Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pavlik-kengyellel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? fórum

Pavlik-kengyellel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. júl. 6. 15:10

Azt vettem észre, hogy a lányom popsija asszimetrikus, pedig túlvagyunk a kengyelen és most terpeszpelust is hord.


Akinek a gyerekeinél csipőficamot állapítottak meg, majd kezeltek valamilyen módon, tapasztalt hasonlót?

2008. jún. 2. 18:42

Múlt héten voltunk az ortopédián, csináltak röntgent. Azt mondta a doki, hogy majdnem teljesen rendbejött a csípője. De amíg el nem indul, hordjon betétes ruginadrágot, a kengyel elhagyható. Teljesen elképedtem. Az még kb. 7-8 hónap.


Vettem egy terpeszpelust, szerintetek ez is megfelel? Fogalmam sincs, milyen az a betétes ruginadrág.


Azt sem értem, hogy miért csak akkor hív vissza kontrollra, mikor már önállóan járni tud.

2008. máj. 25. 22:27
Igen megröngenezték azért jobb ha igy is megnézik a picikét biztos ami biztos .Nem kap olyan sok sugár dozist ami ártalmas lehet nem kell félned.Minden jót kivánok remélem hamarosan lekerül a szij és egy rossz emlék marad üdv:Krisz
2008. máj. 25. 07:26

Még azt szeretném tudni, hogy nálatok is röntgennel zárták le a kengyel-ügyet?


A kontrollon 2 hete UH volt, most a héten pedig rtg-t ígért a doki. Féltem az 5 hónapos kislányomat a sugárzástól.

2008. máj. 14. 15:12
Köszönöm a válaszokat. Ma már csak nappal hordja a kengyelt. Még egy hétig kell, aztán vége. Összesen 2,5 hónap lesz.
2008. máj. 14. 14:06
Az én lányom aki már 18 éves annak idején 3-6 hónapos koráig horta.Elleinte sokat sirt én is vele együtt de megszokta csak fürdésnél lehetet le venni róla.Szépen renbe jőtt ma senki sem mondaná meg ,hogy ilyen problémája volt csecsemő korába.Kitartást és minden jót kivánok.szeretettel!Medvemama
25. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 24. - 0a395372c3)
2008. márc. 15. 17:36
Természetesen hordja, nem vagyok a gyermekem ellensége!
2008. márc. 15. 13:56
ha az orvos irtafel akkor hordja csak a gyermeked ha nem akarod hogy komolyabb baja esék
23. 9c8432d068 (válaszként erre: 22. - 92ba3c78f9)
2008. márc. 11. 19:02

Örülök,ha némi megnyugvást tudtam okozni Neked.

Hidd el,a kicsi nem szenved,viszont az egészsége érdekében ez elengedhetetlen.


Hogy még jobban nyugtassalak,a fiam is fel lett "kantározva" 2 hónapos korában,de 2 hónap múlva már le is került róla.


Az én lányom állapota súlyos volt,és látod,rendbe jött.

22. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 21. - 9c8432d068)
2008. márc. 11. 17:18
Köszönöm a biztató szavakat, most elkel! Még nincs egy hete, hogy hordja a kengyelt, de azt hiszem, kezdjük mindketten megszokni. Remélem, hogy 3 hónap elég lesz, ahogy az orvos mondta. A végére 5 hónapos lesz, aztán forgolódhat kedvére, ha végre lekerül róla.
2008. márc. 11. 14:03

Martyr,ne keseredj el! Bár könnyű ezt mondani,mert tudom,milyen lelki megterhelést jelent ez Neked.

Az én lányom annak idején 1 teljes évig használta a Pavlik kengyelt,még menni is abban tanult meg.3 hónapos korában került rá,bár sokkal korábban kellett volna,csak az orvos nem törődött vele.

Nagyon nehezen vészeltem át ezt az időszakot,nehezebb volt,mint egy egészséges kisgyerekkel.

Végül aztán teljesen meggyógyult a csípője.

Jelenleg 35 éves a lányom,és azóta is rendben van vele minden.

Kitartást,és ne keseregj,minden rendbe fog jönni.

2008. márc. 7. 17:16

Sziasztok!


Felkerült tegnap a kengyel. Mondhatom, borzasztó. Teljesen kivagyok tőle... Mikor fogjuk ezt megszokni?


Majd teszek fel egy képet, nézzétek meg!

2008. márc. 4. 15:34

Szerintem is nézessétek meg uh-al, bár a tekergetéses megoldással a legtöbb orvos meg tudja állapítani.

A miénk biztosan más fajta, mert azt nem volt szabad levenni. A lábrésznél olyan volt, mint egy kis zokni, és a mezítelen babára adták rá. Ruhát nem is tudtam másfajtát ráadni, csak a tescos rugdalózót (asszem így hívják, itt sleepsuit), abból is egy számmal nagyobbat. Külön a body nem ment rá.

És a pelenkázás is egy kicsit trükkös, mert a pelenkát úgy kell alá becsúsztatni.

18. vikasz (válaszként erre: 17. - 92ba3c78f9)
2008. márc. 4. 15:13

Hát akkor kitartás! Ez csakis a baba érdeke, hogy rendbe jöjjön. Sok gyereknek van ilyen problémája.

Jobbulást nektek!

17. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 15. - Vikasz)
2008. márc. 4. 14:58

Megnéztem a képet, a miénk nem ilyen "hinta" lesz.


Már előre rettegek tőle...

16. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 15. - Vikasz)
2008. márc. 4. 14:53
Múlt héten láttam, de nem volt jó a méret (1-es kell).
15. vikasz (válaszként erre: 14. - 92ba3c78f9)
2008. márc. 4. 14:48

Szerintem az uh tényleg jó lenne.


Nekünk ezek szerint másfajta kengyelünk van? pedig a beteglapon Pavlik szerepel. Megkaptátok már a kengyelt?

2008. márc. 4. 14:42

Én úgy néztem, hogy a bokáján és a talpán is rajta lesz.


Mi UH-n nem voltunk, "csak" a kezével tekergette a kis lábacskát a doki. Arra gondoltam, hogy talán jobb lenne egy másik dokival UH-n is megnézetni. Mit gondoltok?

13. vikasz (válaszként erre: 12. - Kostyi79)
2008. márc. 4. 14:38

Csak azért írtam,mert lehet, hogy nekünk másfajta van. Létezik egy bőrszíjas verzió is, amit a bokához is kell illeszteni. A miénk olyan mint egy hinta lenne rácsatolva.

Mindegy, a lényeg, hogy a kislányomat sem zavarja, és már most látom, hogy javult a helyzet a csípőjével.

12. kostyi79 (válaszként erre: 10. - Vikasz)
2008. márc. 4. 14:35
Bocs, nem tudom, hogy mostanában hogy hívják magyarul. Amikor gyerek voltam, még így hívták.:)
2008. márc. 4. 14:34
Igen, ultrahanggal állapították meg, hogy kell. De amit mi használtunk, azt nem lehetett levenni, 24 órán keresztül rajta volt. Kontrollra minden második héten mentünk egyszer a gyógytornászhoz, egyszer pedig ultrahangra. Angliában élek, ortopéd szakorvost még csak nem is láttunk. A gyógytornász teszi föl, és cseréli a szíjat.
10. vikasz
2008. márc. 4. 14:30

Nekünk volt ultrahang is. 19-én is az lesz.

Raktam fel képet a babanaplóm 114. bejegyzésében van róla kép. Csak azért mondom mert Kostyi szíjról beszél, de nálunk nem az van.

9. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 5. - Kostyi79)
2008. márc. 4. 14:28
Havonta kell járni kontrollra? Csináltak UH-t is vagy csak kézi vizsgálattal állapították meg?
8. vikasz (válaszként erre: 4. - 92ba3c78f9)
2008. márc. 4. 14:27

A babám 3 nappal fiatalabb a tiédnél.

Annyira nem vészes ez a kengyel. Csak akkor sír mikor rárakom, de aztán gyorsan megnyugszik, ha felveszem megvígasztalni. Simán elvan vele.,ugyanúgy rugdalózik, kapálódzik, csak nem tudja teljesen kinyújtani a lábait. Simán alszik vele.

Szerdán lesz 2 hete, hogy használjuk. Nekünk 4 hétig kell használni, de 19-én megyünk kontrollra, akkor derül ki, hogy kell-e még hordani tovább.

2008. márc. 4. 14:21
Helyette vettem mandulaolajat, és azzal tisztogattam. Ne aggódj, a babának nem lesz kényelmetlen, legfeljebb neked, amikor szoptatod. De azért ki lehet bírni.:)
2008. márc. 4. 14:20
Én voltam benne. Csak annyit mondhatok, hogy utána 12 évig aktívan sportoltam, atlétizáltam.
2008. márc. 4. 14:18
Az én lányomnak januárban vették le. 7 hétig volt rajta. Először nekem is furcsa volt, de megszoktuk. Őt egyáltalán nem zavarta. Annyi, hogy fürdetni nem lehetett, amíg a szíj rajta volt.
4. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 3. - Vikasz)
2008. márc. 4. 14:16

Szia!


Mennyire kényelmetlen a gyereknek? Hány hónapos a babád? Az enyém most 2. Nektek meddig kell hordani?

2008. márc. 4. 14:12
Szia, mi épp most használjuk. Mire vagy kiváncsi?
2008. márc. 4. 14:12

Most derült ki, hogy a kislányom csípőficamos, és előreláthatólag három hónapig kengyelt kell hordania...


Eléggé ijesztőnek tartom így első látásra.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook