Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért (lenne) olyan fontos napi 2-3 liter vizet meginni? fórum

Miért (lenne) olyan fontos napi 2-3 liter vizet meginni? (tudásbázis kérdés)

20. 9c57fd10dc (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2013. jún. 5. 13:35

Azt is olvastam, hogy a citromos vizet azért nem ajánlják, mert szétcseszi a fogzománcot...

Múlt héten teából a Teekannét fogyasztottam, most Sagam van ...

19. zebracsikó (válaszként erre: 18. - 9c57fd10dc)
2013. jún. 5. 13:25

a gyümölcstea rendes gyümölcstea vagy valami aromatizált pikwick fekete tea??

a citromos víz jó, de nem a limonádé

2013. jún. 5. 13:23
No és akkor az ízesítetlen gyümölcsteát és limonádé fogyasztást sima mentes víz helyett mennyire javasoljátok v. ellenzitek?
17. zebracsikó (válaszként erre: 16. - 9c57fd10dc)
2013. jún. 5. 12:55

az ízesített víz semmivel sem jobb a szénsavmentesnél, sőt:

a mesterséges ízanyagokra nemigen van szükség, sem az édesítőszerre...

2013. jún. 5. 12:35

A gyümölcstea ízét már el tudom viselni cukor nélkül, csak így hogy húzom a számat nem fogy el napi 2 liter folyadék ... Na meg a teától 30percenként kirongyolok a wc-re, ami egy idő után idegesít :DD

No de a sima citromos víz nem gáz ?

Pont ma reggel néztem a boltban, hogy milyen sok típusú ízesített ásványvizet lehet kapni ... de mennyivel rosszabb v. jobb a szénsavas a mentes víztől?

15. bd55e3f068 (válaszként erre: 5. - F3000dc5ef)
2013. jún. 5. 12:31
Jelentősen akkor sem csökken.
2013. jún. 5. 12:17
Én mindenféle gyógyteákat iszom egész nap cukor nélkül , de ha nem gyógyteát akkor hibiszkuszteát , azt is cukor nélkül , isteni íze van .
13. 937a2a883a (válaszként erre: 11. - 9c57fd10dc)
2013. jún. 5. 12:07
De a teák is jók,csak ne cukrozd be.
12. 937a2a883a (válaszként erre: 11. - 9c57fd10dc)
2013. jún. 5. 12:06
Akkor próbáld meg az ízesített ásványvizet.Még az is jobb,mint az üdítők.Vagy pl a sima vízbe önts citromlevet,az is ad egy kis ízt.
11. 9c57fd10dc (válaszként erre: 10. - F3000dc5ef)
2013. jún. 5. 09:47
Na de pont ez az, hogy az ízetlen sima v bubis az nem csúszik .... az gáz? :D
10. f3000dc5ef (válaszként erre: 9. - 9c57fd10dc)
2013. jún. 5. 09:42
Nem fontos. Igyad nyugodtan a bubisat. Inkább azt mint cukros vackos löttyöket :D
2013. jún. 5. 09:23

És mennyire fontos az, hogy szénsavmentes vizet igyon az ember?

Én pl nemtom meginni a sima vizet, kell hogy legyen valami íze ... tea, üccső, valami...

2013. jún. 5. 08:09
mertha nem iszol eleg folyadekot az elobb-utobb egeszsegugyi problemahoz vezet.
2013. jún. 5. 07:27

A víz és az em beri szervezet


Agyunknak 85 százaléka, tüdőnknek és veséinknek 80 százaléka, a vér 79 százaléka, szívünk 77 százaléka, a máj és az izmok 73 százaléka, a bőrnek 71 százaléka, és talán meglepő, de csontjaink 22 százaléka és a fogak 10 százaléka áll vízből.


A kisgyerekek szervezetének víztartalma magasabb (75%), mint a felnőtteké, ez a vízmennyiség pedig egy idős személynél akár 50%-ra is csökkenhet. A víztartalom változhat a testösszetétel (izom-zsír) függvényében is, ugyanis az izmok több vizet tartalmaznak, mint a testzsír.


Vízháztartásunk egyensúlyban tartásának fő szereplője a vese, de szerepet játszik abban a bélrendszer és tüdőnk, valamint bőrünk is. A folyadékveszteség vérnyomáseséssel jár, a vese, szív, és főbb erek nyomásérzékelői ezt az információt továbbítják az agynak, amely az agyalapi mirigyen keresztül fokozza a vese vízvisszatartását. A vér nátriumion és káliumion koncentrációjának növekedése a másik jele a folyadékvesztésnek, mindezek eredményeként jelentkezik a szomjúság. A sós ételek szomjúságérzetet fokozó hatását is ennek tudhatjuk be.

2013. jún. 5. 07:26

Hogy,jól működjön a szervezeted,nem mellesleg az elhasznált salakanyag ki tisztuljon.

Ha keveset iszol,az olyan mintha egy kötött pulóvert akarnál ki mosni egy pohár vízzel.

(Nekem is gondot okoz naponta a megfelelő mennyiségű vizet meg inni,mint a nők nagy részének!:/)

2013. jún. 5. 07:25
Ha nem eszel sok vacak finomított szénhidrátot akkor nem muszáj....ha eszel akkor igen.
2013. jún. 5. 07:25

Ahhoz, hogy testünk megfelelően működjön, naponta pótolnia kell az elvesztett folyadékot olyan élelmiszerek és italok fogyasztásával, amelyek vizet tartalmaznak. A test számára szükséges napi vízmennyiség egyenlő a nap folyamán elvesztett víz mennyiségével.


Számos tanulmány kimutatta, hogy a testfunkciók működésének legmegfelelőbb állapotban tartásához egy egészséges, ülő életmódot folytató felnőttnek 2 liter vizet kell meginnia naponta. Pontosabban, a szükséges vízháztartási egyensúly fenntartása a megfelelő hidratációhoz a következő:



Az egyén szervezete által kiválasztott víz napi 2,5 liternek felel meg



Az egyén által elfogyasztott víznek napi 2,5 liternek kell lenni az egyensúly fenntartásához


ü vizelet: 1,5 liter


ü légzés: 0,35 liter


ü izzadás: 0,45 liter


ü széklet: 0,20 liter



ü élelmiszerek víztartalma: 0,7 liter


ü anyagcsere víz (a szervezet által a biokémiai reakciók során előállított víz): 0,3 liter


ü az elfogyasztott víz, kb. 2 liter



Fizikai aktivitás során a szervezet hőt termel, jóval több vizet párologtat, ezért fontos inni edzés előtt, közben és után is. Nyári meleg vagy száraz idő esetén szintén jóval többet párologtathatunk.

2013. jún. 5. 07:16
Nemrég hallottam, hogy az agyvérzés esélye is csökken, ha sok vizet iszik valaki.
2013. jún. 5. 07:13
hogy ne szomjazz
2013. jún. 5. 07:05
Miért (lenne) olyan fontos napi 2-3 liter vizet meginni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook