Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rokkant az egyik ismerősöm és betegsége romlott az utóbbi időben, a munkáltatója elküldte, mert nem bír úgy dolgozni mint egy egészséges! fórum

Rokkant az egyik ismerősöm és betegsége romlott az utóbbi időben, a munkáltatója elküldte, mert nem bír úgy dolgozni mint egy egészséges! (beszélgetős fórum)

16. mothertiger (válaszként erre: 15. - Grizus)
2013. jún. 15. 10:23

Nem kívántam neked semmit...

Egyébként ugyanoda tartozom, 16 évvel ezelőtti súlyos balesetem miatt. Csak ezért vettem magamra lealacsonyító megfogalmazásodat.

Még a kutyákra sem mondják, hogy "ezek", érted. Van "ezeknek" elég baja, örülnek, ha a munka által emberszámba veszik őket. Eszemben sincs sajnálni tőlük, hogy dolgozhatnak, holott én magam már évtizedek óta élek úgy ahogy, meló nélkül, néha közmunkában.


Na mindegy. Empátia 0... Szép napot.

15. grizus
2013. jún. 12. 23:54
Kösz. Egyébként bizonyos szempontból már oda tartozom, csak nem kapom meg érte azt a kedvezményt, ami nekik jár. Őket dolgoztatják, mert nem kell annyit fizetni utánuk. Milliószor van, hogy megnézek egy álláshirdetést, ami nekem pont jó lenne, erre látom ám, hogy csökkenteket keresnek. Nem csökkenteknek már nincs is olyan munka, ami nekem jó lenne, mert végzettség nélkül magasabb kvalitásu munkára már hiába jelentkezem, maradna a takarítás, telefonos munkák, de a legtöbb ilyen helyre már a csökkenteket keresik. Úgyhogy nem kell aggódni, fog a kedves ismerős munkát találni, azonnal. Neked meg szépen kösz a jókivánságaidat, viszont kívánom.
14. mothertiger (válaszként erre: 10. - Grizus)
2013. jún. 12. 18:16

Ne haragudj, de a hozzászólásod ellenérzéseket váltott ki belőlem.


"...Ezek veszik el a helyet a nem csökkentek elől..."

"Ezek"? Mert mit kéne nekik csinálni? Éhen dögleni? Elásni magukat?

Magamra veszem, mert én is az "ezek" táborába tartozom (bár nem vagyok leszázalékolva).

És még te is tartozhatsz oda...

13. bergerke (válaszként erre: 12. - Hmkati)
2013. jún. 12. 18:03
Pont hasonló helyen vagyok én is!A betegeket dolgoztatják 4-7 órában,és közben meg mikor van munka 10-12 órában az aktív dolgozó meg megy haza ha letelik a munkaideje.Mi is gondoltuk már,hogy tehetnénk valamit de nem merünk szólni mert ha szólunk újak jönnek helyettünk.Mikor jön az ellenőrzés üljünk szépen és csak dolgozgassunk mikor meg elmennek kapjuk a letolást.Mert nem termeljük ki a fizetésünket!
12. Hmkati
2013. jún. 5. 05:50
Sok helyen van így. Sajnos hiába teszel panaszt, mindig a cégnek van igaza! Végigjártam. ÜLŐMUNKÁRA jelentkeztem. Nem feleltem meg. Üzemorvosnál tudtam meg a valóságot: feltétel képesnek kell lenni végigállni a napi 6 órás munkaidőt! Sőt tudni kellett emelni, cipelni. De a felvetteket 8-12 órában is dolgoztatták. Ellenőrzés? Előre bejelentették. Így minden rendben volt, ahogy papíron is. Tudtam bizonyítani az igazam, de nem vették figyelembe ezen iratokat, s azt sem amit elmondtam. Csak az számított amit a cég állított. Hiába készítesz felvételt csak akkor bizonyító erejű, ha erről előre kérsz beleegyezést a munkáltatódtól. Enélkül még téged vonhatnak felelősségre. Ez van.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Grizus)
2013. jún. 3. 21:10
Attól még tisztességtelen olyanra kényszeríteni őket, amit esetleg a betegségük miatt nem tudnak elvállalni.
10. grizus
2013. jún. 3. 20:33
Ezt nem értem, mert rengeteg helyen direkt csökkent munkaképességüeket keresnek. Ezek veszik el a helyet a nem csökkentek elől, mert támogatják őket, úgyhogy szerintem kár izgulni.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Bergerke)
2013. jún. 3. 19:56
Szerintem baromi egyszerű, amikor ilyen munkára küldik a rokkantosítottakat, akkor szépen felhívják egy ismerősüket, és videót, fotót készíttetnek milyen munkára kényszerítik őket. Akkor már ott a bizonyíték és jöhetnek a felettes szervek a megrendezett munkát nézni, lesz bizonyíték az ellenkezőjére is.
8. bergerke (válaszként erre: 7. - Bd55e3f068)
2013. jún. 3. 15:24
Kapják a támogatást a betegek után!!!!Ezért küldik haza ha nincs munka vagy vakoltatnak,festetnek,füvet nyiratnak ha nincs munka!De hogy nem bírja valaki azt senkit nem érdekel!
7. bd55e3f068 (válaszként erre: 5. - Bergerke)
2013. jún. 3. 15:15
Majd ha munka híján leépítés lesz, azzal biztos mindenki jól jár.
2013. jún. 3. 15:01
Nem tudom,hogy olyan létezik e ,hogy megyei munkavédelem,vagy hasonló akik ellenőrzik az ilyen munkahelyeket!
5. bergerke (válaszként erre: 4. - Globus)
2013. jún. 3. 14:59
Az üzem orvosnál mindenki eltudja láttni a feladatát!!!!!Sajnos mikor nem volt munka akkor úgy van kedve a munkáltatónak akkor azt mondja menjél kapálni a virágos kertet vagy hasonló.Mikor ellenörzés jön akkor meg szépen takarosan kel dolgozni,mikor meg elmegy akkor jön,hogy járjon a kezetek!Terror az egész!
4. globus (válaszként erre: 1. - Bergerke)
2013. jún. 3. 13:09
A rokkantakat foglalkoztató cégnél kellett lennie felvétel előtt egy alkalmassági vizsgálatnak. Üzemegészségügyi, foglalkozáeü. orvos a munkakör ismeretében bírált el. Sajnos, ha nem tudja betölteni az adott munkakört, és nem tudnak helyette áthelyezéssel egyebet biztosítani, tudomásul kell vennie, hogy nem dolgozhat.
2013. jún. 3. 13:01
Ha valaki nem tudja ellátni a munkáját, akkor egészségi állapotól függetlenül kirúgás lesz a vége.
2013. jún. 3. 12:35

Ha tudja bizonyítani, akkor a munkaügyi bíróságon, de nagyon nehéz, hiszen egyetlen munkaadót sem kötelezhetnek arra, hogy szánalomból alkalmazzon valakit, aki az adott munkát nem tudja állapotából kifolyólag elvégezni.

Pl. Lehet valakinek nincs lába, attól még lehet remek programozó stb., míg a másik ugyanilyen helyzetben nem ért a programozáshoz, ha a munkaadó nem a semmire akar fizetni, persze, hogy a számára megfelelőbb rokkantat alkalmazza.


tudom szemét dolgokat tudnak művelni, csak érzékeltetni akartam, hogy nagyon nehéz azért pert nyerni ellenük, ha nincs tanú, aki mellé áll.

2013. jún. 3. 12:26
Szép napot mindenkinek!Ki tud segíteni abban,hogy ha egy cég rokkantakat foglalkoztat és a szerződésében benne van,hogy betanított munkás.Mikor nincs munka haza küldik az embereket amikor meg van 10-12 órában dolgoztatnak.Arról nem beszélve,hogy nagyobb teljesítményt követelnek meg mint egy egészségestől.Ha pedig nem bírod /mert beteg vagy/ akkor ellehet menni.Hol lehet ezért panaszt tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook