Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szeretek egy fiút, aki Jehova vallású, nekem viszont nincs semmiféle vallásom. Szülők helyében engednétek a kapcsolatot? fórum

Szeretek egy fiút, aki Jehova vallású, nekem viszont nincs semmiféle vallásom. Szülők helyében engednétek a kapcsolatot? (tudásbázis kérdés)


250. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 249. - Noarashi)
2013. jún. 11. 10:55

Azt látom évtizedek óta, hogy talpalnak a városban párosával. Megjelennek egy-egy újjal, aztán minden megy tovább. Rengeteget utaznak, egyik jobban öltözött, mint a másik...

Kenyeret még nem adtak... Igaz, el sem fogadnám tôlük.

2013. jún. 11. 10:49

Huh, miket olvasok....nekem egyik szomszédom Jehova tanúja...végülis semmi furcsát nem látok bennük, áttéríteni nem akartak, egyszer adtak nekem egy könyvet: Az én könyvem....nemtom mi volt a címe, bibliai történetek voltak benne. Csak annyiban különbözött egy átlagos katolikus könyvtől, hogy nem Isten volt benne, hanem Jehova...

Viszont ez a bevonulás megtagadása nekem sem tetszik...

248. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 246. - Flyke)
2013. jún. 11. 10:01

Aki hadköteles volt, és megtagadta a bevonulást, annak börtön, háború esetén statáriális halál.

És mindegy, milyen vallású. A haza védelme elsôdleges. Azt is tudjuk, mi járt a katonaszökevényeknek... Ez így volt, és így is lesz.

Visszatérve a a fôcímre: igyekeznék mindent megtenni azért, hogy a lányomat kijózanítsam, mielôtt az egész család élete tönkremenne.

247. Krisz42 (válaszként erre: 244. - Flyke)
2013. jún. 11. 10:00
Én hâborûellenes vagyok,de tényleg elítélem,ha valahol ott él valaki nemzedékek óta és nem hajlandó bevonulni,ha a hazájât megtâmadják.Minden kell,amire szüksége van,de ha tenni kell azért,h ott élhessen,akkor lelép,harcoljanak és haljanak meg mások.
246. Flyke (válaszként erre: 245. - 5bcf1b7c01)
2013. jún. 10. 22:43

Volt anno a sulinkban egy jehovás -nem tudom, hogy még az-e-, de ő ült börtönben, mert megtagadta "lelkiismereti" okokra hivatkozva a katonai szolgálatot, de mindenki tudta, hogy azért nem vonult be, mert jehovás.

Róla tudok konkrétan, emlékszem, hogy elég nagy port kavart, de a többi magyarról nem.

De nem hiszem, hogy ellenkeztek volna a hivatalos jehovás állásponttal, ha még arra is képesek, hogy meghaljanak, de nem fogadnak el vért.

245. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 244. - Flyke)
2013. jún. 10. 22:10

Nos, én a magyarországi viszonyokról van/volt ismeretem. Édesapám 1953-1982 között sorozóbizottsági tag volt.

Velem ôk nem állnak le vitázni.

244. Flyke (válaszként erre: 239. - 5bcf1b7c01)
2013. jún. 10. 21:31

A jehovistáknak sok fura dolguk van amivel kikergettek a világból, de nem '90 óta nagy a mellényük:

"Semlegességük nehéz próba elé állította őket a II. világháborúban, különösen Németországban. Brian Dunn történész ezt a megállapítást tette: „Jehova Tanúi és a nácizmus összeegyeztethetetlenek voltak. A nácik ellenük felhozott legfontosabb kifogása a politikai semlegességük volt. Ez azt jelentette, hogy egyetlen hívő sem viselt fegyvert, nem szolgált politikai hivatalban, nem vett részt nyilvános ünnepségeken, vagy nem adta semmiféle jelét állampolgári hűségének” (The Churches’ Response to the Holocaust, 1986). Paul Johnson hozzáfűzi A History of Christianity című könyvében: „Sokakat halálra ítéltek katonai szolgálat megtagadása miatt . . . mások Dachauban vagy elmegyógyintézetben végezték.” Hány Tanút börtönöztek be Németországban? Jehova Tanúi Németországban később arról számoltak be, hogy közülük 6262 személyt tartóztattak le, és ebből 2074-et küldtek koncentrációs táborokba. Világi írók általában magasabb számokat jelölnek meg.

Angliában, ahol férfiakat és nőket egyaránt besoroztak, a törvény gondoskodott felmentésről; de ezt Jehova Tanúi esetében sok bíróság megtagadta, és a bírák összesen több mint 600 évi börtönbüntetést szabtak ki rájuk. Az Egyesült Államokban Jehova Tanúinak százai — mint keresztény szolgák — mentesültek a katonai szolgálat alól. Több mint 4000 személyt viszont, akinek elutasították a törvényben biztosított felmentést a kötelező sorkatonai szolgálat alól, letartóztattak, és akár öt évig tartó szabadságvesztésre ítéltek. Jehova Tanúi a föld minden országában a keresztényi semlegesség ugyanezen álláspontjához ragaszkodtak."

243. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 241. - Krisz42)
2013. jún. 10. 20:39
A modern teológia beszél ma már "névtelen keresztényekrôl", akik nem jutottak ugyan el isten megismerésére, de életükkel tanúságot tettek mellette.
242. 130454e42d (válaszként erre: 239. - 5bcf1b7c01)
2013. jún. 10. 20:13
Nagyon nem bírom a jehovistákat, de ebben tévedsz, már a 2. VH alatt is megtagadták a bevonulást, jópáran koncentrációs táborban végezték.
241. Krisz42 (válaszként erre: 237. - C8ec504c40)
2013. jún. 10. 20:03

Így van,minden a pénzről szòl,csak akik legfelül vannak,azokròl még csak nem issejtik,h kicsodák valójában.

Ha az ember jó,csak azért kerül a pokolra,mert nem vette fel a szentséget,nem keresztelkedett meg,stb.?Ên nem az egyházak elvárásainak,hanem a lelkiismeretemnek,emberi mivoltomnak szeretnêk megfelelni.

240. Krisz42 (válaszként erre: 235. - Marduk)
2013. jún. 10. 19:58
Jó,nézz fel Hitlerre,ő is utat mutatott,amit sokan követtek.Kár,h csak egy mondatra vagy képes reagâlni,nem az egészre.
2013. jún. 10. 19:09

Persze, hogy nem fognak fegyvert, hiszen megszûnt a hadkötelezettség. Bezzeg hol voltak '90 elôtt???

Bizony voltak emberek, akik megtagadták a besorozást, amiért letöltendô börtönbüntetés járt, de azok nem a Jehova tanúi voltak!

Azóta ilyen nagy a mellényük...

238. c8ec504c40 (válaszként erre: 235. - Marduk)
2013. jún. 9. 21:19
Ha egy emberbe nincs emberség, akkor olvashat egész nap a Bibliából, attól nem lesz jobb! S ezen nem csak a vallásos embereket értem, egy ateista ember ugyanolyan jó ember, sokszor még jobb is, mint egy bibliafaló, nem ettől függ, hogy valaki milyen ember.
237. c8ec504c40 (válaszként erre: 234. - Krisz42)
2013. jún. 9. 21:17
Tök igaz, az utolsó mondatod is, az unokatesóm is pont ezt csinálta, együtt nőttünk fel, jóban-rosszban, aztán miután jehovista lett, mintha csak agymosáson esett volna át, csak mert engem nem tudott áttéríteni... úgy megszakította kapcsolatot, mintha soha nem is ismertük volna egymást! Ó, jócskán vannak hiányosságaik ennek a szektának és ezzel nem azt mondom, hogy pl. a katolikus egyháznak nincsenek, pedig a leglényegesebb, hogy egy ember ember(séges) maradjon minden körülmények között, nem pedig, hogy hogy hívja istent. Ennélfogva tök feleslegesek a vallások is, csak hát ugye ezek is pénzforrások bizonyos embereknek..
236. marduk (válaszként erre: 184. - 130454e42d)
2013. jún. 9. 20:27
Már tudom ki is vagy valójában,másokat fitymáló már megtetted ezt velem ,mivan vadászol rám?Szorakoztat?Magányodba teszed?
235. marduk (válaszként erre: 234. - Krisz42)
2013. jún. 9. 20:17
A gyerek is embertől tanul és felnéz a szüleire isza szavait.Sok helyen a Biblia is tanuságokat ír le, igen ember alkotta,írta az egészet milyen nagyszerű felnézni arra aki utat mutat.Isten bennünk van ha letisztulnak a gondolataink és érzelmünk kinyilik bennünk mint egy szép virág az a felismerés h Isten él,bennünk van.És az h ezt a felismerést hogyan érjük el Jézus tanitásai ,Pál út mutatása vezet rá.
234. Krisz42 (válaszként erre: 228. - Marduk)
2013. jún. 9. 11:38

És egy nagy vérveszteséggel járó sérülésnél hogy pótolják a vért?

Egyébként az ajândékozás egy szép gesztus.Először még jó is volt,h van,amikor illik is,mert így azok is kipròbálhatták azt,h adni is jò,akik maguktól,csak ûgy nem tették volna.Az,h manapság az ünnep csak a vásárlásròl szòl,az megint emberfüggő.

A vallásoknak,főleg ami a keresztény valláson alapul,arròl kellene elsősorban szòlnia,h szeressük felebarátainkat,másodsorban,h ezt hogy lehet megvalósítani,nem pedig olyan dolgokkal,amik vâltoznak és emberi "gyarlòságok",mint h milyen ruhát vesz fel valaki,mit néz a tv-ben,stb.Felnőtt emberek vunk,sajât akarattal rendelkezünk,bizonyos fokig mi alakítjuk az életünket,akkor minek előre,ember âltal leírt módon megnyìrbâlva a szabadságunkat élni?Mindenki felelős a tetteiért,vannak már törvênyek,de minek azt mondani embereknek,h isten így látja jónak,mikor ezeket a törvênyeket egy másik ember talälta ki,aki nem is egy tévedhetetlen valaki volt,a pillanatnyi érzései,hangulata,a világròl a tapaszralatai útján kialakult nézetei befolyásolták,alakították azt,h mit ötlött ki.Ráadásul belekevernek világvégét,stb.-t és az szêp,h segítenek-persze kizárólag csak egymáson,holott a Bibliában se ez áll-,de ezért sok mindent fel kell adniuk.A másik,h pl.egyik vallás követőitől se tapasztaltam,h ennyire erőszakosak lennének és mâsok is erre panaszkodnak.A másik,h ha valaki beáll közéjük,akkor elvárjâk,h elforduljon a saját családjától is,ahelyett,h a család fontosságát hangsûlyoznâk.

233. c8ec504c40 (válaszként erre: 229. - Marduk)
2013. jún. 9. 11:36
Tipikus vagy, le se tagadhatnád a jehovistákhoz tartozásod, egyik szavad üti a másikat és össze-vissza hablatyolsz, már bocs, ha nagyon belemerültök se füle-se farka a mondanivalótoknak.
232. c8ec504c40 (válaszként erre: 226. - Marduk)
2013. jún. 9. 11:33

Némely helyesírási hibák, sőt kifejezések (nálad) azért elég szembeötlőek.

Az állatias szinttel kardoskodásod meg elég primitív megnyilvánulás.

231. c8ec504c40 (válaszként erre: 225. - Krisz42)
2013. jún. 9. 11:31

Egyetértek.


Én úgy látom ráadásul, hogy ez a szekta kiragadt dolgokat az életből, kb. hasraütéssel, amit aztán tűzön-vizen át betartanak (tök mindegy, hogy felesleges, vagy veszélyezteti az életet).

230. 130454e42d (válaszként erre: 229. - Marduk)
2013. jún. 9. 11:17
Köszi az aggódást, én jól vagyok. Nincs szükségem képzeletbeli barátra.
229. marduk
2013. jún. 9. 11:16
szeresd magadat hogy tudj fenséges lenni másohoz.Rossz lehet neked.
228. marduk
2013. jún. 9. 11:12
Ma az orvosok is felismerték h mások vérre fertőzheti azt aki kapja a Jehova tanuk a saját vérüket kapják vissza.Akit mütenek pl rákosat annak a gép cirkuláltatja vissza a letisztitott vérét.Sokmindent nem is láttok tisztán akit üteni akarnak a vezetőség intéz mindent ügyelnek egymásra.Aki tehetös az sokat ad annak akinek kevés van ez természetesnek veszik,fát vesznek annak akinek nincs rá pénze.Nem azt mondom h más területeken is ez így müködik de erre igen.Létezik fanatikus, de csak a családjával szemben teszi ezért van válás is ott.Ne legyen szó a vallásról nem kötelező azt válalni,de széplenne ha úgy élnének az emberek h ismernék a kötelezetségeiket és a tetteik következményét válalnák.Erre a törvényre okit a Biblia.
227. 130454e42d (válaszként erre: 226. - Marduk)
2013. jún. 9. 11:00
Nálad nem kell keresni, és nem félreütésekről van szó. Hanem írásjelek hiánya, mondatszerkezet, helyesírás, mindből van bőven. Kétlem, hogy komolyabb szöveget tudsz értelmezni, ha egyszerűt sem tudsz leírni. Ez 10 éves kor felett nagyon gáz.
226. marduk (válaszként erre: 184. - 130454e42d)
2013. jún. 9. 10:57
Azoknak írhatom akár hogy a szellemi kincset az nem érti aki a legalsó szinten az állatias szinten él nem is a szó értelmét keresed hanem a hibákat.Azok képesek a hibákat másokman keresni mert saját magában is csak azt keresi,és vald be te is ütöttél már félre betüket nekem eszem ágában sincs másoknak felhozni,hogy tévesztet betüt v kimaradt.
225. Krisz42 (válaszként erre: 222. - Flyke)
2013. jún. 9. 10:30
Az anyâm meghalt volna,ha nem lehet abortusza,mert akkor még az RH összeférhetetlenséget nem lehetett injekcióval kiiktatni,a háború ellenzéséhez pedig nem kell vallási csoport és eléggé durva dolognak tartom,h valakit besoroznak,mert nem fanatikus és meg kell halnia,a másik pedig kihúzza magát ez alól,csak a végén êli tovább az életét.Valószínűleg nem lenne annyi abortusz,ha a férfiak is másképpen állnának a dolgokhoz,de ahhoz,h tudát,lehetőségeket,stb.ésszel hasznâljunk,ahhoz mi kellünk,nem egy olyan vallá,ami átesik a ló túloldalára és ellenzi a gyilkosságot,de a követőinek rosszabb sorsuk van néha,mint egy koldusnak,mert az legalább szabad akarattal rendelkezik és nem kényszerítenek râ életellenes dolgokat.Kicsit groteszk,h mennyire háborúellenesek,de a családtagjaikat nyugodt szívvel küldik a halálba.
224. Hmkati
2013. jún. 9. 09:51
Nekem egy ilyen vallású azt mondta, nem tarthatnak kapcsolatot más vallásúval, házasság kizárt. Én egy lánnyal kereültem kapcsolatba, Segítő Társként. közölték vagy áttérek vagy nem segíthetek neki. Végül eltiltották.
223. c8ec504c40 (válaszként erre: 219. - Flyke)
2013. jún. 9. 01:10
Ez is igaz.
222. Flyke
2013. jún. 8. 23:44

Mielőtt még azt gondolná valaki, hogy közben megváltozott a véleményem: továbbra is az egyik leghumánusabb vallási csoportnak tartom őket, mert nem fognak fegyvert, / milliók haltak meg háborúkban, / de továbbra is billiárdokat költenek fegyverkezésre, miközben 2 percenként gyerekek halnak éhen egyes országokban a szegénység miatt.

Nem követnek el abortuszt, miközben anyák milliói ölik meg a gyerekeiket már az anyaméhben.

Nem dohányoznak, pedig a WHO jelentése szerint százezrek halnak meg a dohányzás miatt.

stb...

221. Flyke (válaszként erre: 220. - Krisz42)
2013. jún. 8. 23:01
Már voltak próbálkozások, hogy kiszűrjék azt, kik is vállalhatnak gyereket. Az eredménye népírtás lett, úgyhogy ebbe inkább ne menjünk bele. Idióták mindenhol vannak, nem lehet kiszűrni, hogy a gyereke milyen lesz, ha túléli a felnevelését.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook