Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vaginizmus - létezik jó "megoldás"? fórum

Vaginizmus - létezik jó "megoldás"? (beszélgetős fórum)


24. gyöngy:) (válaszként erre: 23. - Alízka10)
2018. febr. 3. 20:46

Ezt nem lehet itt reklámozni.

Főleg azok után nem tenném, hogy egy komplett fórum törölve lett ami a Dr. Úrral kapcsolatos "elégedettségről" szólt.

23. Alízka10 (válaszként erre: 1. - Pepitamacska)
2018. febr. 3. 20:41
Elégedettségi garanciával gyorsan gyógyul a vaginizmus Dr Takáts Béla. 06-30-5143529 11.ker.Gazdagréti tér 5.
22. Alízka10 (válaszként erre: 1. - Pepitamacska)
2018. febr. 3. 20:39
Elégedettségi garanciával gyorsan gyógyul a vaginizmus rendelőmben:Dr Takáts Béla. 06-30-5143529 11.ker.Gazdagréti tér 5.
21. pepitamacska (válaszként erre: 19. - Grizus)
2013. jún. 9. 16:09

Sokat gondolkoztam azon, mit is válaszolhatnék a hozzászólásodra.:)

Nem akarok a szokásos frázisokkal jönni, pl. "a vonzó megjelenés csak kisugárzás kérdése", stb...Amíg Magaddal nem vagy elégedett, mondhat bárki bármi.:) Nekem is volt egy ilyen időszakom, pánikrohamok, és persze az örök elégedetlenség...Most a hasam túl nagy, most a mellem túl kicsi...Edzésedzésedzés, diétadiétadiéta...semmi másról nem szólt az életem. Nem hittem el, hogy engem bárki vonzónak találhat. Egyszer majdnem kés alá is feküdtem, mert úgy éreztem, rajtam már csak a plasztika segít. Ebben a pszichológus nekem tudott segíteni. Szerintem is kicsit kevered a kettőt.:) Ha jó pszichológust találtál, aki -úgy érzed - Neked megfelel, akkor nyugodtan megbízhatsz benne, nem fog gyógyszerekkel traktálni. Én pszichiáternél még nem jártam, nekem gyógyszeres kezelést egyszer ajánlottak fel, hasonló szakorvos, hasonló problémákra. De visszautasítottam, nem akartam belekerülni ebbe a mókuskerékbe, amit a nyugtatók, szorongáscsökkentők, antidepresszánsok (vagy ilyesmik, nem értek hozzájuk) jelentenek általában.

20. e4288a2275 (válaszként erre: 19. - Grizus)
2013. jún. 9. 15:28

Te mintha egy kicsit kevernéd a fogalmakat.


A pszichológus és a pszichiáter nem ugyanaz. A pszichológus nem ajánlgat gyógyszert. Te pszichiáterről és pszichiátriáról beszélsz.


A pszichológus bölcsészeti diplomát szerez, a pszichiáter orvosi diplomát. Az orvosi diploma utána lehet letenni a pszichiáter szakvizsgát, ezután lehet valaki pszichiáter.

A pszichológusok is specializálódhatnak, ők klinikai, tanácsadó, pedagógiai vagy munkapszichológiai szakvizsgát tehetnek. A pszichiáter, mivel orvos, felírhat gyógyszert, a pszichológus nem. A pszichológusok képzésében a lelki folyamatok megismerésén, a pszichiáterekében a testi és lelki folyamatok kölcsönhatásán van a hangsúly.


A pszichiátriákon foglalkoztatott pszichiáterek és pszichológusok közötti különbség a gyógyszerfelírás jogán kívül a munkamegosztásban is megmutatkozik.

a pszichoterápiás képesítés nélküli pszichológus a betegek (teszteken és explorációs beszélgetéseken alapuló) diagnosztikájával foglalkozik, klinikai véleményt ír, illetve betegvezetést vállal. Pszichoterápiás képesítéssel továbbá a pszichológus gyógyító kapcsolatba léphet a pácienssel.

a pszichiáter a gyógyszerek felírása mellett a betegek intézményrendszerbe való fogadását végzi, mentális státuszt készít, betegségkategóriába sorol valamely nemzetközileg elfogadott diagnosztikus rendszer (pl. BNO, vagy DSM-IV) alapján, illetve pszichoterápiás képesítés megléte esetén gyógyító kapcsolatba lép a betegekkel.

19. grizus (válaszként erre: 11. - Pepitamacska)
2013. jún. 9. 04:39
Persze, látszik, hogy nem csak a szexről szól a probléma. Mondjuk a kineziológiára gondoltam, vagy az EFT-re, vagy ha bevállalod akkor a reinkarnációs utaztatásra, ott kiderülhetnének dolgok. De konkrétan egyiket se próbáltam, csak én ezekben jobban hinnék, mint a fejtágítóban a pszichológusnál. Igen, megjártam velük, tök más történet, régen az anorexiával kezdődött, voltam pánikbeteg, voltam kórházban, félre is kezeltek, most nem hoznám elő, tény, hogy nem a kedvenceim. Véleményem szerint borzalmasan ijesztően és életszerűtlenül gondolkoznak, nélkülük szebb lenne a világ. A pszichiátria sötét oldalával találkoztam, amivel rémisztő dokumentumfilmekben lehet. De ez más téma, Téged ez aligha fenyeget. Mindenesetre most - ingyen - járok egy doktornőhöz úgy háromhavonta, normális nő. Ha találsz valakit, aki jó szakember és meg tudod fizetni, nem lehet értelmetlen, hogy járj hozzá, csak akkor légy résen, amikor a gyógyszereit ajánljgatja, mert szerintem a Te problémádra nincs gyógyszer! Persze ha belegondolok, ez részben az én problémám is az alapján, amit leírtam... de tudod, nekem annyira nulla az önbizalmam és annyira távol vagyok egy kapcsolattól, hogy én idáig már el se jutok, ezért nem foglalkozok a problémával. Tudom, nagyon rossz neked, hisz a legjobb barátnőm is ezzel a problémával szenvedett, mégis, kicsit irígyellek, mert Te legalább elég jól nézel ki ahhoz, hogy eljuss az ágyig egy pasival, míg én némi hájba burkolózva erre nem vagyok túl esélyes, és az arcommal se vagyok elégedett. Hát ez a szomorú helyzet! Szóval ha találsz értelmes pszichomókust és ki tudod fizetni, próbáld ki.
18. pepitamacska (válaszként erre: 17. - E4288a2275)
2013. jún. 8. 18:09
Értem:) Bevallom, akkor még magam sem tudtam, hogy szexuálpszichológusra van szükségem. Nem konkrétan ezzel a problémával kerestem fel, erre később tértünk rá, ahogy lassan "kibogozgatta a szálakat".
17. e4288a2275 (válaszként erre: 16. - Pepitamacska)
2013. jún. 8. 17:43

Tudod, ez olyan, hogy nem véletlenül van külön szakterületet a belgyógyászaton belül a szívnek sem.

Egy általános belgyógyász orvos nagyszerűen fel tudja mérni, hogy a szívvel van gond, de nem ő fog kezelni :)


Ugyanez a helyzet a pszichológiával. Kifejezetten szexuálpszichológust keress fel.

16. pepitamacska (válaszként erre: 15. - E4288a2275)
2013. jún. 8. 17:39
Magánpszichológus volt, de nem a szexuálpszichológia volt a szakterülete.
15. e4288a2275 (válaszként erre: 12. - Pepitamacska)
2013. jún. 8. 17:07
Konkrétan szexuálpszichológus volt az illető akihez jártál vagy egy általános pszichiátriai szakgondozáson elvállalt valaki?
14. pepitamacska (válaszként erre: 13. - Ittmost)
2013. jún. 8. 14:30

A párom más...mikor megismerkedtünk, azért ment sokkal könnyebben, mint más férfiakkal, mert még nálam is félénkebb:$:) Nekem meg valahogy önbizalmat adott, hogy nem épp egy nagy csajozós, és nem játssza a "macsót".

A testi közelség eleinte vele is frusztráló volt, főleg, hogy ő már nagyon szerette volna a dolgot...jobban, mint én. Szóval, igen, eleinte megembereltem magam, már csak azért is, mert én is kezdtem úgy lenni a dologgal, hogy "tökmindegy, csak jöjjön már össze". Aminek persze csak annyi eredménye lett, hogy katasztrofálisan sikerült az egész.

De, mint mondtam, ez csak az elejére vonatkozott, utána már, ha csak tehettem, bújtam hozzá. Ezek az első alkalmak nem sikeredtek valami fényesre, de megértő és kedves volt. Valószínűleg jobban magára is vette a dolgot, mint kellett volna, biztos volt benne, hogy túlságosan erőltette, és megbántott a viselkedésével.

Velem pont az volt a helyzet, hogy amikor elkezdtem kamaszodni, akkor derült ki számomra, hogy akiket addig "normális"-nak hittem, azok sem úgy viszonyulnak hozzám, ahogy kellene. Szóval, rám inkább kb. 10-12 éves koromig volt jellemző, hogy jobban éreztem magam fiúk társaságában.

Nem baj, hogy kérdeztél, örülök, ha valaki hozzászól a témához. Ha valakinek voltak ezekhez hasonló tapasztalatai, örülök, ha elmondja a véleményét.

13. ittmost (válaszként erre: 11. - Pepitamacska)
2013. jún. 8. 06:53

Ez így nagyon nehéz lesz,ha már a ffiak társasága is feszélyez...Hogy bírod elviselni a párod közelségét?vagy ő más? vagy inkább csak szex közben vagytok közel egymáshoz?Az meg mondjuk azért,mert úgymond megembereled magad,hogy ezt most ki kell bírni(nem a szexet,mert azt írtad,az amúgy jó) hanem a közelségét?

Én is javaslom a pszichológust,vagy kineziológust.


Fiatal koromban körülöttem sem volt egy ép ffi sem,aki normálisan szeretett volna,v beszélgetni lehetett volna vele,de kamaszként már barátkoztam fiúkkal,és végülis felnőttként férfiközegben jobban boldogulok,mint nők között.Igaz,hogy közben kaptam tőlük "jó értékelést"(belsőre és külsőre is),ami megnövelte az önbizalmamat.És az is igaz,h úgymond jól választottam ki a társaságomat,hamar megláttam,h mi működik és mit nem kell erőltetni.Ezekkel a dolgokkal te hogy állsz?


Természetesen nem kell ide kiírnod a válaszokat,nem kíváncsiskodásból kérdeztem,de érdemes végiggondolni,hátha közelebb jutsz a megoldáshoz.

12. pepitamacska (válaszként erre: 8. - E4288a2275)
2013. jún. 7. 23:25
Még annyit szerettem volna hozzáfűzni, hogy az első beszélgetésünkkor azt mondta, hogy a terápia hossza attól függ, mennyire tudok beszélni a problémáimról. Minél nehezebben nyílok meg felé, annál több ideig fog tartani, hiszen a problémák gyökeréig is nehezebben jutunk el így. Többször megjegyezte a találkozásaink során, hogy jó partner vagyok, mindenről azonnal, ellenvetés nélkül beszélek neki. Ezzel indokolta azt is, hogy a terápia ilyen rövid ideig tartott. Ebben volt igazság, soha nem mondtam egyetlen témára sem, hogy nem akarok beszélni róla. Persze, nem ment olyan könnyen, de inkább erőt vettem magamon, mert minél hamarabb "jobban" akartam lenni.
11. pepitamacska (válaszként erre: 10. - Grizus)
2013. jún. 7. 21:31

A szavaidból azt veszem ki, hogy nem vagy valami jó véleménnyel pszichológusokról.:) Te is kerestél már fel ennek kapcsán valakit? (Ha nem tolakodó a kérdés, persze.)

Az alternatív technikákban egyáltalán nem vagyok otthon. Gondolom, relaxációra, vagy ilyesmire gondolsz. Alapvetően is eléggé szorongó típus vagyok, semmilyen közegben nem tudok ellazulni. Ami a partnereket illeti…persze, elég sokat gondolkoztam azon is, hogy talán a párválasztásom nem volt megfelelő. Minden lehetőség felmerült már bennem, hogy mi lehet a gond velem.

Számomra az is problémát jelent, hogy nemcsak a testi közelség feszélyez. Maga, a férfiak társasága is. Az ebből kialakuló kínos helyzetek mindenütt hátráltatnak; a munkahelyemen, a baráti körömben, az iskolában…

Szerintem, ebben szerepet játszik az is, hogy nem voltak olyan férfirokonaim, vagy bárki ismerős a környezetemben, akivel tartottam volna a kapcsolatot, beszélgettünk volna, vagy ilyesmi.

10. grizus
2013. jún. 7. 04:51
Ez egy komoly, létező probléma. Felejtsd el azt a pszichológust, ha mondhatok valamit, kábé az összesen elfelejtheted. Inkább valami alternatív technikát keresnék, hogy ki lehessen hozni a tudattalanból a problémát. Egyéni véleményem az, hogy igazából valami miatt nem vágyik az illető a szexuális behatolásra. Ez ellen biztos tiltakozol, de hozzátenném, hogy énnálam, ha nincs is vaginizmus, de közeljár ahhoz. Tavaly volt valakim, de nem csináltuk, mert nekem fájt. A nőgyógyászati vizsgálat is nagyon fáj. Szóval nálam is van valami, és én bevallom, hogy igazából nem vágyom az aktusra, mert nagyon kevés férfi van, aki szexuálisan megmozgat, és pont nem hoz össze egy ilyennel a sors. Szóval nálam a vágy is hiányzik, aminek több oka lehet, pszichiátriai gyógyszer, egy érzelmi trauma, vagy csak undor valamiért.
2013. jún. 6. 18:13
Értem...köszönöm a válaszaidat:) Megpróbálom rászánni magam, hogy keressek egy másik szakembert.
8. e4288a2275 (válaszként erre: 6. - Pepitamacska)
2013. jún. 6. 18:06

Ja igen. A 6-8 hónap az bizony sajnos még vastagon az anamnézis feltárásának az időszaka lehet egyébként, ha nem túl gyakoriak a beszélgetések.

Mint mondtam, évekig is eltarthat, mire elszakadsz a problémától.

7. e4288a2275 (válaszként erre: 6. - Pepitamacska)
2013. jún. 6. 18:04

Nem, dehogy veszem kötözködésnek, értelemszerű, hogy a hézagokat kitöltöd és az új információk más megvilágításba helyezik a dolgokat.


Mindenesetre azt már határozottan kijelentem, hogy nem jó szakembernél voltál, és még mindig azt mondom nincs más út, csak egy komoly pszichoterápia.

Párral együtt esetenként, ha úgy érzitek mind a ketten, hogy komoly a kapcsolatotok és megteszi érted, hogy az esetleg kényelmetlen vagy kínos helyzeteket is felvállalja, és Te is felvállalod a gondolataid előtte.

De ezt egy jó szakember, majd úgyis elmondja személyesen amikor elérkezettnek látja az időt, illetve szükségesnek látja.

6. pepitamacska (válaszként erre: 5. - E4288a2275)
2013. jún. 6. 17:48

Hát első körben körülbelül 6-8 hónapig jártam hozzá. Akkor azt mondta, hogy befejeződött a terápia, és most már nélküle is boldogulok.

Ez alatt az idő alatt elég sokat beszélgettünk a múltban ért "kellemetlenségekről". (Igen, szexuális zaklatás, e mellett erősen vallásos nevelés, első nőgyógyászati vizsgálat nagyon rosszul sikerült.)Akkor azon az állásponton volt, hogy a félénkségem, tartózkodásom a férfiaktól, stb., ezek miatt alakult ki.

Először akkor mentem vissza hozzá, amikor az első párommal megismerkedtem (nagyjából 1 év telt el az utolsó találkozásunk óta). Akkor csak egyetlen alkalommal fogadott, a beszélgetés után azt mondta, nincs szükség többre. Szerinte a körülmények nem voltak megfelelőek, és a párom nem tudott jól hozzáállni a dolgokhoz, ezért nem sikerült az együttlét. Rövid időn belül szakítottunk. Mikor a mostani párommal megismerkedtem és már hónapok óta próbálkoztunk, akkor harmadszorra is felkerestem az orvost. Akkor mondta el ezt a véleményét és kezdtem elmaradozni tőle.

Talán nem volt jó ötlet újra meg újra ugyanazt az orvost felkeresni, nem tudom...

(Remélem, nem tűnik úgy, hogy minden válaszodba csak belekötök, csak próbálom megvilágítani a körülményeket:) )

5. e4288a2275 (válaszként erre: 4. - Pepitamacska)
2013. jún. 6. 16:52

Sajnos szerintem erre nem kapsz itt, vagy bárhol fórumon segítő javaslatot.

Ez egy olyan probléma, ami csak fizikai mechanizmusában egyezik a betegeknél, a kiváltó okok teljese egyediek, még akkor is, ha egy csoportú anamnézise van a dolognak, pl szexuális zaklatás, vagy gyermekkori szégyenérzet kiváltás, esetleg akár a látens homoszexualitás.

Értelemszerűen minden kiváltó eset más, mindenki másként is éli meg, még ha elemeiben ugyanaz is a stresszor, a kiváltó.


Nem akarom sem azt mondani, hogy rossz szakembernél voltál, sem azt, hogy kiválónál, de úgy érzem a pszichológiai ismereteim szerint, még az anamnézis feltáró szakaszában megszüntetted a kapcsolatot az orvossal.

Olykor bizony kell beszélni az elfogadás szintjén olyan dolgokról is, amelyek nem valóságosak, hogy feltárja az orvos a tudatalatti mozgatóit, hidd el, valóban gyakori ez a vaginizmus esetében, a másik ilyen a szülői zaklatás. Arról is beszélnetek kell, még, ha Te tudod is, hogy nem történt ilyen, olyan formában felvetve, mintha megtörtént volna.

Hidd el, az orvos tudni fogja a reakcióidból, abból, hogyan reagálsz a felvetésekre, miként viszonyulsz az elképzelésekhez, hogy merre haladjon tovább. Meg kell bíznod benne, és nagyon fontos, őszintének kell lenned. Kezeld úgy az orvost, mintha a naplód lenne. Mond el az érzéseid, a felmerülő gondolataid, az ötleteid.

Ez nem olyan dolog, mint a hasi ultrahang, hogy megnézzük a géppel mi a baj.

Az elme, a tudatalatti csak úgy ismerhető meg, ha az orvos ismeri az érzéseid, gondolataid.


Azt javaslom, próbálkozz meg ismét, akár egy másik orvossal.

Nem egyik napról a másikra fog javulni az állapotod, nem áltatlak, akár évek is eltelhetnek, mire elszabadulsz a problémától.

4. pepitamacska (válaszként erre: 3. - E4288a2275)
2013. jún. 6. 15:58

Igen, sajnos a nőgyógyászati vizsgálatok sem sikerülnek. Ha esetleg valami panaszom van, marad a has áttapintása, ill. az ultrahang. (Tampont sem tudok használni, egyszerűen semmit amit a hüvelybe kellene felhelyezni.)

Jártam pszichológushoz. Nagyon korrekt, számomra szimpatikus szakember volt. Nehezen szántam el magamat rá, hogy elmenjek hozzá. Nagy megkönnyebbülést jelentett, mikor rájöttem, meg tudok bízni benne. Lassan haladtunk, lépésről lépésre a problémák feltárásában. Azonban, amikor rátértünk a vaginizmusra, olyan kijelentést tett, ami kissé megdöbbentett; véleménye szerint olyan nőknél alakul ki ez a probléma, akik látens leszbikusok és a pszichéjük így tiltakozik a férfiakkal való együttlét ellen. A magam részéről nem esnék kétségbe, ha valóban erről lenne szó az én esetemben is. De soha nem éreztem ilyesfajta vonzalmat és az, hogy minden vaginizmussal élő nő leszbikus, kissé abszurdnak tűnt. Adtam a véleményére, úgy voltam vele, ő a szakember, ő tudja. Sokat gondolkoztam a dolgon, őszintén szólva. De a találkozásaink egyre kellemetlenebbé váltak, úgy éreztem, olyasmiről próbál meggyőzni (és egy idő után már én is saját magamat), ami nem igaz.

Végül elmaradoztam a megbeszélt időpontokról, hol ezért, hol azért. Valamit mindig kitaláltam, halogattam a dolgot, aztán végképp megszűntek a találkozásaink. Aki járt már hasonló terápiára, talán átérzi, milyen, amikor meginog a bizalma az orvosában. Azóta sem tudtam rászánni magam, hogy keressek valaki mást, akihez járhatnék. Azért is szerettem volna fórumot indítani a témában, mert bíztam benne, hogy akinek esetleg szexuálpszichológus, szexológus segített megoldani a problémát, elmondja, hogy hogy zajlik az ilyesmi, és mire számíthatok ha elmegyek.

2013. jún. 6. 11:30

Pszichológus a megoldás


Gondolom a speciális szituatív formájával van gondod, egyébként már a nőgyógyász észrevette volna a problémádat évekkel ezelőtt (arra nem is merek gondolni, hogy nem jársz nőgyógyászhoz), ha normál szituatív, permanens, vagy másodlagos a vaginizmusod.


Csak a pszichológus fog tudni segíteni.

2. 51d2a81b36 (válaszként erre: 1. - Pepitamacska)
2013. jún. 6. 08:57
Dokihoz nem mentél még?
2013. jún. 6. 03:42

Sziasztok,

Tudom, hogy már indult fórum ebben a témában, de ahogy észrevettem, elég régen nem szólt hozzá senki. Bízom benne, hogy a jelenlegi tagok között is van, aki tud segíteni ebben.

Szóval.

Lassan két éve vagyunk együtt a párommal.(Ő 25, én 21 vagyok.)

A szexuális életünk alapvetően is elég döcögősen indult, a legtöbb problémát mára már sikerült orvosolnunk. Az aktus viszont még soha "nem jött össze".

Mivel a behatolás nem sikerül, más módon elégítjük ki egymást, ami nagyon jó szokott lenni mindkettőnknek. Ennek ellenére, a szexuális életünk problémái mindenre kihatnak, mindketten feszültek, frusztráltak vagyunk ettől az egésztől. Gyakran veszekszünk emiatt, már-már az az érzésem, hogy csak beszélünk róla.

Lassanként a próbálkozásaink is elmaradnak. Amint a „lényegre térnénk”, iszonyatos fájdalmat érzek, az alhasam, és a combjaim összerándulnak. Kénytelen vagyok összeszorítani a fogamat, hogy ne üvöltsek fel.

Ezelőtt csak egy párkapcsolatom volt. Akkoriban még rosszabb volt a helyzet; hiába próbálkoztunk az előjátékkal, ahogy próbált megsimogatni, heves fájdalmat éreztem, bárhol ért hozzám.

Nagyon szeretem a páromat, és nagyon szeretném, ha végre sikerülne összehoznunk az együttlétet. Az újabb és újabb kudarcok után csak egyre dühösebb leszek magamra.

Nagyon örülnék, ha tudnék olyanokkal beszélgetni, akik hasonló helyzetben voltak/vannak, és megosztanák a tapasztalataikat velem.

Üdv.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook