Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szeretek egy fiút, aki Jehova vallású, nekem viszont nincs semmiféle vallásom. Szülők helyében engednétek a kapcsolatot? fórum

Szeretek egy fiút, aki Jehova vallású, nekem viszont nincs semmiféle vallásom. Szülők helyében engednétek a kapcsolatot? (tudásbázis kérdés)


40. bd55e3f068 (válaszként erre: 35. - Emagdi)
2013. jún. 4. 19:38
Az hogy is lehet, hogy a fiú elzárkózik, de a lány párjának választja? Nem ellentmondásos egy kicsit?
39. Angelgirl8588 (válaszként erre: 33. - 5c52abd0ff)
2013. jún. 4. 19:38
Miért kéne kiszeretned belőle? Beszéljétek meg a dolgot, h te nem akarsz Jehova lenni. Ha ezt így elfogadja, akkor oké. Ha nem...na akkor tényleg el kell felejtened sajnos :( De először mindenképpen beszéljetek róla :)
38. 937a2a883a (válaszként erre: 29. - 342402de6d)
2013. jún. 4. 19:37
Persze,én is ismerek ilyeneket.De sajnos sokkal több olyan Jehovást ismerek,akik teljesen olyanok,mint akinek elment az esze...és itt nem ilyenekre gondolok,hogy nincs ajándékozás és stb...
37. emagdi (válaszként erre: 33. - 5c52abd0ff)
2013. jún. 4. 19:36
ne a szüleid miatt, hanem magad miatt gondolt át, hogy mi az ami neked megéri, és mi az ami nem.
36. bd55e3f068 (válaszként erre: 33. - 5c52abd0ff)
2013. jún. 4. 19:36
Ez így igen érdekes. Beleszerettél, és az értékrendjéről a neten informálódsz? Vagyis nem is ismered, és azt állítod, hogy szereted?
35. emagdi (válaszként erre: 32. - Bd55e3f068)
2013. jún. 4. 19:35

hát, más egy haver, és megint más ha valaki a párjának választ egy szektatagot.

itt más opció nincs, csak vagy belép a másik ember is, vagy elfelejti.

ezek a szekták tíz körömmel ragaszkodnak mindenkihez akit már egyszer "befogtak", ha azt látják hogy az újonnan választott pár nem megtéríthető, akkor eltiltják úgyis tőle.

34. 937a2a883a (válaszként erre: 30. - Bd55e3f068)
2013. jún. 4. 19:35
Lehet a szerelem is,de én itt speciel a vallásra gondoltam.
2013. jún. 4. 19:31
Sajnos beleszerettem, mert idáig nem jártam utána , hogy milyen is pontosan ez a vallás. Elvagyok keseredve, és nem értem, hogy akkor mit akar tőlem ez a fiú. Valahogy kikell belőle szeretnem, mert tudom, hogy még az én szüleim is elleneznék a kapcsolatot...
32. bd55e3f068 (válaszként erre: 29. - 342402de6d)
2013. jún. 4. 19:31
Nekem voltak, vannak is hívő barátaim, és köztük olyan is, aki az ugyanígy rühellt Hit gyülekezete felé orientálódott. Én ateisa vagyok, egyik sem próbált megtéríteni. A római keresztény öreganyám sokkal többet cseszegetett az álszentséével :P
31. Angelgirl8588 (válaszként erre: 29. - 342402de6d)
2013. jún. 4. 19:28

Nem az egyetlen ;)

Nem így, de kb én is ilyesmit írtam, csak én inkább a szerelmi részére tértem ki :)

Amúgy én is megismertem egy Jehovás lányt, és tök normális, rendes, aranyos. Igaz csak neten beszélgetünk. Kérdezgettem a vallásról, elmondott mindent amit tudni akartam, de eszébe se jutott megtéríteni :D Mondta is, hogy azt úgy nem lehet, mert nem sok értelme van kényszeríteni a vallást...

30. bd55e3f068 (válaszként erre: 27. - 937a2a883a)
2013. jún. 4. 19:26

"Észre sem veszed és máris behálóz és nem tudsz szabadulni."

Ez a szerelem :D

29. 342402de6d (válaszként erre: 1. - 5c52abd0ff)
2013. jún. 4. 19:25
Úgy látom én leszek az egyetlen aki mást mond,nekem közeli rokonaim ilyen vallásúak,és igen jól ismerem őket,nem tudnék semmi rosszat mondani róluk,érdekes,esetleg fura némelyik dolog az életükben de én teljes mértékben elfogadom és megértem őket,ők is elfogadnak engem így ahogyan vagyok és még soha nem akartak "megtéríteni".....
28. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - 5c52abd0ff)
2013. jún. 4. 19:25

Ha nem bigott, nem rosszabb, mint más keresztény. Bármilyen vallásal átmosni az agyát csak akkor tudnák, ha idiótát neveltem a gyerekemből. Ha eleget lóg nálunk a fiú, talán észhez tér :D

Amúgy amíg másnak nem árt a gyerek, nekem mindegy, hogy miben találja meg magát.

27. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - 5c52abd0ff)
2013. jún. 4. 19:21
A tiltás nem hiszem,hogy jóra vezetne,viszont én a helyedben menekülnék,ha a fiú nagyon vallásos.Nem véletlenül írják ezt többen is.Észre sem veszed és máris behálóz és nem tudsz szabadulni.Ez inkább már szekta,mint vallás.
26. kszb (válaszként erre: 25. - Trapiti)
2013. jún. 4. 19:15

a listád, mint az enyém... amit még nagyon az elsők között kiemelnék: kaballah....

És ha vkinek meglátom a piros "cérnát" a csuklóján, már gyanakvó vagyok....

2013. jún. 4. 19:12

Nagyon nehéz helyzet. Én nagyon nem örülnék, próbálnám a lányomat lebeszélni a fiúról. Persze ez tipikusan az a helyzet amiből egy szülő csak rosszul jöhet ki...

Viszont a Jehova tanúi egyike azoknak akikhez nem akarom hogy akár nekem, akár a családomnak bármikor is köze legyen. (Szcinatológia, Hit gyülekezete, Krisna és még van pár a listán...)

Önmagában a valláskülönbség nem gond, én is "vegyes" házasságban élek, a szüleim is... de nem ilyen agymosott fanatikus egyikünk sem.

24. 408020f45e (válaszként erre: 1. - 5c52abd0ff)
2013. jún. 4. 19:08
Én tuti, hogy nagyon tiltanálak! Legalább is addig, amíg a fiú el nem távolodik ettől a szektától. Ha erre nem hajlandó, hagy a fenébe! Feleségül nem fog venni, mert az náluk nem úgy van, se születésnap se, karácsony se húsvét, csak a nagy öntudat. Szóval jobb, ha elkerülöd!:)
2013. jún. 4. 19:05

Senki nem írta még...de miért nem a fiú az aki változtat..ha téged akar lépjen ki ő,és ne te be?:DD

Miért csak te változtathatsz???

2013. jún. 4. 19:00
Menekülj. Ez jutott legelőször az eszembe. Már bocs.
21. Babeck (válaszként erre: 1. - 5c52abd0ff)
2013. jún. 4. 18:57
Nem örülnék. Nagyon nem. De a szerelmet elég nehéz megölni, és a tiltott gyümölcs édessége ugye mindent űberel, úgyhogy megpróbálnám kitéríteni a fiút :D :D
20. emagdi
2013. jún. 4. 18:57

nem.

nem örülnék, ha a gyerekem bármiféle külső irányításnak esne áldozatául, így semmilyen szektát, drogot, vagy egyéb olyan dolgot, ahol az önkontrollt elveszíti, nem támogatnék.

veszélyes... gondolkodj el rajta, hogy megéri-e számodra feladni önmagad, a szabad akaratod, addigi barátaid és családod egy pasi miatt.

2013. jún. 4. 18:53
Nem örülnék, ha ehhez a szektához tartozna.
18. kszb
2013. jún. 4. 18:42

nme tudom. Örülni biztosan nem örülnék neki. Viszont, van olyan "szekta" ami ellen bmiáron tiltakoznék. Jehova fiú ellen a gyerekem számára? Nem vagyok benne biztos, h mindenáron eltiltanám a gyerekem a szerelmétől. Úgy gondolom, h ha valóban semmilyen vallási csoporthoz, még csak szimpatizánsként sem, tartozik, akkor amennyiben megismeri adott vallás nézeteit, vagy futva menekül a sráctól is, vagy kitart mellette, és boldog lesz. Ha tud azonosulni a Jehovák tanaival, és mégis egy pár lesznek, akkor egy utcán hittérítő Jehova is be tudja csábítani az egyházukba.

Viszont, aki nem úgy nevelkedett, és teljesen ateista, az nem fog megmaradni egy iylen kapcsolatban :) Szóval, bíznék a gyerekem ismeretében, mert ideig- óráig tarthat csak ilyen körülmények között.

2013. jún. 4. 18:39
Ha belekezdesz egy ilyen kapcsolatba, gondold át, hogy a fiú nem mondhatja el a szüleinek/a tanúknak, hogy vagy neki, mert az ő szemléletük szerint csak valláson belüli párt választhat.
16. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 1. - 5c52abd0ff)
2013. jún. 4. 18:39
Nem
2013. jún. 4. 18:37

Ne tedd!


Van egy lány ismerősöm, odaköltözött a barátjához aki Jehova tanú (persze a fiú szülei csak úgy engedték, hogyha összeházasodnak) és 1 hónap alatt úgy kicsinálták, szegény lány sírva jött haza. Pedig már jártak a fiúval előtte fél évet.

Ilyeneket csináltak a fiú szülei, hogy a csaj ruháját kidobálták az utcára, mert alma minta volt rajta, és az a gonosz jelképe o.O

beteges idióták..

2013. jún. 4. 18:33
Isten ments! Soha nem engedném a gyerekem! Olvass után mielőbb ebbe mélyebben belemész, hogy pl minek tennéd ki a gyerekeidet!
13. Mion
2013. jún. 4. 18:24

Eddig is tudtam, hogy van ilyen vallás, de csak most kukkantottam bele mélyebben a kérdés nyomán...

Hát anyukám! Én tuti nem vállalnám be :/ és a gyermekemnek sem örülnék, ha ilyen párt választana...

Lehet, hogy nem most jönnének elő a nézeteltérések... de mindig kibújik a szög a zsákból! :(

2013. jún. 4. 18:23
Nem szólnék bele kimondottan vallási dolgokba, de én szektának tartom, nem vallásnak, ezért ellenezném akkor is, ha semmi foganatja nem volna.
2013. jún. 4. 18:21
NEM!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook