Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Derékfájás és hasfeszülés normális vagy méhen kívüli terhességre kell gondolni? fórum

Derékfájás és hasfeszülés normális vagy méhen kívüli terhességre kell gondolni? (tudásbázis kérdés)


17. penguin05 (válaszként erre: 15. - 01184b6056)
2016. márc. 10. 10:54

Kedves Dorijuli!


Én indítottam 2013-ban ezt a fórumot, én is féltem méhen kívüli terhességtől, de anno az a fájdalom, ami miatt elindítottam a fórumot, hamar elmúlt és azóta már egy kétéves kisfiú boldog anyukája vagyok.

16. Köntisné Kata (válaszként erre: 15. - 01184b6056)
2016. febr. 29. 06:33

Kedves Dorijuli!


Ma regisztráltam ide,olvastam a leveled. Csak erősen merem remélni,hogy már rég felkerestél egy orvost.

Nekem 3 éve volt egy műtétem,laparoszkópiával távolítottak el egy 8 cm-es cisztát a petefészekemről.A mai napig előfordul szúró,nyílaló fájdalom a jobb oldali petefészkemnél. Már majdnem 10 éve próbálkoztunk a babával,de sehogy nem akart összejönni. Tavaly decemberben elmentünk a meddőségi központba,a férjemnél mindent rendben találtak,sőt az orvos szavaival élve: " Önnek attól teherbe kéne esnie,hogy a férje magára néz,olyan jó minőségű és mennyiségű a spermája ".

Tehát jöttem én a repertoárba, hogy csináljunk egy pezefészek, petevezeték átfúvást, hogy lássuk nálam sincs szervi oka a teherbe esésnek. Előjegyeztek január 13-ra műtétre,de műtét helyett UH-on kötöttünk ki,ahol megállapították a terhességet,akkor voltunk 5 hetesek.Rettenetesen boldogok lettünk,de aztán jöttek a szúró fájdalmak,görcsök.Hova máshova rögtön az internetre "szaladtam" diagnosztizálni magam.Szintén ugyanez a verzió,hogy biztos méhen kivűli,de hát az UH-on azt mondta a doki jó helyen van,akkor én ezt most nem értem.

Elmentünk az orvoshoz,megvizsgált és kiderült,hogy minden rendben, teljesen természetes a fájdalom ahogy a tested alakul át,a méhed készül a baba növekedésére. Ma már 13 hetesek vagyunk,szerdán megyünk megint UH-ra és végre újra láthatom a Törppicúrom szívének dobbanását, a kezeit,lábait és ha szerencsém van talán a mosolyát is :)


Szóval oké,hogy a neten sok okosság van és azonnali információval szolgál,de erre alapozni semmilyen körülmények közt nem szabad.Bármi kétséges merül fel,keresd fel inkább a nőgyógyászodat és tőle kérj segítséget.


Remélem mindent rendben találtak Nálad azóta és élvezed a boldog babavárást :)

2016. febr. 11. 09:22
Sziasztok! Remélem olvassa valaki ezt a fórumot és tud segíteni, vagy javasolni nekem valamit, mert teljesen kétségbe vagyok esve! Január 8-án volt utoljára menstruációm, kiszámoltam mikor van peteérésem és úgy próbálkoztunk összehozni egy babát. Én nem számítottam semmire, ugyanúgy vártam, hogy megjön a menzeszem, mint eddig. De késett... 4 nap után vettem egy tesztet, és két csík jelent meg. Igaz, hogy nem ugyanolyan erős a második csík, mint az eredeti, de határozottan kettő. Örültem, és már mindent elterveztem.. Aztán elkezdtem olvasni a neten ezt-azt, mert a bal oldali petefészkem görcsöl, fáj. Olyan, mintha meg akarna jönni, percenként megyek a wc-re csekkolni, de semmi. Folyamatosan fáj a petefészkem, kb. már jó 1 éve, de hiába mentem orvoshoz, az sztk nőgyógyász leküldött az urológiára, azok meg vissza, hogy nincs semmi. De nekem fáj! :( És most biztos vagyok benne, hogy méhen kívüli terhes vagyok, hiszen a neten olvasom, hogy akkor fáj a petefészek, ha oda ágyazódott be. :( Ilyenkor mi a teendő? Meddig várjak, mikor menjek orvoshoz? Kérlek, aki tud, segítsen! Köszönöm!!!!
2013. jún. 11. 11:08
Vasárnap az ügyeletre kellett mennünk, mert reggel elkezdtem vérezni. Szerencsére méhen belül mindent rendben talált a doki. Szerda óta 9mm-ről 15mm-re nőtt a petezsák és már egyértelműen látszott benne szikhólyag. Embrió még sajnos nem, de mondta a doki, hogy ilyen 1-2 nap is sokat számít.
2013. jún. 7. 13:00
Most vagyok a 9. hét elején.Második terhességem és annyira fájt a derekam az 5-6. héten meg csak a bal oldalon szúrt a hasam azt hittem nagy a baj.De megnyugtattak minden ok volt bár szívhang még 16 mm-es petezsáknál sem volt akkor voltam 5 hetes 5 napos.6 hetes 5 naposan már jól pulzált a kicsi szive.Másik orvos nincs véletlenül?Én is sztk-ba járok de nagyon rendes a doki.
2013. jún. 6. 18:37
Az ha meg nincs szivhang, nem ilyan tragedia, nekem a doki azt mondta hogy az csak kb a 7. Hettol van, akkor is attol fugg mikorra esett pontosan a fogantatas (+-3 nap is szamithat...) ha petezsakot latott, es az jo helyen volt, menj vissza egy het mulva, addigra valszeg szivhang is lesz :) szurkolok!
2013. jún. 6. 05:55

Köszönöm a válaszaitokat :) tegnap elmentem az sztk-ba, mert nagyon megijedtem attól, hogy nagyon kevés barna valami volt a bugyimon.

Persze megint azt a bunkót fogtam ki, aki elhajtott másfél hete. Azt mondta, hogy az uh-n lát egy 9mm-es petezsákot, de ez csak akkor lesz 'igazi' terhesség, ha szívhang is van. Kiakadtam...

2013. jún. 5. 21:12

Szerintem ne aggodj, nekem is feszult, a gatyat is kenyelmetlen volt begombolni, fajdogalt is az alhasam, meg hason fekudni is kenyelmetlen volt az 5. Hetig.. Bar ha belegondolok nekem ezek a tunetek a beagyazodas kornyeken voltak, egy het utan mintha elvagtak volna, meg is ijedtem h nem faj semmim, de azota megjott a hanyinger :)

A 6.heten menj el dokihoz, sztem a mehen kivuli miatt ne aggodj tulzottan, a terhessegek 1%a mehen kivuli, szoval ha nincs vmi nyilvanvalo szervi bajod, vagy rossz tapasztalatod elozo terhessegbol (bar most latom mondtad h ez az elso), akkor szerintem feleslegesen ne parazz. Tobbet artasz vele a picurnak mint hasznalsz :)

De teny h a 6heten futas uh-ra, ott egyertelmuen megnyugtat majd a doki h nincs baj.

(Nem sznobizmus, de en sem az sztk-t ajanlom, persze nem ismerem az anyagi helyzeted)

9. mkriszti81 (válaszként erre: 7. - Penguin05)
2013. jún. 3. 12:05

Igen, el kell(ajánlott) menned, hogy a méhenkívüliséget kizárhassák.

Max petezsákot lát, de abból látni, hogy jó helyen van-e. Aztán majd visszarendel a 8. héten, hogy akkor már a babát is láthassátok, és jó eséllyel szívhang is lesz akkor már :)

2013. jún. 3. 12:02

Lehet normális, nekem is volt, napokig fájt a derekam és a hasam is feszült és görcsölt, de tényleg menj el uh-ra mindenképp.

AZért mondják a 8 hetet, mert akkor már általában van szívhang, de ha méhen kívüli, akkor az már régen rossz.

6 hetesen már legalább az látszik, hogy a petezsák jó helyen van-e.

2013. jún. 3. 12:01
szerencsére vérzésem sem nincs és a fájdalom sem elviselhetetlen. De ez az első terhességem, így még nem tudom, hogy mi a "normális" fájdalom. Köszi a válaszokat! 6 hetesen el kéne mennem ultrahangra? (későn volt a peteérésem, a ciklusom 23. napján) látni fog valamit?
2013. jún. 3. 11:46
Ja! Mindenképp ultrahang kell,mert 8 hetes magzat már a petevezetékben nagy kárt tud okozni,ha ott fejlődik!
2013. jún. 3. 11:44
Szia!Nekem 2010-ben volt méhenkívüli terhességem ami vérzéssel járt(kb 3 hétig egyfolytában véreztem),és az egyik oldalon(nálam a jobb petefészek környékén) elviselhetetlen fájdalommal,görcscsel járt..Mire a doki észrevette(addig hormonos gyógyszerekkel kezeltek),addigra szétrepedt a jobb petevezetékem..De pozitív dolog is volt a történetben,életben maradtam, és rá 6 hónapra megfogant a kisfiam,ő most 15 hónapos...:)Szurkolok,és csodás babavárást kívánok! :)
4. mkriszti81 (válaszként erre: 3. - Penguin05)
2013. jún. 3. 11:43

Én elmennék magánba UH-ra, ha azzal hajtottak el, hogy a 8.hét előtt ne menj... a mensi utáni 4. nap valóban túl korai, de a 8. hét meg már elég kései szerintem. Azért a terhességmegállapítást a 6. hét körül meg kellene ejteni, pláne hogy kiderüljön, nem méhen kívüli-e.

És azért is lenne jó, ha valaki dokival beszélnél, mert ha esetleg progeszteron-pótlásra szorulsz, azt minél hamarabb el kellene kezdeni szedni, nehogy gond adódjon. De nyugi, azt akkor szokták adni, ha barnázás, esetleg vérzés van.


Valamennyi fájdalom, feszülés amúgy normális.

3. penguin05 (válaszként erre: 2. - Kistigriss)
2013. jún. 3. 11:37

Elvileg 5 és fél hetes, de a doki azt mondta, hogy ne menjek 8. hét előtt, így még csak egy + terhességi tesztem van :(

Mensi elmaradása utáni 4. napon voltam, de az sztk-s doki elhajtott azzal, hogy túl korán mentem és nem lát még semmit.

2013. jún. 3. 11:34
Hány hetes vagy?
2013. jún. 3. 11:29
Akinek voltak görcsei vagy hasfeszülése, annak mennyire volt intenzív? A derekam csak ma kezdett fájni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook