Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epillátorral való szőrtelenítéstől is lehetek kiütéses? fórum

Epillátorral való szőrtelenítéstől is lehetek kiütéses? (tudásbázis kérdés)


18. Assua
2013. jún. 7. 11:49
Probalj este szorteleniteni, mert szerintem akkor reggelre elmulnak a piros pottyok.
17. Assua
2013. jún. 7. 11:48
Nekem az epilalas utan piros pottyos lesz a borom, de vagy 1-2 oran at csak. Nekem nem faj jobban mint a gyanta es jobban szeretem mint a gyantat. Kb. 2 hetente szoktam epilalni. Nekem megerte megvenni az epilatort anno. :-)
16. Anthico (válaszként erre: 3. - Zebra25)
2013. jún. 3. 14:48

Teljesen ismerős a borotválós rész. Sajna ott rontottam el, hogy több, mint 10 évig borotváltam a lábszáram. Most már fejre is állhatok, semmivel nem tudom visszafordítani. Bármit csinálok csak minimálisat gyengültek a szőrszálak, de sose lesz olyan, mint a combomon. Pedig az utóbbi 2-3 évben borotva se érte, csak gyanta, de főleg epilátor.


Az a legjobb, ha hagyod megnőni, én 4 hetente szoktam rámenni, de az már számomra is égő állapot :D De mikor akkor végzek, akkor tényleg nagyon szép sima végigsimítva is. ha 2 hetente csinálom, végigsimítva érzem a sok még éppen kinövő szálat.


Combomon csak cukorgyantát használunk és elég 12 hetente, mert ott nem erősítette meg a borotva vagy krém, mint lábszáron vagy intim tájékon.


Nyáron a legrosszabb, mert legszívesebben mindig sima lábat szeretne a nő, de ugye nem egyszerre nő, és így többször epilálom, és bizony éppen növő szálakat csak meghúzkodja (be is gyulladnak).


Amit viszont pont múlt héten hallottam a kozmetikusomtól, hogy azok a pöttyek, amik állandóan ott vannak, azok amiatt vannak, mert napoztatta vagy sokáig volt napon az illető közvetlen epilálás/gyantázás után, és a nap beleégette a gyulladást.

15. Zebra25 (válaszként erre: 14. - Siss27)
2013. jún. 3. 14:23

púderrel be kell szórni előtte?

erről nem hallottam, köszi, hogy írtad

14. siss27 (válaszként erre: 3. - Zebra25)
2013. jún. 3. 13:49
Nekem például alapból piros pöttyös a bőröm,ha meghagyom a szőrcsiket rajta,ha nem.Borotválás után is látszanak a pontocskák,gyantázás és epilálás után is.Mondjuk én ezzel nem foglalkozok,bár sebes nem szokott lenni,esetleg egy-két szőrbenővés,azt meg szemöldökcsipesszel elintézem.Ugyanígy voltam mint te,nem akartam drága epilátort venni,mert mi van ha nem válik be.Ezért kemény akciós 1200 ft-ért :D vettem egy teszkós sajátmárkás noname cuccot. Amire nekem kell arra megfelel.Csak lábszárat irtok vele amúgy is.Beszórom pedig púderrel a felületet,így nem nyúzza a bőrt,majd testápoló,ha végeztem.A pirosság idővel elmúlik,de a pöttyök maradnak így is.Szerintem nem igazán van ellenszere,gondolom hajlam kérdése.
13. vevri
2013. jún. 3. 13:47

Nekem sem vált be a gyanta/zselégyanta és az összevissza szőrtelenítő habok, krének, epilátorral azért küszködök, mert így legalább nem kell 2naponta, elég heti egyszer utána epilálni, mert persze nem egyenletesen nő...

Viszont ezzel a begyulladt dologgal nem tudok mit kezdeni, hála Istennek relatív kevés van. Borotva ami pedig bejött, az az egik üzletlánc saját márkása (4 betűs, A-ra kezdődik), de úgy, hogy előtte valamennyit áztatom magam a kádban, majd átdörzsölöm szivaccsal, tusfürdő, és úgy nem vészes, jóval kevésbé pattogok ki.

12. Zebra25 (válaszként erre: 11. - Polka)
2013. jún. 3. 13:41

Akkor életünk végéig hosszú naciban fogjuk tengetni a nyarakat?

mert így csak nagyon ritkán tudok szőrteleíteni:(

11. Polka (válaszként erre: 9. - Zebra25)
2013. jún. 3. 13:39
Nekem is mindentől begyullad, még nem találtam semmit, ami megoldaná a problémát :(
2013. jún. 3. 13:34

jaj meg annyit mondott a kozmetikus csaj, hogy tusolás alatt, vagyis a végén vagy kádbanfürdés után bototválkozzak, mert addigra megpuhul a szőrzet vagy mit magyarázott

így csináltam, de így is begyulladt

9. Zebra25 (válaszként erre: 7. - Emagdi)
2013. jún. 3. 13:33

óóóó, értem

köszönöm, hogy ezt leírtad

ettől tartottam, hogy hiába vennék epillátort, nem lenne jobb

8. Zebra25 (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2013. jún. 3. 13:32

kozmetikussal már beszéltem, Ő mondta, hogy használjak ilyen női borotvahabot

de azt mondja Ő is, hogy valószínő, hogy ilyen a bőröm:(


Bőrgyógyásznál nem voltam, Ő is tudna ezen esetlen segíteni?

7. emagdi (válaszként erre: 5. - Zebra25)
2013. jún. 3. 13:31

elvileg az epillátor is kitépi a szőrt (mint pl a gyanta), szóval akkor kell újra epillálnod, amikor újra nő.

mondjuk megjegyzem hogy az epillátorral lassabb és kicsit fájdalmasabb is a művelet, mint pl gyantával, és nem is biztos hogy pont annyira hatékony, főleg a nagyon pici szőrszálaknál :S

6. emagdi (válaszként erre: 3. - Zebra25)
2013. jún. 3. 13:29

sajnos valószínű:(

ha a többi eljárásra így reagál a bőröd, ezzel sem lesz jobb (sőt..).

kozmetikussal v bőrgyógyásszal beszéltél már arról, hogy mit lenne érdemes csinálnod?

5. Zebra25 (válaszként erre: 2. - Vevri)
2013. jún. 3. 13:29
Milyen gyakran kell epillálni egyébként? vagyis milyen gyakran lehet?
2013. jún. 3. 13:28
bocsi a hibákért, csak a fiam a nyakamban ugrál közben:S
2013. jún. 3. 13:27

sziasztok. A gynatázástól is és a borotválkozástól is a szőrtelenítés másnapjára begyullad a szőrtüsző és a következő borotválkozás alkalmával azt a gyulladt tüszőt megvágos és vérezni ked. Ha meg addik nem borotválkozot akkor a sebet vágom le és akkor is vérezni kezd. Mindegy, hogy csinálom, a borotválkozás után ez van. Gyantázás után pedig tiszta kiütés leszek. Kérdésem az lenne, hogy epillálás után is ez lesz?

Csak mert nem olyan olcsó egy epillátor ahhoz, hogy csak kipróbáljam és ne jöjjön be:(

Járt már így valaki?

2013. jún. 3. 13:26
Nekem egy napig piros pöttyös a lábam tőle, de másnapra elmúlik.
2013. jún. 3. 13:25
Epillátorral való szőrtelenítéstől is lehetek kiütéses?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook