Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szeretek egy fiút, aki Jehova vallású, nekem viszont nincs semmiféle vallásom. Szülők helyében engednétek a kapcsolatot? fórum

Szeretek egy fiút, aki Jehova vallású, nekem viszont nincs semmiféle vallásom. Szülők helyében engednétek a kapcsolatot? (tudásbázis kérdés)


190. c8ec504c40 (válaszként erre: 162. - Marduk)
2013. jún. 7. 21:52
No, téged már "mostak", te már fél lábbal közéjük tartozol. A jehovisták szívesen használják azokat a szavakat és gondolatokat, amiket te leírtál: ördög-meg a szóhasználatod, ez a mézesmázos, már bocs, de amitől a nem jehovistákat kiveri a hideg. Amiket meg írsz az ajándékozásról, valóban, sokan azt hiszik, hogy drága ajándékokkal kell érvényesülni, mások azonban inkább személyre szólóan ajándékoznak, megint mások saját maguk készítenek ajándékot és így tovább. Lényeg a lényeg, nem csak adni jó, de kapni is. Kinek mi a szeretetnyelve. Ó, igen, s titkon a jehovisták is mind ilyenek lennének, csak ugye meg van kötve a kezük. De azért gondolnak rá.
189. c8ec504c40 (válaszként erre: 159. - Krisz42)
2013. jún. 7. 21:45

Így van, a gyereket így szinte rákényszerítik a hazugságra, mert Jehova ide, Jehova oda, attól még ugyanúgy szereti a tortát, csokit, stb. és ahogy az animációban láttuk a kisfiú is szeretné, mint minden kisfiú az akciófigurát, de az anyuka rémes mimikával "lebeszéli" róla, mert "Jehova azt gyűlöli!" - így, ezekkel a szavakkal egy 5 éves körülinek.

Szerintem annyira sok mindent elárul a nő arckifejezése, valamint a gyűlölet szó használata.

188. lilibe (válaszként erre: 187. - Lilibe)
2013. jún. 7. 21:42
Legalábbis számomra ezzel kapásból ellenszenves hit.
187. lilibe (válaszként erre: 181. - Flyke)
2013. jún. 7. 21:42
Szerintem egyáltalán nem vonzó egy olyan vallás, amelyik ellene van a vérátömlesztésnek.
186. 130454e42d (válaszként erre: 185. - Marduk)
2013. jún. 7. 18:15
Persze, véletlenül sem a fogalmazásoddal, helyesírásoddal vannak alapvető gondok. "Buta vagy a tudományhoz? Válaszd a vallást!" Neked nem nagyon van más lehetőséged :D
185. marduk (válaszként erre: 184. - 130454e42d)
2013. jún. 7. 18:12
Persze hogy nem érted az egyetemes tudás sokaknak nem mond semmit nem értik.
184. 130454e42d (válaszként erre: 183. - Marduk)
2013. jún. 7. 18:01
Ezt le tudnád fordítani? Nem ártana kicsit tanulnod, ha embereket próbálsz meggyőzni a rögeszméidről, bár így szórakoztatóbb vagy.
183. marduk (válaszként erre: 181. - Flyke)
2013. jún. 7. 17:58
Vére van aki szintén a Jehova tanúi mellé áll.Ez a világ kifordult önmagából elfelejteték mi az illem és az erkölcs.Test embereké váltak .Fogyoznak gyurják az izmaikat és ha mégsem örömteli az élete depis lesz mert félre tette a szellemi kincsek tanulását a lélek szeretné magára hívni a figyelmet de más a fontosabb.Ez a várakozás nem vár sokáig elsorvad az a szerv ami ebben részt vetvolna jön a betegség.Ne késlekedj felismerni a segítséget hisz érzéketlené válsz a felismerésre.
182. marduk (válaszként erre: 176. - 18e79e1970)
2013. jún. 7. 17:45
Nem azért huznak alá szövegeket mert azt kell mondaniok mert mindenki azt az írást huza alá ami neki sokat mondó a saját könyvében v irásában.Valoban vanna szélsöséges tulbuzgó emberek de az legyen az ő baja mert elkerülik az emberek.
181. Flyke
2013. jún. 7. 17:28

"A szerelem mindent legyőz."


Amúgy pedig az a véleményem a jehovásokról, hogy nagyon becsületes emberek, nem csoda, hogy a mai világban szemetszúr a viselkedésük. Sajnos sok valótlan történet jár szájról szájra róluk, ami nem igaz, de ha a tényeket nézzük, akkor nagyon tisztelni való az élethez való hozzáállásuk. Mindenképpen példaértékűnek tartom, hogy nem vettek részt semmilyen háborúban, így egyik világháborúban sem. Azt, hogy faji, nemzeti hovatartozásra való tekintet nélkül mindenkihez kedvesek, elég lenne mindenkinek felvenni ezt a vallást, és máris nem költenének dollár billiárdokat fegyverkezésre, a megtakarítást szétosztva megszűnne a fejletlen országokban is az éhezés, szegénység.

Erkölcsösen élnek, így nem lenne annyi hűtlenség. És még lehetne sorolni.

Igen, ha valaki nem Isten törvénye szerint él, és többszöri figyelmeztetés után sem hagy fel az erkölcstelenséggel, akkor őt "kiközösítik", nem lehet jehovás mindaddig, míg meg nem bánja erkölcstelen tettét.


Isten neve? Nem a Miatyánkban mondja Jézus (Jesua, Dzsezusz stb., ki hogy ejti), hogy "Mi Atyánk, szenteltessék meg a TE NEVED." Mi a fityfene lenne az Atya neve, ha nem JHVH, ahogy a Bibliában mondja magáról Isten. Ez a JHVH az összes magyar fordítású Bibliában benne van, és mindegyikben "Jehova". Persze minden nemzet másképp ejti. (Jah, Jahve, Dzsehova, stb.) Ahogy Máriát is ejtik (Mérinek, Mirjamnak, stb.)


Persze nem vagyok hittudós, de örülök, hogy a mai erkölcstelen, gyűlölettel, háborúval teli világban vannak még ilyen csoportok, akik igyekeznek nem így élni.


"Mert ha valaki szégyell engem és az én beszédeimet e parázna és bűnös nemzedék előtt, azt az Emberfia is szégyellni fogja." Ehelyett ők elmennek és tanítanak, ahogy Jézus kérte: "Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében, tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek."

2013. jún. 7. 17:05

Ez egyszerűbb helyzet, mint egy ismerősöm esete aki egy zsidó hölgyet akart feleségül venni az USA-ban.

Ott ugyanis volt egy aprócska műtét is...és nem lehet visszavarrni amit eltávolítottak, a nő közben ejtette a fickót ugyanis:)

179. 18e79e1970 (válaszként erre: 177. - 5bcf1b7c01)
2013. jún. 7. 16:59
Ezt én sem mondhattam volna szebben!
178. lilibe
2013. jún. 7. 14:17
Nekem nincsenek jó tapasztalataim az ilyen vallású emberekkel kapcsolatban, így én biztosan nem lennék boldog a szüleid helyében.
177. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 161. - Marduk)
2013. jún. 7. 12:24

Így magyarázzák... Az ószövetségi írásokban - a Tórában sem - nincs olyan szó, hogy Jehova.

Jahve - JHV - igen (magánhangzók nelkül, melyet csak jelölnek). A zsidó (is) bibliamagyarázók is tiltakoznak a Jehova kifejezés ellen! Had ne térjek most ki arra, hogy a héber még isten nevét sem mondta ki, írta le. Ezért volt a történetírás fejlôdésének megfelelôen Adonaj, Seregek Ura, Mindenség Ura, Mindenség Istene, Egek Ura, Jahve, stb.

Vagyok, aki vagyok... lásd az égô csipkebokor története.

Exegézis nélkül pedig megérteni régi korok gondolatmenetét, szokását elég nehéz; félre is lehet magyarázni vastagon.

176. 18e79e1970 (válaszként erre: 175. - Boszy28)
2013. jún. 7. 11:30
ezt én is tapasztaltam :D egy idős bácsi akart megtéríteni, ALÁ VOLT HÚZVA a Szentírásban, hogy miket kell neki mondani :D röhej volt az egész. Amikor meg rákérdeztem, hogy ez meg ez miért így szerepel a Bibliában csak hápogott.
175. Boszy28 (válaszként erre: 171. - 18e79e1970)
2013. jún. 7. 11:07

Pontosan így van!

Exem tesója állandóan a Bibliát kapkodta elő, mindent meg akart magyarázni, még akkor is, amikor józan ésszel megcáfoltuk.

Agymosás az egész!

174. Érdekes73 (válaszként erre: 171. - 18e79e1970)
2013. jún. 7. 10:58
Hát ha olyanok mint most a fórumon feltűnt prédikátor akkor tényleg spuri.
173. Érdekes73 (válaszként erre: 163. - Kszb)
2013. jún. 7. 10:56
Megszállta a szentlélek...
172. 17aadc1082 (válaszként erre: 170. - Dodi44)
2013. jún. 7. 08:07
Valakinek biztos.
2013. jún. 7. 06:38
Én egy jehovastól menekülnék. Agymosottak társasága, úgy fordítják ki a Bibliát ahogy nekik jó, de ha belekérdezel, hogy eez és ez miért így van tovább állnak, mert csak azt mondják, amit beléjük ültetnek, azon kívül minden más hazugság. Nekem ez a véleményem róluk.
170. Dodi44 (válaszként erre: 169. - 17aadc1082)
2013. jún. 7. 02:50
Valakiknek meg szerenyseget es illemet.
169. 17aadc1082 (válaszként erre: 168. - Marduk)
2013. jún. 6. 22:51
ok, ok, csak legalább Isten azt is megsúghatná neked, hogy hogy kell helyesen írni. Azt nem tanítja? Nem ártana.
168. marduk (válaszként erre: 166. - 17aadc1082)
2013. jún. 6. 22:40
és tudod milesz akkor?Keresed Istent mert azt hallottad ő szeret és megbocsájtó és ha egy pillanatra békét érzel és szeretetet bugó temploban járó leszel sokak vannak igy vele.Emlékez Én megmondtam.
167. marduk (válaszként erre: 166. - 17aadc1082)
2013. jún. 6. 22:35
ne feled rükrök vagyunk ,mint ha magadról alkotsz véleményt csak azt remélem eljön az idő amikor felismered az igazságot és csillapodik a dühüd a máság iránt.Van ott benned egy bölcsebb és eljő az is hogy bírói kritikával itélkezik mindenek felett amit egykor, smindenkor tettél v kinyilvánitottál.
166. 17aadc1082 (válaszként erre: 162. - Marduk)
2013. jún. 6. 20:42
ja, mindenki hülye, csak te vagy a villamos :) tök jó hozzáállás.
165. 17aadc1082 (válaszként erre: 160. - 5bcf1b7c01)
2013. jún. 6. 20:40
És változtatgatják szájuk íze szerint :D A sok birka meg beszopja, amit az őrtorony társulat kiad ukászba.
164. marduk
2013. jún. 6. 20:07
Ha az ember nem csak egy fajta tudásra szeretne támaszkoni akkor bibliát is tanulmányoz,egyébként az ezotéria tudásával jobban meglehet érteni a bibliát.Egyébként a krisna hitet és a buthizmust is tanulmányoztam meg a szinetologia írásait is felmértem és ami ott ismertem meg ma kezdi az orvos tudomány felismerni azt a tudást mert éppen nem csak a vallás az amit terjesztenek hatalmas tudás bázisuk van.
163. kszb
2013. jún. 6. 19:22

ne haragudj, de hogy fér meg egymás mellett az ezotéria, és a tanúkkal való Biblia tanulmányozás?????

Nem túl nagy anomália ez????

162. marduk
2013. jún. 6. 16:33
A Jehova tanú gyerekei is megkapják a mikulási édeséget vagy a husvétit darabkákra törve.sajnos a mai ember csak magát ünnepli-ünnepelteti az a baj aki-akik az életet és annak mibenlétét felismertette azt elfelejtik.Nincs is ezmiatt harag csak butaság.Ha valakinek elfelejtik az ünnep napjaáz mint a születésnap v a névnap,sérelemként éli meg ha megemlékeznek róla akkor azon tépelödik neki nem olyan duranos,gazdag az ajándéka mint mondjuk a testvére kapott.Az ajándékozásban rejlik az irigység foka v a flanc mércéje.Na a tanúk ezt jól érzékelik ezért nem hívják magukra ennek az ördögi körnek az érzelmeit.Gondolkodtál e már ezen?Sokan nem így látják tudja minden ember mert szereti a pazar érzelmeket belevinni mindenben azzal a tudatal,hogy boldoglesz.?Ezért mondják ki az Istent kell ünnere méltatni az ember nem méltó rá.Nem lenne ok ezt kimondani ha mindenki egységesen a természetét szeretné a másiknak soha nem lenne az a gyanú,hogy vajon mit akar azzal ha valamivel ajándékoz.Legyen mentségetek,hogy nem ismeritek fel az összefüggéseket bármiben.Hát van mit elsajátitani.
161. marduk
2013. jún. 6. 16:06
Nem értelek beneteket amiért ezt a gyülekezetet látjátok.Nem értetek sokat,Én tanulmáyoztam velük a bibliát 2évig és soha nem eröltették,hogy tartozak közéjük,tapintatosan kérdeztek meg nem e akarok átkeresztelkedni,nem tettem.Nem térnek el a bibliai írástól az igaz a paráznákat kizárják maguk közül de nem végleg ha vissza áll erkölcsileg szívesen befogadják.Az Isten neve JEHOVA a J-jelentése szerencs,a H-a hiegrofa az az erő,a V-a szeretöket jelzi,ezek nem hiányozhatnak a teremtésből.Ha hiány lép fel valamelyikből nincs teremtés.Ha a fiatalember tanú erkölcsös féjed lesz.Kérdezd meg a közöség elfogadja e azt hogy kivülálló nőt akar igen akkor semmi baj.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook