Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ebook olvasó: Kindle vagy Wayteq Digi Book? fórum

Ebook olvasó: Kindle vagy Wayteq Digi Book? (tudásbázis kérdés)

29. eva215 (válaszként erre: 28. - SnOOpy_)
2013. aug. 19. 11:46
Szia! Áh, még mindig elment a pénz, amit félretettem rá...:( Hol a kocsi műszakijára, hol a gyerkőcre megy el. Szerintem karácsony előtt már nem lesz belőle semmi. Te mennyiért láttad legolcsóbban? Én itt találtam a legjobb áron: [link]
2013. aug. 2. 00:02
Sziasztok! Én is gondolkodom egy e-book reader vásárlásn. Nálam eddig a Kindley a szimpatikus, ismerősök is csak jókat mondtak róla. Eva215 nálad is még a Kindley a nyerő? Fele ennyiért is lehet venni, ez az egy, ami miatt még gondolkodom rajta.
27. eva215
2013. júl. 28. 21:07
Nekem még mindig nincs, még mindig csak gyűjtök rá :) Elég fura, hogy nem látja, mert elvileg támogatja ezt a kiterjesztést. Esetleg próbáltad, hogy használod az Amazon konvertálót? Úgy tudom, ha regisztrálod a géped, és elküldesz nekik valamilyen filet azt átrakják neked olyanba, amilyet olvas a Kindle. A részelteket nem tudom, mondom, sajnos nekem még nincs, de szeretnék nagyon, Kindle lesz a befutó többek között a fent leírtak miatt. Remélem, tényleg igaz, amit olvastam.
2013. júl. 28. 19:45

Sziasztok! Nem indítok új topicot, először megpróbálom itt, hátha tud valaki segíteni. Újdonsült Kindle tulajdonos vagyok, szóval még kezdő... :)


PC-ről átmásoltam az olvasóra egy .prc formátumú könyvet, de nem látja a file-t a Kindle. Mi lehet ennek az oka?

25. 17aadc1082 (válaszként erre: 24. - Eva215)
2013. jún. 5. 22:21
nagyon szívesen! használd egészséggel. Tuti nem fogod megbánni. :)
24. eva215 (válaszként erre: 22. - 17aadc1082)
2013. jún. 5. 22:07
Köszi szépen a válaszaidat, akkor azt hiszem Kindle lesz a nyerő! Még egyszer köszi!
23. eva215 (válaszként erre: 21. - 17aadc1082)
2013. jún. 5. 22:06
Az biztos! :)
22. 17aadc1082 (válaszként erre: 20. - Eva215)
2013. jún. 5. 21:50

hát, pont olyan, mint egy könyv. ha azt tudod olvasni sötétben, ezt is.. de amúgy nem olvasható sötétben. viszont én most rendeltem hiperszuper világítós tokot hozzá az ebay-en, remélem, ha a héten nem is, de hétfőre itt lesz, tegnap adták fel.

:D

21. 17aadc1082 (válaszként erre: 19. - Eva215)
2013. jún. 5. 21:49
Hát, amerikában élő ismik mondták, hogy behalt az egy éves számítógépük, visszavitték a boltba, kaptak helyette egy újat ingyen :D Lehet, költözni kéne :D
20. eva215
2013. jún. 5. 21:49
OK, még egy utolsó kérdés :D A Sima Kindle 5-ös (tehát nem a paperwhite) tényleg annyira nem olvasható "sötétben", hogy pl. buszon, vonaton sem lehet látni rendesen? Ezt elég nehezen tudom elhinni, de olvastam ilyet is.
19. eva215 (válaszként erre: 18. - 17aadc1082)
2013. jún. 5. 21:48
Wow! Hallottam már én is, hogy nagyon rendes az Amazon garanciás ügyekben, de csak angol oldalakon olvastam róla, gondoltam, csak ott ilyen rendesek,de úgy látszik nem, szuper!!
18. 17aadc1082 (válaszként erre: 17. - Eva215)
2013. jún. 5. 21:39

Fogalmam sincs, biztos. Én az elsőt majd egy éve vettem, használtam, akkor már nem volt rá garancia, de semmi baja nincs.

Hogy itthon hogy működik, nem tudom. Egyik ismerős vett, elejtette. Megírta az amazonnak, tök őszintén, hogy leejtette, eltörte. Mondták neki, hogy vegyen egy újat, a másikat küldje vissza, és jóváírják neki az új árát. Ez meg is történt, teljesen korrekten.

17. eva215
2013. jún. 5. 21:10
Köszi szépen a hozzászólásokat, egyre jobban hajlok akkor a Kindle felé. Garanciáról tudtok valamit? Javítják itthon, ugye? Nem kell várni heteket, míg visszajön pl. Angliából?
2013. jún. 5. 21:03

[link]

na, itt van. itt bármilyen formátumra átrak bármit.

15. 17aadc1082 (válaszként erre: 13. - Skóciababy)
2013. jún. 5. 21:03

Én sem szeretem a pdf-et,jobb a txt, én azt szeretem, bár tegnap a kindle formátumra konvertáltam két könyvet, az jobb, mint a txt.

mindjárt megnézem, melyik oldalon..

14. 17aadc1082 (válaszként erre: 12. - Eva215)
2013. jún. 5. 21:02

kb bármilyen formátumot át lehet konvertálni pillanatok alatt a neten, online. Én sosem konvertáltam az amazon oldalán. Van a gépemen vagy 10 ezer könyv, ha kell valami, átkonvertálom valami oldalon, (gugliba beírom, hogy pl word to txt, vagy bármi, és már adja is ki az online konvertáló oldalt), aztán rakom át a kindle-re.

amúgy egy rakat formátumot olvas a kindle is.

2013. jún. 5. 20:14
Én a könyveket bevallom fórumról szerzem...Ha érdekel,megírom priviben. Elküldöm az amazonnak és visszaküldi e-mailben és az olvasóra is pár perc múlva átalakítva. Nálam egyedül a pdf necces, azt nem adja jól vissza.
12. eva215 (válaszként erre: 11. - 17aadc1082)
2013. jún. 5. 15:32
És mennyire tudsz a Kindle-hez könyveket szerezni? Mert a legelterjedtebb epub formátumot tudtommal nem játssza. Ill. még egy kérdés: igaz, hogy a konvertálást úgy is meg lehet oldani, hogy regisztrálod a készüléket az amazonon, és onnantól ha küldesz magadnak emailben valamit pl. pdf-ben, akkor az amazon az elküldi neked a konvertált file-t? Ha ez igaz, akkor hogy működik pontosan ez az egész, csak félmondatokat olvastam róla, nem világos, hogy is működik a dolog.
2013. jún. 5. 14:42

Már a 2. kindle-t vettem két hete. Van egy keyboardom, meg egy 4-esem. A keyboard nagyobb, az lett a férjemé. Le nem cserélném semmire. Sztem a paperwhite annyiban jobb, hogy éjjel tudsz olvasni, de ugye, ha gyújtasz lámpát akkor is tudsz, szóval nekem nem éri meg annyival többet adni érte. Én sosem cserélném le semmi másra.

Ja, a reklámossal sincs gond, olvasás közben nem látod, csak kikapcsolás után jelenik meg. Amúgy netezni nem egy álom vele, de ha más nincs, megteszi mondjuk hírolvasásra. amúgy szívás.

10. eva215 (válaszként erre: 9. - C9f9b53798)
2013. jún. 5. 14:39
Tedd azt :) Szerintem is örülnél neki :D Köszi a választ a rendeléssel kapcsolatban
2013. jún. 5. 14:23
igen, én is olvastam, hogy csak a neten jönnek be a reklámok, olvasás során soha... ezért érlelődik a gondolat, hogy "összevontan az alkalmakat" megajándékozom magam eggyel
8. c9f9b53798 (válaszként erre: 7. - Eva215)
2013. jún. 5. 14:21
szállít ide, csak reklámmentes paperwhite-ot nem...:( egy kindle 5-öt pl. igen, és olcsóbb onnan rendelni, mint itthon megvenni, bár nem sokkal! most az extrem digitalnál igen kedvező harminc alatti az ára!
7. eva215 (válaszként erre: 6. - Voryka)
2013. jún. 5. 13:14
És hogy tudtál Amerikából rendelni? Mert úgy láttam, ott 70 dollár egy alap Kindle, de nem hiszem, hogy az amazon szállít ide. Vagy tévedek?
2013. jún. 5. 13:04
Az enyém is Kindle, imádom! Szerintem ez a legjobb :) Amerikából rendeltük "hibásan", ami poén, mert rosszat küldtek, nincs semmi hibája, és sokat engedtek az árából :) Szóval megéri kint keresgélni, mert előfordulhat még egy ilyen baki.
2013. jún. 5. 12:41

Nekem két éve Kindle van,az most nálunk az egyik legolcsóbb. Én nagyon szeretem, semmi baja. Szeretném majd paperwhite-ra cserélni, de csak a világítás miatt.

Én csak ajánlani tudom a Kindle-t.:-) Bármelyiket is veszed.

2013. jún. 5. 12:33
Köszi a választ! A paperwhite tényleg szuper képernyős, láttam egy összehasonlítós videót róla a youtubeon. De én annyit nem szánhatok rá sajna. A reklámos verzióról úgy olvastam, hogy ha könyvet olvasol, akkor sosem jelenik meg az a bizonyos reklámsáv, csak ha pl. netezel, ilyesmi.
2013. jún. 5. 12:30

én is tervezem, de csak a kindle paperwhite-jában gondolkodom, és reklámmentest még nem forgalmaznak itthon, a reklámos is drága, de nagyon érlelődik a gondolat, hogy már nem érdekel, csak legyen végre e-book olvasóm:)


én akárkivel beszélek, és e-bookot (is) olvas kindle-je van, nagyon dicsérik

2013. jún. 5. 12:23

Szeretnék venni egy ebook olvasót, kérlek, segítsetek dönteni. E kettő között vacillálok, de más is érdekel, amennyiben 30 ezer alatt van. Szempontjaim:

- E-Ink-es kijelzője legyen

- sok formátumot játsszon le (nemigen akarok szórakozni konvertálással, ha nem muszáj)

-ára

- garanciás legyen


A fenti két készüléket találtam, első olvasásra a Wayteq tűnik jobbnak ár-érték szempontjából, de annyira mondják, hogy a Kindle a legjobb. Nem akarok csak egy nevet megfizetni, jó lenne nekem a kevésbé ismert márka. Viszont valahol azt olvastam, hogy hiába egyforma elvileg a két készülék kijelzője, a Kindle-é sokkal szebb/olvashatóbb. Ez igaz?


Nem vagyok pesti, és a közelben még csak nem is árulnak ilyet boltban, netről rendelném meg, nem tudom megnézni élőben őket. És nem, nem akarok tabletet venni, mondván az jobban megéri, ugyanis én tényleg olvasni szeretnék vele, és nem akarom, hogy kifolyjon a szemem egy LCD-s monitortól.


Köszi a segítséget előre is!

2013. jún. 5. 12:23
Ebook olvasó: Kindle vagy Wayteq Digi Book?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook