Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Olyan nőgyógyászt keresek Budapesten akinél lehet választani a császárt! fórum

Olyan nőgyógyászt keresek Budapesten akinél lehet választani a császárt! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
173. siba22 (válaszként erre: 172. - Zebracsikó)
2014. aug. 19. 10:19
mindenki úgy tudta ha programozott akkor nem altatnak,még Linda is ebbe élte bele magát.semmi sürgősségi nem volt és még is.pedig strapa bíró a csajszi :) :) utána marta csak a falat a hasi fájdalmak miatt.
172. zebracsikó (válaszként erre: 171. - Siba22)
2014. aug. 19. 10:11

hiszti? mikor hisztizne? hiszen nem érez semmit epi közben


fura, tényleg nem az altatás a szokás császárnál

171. siba22 (válaszként erre: 170. - Zebracsikó)
2014. aug. 19. 10:10
sajna nem minden doki ilyen,hogy epivel csinálja :(((( unokahúgomnál kb 2 éve ütemezett császár volt a szeme miatt,altatták mondván hisztiből a doki nem kér :(((( neki sem volt egy élmény a császár a fiánál.a lánykáját még szülhette simán.kb 6 év alatt rengeteget romlott a szeme így nem engedték már a sima hüvelyit neki,bánja is ezt rendesen.
170. zebracsikó (válaszként erre: 169. - Siba22)
2014. aug. 19. 09:30
sima császárnál nem altatnak, csak epidurál van
169. siba22
2014. aug. 19. 09:29
Némileg vissza olvastam a hozzászólásokban,láttam akadt jó pár császáros aki tudja miről szól ez az egész és inkább a természetes szülés híve.Én 1999ben sürgősségi császárral szültem,hát az valami borzalom pokol volt.Nem akartam,de a fiam élete volt a tét.Akkor megfogadtam ha még egyszer oda kerülök akkor se választanám császárt.Pedig azt mondják rám mazoista módon tűröm a fájdalmat.De a gyereknek jobb ha rendesen születik és nem bekábulva a császárnál kapott altatótól.Mind annak ellenére,hogy szinte utolsó pillanatban a vágás előtt 2-3 perccel altattak bőven jutott neki is a műtéthez alkalmazott altatóból.Ha nem akarsz simán szülni akkor ne is szülj mert a gyerekednek ártasz a legtöbbet.Ha pedig gyereket akarsz akkor keress előtte egy kineziológust/pszichiátert aki tud segíteni a benned lévő görcs feloldásában.NE!! feledd azt,hogy a császár közben is lehetnek komplikációk amikre nem lehet előre számítani.Akár egy nem ismert gyógyszer allergia is felléphet és akkor mind a ketten rámentek a hülyeségedre.
168. *Vinike* (válaszként erre: 167. - Aniju)
2013. jún. 27. 17:20
Na ja...nagyobb köhögésnél még mindig megérzem. Pedig ma 7 hónapja...
167. aniju
2013. jún. 27. 08:32

Hol?!


Ha nem vágta volna át, nem szenvedtem volna olyan ká sokat....bár, ki tudja....

166. *Vinike* (válaszként erre: 165. - Aniju)
2013. jún. 26. 14:03
Engem meg kis híján lehülyéztek múltkor mikor azt mondtam, hogy vágták az izmokat...:S
165. aniju (válaszként erre: 164. - *Vinike*)
2013. jún. 26. 12:54

Elárulom, hogy nekem is vágta az izmokat. :) Mikor kérdeztem, h mi a divat amarra, enyhe csodálkozással az arcán előadta a műtét menetét, ott szó nem volt arról, h tologatják el az izmokat...... pedig nekünk ugyi mindegy volt, nem 'kellett' sietni.


Ott ez még nem divat, na. :D

164. *Vinike* (válaszként erre: 160. - Aniju)
2013. jún. 24. 09:03

Én is kaptam jégakkut, a sima és a csaszi után is a hasamra. Az elsőnél nem zavart, de a császár után azt hittem megbolondulok, annyira nyomta a hasam.:(( Mert ugye én altatva voltam, és ahogy felébredtem, mindent éreztem a maga naturális valóságában.:/


És ha már itt tartunk...kipróbáltam mindkét utat, igaz nem szabad akaratomból.

A fiamat 12 óra kőkemény vajúdás után nagyon nehezen (hasbakönyöklősen, vácuumozósan) hoztam a világra. Szanaszét repedtem, egy óráig foltoztak össze. A lányomat életmentő császárral "szültem", ahol lepényleválás miatt mindkettőnk életét menteni kellett. 17cm-es vágásom volt, és átvágták a hasizmokat, mert nagyon sietni kellett.

Az első nap rettenetes volt.:S De gyorsabban regenerálódtam mint a sima szülés után.

MÉGIS!! A szívem szakad meg, hogy nem szülhettem meg természetes úton. Mert azt a semmihez nem fogható eufóriát, amit a fiam születése után éreztem, azt most ki kellett hagynom.:(((

Teljesen másképp éreztem magam. Olyan "rajtam kívülálló" volt az egész. Pláne, hogy aludtam, tehát ki is maradtam az egészből.


Én azt mondom, amit Aniju. Legyen a hasadban a baba, és akkor beszéljünk róla újra...:D

163. 72497ec515 (válaszként erre: 152. - Ancsii)
2013. jún. 19. 15:45
Én nem mocskolodtam már bocsi...
162. aniju
2013. jún. 13. 21:59

Nem tudom, anyám idejében a homokzsák volt a divat, és normál és császáros is 'élvezhette'.... :)


Ká gáz, de ezek szerint csak tud valamit.


Régi vágású kórház, ahol szültem, de 100%ig figyeltek ránk. Nem anyuka voltam, volt nevem.... ez mondjuk sztem elég fontos...

161. Ildianya (válaszként erre: 160. - Aniju)
2013. jún. 13. 21:53

De jó neked! Nekem 2 év után mèg mindig olyan a hasam mint egy 7 hónapos kismamának :(

Szerintem simán lehetne alkalmazni mindenkinél!

160. aniju
2013. jún. 13. 20:08

Ildi, én ikreket szültem, iszonyatosan túlnőtt a méhem. :( Úgy fogalmazott a szülésznő, h meg fogom köszönni, ha lesz még babám... mert segíti a méh összehúzódását, meg mit tudom én. És leginkább olyan lapos a hasam, mint a terhesség előtt... ;)


Ha mán a szépészeti izéknél tartunk. :D

159. Ildianya (válaszként erre: 158. - Aniju)
2013. jún. 13. 18:41

Homokzsák, jégakku? Ahol én szültem császárral ott egyik sem volt:( azt mondták nekem ezeket màr nem használják!

Amúgy meg mindenben igazat adok neked amit írtál!!!

Majd megbánja....

158. aniju
2013. jún. 13. 12:49

Jééé, még él a topic! Behalok. :D


tudod az a nagy baj, hogy csak magaddal foglalkozol még mindig. Tág leszek, ne fájjon a pék tudja.


Nem, nem leszel tág. Erre azért kicsi az esély. Ha mégis, meg plasztikázzák. :) De lentebb is írta valaki, hogy meg lehet azt oldani rögtön...


Fájni fog, de mint az állat, de tudod mit? Viseld, ha mindenáron azt akarod.


Nekem a progi császár előtt 4 nappal elfolyt a vizem szerencsére, úh vajúdhattam a szülőszobán, míg összekalapálták az embereket a műtőben. :D A vége elég gáz volt, de sztem azért, mert ikren vannak. :)


A műtét alatt is nagyon rosszul voltam, a műtét utáni rész meg soh többet inkább.... Én homokzsák helyett egy kilós jégakkut kaptam, 10000 l oxitocinnal... konkrétan sokkos állapotba kerültem, fasza. :(


És ez még nem az, amikor itthon a mosdóba kimenni alig voltam képes, m eg el kellett látnom egyedül 2 újszülöttet.


Végül: még jó, hogy senki nem fog ide neveket írni neked! Most ide írom, h a Dr Gipsz Józsi vállalja ezt, eljut a kamaráig és úgy rúgják seggbe, hogy ihajj. Jobb esetben. Rosszabb esetben ki is vágják a kamarából.


És a császár is elég neckó. Eltörhet a kölyök keze, stbstbstb. NINCS kockázat nélküli terhesség és NINCS kockázatmentes szülés! Semelyik irányban.


Én személy szerint a 'normál' útvonalon szeretném szülni a 3. gyereket, ha a sebem engedi... :(


És még mindig úgy gondolom, h először ess már teherbe, aztán beszélj hülyeségeket! 180 fokos fordulat következik ilyenkor, mindenki megváltozik, nem is kicsit.

157. 937a2a883a (válaszként erre: 152. - Ancsii)
2013. jún. 12. 10:00

"Illetve, nem szeretném hogy pont nálam legyen vmi komplikáció, és legyen vmi baja a gyereknek!"


Sok hozzászólásodban olvastam ezt a mondatod.Nem megijeszteni akarlak,de a császár sem garancia arra,hogy nem lesz komplikáció.Van is rá példa a környezetemben,sajnos.És az sem igaz szerintem,hogy kisebb az esély a komplikációra.Mindegyik fajta szülésnél lehet gond.

Te elsősorban a saját félelmeid miatt szeretnéd a császárt,nem a fellépő komplikáció esélye miatt.

Tudom írtad,hogy lelki trauma az oka.Mindenképp kezelni kéne,de írtad,hogy ezzel tisztában vagy.Remélem megoldódik és nem fogsz ennyire rettegni,mert nem egészséges.Én sem szültem még és láttam filmeket is róla,de nem rettegek.Félek,de szerintem ez egészséges félelem az ismeretlentől.

156. 72497ec515 (válaszként erre: 155. - Eva7171)
2013. jún. 12. 09:31
Én sem féltem amíg be nem értünk a szülőszobába, de akkor felgyorsult minden így nem maradt időm annyit gondolkodni. Édesanyám védőnő lassan 40 éve, és mindig azzal traktált amíg kismami voltam, hogy "gyerek nem maradt bent" húú de unalmas volt...
155. eva7171 (válaszként erre: 152. - Ancsii)
2013. jún. 12. 09:20

Szia!

14 éve szültem,és nem féltem egyáltalán előtte,nem gondolkodtam előre.Szerencsére minden rendben zajlott,magzatvíz elfolyt az elején,és jöttek a fájások is.11 óra alatt történt igaz,és semmit nem is kaptam,és az eredmény gyönyörű piros arcú gyermek.Nekem olyan gondolatom se volt,hogy nem lesz tejem akkor mit csinálok,de volt és nem agyaltam hanem sokat ittam.

Amiért írtam az az,hogy a barátnőmnek császár után endometriozist állapítottak meg,olvassál utána.Nem tartom lehetetlennek,hogy ez nem függhet össze a császárral.Próbáld a járható utat,ha elkezdődik a szülés nézik a pici szívhangját és ha szükséges a császárt gyorsan megcsinálják.

A tesomnál majdnem lett császár,de megúszta belső varrattal ,pedig 19 évesen még kicsit éretlen volt a szervezete erre a megpróbáltatásra.

Majd a helyzet hozza a megoldást,nem kell előre nézni ennyire.

Sok egészséget neked és a babának

154. pzm3 (válaszként erre: 152. - Ancsii)
2013. jún. 12. 09:19

Ne csodálkozz... Önző dolog,hogy nem a babádra gondolsz hanem arra,hogy neked ne fájjon a vajúdás,na meg ami abszulút röhej,hogy a "csúnyád"ne sérüljön....Két 3és fél kg-os gyermeket szültem természetesen,és teljesen rendben vagyok altájon.

Egyébkét a vajúdás néhány óra,a császár okozta sebbel meg hetekig kinlódhatsz...

153. youlcsi (válaszként erre: 152. - Ancsii)
2013. jún. 12. 08:54

mint már írtam: azt is mérlegelni kellene, hogy a babának mi a jobb. a babának a természetes szülés a jobb. a császár hatalmas trauma... minden átmenet nélkül kikerülni a pocakból. ráadásul a császáros babákkal több a probléma. általában betegesebbek, csípőficamosok nagyobb része közülük kerül ki...

én úgy vélem, ilyenkor ha nincs orvosi indok a császárra, az a minimum, hogy a gyerek érdekeit nézi az ember...

152. Ancsii (válaszként erre: 148. - 72497ec515)
2013. jún. 11. 23:39
Tisztában vagyok vele hogy a császár is fájni fog, nem vagyok hülye, hiszen egy hasi műtét! Én inkább azt a fájdalmat választom, mint a lenti fájdalmat! Illetve, nem szeretném hogy pont nálam legyen vmi komplikáció, és legyen vmi baja a gyereknek! Tény,sajnos itt a hoxán akárki indit fórumot egy témával kapcsolatban a 70-99 százalékban nem a témához szolnak hozzá, hanem csak mocskolódni,okoskodni tudnak, illetve teljesen más dolgokról beszélni! Segiteni nem! Tipikus magyar hozzáállás! tisztelet a kivételnek! :)
151. nefaria (válaszként erre: 150. - 72497ec515)
2013. jún. 11. 20:59
Nem, csak arra írtam, hogy "te kérdezted a véleményét az embereknek". Persze, mindenki elmondja, én is így tettem, és ez így van jól, hiszen ez egy nyilvános fórum. De nem vonjuk felelősségre azért, amit nem tett.
150. 72497ec515 (válaszként erre: 149. - Nefaria)
2013. jún. 11. 16:21
De gondolod,hogy nem fogják elmondani az emberek a véleményüket??
149. nefaria
2013. jún. 11. 15:45
A fórumindító nem véleményeket kért, hanem neveket :)
2013. jún. 11. 12:44
Nem értem miért vannak benned ilyen indulatok kedves fórumnyitó amikor te"darázsfészekbe" nyúltál.Te kérdezted a véleményét az embereknek. Szülj ahogy akarsz majd úgy is szenvedsz eleget császár után,és majd akkor rimánkodsz,a barátaidnak,hogy milyen kár hogy nem szültél "simán".Azt senki sem mondta,hogy nem leszel jó anya, attól hogy így vagy úgy szülsz attól még nevelheted tisztességesen szeretetteljesen a kisbabád.Az meg egy hülyeség,és ne általánosíts,hogy aki szült annak "tág" lesz,ez nem igaz.(az én fiam 3540.-mal született,és a doki olyan szépen varrt,hogy feszesebb vagyok mint gyerek előtt).
147. nefaria
2013. jún. 8. 20:38
Nekem is faros volt, így programcsászárra érkeztem előző nap, de végül sürgősségi lett belőle, a rossz flowmetria érték miatt. Így sem, úgy sem vajúdtam volna - szerintem ha ilyen okok miatt kerül rá sor, akkor nem indítják, nehogy esetleg túl gyorsan menjen a dolog, hiszen ha bekerül a szülőcsatornába, már nem tudják kivenni, azt hiszem. Mármint császárral :)
2013. jún. 8. 19:53
Én a császár után kaptam az oxit vagy 4 napig. Előtte csak infuziót kaptam. Meg a császár után is folyamatosan ment az infuzió nem tudom hány liter ment le, de rengeteg. Egész éjszaka be volt kötve és folyamatosan cserélték.
145. lolka78
2013. jún. 8. 15:56
Én az első babámat két éve szültem természetes úton... 3 db cseresznye nagyságú trombotizált aranyeret kaptam ajándékba... mozdulni nem bírtam 1 hónapig, nemhogy a csecsemőt ellátni... senkinek sem kívánom!! Felvágták szép sorjában, heti 1-et...A gátsebemet nem is éreztem, de ami fájdalom hátul volt, az leírhatatlan... ezért ha másodszorra is szülnék, szeretnék én is császárral, bár tudom az után sem lesz leányálom a "lábadozás", de nem hiszem hogy annyira durva mint ami nekem volt a hátsóm miatt :(
144. youlcsi (válaszként erre: 143. - Youlcsi)
2013. jún. 8. 15:15
mmint a császár előtt kapta majdnem 2 órán keresztül az oxitocint... még mielőtt valaki félre érti.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook