Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vizet kikapcsolhatják? fórum

Vizet kikapcsolhatják? (beszélgetős fórum)


11. tumbo2
2023. ápr. 26. 19:32
elvileg nem.egy szűkítőt szerelnek fel,ami meghatározott mennyiségű vizet enged.
10. Piroska52 (válaszként erre: 9. - Zsozso012)
2023. ápr. 26. 19:25

Talán egyezkedned kéne, ha elmaradàsod van.

Ha kikapcsolják, azért is fizetned kell, hogy visszakapcsolják.

2023. ápr. 26. 18:01
Most a meleg vizet akarják ki kapcsolni nálam. Kétszer már nem engedtem be a szerelőt a lakásba. Most azt mondták hogy bíróság által fogják meg tenni. Van ilyen
8. kszb
2013. jún. 3. 14:06
el nem zárhatják, lévén, h ivóvíz nélkül nme hagyhatnak senkit! Viszont, korlátozhatják, ami azt jelenti, h erőteljesen leveszik a víznyomást nálad.
7. efd4aaed08 (válaszként erre: 3. - Gabi0630)
2013. jún. 3. 13:55
Köszönöm! Ez még nem jött csak egyszer évekkel ezelőtt kikapcsolták a villanyt és azóta nagyon félek az ilyesmitől. :(
6. efd4aaed08 (válaszként erre: 4. - Castia)
2013. jún. 3. 13:54
Nem lehet elvileg ezen gondolkoztam, meg hogy csak 1 havi az elmaradás. Olyanban lakom, mint egy 10 emeletes csak 4, de ugyan az a központi minden.
5. efd4aaed08 (válaszként erre: 2. - Spinneli)
2013. jún. 3. 13:53
De akkor ahhoz be kell jönniük hozzám, nem?
4. Castia (válaszként erre: 1. - Efd4aaed08)
2013. jún. 3. 13:53
Vizet nem lehet kikapcsolni, az a ház műszaki megoldásától függ, hogy egyedül a te lakásodat le lehet-e választani a rendszerről. 1-1,5 hónap után szerintem még csak felszólítás megy - ha korábbról nem volt felgyülemlő tartozásod persze. Ha hosszabb ideig komolyabb elmaradásod van, korlátozhatják a vízszolgáltatást, ami azt jelenti, hogy vagy nem tudod rendesen megereszteni a csapot, csak vékony sugárban, vagy csak bizonyos napszakokban 1-2 órán át van víz.
2013. jún. 3. 13:50

Először is gondolom küldenek felszólítót, nem is akárhogyan, ajánlottan, hogy lássák átveszed.

AZon van egy fizetési határidő általában, amin belül be kell hogy fizesd.Általában közműnél 7-8 nap szokott lenni.+még egy dátum, hogy 30-60 napon belül kikapcsolnak, ha nem fizetsz.

DE! Részletfizetést mindig kérhetsz. Arra érdemes figyelned, hogy az aktuális zámla+részlet ami kötelező, már az egyik elmaradása is okozhatja a kikapcsolást.

2013. jún. 3. 13:50

Ennyi késésért alapjáraton nem zárják el a vizet, amit alapból nem is zárhatnak el teljesen.

nagyon nagy elmaradás esetén, és fizetési hajlandóság nélkül szűkítőt szoktak berakni.

2013. jún. 3. 13:41
Sziasztok! Társasházban lakom és 1-1,5 hónapja be kellett volna fizetnem a melegviz számlát ami nem történt meg. Csak 7-én tudom fizetésnap.Most kikapcsolhatják a vizem? Vagy létezik ilyen, h alattam-fölöttem laknak és kikapcsolják a melegvizet hogy csak az én lakásomba ne legyen? :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook