nem hozzávaló fiúval egy házasságba, aki 7 hónapos terhesen megverte, alkoholproblémák, válás kisgyerekkel, szüleivel rossz kapcsolat, aztán viszony egy nős pasival, akinek gyereket szült, de a pasi továbbra sem lépett le otthonról, de tartották a kapcsolatot... khmmm... napi szinten, a szüleivel rossz lehett a helyzete, aztán elbocsátották a munkahelyéről, amit imádott, munkanélküliség, anyagi gondok, vacak új munkahely ----ebből meg lett lelki alapon, depresszió, aztán tavaly nyáron: mellrák, nyirok áttéttel neki... :S Azóta a nagyfia elköltözött a barátnőjével másd városba, a nős hapsi, amióta beteg nőként nem tart rá igényt (13 év után), s az utóbbi fél évben mindkét szülője meghalt, egyedüllét a 11 éves kislánnyal, aggódás, hogy mi lesz vele, ha ő... szóval teljes K. O. :S


Hiába győzködöm, hogy a betegsége pszichés alapon lett, s nagyobb szüksége lenne pszichológusra, mint onkológusra... nem érdekli, teljes elzárkózás. Borzasztó nézni, hogy teljesen kicsinálja magát... szó szerint...

2013. jún. 6. 09:52
Ja értem. Mondjuk nem tudom mennyibe kerül nekem ingyebes volt. Hát remélem minél hamarabb rendbe jön. Igen az a baj a gyógyszerrel hogy amikor már jobban van tőle az ember abbahagyja mert úgy van vele hogy nincs rá szüksége mert nincs semmi baja:(
9. Ariettina (válaszként erre: 6. - 051afb3266)
2013. jún. 6. 09:49

igen, egyszer volt már, de drágának tartotta és feleslegesnek Pedig a gyógyszertől tényleg jobban lett, amíg szedte.


nem akar elmenni többet, szerinte csak annyi a baj, h stresszes a munkája, meg nincs ideje semmire...

8. 130454e42d (válaszként erre: 5. - 5bab5193e7)
2013. jún. 6. 09:48
nekem az elején kellett gyógyszer csak, azóta rendben vagyok, bár néha vannak mélypontok.
2013. jún. 6. 09:46
vagy pszichológus én annál voltam, bocsi elírtam
2013. jún. 6. 09:46
Egy pszichiáter többet tudna segíteni, mint egy orvos. Szerintem többet érne, ha rátudnád beszélni,h ogy elmenjen, nekem is nagyon sokat segített.
2013. jún. 6. 09:46
Sehogy.Én is az vagyok, de gyógyszer nélkül nem javul a helyzet.
4. Ariettina (válaszként erre: 2. - 00301065a7)
2013. jún. 6. 09:45
Mi történt? :(
2013. jún. 6. 09:43

A tünetek megvannak, egyszer volt is orvosnál, aki megállapította, h depressziós, kapott gyógyszert, kb. két hétig jobban lett, nem is ment vissza az orvoshoz.


2 éve elhagyták, nem él vele a gyereke, erre vezethető vissza a probléma.


Tünetek:


- alvászavar

- ingerlékenység

- kiabálás, agresszió, ha összetornyosulnak a problémák

- pánik

- öngyilkos gondolatok

- fáradtság

2. 00301065a7 (válaszként erre: 1. - Ariettina)
2013. jún. 6. 09:43
Jaj, de jó ez a kérdés, én is hasonlóval próbálkozom.... sajna sikertelenül. :S
2013. jún. 6. 09:42
Hogy lehet segíteni egy olyan emberen, aki nem akar orvoshoz menni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook